Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 75, 2.5 KV6 by Brat
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Udostepnij na Facebook Rover 75, 2.5 KV6 by Brat
Autor Wiadomość
tomasino 
Klubowicz

MG ZT-T

Wysłany: Czw Sty 11, 2018 08:37   

Brat, Ja akurat mam taki wahacz z rowkiem zdemotnowany w piwnicy. Jak wrócę z pracy to postaram się szybko podać ci wymiary.

SPAMU¦

Wysłany: Czw Sty 11, 2018 08:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)

dawidd 

Wysłany: Pią Sty 12, 2018 06:57   

Brat napisał/a:
Jeszcze nie wiem sam czy po podłączeniu czujnika trzeba coś przeprogramować w toafie czy od razu wszystko hula jak manetka jest w pozycji 1 ?.

trzeba

tomasino 
Klubowicz

MG ZT-T

Wysłany: Pią Sty 12, 2018 08:14   

Brat, wczoraj kompletnie z głowy mi wyleciało, akle dzisiaj przed pracą zszedłem do piwnicy :P :P :P

Prawy przedni wahacz. Mierzone od dolnej krawędzi podstawy sworznia do wgłębienia wynosi rowne 25cm i konczy na 26.5cm

MD 
Klubowicz

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 12, 2018 19:46   

Długo się zbierałem do pomysłu ambient light i cóż. He he.

Moduł już wymontowany, teraz trzeba pomyśleć nad podłączeniem. Nie posiadam szyberdachu, więc nie ma możliwości pociągnięcia zasilania z przycisku. Za to w lampce tkwi luźna wtyczka, dwa identyczne, pomarańczowe przewody. One są od zasilania czegoś w szyberdachu, czy do niczego nie są podłączone?

Druga opcja, nad którą myślałem, to pociągnięcie pojedynczego przewodu od + diody przełącznika szyb przez: przelotkę, pod uszczelką drzwi do łączenia słupka i podsufitki, przez to łączenie w stronę szyby, pod podsufitką i od środka do lampki. Tak, aby przewodu zupełnie nie było widać, ale bez rozbierania (ze względu na kurtyny i legendarne zdejmowanie słupka).
Masa już z lampki wtedy.

Panie Brat, co pan myślisz po swoich doświadczeniach? :P

Brat 

Wysłany: Pią Sty 12, 2018 20:30   

dawidd, :ok2:

tomasino, Bardzo Ci dziękuję ! :piwko:

MD, Dobrze zaczynasz, choć od razu Cię zasmucę, też mam tą wtyczkę z pomarańczowymi przewodami, ale nie ma tam napięcia więc nici z jego użycia. Sądzę że łatwiej będzie pociągnąć zasilanie z któregoś guzika typu, roleta, trakcja czy grzanie stołka, fajny dostęp i łatwo pociągnąć kabelek pod tapicerką, jako alternatywę, może nawet warto podpiąć się pod kabelek z LCM bodajże pin 36, tam już łatwo pociągnąć pod uszczelką słupek - drzwi.

Co do tunelu ledów, no to jak u mnie, potrenuj z kątami mocowania żeby odpowiednio podświetlało tunel biegów, choć pewnie i tak będą te tunele wystawać jak u mnie - patrzyłem na do dokładnie za dnia i w sumie stwierdziłem że można by te tuneliki teraz pomimo wszystko podciąć do granicy szybki lampy i też nie powinno oślepiać bo diody nadal są głęboko osadzone. W poniedziałek mam dzień wolnego i wtedy sobie to podetnę i dam znać czy warto :)

Jeżdżę już parę dni z tym podświetleniem i jest super, naprawdę jest przyjemnie w ciemnościach:)

Dziś przyszła paczka z czujnikami poziomowania (90zł za komplet) - blachy trzeba odświeżyć, przeguby oczyścić i nasmarować, a ramiona jakoś usztywnić bo są z strasznie miękkiego materiału, zresztą już teraz są lekko odkształcone.

Z czujnikiem deszczu muszę się wstrzymać skoro potrzeba mi laptopa i toafa.. chodź dziś załatwiłem sobie kawałek czarnej matowej folii do obklejania karoserii - dobrej jakości, starczy na jakieś 4 sztuki, więc jak mi nie wyjdzie za pierwszym razem..

Kupiłem także bezbarwny z utwardzaczem, więc jak skończę lampy to będzie psik psik, a potem zależnie od pogody, montowanie lamp i instalacji :)

Już się nie mogę doczekać !

prebenny 
Klubowicz

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 12, 2018 21:27   

Jak jesteś z jaworzna to powinieneś mieć Marcina Miska albo jeszcze bliżej prezesa (Siemion) obok siebie - podejrzewam, że też ma TOAFa ;)

Brat 

Wysłany: Pią Sty 12, 2018 21:35   

Spoko, poczekam aż laptop wróci z naprawy :) zawsze jak podłączam toafa, to spędzam w nim długie chwile i testuje i zmieniam co się da :) ten tydzień czy dwa jakoś zdzierżę.

MD 
Klubowicz

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 15, 2018 16:06   

Towarzyszu Brat, melduję popełnienie spapugowania!

U mnie wystają ociupinkę, bo tak mi dobrze wyglądało - a mogłem schować w całości. Jak uznam że to jednak nie to, minimalnie spiłuję tunele. A wystają tylko jedną stroną, przez inny kąt ich nachylenia w stosunku do powierzchni lampki. I przewód puściłem od LSM - dzięki za pomoc, rzeczywiście był to pin 36.

Teraz szukam zegarów jakichś uwalonych, by z nich wymontować diody SMD i na światłowodach podświetlić nogi oraz klamki. Za niedługo może w końcu założę swój temat, to będę mógł się w nim przechwalać. Choć ilością pracy włożonej w autko to Cię nie przebiję. :D

Brat 

Wysłany: Pon Sty 15, 2018 20:21   

Wrzuć foto :D

A co do diod, to ile ci ich potrzeba? mam panel radia, klimy i zegary od e39, tam diod na pewno nie żałowali :) kolor oczywiście taki jak trzeba :cool:

Przyszła kolejna paczka.. Uchwyty do bagażnika z jakiegoś kombiaka sztuk 11 (33 zł)
Jako że u mnie jest gaz i butla we wnęce na koło, no a koło zapasowe i tak zawsze wożę, to teraz lata po całym bagażniku, tak samo pudła na zakupy i torba z gratami typu, kompresorek do opon, kable rozruchowe itp. będę musiał przymocować ładnie te uchwyty wszędzie po bagażniku a potem spinać wszystko gumami bagażowymi.

dodaje zdjęcie z autem sąsiada, bracia się odnaleźli :P

nanab 

Wysłany: Pon Sty 15, 2018 20:32   

MD napisał/a:

Teraz szukam zegarów jakichś uwalonych, by z nich wymontować diody SMD i na światłowodach podświetlić nogi oraz klamki.

To tak jak byś kupował samochód żeby wymontować dywaniki i żaróweczkę z bagażnika :D
Nowe diodki kupisz dosłownie za grosze, stare nie dość ze będą 20 lat starsze, to możesz je uszkodzić przy demontażu.

MD 
Klubowicz

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 15, 2018 23:23   

nanab, diody ze sklepu mają inny odcień i tu jest problem. A fabryczne to fabryczne.

Brat, ciężko stwierdzić. Pewnie z 4 na klamki i nie wiem jak z nogami - chciałem przez światłowód zrealizować, żeby równomiernie to podświetlić, więc pewnie po 2 na stronę, czyli z 8-10 minimum.

nanab 

Wysłany: Wto Sty 16, 2018 20:37   

Dostępna jest cała paleta, a nawet jak odcień różni się o te 0,01%, to zawsze można kupić rgb i zaprogramować dokładnie ten kolor :)

MD 
Klubowicz

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 16, 2018 20:47   

nanab, w sklepie trudno będzie ot tak dobrać idealny kolor, programować niczego nie zamierzam, tylko robić proste instalacje dioda, rezystor, plus i masa. :P Po prostu jakieś fabryczne byłyby najlepsze. I skoro moje diody w kokpicie i zegarach świecą, to czemu wymontowane miałyby się magicznie popalić? Diody w R75/BMW są dobrej jakości, nie widzę jakichkolwiek problemów z nimi. :P

Odpowiedz do tematu