Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wysokie obroty, nie zmienia biegów, szarpie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wysokie obroty, nie zmienia biegów, szarpie.
Autor Wiadomość
Apolyon 




Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 74
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Sie 31, 2016 19:03   [R75] Wysokie obroty, nie zmienia biegów, szarpie.
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Otóż zdarzył się dziś problem. Roverek bardzo ciężko zmienia biegi (automat) i bardzo mocno chce redukować. Zauważyłem, że jak puszcze całkiem pedał gazu to bieg wyższy wskakuje - ale tylko wtedy - w innym wypadku obroty podejdą aż pod 3,2k i dopiero wskoczy wyższy lub nawet przeskoczy o 2 w górę jak się za mocno rozpędzę i popuszczę gaz.

Jadąc np. 70 kmph puszczając gaz nie czuję by samochód wyhamowywał, robi to, jednak bardzo bardzo powoli i nie jest to normalne, wygląda to jakbym bardzo lekko wciskał pedał gazu mimo, że nogi na nim nie trzymam.

Na postoju gdy wrzucam N/P obroty powoli się zwiększają do 1,6-2k, wrzucając R spadają do standardowych ale jest mocne szarpnięcie. Po zgaszeniu samochodu i odpaleniu ponownie obroty są normalne, po lekkim przegazowaniu do 4-5k opadają do wartości normalnych. Możliwe, że jutro jak ruszę rano do pracy będzie wszystko ok, ale to już zdarzyło się drugi raz w przeciągu tygodnia więc zaczynam się martwić a nie wiem gdzie problemu szukać. Czy to coś związane ze skrzynią czy gdzieś indziej?

Nadmienię, że TOAF nie wywala błędów, cały czas są te same, o których pisałem w innym temacie raczej nie powiązane z nowym problemem.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 31, 2016 19:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Sro Sie 31, 2016 20:26   

Ano nie wywala.. Bo byl jeden blad podczas odczytu bledow... Przez co zawsze pokazywalo ze ich nie ma. W nowej wersji bedzi to poprawione...i dodatkowo live data dla skrzyni sie pojawi.
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
Apolyon 




Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 74
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Sty 22, 2018 10:41   

Nie chciałem zakładać nowego tematu, w pierwszym poście 1,5 roku temu pisałem o problemach z wysokimi obrotami (temat się rozwiązał sam po jakimś czasie).

Dzisiaj mam problem nieco inny ale po słowach kluczowych może ktoś znajdzie tu odpowiedź ewentualnie udzieli jej mi.

Pękł mi wąż nagrzewnicy, wymieniłem, zalałem płyn i WYDAJE mi się, że dobrze odpowietrzyłem układ - choć robiłem to 1 raz. Po uruchomieniu silnika auto trzyma obroty tak ok 1-1,2k po ruszeniu obroty bez dotykania gazu podnoszą się same do 2-2,5k + wiadomo z nabieraniem prędkości biegu wskakują kolejne (automat). Czego to może być przyczyna? Czasami jak zgaszę samochód i odpalę to problemu nie ma ale zaraz wraca. Temperatura płynu ok w czasie jazdy 90, w korku do 97-98. Problem też pojawia się przy hamowaniu, przy redukcji biegu jest szarpnięcie, najpewniej spowodowane tym, że silnik trzyma za wysokie obroty. Czego to może być przyczyna? Toaf nie wywala żadnego błędu. Może coś uwaliłem jak wąż wymieniałem? Tylko gdzie szukać problemu?

Jeździ się ciężko, bo ciężko w mieście jechać 40-50 km/h i cały czas nogą muszę hamować, już sobie wyobrażam zdenerwowanie jadących za mną. :D
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Sty 22, 2018 10:47   

Silniczek krokowy bardzo możliwe, ewentualnie linka się zacina.
 
 
Apolyon 




Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 74
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Sty 22, 2018 11:00   

AdaskoC napisał/a:
Silniczek krokowy bardzo możliwe, ewentualnie linka się zacina.


Linkę muszę sprawdzić z pomocnikiem, a silniczek krokowy w którym miejscu jest? Da radę bez kanału / podnośnika się dostać do niego?
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Sty 22, 2018 11:21   

Apolyon napisał/a:
Linkę muszę sprawdzić z pomocnikiem, a silniczek krokowy w którym miejscu jest? Da radę bez kanału / podnośnika się dostać do niego?


Może być ciężko bez kanału lub podnośnika...
A tak poważnie to masz go na wierzchu na kolektorze ssącym przy przepustnicy :))
 
 
Apolyon 




Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 74
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Sty 22, 2018 21:04   

Niestety nie udało mi się wymontować silnika krokowego, ciężki dostęp jak się nie ma odpowiednich narzędzi, instalacja LPG przeszkadza i jest -4 na dworze.

Zauważyłem jednak, że po dodaniu lekko gazu przepustnica czasami - lecz nie zawsze -
się blokuje w danym położeniu (wypada różnie), jak się ją lekko popchnie palcem to wraca do swojego położenia lub jak się lekko muśnie pedał gazu to czasami pomaga.

I tutaj rodzi się pytanie, czy to nadal może być wina krokowca? I czy dam radę samemu coś z tym zrobić?
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Pon Sty 22, 2018 22:07   

To wskazuje raczej na linkę albo samą przepustnicę.
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 22, 2018 22:29   

Gdy znowu zawieszą się obroty dodaj gazu tak minimum do połowy i szybko puść albo uderz stopą i szybko ja zabierz. Czyszczenie przepustnicy i adaptacja jej powinny pomóc, u mnie przynajmniej pomogło.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Apolyon 




Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 74
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Sty 23, 2018 08:07   

Dziękuję za wszystkie wskazówki, będę musiał się tym zając w najbliższym czasie albo po prostu dam komuś zarobić. :)

Jeszcze jedno pytanie skoro wątek dotyczy mojego auta i jego kaprysów:

Dziś rano temperatura według czujnika (7.0) szybko wzrosła do 90st, po czym utrzymywała się w trakcie jazdy w granicach 94-97, podczas postoju np. na światłach czy korek podchodziła do ponad 102 st. Czy to normalne przy takiej pogodzie? Po przyjedzie sprawdziłem zbiorniczek wyrównawczy, ciśnienie trochę wypchnęło płynu na zewnątrz (nie zdążyłem przymknąć :D ) ALE płyn chyba powinien być ciepły, a był zimny, tyle co podgrzany temperaturą z komory silnika, nawet nie letni. Termostat?

Jeszcze mi chodzi po głowie uszczelka pod głowicą... dymek z wydechu wydobywał się całą drogę, lekki bo lekki i bezwonny raczej - choć mam katar i mogłem nie wyczuć czy to para wodna czy płyn.

albo źle odpowietrzyłem układ... jakieś porady?
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 23, 2018 12:45   

Termostat możesz sprawdzić podczas rozgrzewania silnika, jeżeli razem z rosnąca temperaturą płynu chłodnica robi się ciepła to termostat jest otwarty. Jeżeli jest zamknięty to pomimo wzrostu temperatury powyżej 90 stopni będzie zimna. Jeżeli działa dobrze to płyn lapnie 90 stopni i po chwili chłodnica będzie się robiła ciepła. Chwila- w zależności od warunków atmosferycznych może trwać i 10 minut przy ujemnych temperaturach :d
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Apolyon 




Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 74
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Sty 30, 2018 15:19   

Mały update: zacinająca się przepustnica wyczyszczona i wszystko wróciło do normy, dzięki dzelo23.

Mechanik sprawdził też termostat, podobno jest ok, ale twierdzi, że dolny wąż jest zimny, a powinien być ciepły i może być chłodnica zatkana, albo zakamieniona - co jest dziwne bo niedawno sami ją wymieniali a samą chłodnice niedawno kupowałem od naszego kolegi z forum jakoś jesienią o ile dobrze pamiętam.

Auto odebrałem, bo temperature trzyma już dobrze, pytanie czy jakoś mogę jeszcze zadziałać w tym temacie we własnym zakresie bez demontażu chłodnicy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] wysokie obroty
karol77787 Rover serii 75, MG ZT 22 Pią Lut 07, 2014 17:53
rtoip69
Brak nowych postów [R75] Za wysokie obroty
czarny666xl Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Kwi 07, 2009 15:29
SeniorA
Brak nowych postów [75] Falowanie i wysokie obroty
emeswuu Rover serii 75, MG ZT 0 Sro Cze 21, 2017 13:08
emeswuu
Brak nowych postów [R75] Gotujący się płyn, wysokie obroty
ArtureK Rover serii 75, MG ZT 10 Sob Mar 19, 2016 12:31
ArtureK
Brak nowych postów [R75] Bardzo wysokie obroty silnika- 5000
wleks Rover serii 75, MG ZT 30 Pon Lut 15, 2021 08:53
Gelo10



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink