Forum Klubu ROVERki.pl :: [r200] Wycieraczki w cyklu przerywanym i tylny spryskiwacz
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r200] Wycieraczki w cyklu przerywanym i tylny spryskiwacz
Autor Wiadomość
djziolek 



Dołączył: 28 Sty 2017
Posty: 19



Wysłany: Wto Gru 05, 2017 17:23   [r200] Wycieraczki w cyklu przerywanym i tylny spryskiwacz
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1998

Koleżanki i Koledzy,
temat pewnie fachowcom znany jednak dla mnie obcy, trudny i ciężki w znalezieniu rozwiązania.
Chodzi i wycieraczki w R200
W cyklu przerywanym poruszają się w skoku co 1/3 szyby.
Nie machnie silnik wycieraczką w lewo i w prawo żeby zaparkować tylko skacze co kawałek.
Myślałem że to wina silnika ale się mocno rozczarowałem.

Następna sprawa to brak działającego spryskiwacza tylnej szyby. nie wiem co jest powodem. czy jest jedna pompka na przód i na tył?

a przy okazji jeszcze o alarmie....

Przy zamykaniu z pilota kierunki nie mrugną, przy otwieraniu mrugną, w jednym i drugim przypadku nie daje znaku klaksonem. o co chodzi?


wspomóżcie proszę laika...

pzdr
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 05, 2017 17:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Wto Gru 05, 2017 17:55   

djziolek napisał/a:
Przy zamykaniu z pilota kierunki nie mrugną, przy otwieraniu mrugną, w jednym i drugim przypadku nie daje znaku klaksonem. o co chodzi?

A co zamek miałby robić klaksonem? Alarm wyje dopiero jak wykryje włamanie a nie po zamknięciu drzwi.
djziolek napisał/a:

Następna sprawa to brak działającego spryskiwacza tylnej szyby. nie wiem co jest powodem. czy jest jedna pompka na przód i na tył?

Posłuchaj czy pompka pracuje, jak pracuje to szukaj złamanego przewodu, lubi pęknąć zwłaszcza tam gdzie przechodzi przez gumowy peszel do klapy.
 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 06, 2017 11:01   

Jak się rozczarowałeś z silnikiem wcieraczek? Kupiłeś drugi i jest to samo? Zwkle taka akcja oznacza wtarte stki parkowania - można rozebrać silnik i próbować to poprawić lepiej lub gorzej lub szukać używki z mniejszym przebiegiem. Jeśli nie silnik to przekaźnik.
Jest osobna pompka spryskiwacza na przód i tył, więc najpierw sprawdź czy Ci tylna pompuje. Jak nie słyszysz jej z kabiny to zbiornik jest po prawej stronie pod zderzakiem przed kołem. Dalej drożność i ciągłość węża. U mnie też nie działa mimo sprawnej pompki, ale olałem temat, bo nie mam ochoty demolować kabiny.
Co do centralnego to tak jak napisał kolega wyżej - dźwięku u nas nie ma, a zwykle to i nic nie miga i to normalne w tym modelu. Zamknij samochód i podnieś maskę to usłyszysz alarm, ale ostrzegam, że wali po uszach :mrgreen:
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Gru 07, 2017 09:37   

Co do wycieraczek to tak jak mówi seraph, zużyte blaszki parkowania, można naprawić samemu, jest instrukcja na forum lub stronie klubowej :ok:
 
 
 
djziolek 



Dołączył: 28 Sty 2017
Posty: 19



Wysłany: Czw Gru 07, 2017 17:45   

bociannielot napisał/a:
Co do wycieraczek to tak jak mówi seraph, zużyte blaszki parkowania, można naprawić samemu, jest instrukcja na forum lub stronie klubowej :ok:


a podrzucisz lokalizacje z instrukcją co do naprawy tych blaszek?
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 22:39   

Zanim zaczniesz rozbierać pół auta w poszukiwaniu pękniętego wężyka (jak nie masz wody w bagażniku to raczej odpada) sprawdź najpierw
zaworek zwrotny - kulka lubi utknąć i nie płynie.
Zaworek masz po lewej stronie w klapie zaraz za uszczelką gumową ale lepiej dostać się do niego poprzez otwory w ramie klapy po ściągnięciu tapicerki. Szybko i bezboleśnie.
Cenna rada - w obecne temperatury popękają Ci zaczepy plastiku więc dej pozór albo podgrzej opalarką delikatnie, bo raczej ściągaczami do tapicerki nie dysponujesz.

Dalej blaszki jak koledzy podpowiadają.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 2,0 97r] tylny spryskiwacz
cirek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Czw Lut 02, 2012 16:10
Bashful
Brak nowych postów [R200 1.4 97r] Tylny spryskiwacz
Archie4 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Kwi 28, 2009 09:16
Archie4
Brak nowych postów [R25] Tylny spryskiwacz
mrozik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Mar 16, 2014 16:33
kurtki
Brak nowych postów [R25 2.0 TDi 2000r] spryskiwacz tylny
Drabik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Lis 17, 2009 19:58
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink