Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Tablet jako jednostka sterująca
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Tablet jako jednostka sterująca
Autor Wiadomość
jaca14 



Dołączył: 07 Sty 2018
Posty: 7



Wysłany: Sob Sty 20, 2018 10:49   

Witam. Miałem chwilę żeby sprawdzić co mi zżera tak baterię. Sprawdziłem dokładnie statystyki baterii no i wyszło na to że GPS jest cały czas włączony pomimo trybu samolotowego.Uzywaja go usługi Google. Macie może jakieś sugestie jak to naprawić?

Zewnętrzna aplikacja zarządzająca profilami radzi sobie z wyłączeniem GPS a sam rom niestety nie.

A i jeszcze jedno pytanko. Można opóźnić wybudzanie tabletu o jakieś 10 sekund po włączeniu zapłonu?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 20, 2018 10:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Sty 20, 2018 14:14   

vrilski, nic takiego nie używałem, ale pewnie sa w sklepie do monitora cpu

[ Dodano: Sob Sty 20, 2018 14:14 ]
jaca14, co do włączanie gps to nie wiem, a jeśli chodzi o opóźniony zapłon to przychodzi mi tylko pomysł z przekaźnikiem który załączy zasilanie pare sekund później. Tylko po co ci takie rozwiązanie?Chodzi o trzaski w głośnikach czy co?
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
jaca14 



Dołączył: 07 Sty 2018
Posty: 7



Wysłany: Sob Sty 20, 2018 16:45   

Z tym opóźnieniem to chodzi o to że mam diesla i włączam zaplon, grzeje swiece i tablet się włacza. Odpalam i mam brak zasilania tablet się wylacza,potem znowu się wlacza i przez to mam kolizję z radiem. Nie łączy się bluetooth i trzeba ręcznie łączyć.

Pobrałem sobie aplikacje erobot i może przez nią sobie to ogarnę. Chociaż lepiej by było gdyby można byłoby to z pod roma zrobić bo to znów aplikacja która działa w tle i niepotrzebnie zjada baterie.
 
 
vrilski 



Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 31



Wysłany: Sob Sty 20, 2018 18:05   

Z przykrością donoszę że mój Nexus dokonał żywota :(
Najprawdopodobniej padła płyta główna .
Nie wiem co było przyczyną. Battery Mod spisywał się doskonale . Wczoraj instalowałem wszystko
w Nexusie i pracował no stop z pół dnia .Przez cały czas kontrolowałem temperatury i napięcia .
Wyglądało że wszystko jest w porządku .
Dziś był dwa razy odpalany i za drugim razem pojawił się tylko napis Google i zgasł ,w tym czasie
przetwornica bardzo się rozgrzała (nie można było jej dotknąć ) .
Na bank jest raczej zwarcie na płycie głównej . Po próbie odpalenia przetwornica bardzo się rozgrzewa i na wyjściu pokazuje 0,6 v a nie zadane 4,5 v .Po odpięciu wtyczki baterii na płycie temperatura przetwornicy wraca do normy i pojawia się zadane 4,5 v .

Szkoda a tak się cieszyłem :( .Być może przyczyną i skutkiem było wcześniejsze po zakupie uszkodzenie modułu ładowania .

Tylko co teraz robić . Naprawiać chyba nie ma sensu .
Szukać drugiego Nexusa czy coś nowego tylko co jak wszytko co ma sensowne parametry ma 8cali :(
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Sty 20, 2018 21:48   

jaca14, tez mam diesla i nie gaśnie mi zasilanie przy odpalaniu - jak sie wlaczy to moge gasić i zapalać i muzyka cały czas gra
vrilski, szkoda, ja bardziej obstawiałbym kiepska przetwornice która dałeś jako zasilacz, moze puściła jakieś szpilki w napięciu i tablet tego nie przetrwał
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
vrilski 



Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 31



Wysłany: Sob Sty 20, 2018 22:39   

Raczej to nie wina przetwornicy . Ten model jest jak najbardziej preferowany i sprawdzony na tym rosyjskim forum . Sama przetwornica pracuje do tej pory bardzo dobrze . Kiedy monitorowałem na bieżąco napięcia multimetrem a także widgetem ani razu napięcia się nie zmieniały . Jedyne co mi przychodzi do głowy to tylko ten uszkodzony od początku moduł ładowania .
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Sob Sty 20, 2018 22:52   

dawidd napisał/a:
tez mam diesla i nie gaśnie mi zasilanie przy odpalaniu - jak sie wlaczy to moge gasić i zapalać i muzyka cały czas gra

Masz lepszy akumulator i napięcie nie przysiada tak mocno przy kręceniu.
vrilski napisał/a:
nie zadane 4,5 v

Na pewno 4,5V? To by było sporo za dużo.
vrilski napisał/a:

Tylko co teraz robić . Naprawiać chyba nie ma sensu .

Zależy co padło. Może być drobnostka kosztująca mniej niż czas potrzebny na rozkręcenie, a może być płyta do wymiany jeśli padło coś większego-teraz zaklejają układy tak że nie idzie tego wymienić bez zniszczenia reszty płyty.
 
 
vrilski 



Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 31



Wysłany: Sob Sty 20, 2018 23:02   

Co do napięcia 4,5 V to tak ma być ,przynajmniej wszyscy tak piszą na radzieckim forum
i zostało to wielokrotnie sprawdzone.
Pytałem dla czego skoro bateria ma 4,2 v odpowiedzieli że musi być ciut więcej aby oszukać moduł ładowania (status naładowania musi być zawsze 100%) oraz na zapas jeśli uruchomimy wszystkie moduły (LTE,WIFI,GPS,Bluetoooth)
Napięcie 4,5 v jest wskazane w no battery mod dla wersji LTE dla innych modeli jest to
mniejsze napięcie .

Ja obstawiam płytę (śmierdzi przy procesorach) .
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Nie Sty 21, 2018 11:20   

owszem mam nowy aku, ale na starym ktory w zeszlym roku wymieniłem tez nie mialem takiego efektu

[ Dodano: Nie Sty 21, 2018 11:20 ]
Co do tego 4,5 v tez mam wątpliwości, aku li-ion ma napięcia 3,7 - 4,2v przy max naładowaniu.
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
vrilski 



Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 31



Wysłany: Nie Sty 21, 2018 19:37   

Ja już sam nie wiem czy ma być 4,5 czy 4,2 v .Na tym rosyjskim forum piszą że mod działa a nie którzy już na tym jeżdżą 3 lata i nic się nie dzieje .
Z tym że patrząc na te ich wpisy widzę że jedni jadą na 4,5 a inni na 4,2 v ,chociaż 3,9 v też widziałem ?? ?.
Moderator stanowczo mi doradzał dla LTE właśnie 4,5 V wyjaśniając dla czego to co napisałem wyżej . Być może też dla tego że przetwornica z 4,5 V ma podawać napięcie do tego jego "inteligentnego zasilania" a z niego wychodzą napięcia do Nexusa ,i innych urządzeń , może to wina złego tłumaczenia .

Ale pal to licho .Być może będzie coś jeszcze z tego mojego Nexusa :)
Warto mieć rodzinę w jednym z lepszych serwisów GSM .
Jutro z kuzynem , z moimi i jego zwłokami Nexusa postaramy się złożyć jednego do kupy :D .
Jeśli dobrze pójdzie moduł ładowania będzie sprawny (bo w tamtym działa) a jeśli tak to daruję sobie te battery mody.

@dawidd mam prośbę do Ciebie o poradę .
-Jeśli moduł będzie sprawny to jaką w tej chwili masz ładowarkę lub przetwornicę
która będzie nadążać z doładowywaniem baterii i na jakie napięcie masz ustawione ?

- Kabel OTG proponowany tutaj jest trochę za krótki dla mnie . Musiałbym mieć ten
odcinek z wtyczką do tabletu długości 50-60 cm .
Czy można zastosować przedłużacz do tego trójnika OTG lub w jakiś sposób go
przerobić ?
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Nie Sty 21, 2018 21:02   

Napięcie bym ustawił na 4,25V, wystarczy żeby telefon myslał że ogniwo jest 100% naładowane, a nie zrobi żadnych szkód, bo mieści się we fabrycznej specyfikacji.
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pon Sty 22, 2018 06:40   

przetwornica mam ustawiona na 5,2v, taka:
https://www.google.pl/sea...taDpmSzUiQP47M:

Poczałkowo miałem inne, mniejsze: 1,5A później 3A, miałem tez liniową. Zadna nie była dobra, w końcu kupiłem nad wyrost ta z linku i jest ok. Dobierana była do nexusa 1, przy 2 tez jest ok.

[ Dodano: Pon Sty 22, 2018 06:40 ]
Widze ze sa tez mocniejsze i tańsze
https://nanotronik.pl/Zasilacz-przetwornica-Step-Up-150W-10A-12-35V-do-Arduino
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
vrilski 



Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 31



Wysłany: Pon Sty 22, 2018 08:23   

Dzięki :)

A co z kablem OTG ?
Myślisz że wystarczy go przedłużyć o te 0,5 m zwykłym przedłużaczem np:
http://www.itx-sklep.pl/a...lock_83567.html
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pon Sty 22, 2018 08:41   

wiesz no, działać będzie tylko jest kwestia z jakiego to jest grubego przewodu. Jeśli jest b cienki w samym otg i do tego dołożysz kolejny cienki w przedłużce to możne byc rożnie z tym lądowaniem. Ale jeśli sa przewody grube to będzie ok
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
vrilski 



Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 31



Wysłany: Pon Sty 22, 2018 10:20   

Masz rację mogą być jednak spadki napięcia ale jeśli dobiorę prawidłowo przewody to powinno być ok .
A może po takim przedłużeniu napięcie wyregulować na końcu wtyczki micro USB ?

Znalazłem gotowiec tylko że mini usb :( :
http://allegro.pl/kabel-y...5717059205.html
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Wto Sty 23, 2018 07:19   

vrilski napisał/a:
A może po takim przedłużeniu napięcie wyregulować na końcu wtyczki micro USB ?
nie, bo bez obciążenia będziesz miał takie samo jak na wejściu, dopiero jak tablet pociągnie prad, napięcie spadnie. Generalnie taka jest zasada, ale nie ma co dramatyzować - wypróbuj jest duze prawdopodobieństwo ze będzie ok
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
vrilski 



Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 31



Wysłany: Czw Lut 08, 2018 18:56   

Masz rację zapomniałem o tym ale trzeba będzie próbować i testować a jest na czym ponieważ !! !!! :

Hura !! ! :D -udało nam się z tych dwóch trupków złożyć jednego w pełni sprawnego i tak jak
przewidywałem także z sprawnym modułem ładującym :mrgreen:

Cieszę się jak dziecko z nowej zabawki :D . Na razie daruję sobie wszelkie batery mody .
Niby wszystko działało stabilnie i było to przetestowane ale do końca nie wiem co było przyczyną uwalenia płyty głównej ?? ? .

PS: Korzysta ktoś z nawigacji Here WEGO ? . Niby wszystko działa jak trzeba tylko nie wiem czemu w nie mam obracania ekranu (tylko w pionie) przy wyszukiwaniu miejsca docelowego,ustawieniach ,dopiero jak rozpoczyna nawigować to "przekręca" się do pozycji poziomej .

[ Dodano: Sob Sty 27, 2018 17:37 ]
Proszę o poradę :)

Kiedy chcę się połączyć (z parować) z bluetooth w radiu za każdym razem wyskakuje komunikat (okienko) "Czy chcę się z parować ?" i dopiero po naciśnięciu Nexus się paruje.
Czy można to jakoś obejść aby był taki powiedzmy autoconect bez tego komunikatu ?

[ Dodano: Czw Lut 08, 2018 18:56 ]
Ok poradziłem sobie z bluetooth :) Pokasowałem hosty w module w radiu ,zresetowałem
go i teraz pięknie się paruje i łączy :)

Mam inny teraz problem i muszę go do soboty rozwiązać .
Kupiłem dwie przetwornice (na próbę) :
http://allegro.pl/modul-d...5195249662.html
http://allegro.pl/zasilac...6579625392.html

I teraz tak : Pierwszą podłączyłem do 12v i próbowałem ustawić na 5,2 v .
Niestety mogę ustawić tylko między 12-30 v .Kiedy przekręcam śrubkę
na maksymalną pozycję w dół ,dochodzi do 12 v czuć jak coś przeskakuje w potencjometrze (takie klikanie) i dalej napięcie nie schodzi zatrzymuje się na 12 v -czyżby popsuty ?

Drugą przetwornicę mogę wyregulować na 5,2 C ale co z ustawieniem prądu(drugi potencjometr)
Ruszyłem tą śrubkę i nie wiem ile fabrycznie było ustawione .
Ile mam ustawić prądu ? .Można to jakoś zmierzyć ?
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pią Lut 09, 2018 08:17   

Pierwsza powinna zejść niżej, może jest uszkodzony potencjometr.
Druga, prąd ustaw na max, tablet pobierze tyle ile mu potrzeba, problem będzie jak ustawisz za mało, wtedy nie będzie miał z czego pobrać. Zakładam ze nie popełnisz przy łączeniu błędu, bo robiąc zwarcie przy dużym prądzie upalisz cos na pewno
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
vrilski 



Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 31



Wysłany: Pią Lut 09, 2018 08:58   

Dzięki :)

Też obstawiam że może być to uszkodzenie od nowości zresztą nie pierwsze .Wcześniej na testy kupiłem taką przetwornicę z wyświetlaczem i niby na wyjściu mogłem regulować
jak chciałem to odczyt na multimetrze a tym co pokazywał ten nabudowany wyświetlacz
różniło się o 8V . !! ! .Także trzeba uważać .


W tym drugim regulacja napięcia i prądu działa prawidłowo .
Więc bez problemu mogę ustawić 10-15 A i nie będzie to miało negatywnego wpływu na
moduł ładowania w Nexusie ?
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pią Lut 09, 2018 17:22   

vrilski napisał/a:
Więc bez problemu mogę ustawić 10-15 A i nie będzie to miało negatywnego wpływu na
moduł ładowania w Nexusie ?

Nie bedzie
Jest to częste pytanie, nawet w tym watko sie juz powtarza.
Wyobraź sobie ze tablet ma lądowanie nie na 5 a na 12V. Co by sie stało jak bys go podpiął bezpośrednio pod akumulator samochodowy ktory może dostarczyć prądu 700A ? Nic by się nie stało, bo tablet pobierze tyle ile mu potrzeba. W sieci energetycznej masz możliwość w gniazdku pociacha np 16A 230V - podpinasz żarówkę ledowa która pobiera 0,1A i cos sie dzieje złego? Nie
Ograniczenie prądu na przetwornicy stosuje sie np do zabezpieczenia czegoś - wiesz ze układ pobiera np 5A i ustawiasz 5,5 bo jak się spali i zrobi w nim zwarcie, to nie popłynie max prąd przez uszkodzone urządzenie tylko te 5,5 które ustawiłeś
To tak w skrócie taki wykłada :)
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ Ankieta ] tablet w samochodzie
oleg707 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Czw Mar 21, 2019 23:13
oleg707
Brak nowych postów Tablet dla dziecka w R75
dukat11 Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Czw Sie 16, 2012 21:59
dukat11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink