Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Łącznik stabilizatora - wymiana
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Łącznik stabilizatora - wymiana
Autor Wiadomość
arleta90 




Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 234
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Sty 30, 2018 20:08   

Jakby kogoś to zainteresowało to moje łączniki stabilizatorów LAMFORDER wytrzymały prawie 2 lata. Znowu czeka mnie wymiana ;)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 30, 2018 20:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
elclipse 



Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 4



Wysłany: Pon Lip 23, 2018 18:26   

Właśnie chciałem się zabrać za wymianę łączników stabilizatora , więc kupiłem na alegro łączniki 'wzmocnione HD' i okazuje się że różnica między starym wynosi ok 2cm. Łączniki powinny mieć 309mm długości, te wzmacniane hd mają ok 290mm" dodatkowo kątra w nich jest na imbusa więc u góry będzie problem. Stąd moje pytanie czy ktoś jeździ na ww. łącznikach i co to możę
powodować że są krótsze.
Dodatkowo przyszedł mi pomysł że można by zmniejszyć różnicę poprzez nakręcenie pod spód nakrętki ze zintegrowaną podkładką(dodatkowo spełniła by rolę kontry). Nie jestem mechanikiem więc nie wiem czy to zgodne ze sztuką Proszę o odpowiedzi.
 
 
pawelo12 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 54

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 24, 2018 23:42   

Kilka postów wyżej..
pawelo12 napisał/a:
Cześć wszystkim, wczoraj wymieniałem w moim R75 wahacze z przodu. W planach miałem jeszcze wymianę przednich łączników. Poprzednie wsadziłem na początku maja. Już po 3 tygodniach od wymiany zauważyłem, że wyglądają na mocno sfatygowane. Minął kolejny tydzień i zaczęły stukać. Były to najczęściej kupowane łączniki na allegro- jakieś wzmacniane hd. Kilka osób z forum takie polecało. Do rzeczy: po demontażu tych łączników zacząłem montować nowe i zauważyłem, że coś nie gra. Nowe łączniki były wyraźnie dłuższe od tych wcześniejszych. Po zmierzeniu okazało się, że różnica wynosi ok 2cm. Sprawdziłem w sieci, że łączniki powinny mieć ok 31cm długości, te wzmacniane hd miały ok 29cm. Nie wiem czy to wpływa na żywotność jakichś części zawieszenia, ale przestrzegam bo wiem, że niektórzy zmieniają tylko jedną stronę a to już na pewno nie jest dobre.

Ja nawet bym ich nie montował - szkoda czasu. Pamiętam, że prawie wtedy nie jeździłem a wytrzymały miesiąc.
 
 
maciejk1980 



Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 134



Wysłany: Pon Paź 31, 2022 14:51   

ja na werttiele zrobilem przeszlo 20K, zwykla jazda bo ulicach omijam dziury zawsze, a na Master-sport 2K padl narazie jeden po miesiacu pewnie drugi na dniach padnie, problem ze jeszcze kupilem wahacze MasterSport bo ktos na forach pisal ze zaklada wahacze tej firmy i auta smigaja brzmialo to ze ma firme i duzo aut transportowych lub podobne wiec sie skusilem na opakowaniu lacznikow MS pisalo 2 lata gw i 80K, niestety zrobilem na laczniku jednym 2K a drugim 4K jako listonosz wiejski, ciekawe ile wahacze wytrzymaja
_________________
'99 Rover 75 CDT, manual
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Łącznik przedni stabilizatora
jacekmarus Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Lut 03, 2011 15:59
jpawel
Brak nowych postów [R75] Łacznik stabilizatora - rożne długości
dawidd Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Mar 14, 2019 20:59
0L0
Brak nowych postów [r75] Wymiana gum stabilizatora przedniego
thorgalxxx Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Maj 07, 2012 20:39
thorgalxxx
Brak nowych postów [R75] Łącznik elastyczny.
MokraWoda Rover serii 75, MG ZT 0 Czw Kwi 21, 2016 12:41
MokraWoda
Brak nowych postów [MG ZT] Łącznik wtryskiwaczy cieknie
goonzo88 Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Gru 08, 2014 18:27
goonzo88



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink