Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 75] prośba o porady
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 75] prośba o porady
Autor Wiadomość
CoCu 



Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 62
Skąd: tunel



Wysłany: Pon Gru 18, 2017 13:31   [Rover 75] prośba o porady

Witajcie. Mam na imię Irek, rocznik 81. ;-) Po latach jeżdżenia jedynie komunikacją miejską z powodu braku prawka jazdy, postanowiłem wreszcie je zrobić. Póki co wszystko idzie szybko i sprawnie i pozostał tylko jeszcze egzamin praktyczny (za kilka dni pierwsza próba).

Ogólnie to tak się wkręciłem w temat samochodów, że już zawczasu zacząłem oglądać w sieci oferty. Zaczęło się od Lanosów, bo kilku kolegów z pracy ma lub miało i chwalą niezawodność i tanie utrzymanie. I że jako pierwszy samochód byłby to idealny wóz.
Ja jednak nie byłbym sobą, gdybym nie chciał czegoś więcej. Szczególnie że Lanos ani nie jest dla mnie ładny, ani nie jest to samochód dobrze wyposażony. No to szukałem. Lanos -> Nubira -> Leganza. I ta Leganza mi podpasowała. Ale ofert niewiele. Za to jej następca - Chevrolet Evanda już bardzo mi się spodobał. Niedrogi w zakupie, a super wyposażony. Ale szukałem dalej. Oglądałem wszystkie ogłoszenia w sieci w cenie do 9000 zł ze skrzynią automatyczną. Różne auta wyskakują. Merce odrzucam, bo wyposażenie średnie i drogie części. Audi i Volkswageny zbyt popularne, wiele innych aut wygląda bardzo pospolicie niczym Opel Astra. Ale zainteresował mnie ostro Rover 75. No i już któryś tydzień z rzędu siedzę i codziennie przeglądam oferty na nie. Poczytałem już sporo opinii o tych samochodach. Są bardzo skrajne - jedni narzekają że wciąż się coś sypie a wszystkie naprawy są kosztowne, a inni bardzo chwalą.

No i biję się z myślami: czy dobrze robię że takie auto chcę na pierwszy wózek? Czy nie wkopię się w studnię bez dna, której nie będę w stanie zapełnić, bo nie wydolę z kasą? W końcu kupiłbym leciwe auto, gdzie robić przy nim coś na pewno trzeba będzie.

Nie potrzebuję auta do jeżdżenia na co dzień. A zatem do robienia ogromu kilometrów. Nie przeraża mnie spalanie z powyższego powodu. Za to chcę jakieś nietuzinkowe auto, takie które można kochać, a nie tylko traktować jako urządzenie do przemieszczania. Widzi mi się jednak wersja sedan jak najlepsza, ze wszystkimi bajerami jakie tylko były oraz z najmocniejszym benzynowym silnikiem i skrzynią automatyczną. Jak już jeździć samochodem, to ale z przyjemnością.

W sieci jest kilka aut jakie nie we wszystkich spełniają moje oczekiwania. Trudno jednak wśród używanych znaleźć auto idealnie odpowiadające, a do tego jeszcze w super stanie.
Ten jest bardzo interesujący:
https://www.otomoto.pl/of...html#8ded0c533b
ale rdza go bierze (progi i trochę nad nimi). Do tego ma tylko jeden kluczyk. Jakaś pobrudzona tapicerka, brak tylnej rolety. Czy warto w to iść? Za to cena super. Ale niska cena trochę mnie zastanawia...

Ten mnie zainteresował mocno:
https://www.otomoto.pl/of...&id_at=42312255
Trochę przytarty, urwane pokrętło od regulacji odcinka lędźwiowego w fotelu kierowcy i nie ma ASR (czy to się faktycznie przydaje)? Ale poza tym wydaje się interesujący.

A tego początkowo odrzucałem z powodu koloru (bo podobają mi się ciemne), oraz przez to że to komis:
https://www.otomoto.pl/of...html#782d3392cf
Przebieg spory i ciemna tapicerka, a podoba mi się jasna. Ale może taka nawet lepsza bo brudu tak nie widać. Po kierownicy nie widać dużego zużycia. Z minusów: brak zasuwanej klapy szyberdachu (już poczytałem o problemach z nią), myty silnik, nieoryginalne radio (ale to w sumie może i lepiej). Może to jest egzemplarz warty szerszego zainteresowania?

Ten ma wiele:
https://sprzedajemy.pl/rover-75-dynamiczny-i-ekonomiczny-kielce-6bea9f-nr48387867
ale coś bardzo tani i widać że właściciel wiele w nim dodał elektroniki (w sumie to chyba nie za dobrze).

Wszystkie te auta są daleko ode mnie, by po prostu pojechać i ocenić. A co Wy myślicie, patrząc na te ogłoszenia? Przepraszam za długi wstęp, ale widzę że na tym forum udzielają się osoby z dużą wiedzą i kulturą, zatem nie chciałem po prostu wchodzić tu w butach, ale rozpocząć kulturalnie i miło. Wasze uwagi mogą być niezwykle pomocne, bo mimo iż wciąż coś czytam o tych samochodach, to ale doświadczenia nie mam żadnego.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 18, 2017 13:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Gru 18, 2017 14:36   

75 za 4,5 K ;D to nie może skończyć się dobrze ;D
 
 
 
CoCu 



Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 62
Skąd: tunel



Wysłany: Wto Gru 19, 2017 14:50   

Poczytałem sobie przed chwilą opinie o tym autokomisie w którym stoi ten błękitny Roverek. No i aż mi się odechciało tego auta. Wiele opinii bardzo złych, o bezpardonowym wręcz oszukiwaniu ludzi. A reszta opinii krótkie i bardzo pozytywne, bo jak przypuszczam co jakiś czas dodawane przez pracowników tego komisu.

Czy ktoś z Was, znających się na tych autach, ma możliwość podjechać tam i popatrzyć na ten samochód? Dla mnie to za daleka wyprawa (mieszkam w Piasecznie pod Warszawą). Chciałbym mieć pewność, co do prawdziwego stanu tego samochodu.
 
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Sro Gru 20, 2017 14:24   

A nie lepiej znaleźć coś bliżej? Jazda do Gdańska po R75 to niezbyt dobry pomysł,szczególnie że u nas w mazowieckim też można za tyle znaleźć.
 
 
CoCu 



Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 62
Skąd: tunel



Wysłany: Sro Gru 20, 2017 19:00   

Problem w tym, że bliżej nie ma nic. Wszystko co znajduję wartego uwagi znajduje się kilometry ode mnie. Obserwuję codziennie kilka portali z ogłoszeniami i dupa blada.
A nie chodzi o to by kupić pierwszego lepszego co jest bliżej, ale najlepiej 2.5 z jak najlepszym wyposażeniem.
No chyba że znasz jakieś ciekawe oferty, jakich nie znajdę w sieci. To wtedy to zmienia postać rzeczy.
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 22, 2017 10:12   

CoCu, Jeżeli to twoje pierwsze auto, to może rozważ też zakup mniejszego brata Rovera 75: Rovera 25 lub MG ZR... Moim zdaniem na pierwsze auto super, poza tym mniej awaryjne i tańsze/łatwiejsze w eksploatacji.
Jak trafisz na trefny egzemplarz Rovera 75 to się kompletnie zniechęcisz do tej marki.
Na rynku jest na sprzedaż sporo jeżdżących szrotów w okazyjnej cenie które na dzień dobry wymagają naprawdę sporych nakładów finansowych i wielu godzin pod samochodem. Z kolei klubowicze raczej bardzo rzadko chcą się pozbyć swoich klasyków w które zainwestowali wiele tysięcy złotych. Żeby było zabawniej jak już ktoś wystawi swój R75 na sprzedaż, to oczekuje się od niego ceny rzędu 3000-4000zł :mrgreen: A cena powyżej 6000zł generuje komentarze typu: co tak potwornie drogo :o
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [LandRover Freelander] prosba o porady
Gość Chcę kupić ROVERka 31 Pon Lut 04, 2013 13:08
sknerko
Brak nowych postów [FREELANDER] ze Staszowa - prośba o ocenę + porady
nagly Chcę kupić ROVERka 7 Wto Lip 26, 2011 18:59
SyntaX
Brak nowych postów [MG ZT 190] Serdeczna prośba o ocenę auta i ew. porady
Wojciech190 Chcę kupić ROVERka 8 Czw Gru 06, 2012 13:15
Wojciech190
Brak nowych postów [ Rover 45 ]Kupno i porady.
myszatorek Chcę kupić ROVERka 4 Wto Mar 20, 2012 19:35
polofix



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink