Forum Klubu ROVERki.pl :: [Zakup Rovera 45/75]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bociannielot
Wto Lut 06, 2018 11:01
[Zakup Rovera 45/75]
Autor Wiadomość
Slayfro 




Dołączył: 05 Lut 2018
Posty: 8
Skąd: Kraków :)

MG ZS

Wysłany: Pon Lut 05, 2018 23:55   [Zakup Rovera 45/75]

Cześć Wam wszystkim! :)

Sprawa wygląda następująco - w samochodach i motoryzacji jestem bardziej niż zielony, nie znam się całkowicie na tym czego szukać, na co patrzeć etc.
Oczywiście już prawko mam parę dobrych lat, wcześniej mieliśmy ukochany samochód Suzuki Vitarę, no i coś tam jeżdżę na motocyklu od 3-4 sezonów, ale jakby mniejsza z tym, po prostu przyszedł czas na zakup strikte swojego pierwszego samochodu.
W związku z tym chciałbym dołączyć do podobno bardzo sympatycznej rodziny Rovera i myślę o zakupie Rover 45/75.
Budżet: 10 000zł na sam zakup - samochód najlepiej (pewnie jak zawsze) jakby był sprawny i nie wymagał na wstępie większych napraw.
Z roverem 75 słyszałem różne ploty i opinie - ogólnie jestem zakochany w tym samochodzie ale też myślę realistycznie - podobno bez rzeźby bardzo ciężko zdobyć fajny egzemplarz który będzie się dobrze sprawował, także tutaj pojawia się drugi typ Rover 45.

Czy są jakieś wskazówki których możecie mi udzielić? Które roczniki były dobre i w miarę bezawaryjne, jakie silniki, jakie pojemności itd. w obu przypadkach?

Bo przykładowo znalazłem takie ogłoszonko:
https://www.otomoto.pl/of...z-ID6zx6J5.html


i wstępnie wygląda niby wszystko cacy, ale jest aż zbyt piękne by mogło być prawdziwe, 2005r. to już Roewe produkuje i to chińczyk? Coś o tym roczniku możecie mi powiedzieć, czy mu się przyjrzeć, czy raczej odwrócić się na pięcie?

Dealera ktoś zna? Pozytywy/Negatywy?

Może ktoś z Was sprzedaje w dobrym stanie któryś z tych modeli? Albo jakiś inny podobny- jestem otwarty na różne roverki ;) najlepiej sedan albo hatchback - combi jeszcze nie na tym etapie życia :)
silnik maksymalnie 2.0, aczkolwiek 1.6 -1.8 byłby bardziej optymalny( przewidywane dużo jazdy po mieście/wsiach).
Rocznik od 98 natomiast jakby był 2000 bądź 2002 to byłoby super.
Oczywiście przebieg - im mniejszy, tym lepszy, aczkolwiek wiem, że jeszcze mi zaraz frytki do tego zaproponujecie :D .
Trochę poczytałem Wasze wypocinki w innych tematach(jeszcze trochę muszę doczytać) i rozumiem, ze warto napomknąć inne samochody które są brane pod uwagę, także: Volvo s40, Volvo s60, BMW E39 523i - natomiast tutaj mój budżet już jest raczej na dolnej granicy..:( aczkolwiek jakby było coś konkretnego za 11-12 tysi to jestem w stanie to podciągnąć.

Dzięki Wam serdeczne za zrozumienie i sensowne odpowiedzi! :)

P.S Dzięki za przeniesienie do prawidłowego działu :)

Pozdrawiam,
Paweł :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez Slayfro Wto Lut 06, 2018 13:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 05, 2018 23:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Wto Lut 06, 2018 12:57   

To może celuj w MG ZS po 2004r. Jest taki do kupienia na OLX. Tyle że niestety,lub stety, diesel. Mam takie auto i jest naprawdę fajny :) . 1.6 i 1.8 boryka się z HGF,ale ten 160 kM przynajmniej jeździ. Zawieszenie od Hondy Civic,tanie i trwałe. W R75 i MG ZT niestety sporo rzeczy się psuje i jeśli nie masz smykałki do mechaniki to zbankrutujesz wydając fortunę u majstrów,ale za to jeździ się tym naprawdę super. Za 10 tys. zł. spokojnie kupisz coś fajnego.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Lut 06, 2018 13:02   

iktorn73, w ZS był tylko 1.8 i on miał 120km, potem dopiero 2,5kv6
 
 
 
Slayfro 




Dołączył: 05 Lut 2018
Posty: 8
Skąd: Kraków :)

MG ZS

Wysłany: Sro Lut 07, 2018 14:48   

Iktorn73 mówisz o tym ogłoszeniu?
https://www.olx.pl/oferta...b49506;promoted

Wstępnie bardzo fajnie, diesel nie diesel, chcę żeby się jak najrzadziej psuł i w miarę mało palił bo w większości będzie miasto.
Handlarz, także ciekawe co tam wyjdzie w trakcie :) ktoś w wielkopolsce ewentualnie by go obejrzał? :)

[ Dodano: Sro Lut 07, 2018 14:48 ]
Ktoś z okolic Andrychowa? Oglądał ktoś może?
http://allegro.pl/mg-rove...60.html#thumb/1
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Sro Lut 07, 2018 15:00   

Miałem na mysli ten model : https://www.otomoto.pl/of...=olx#xtor=SEC-8
 
 
Slayfro 




Dołączył: 05 Lut 2018
Posty: 8
Skąd: Kraków :)

MG ZS

Wysłany: Sro Lut 07, 2018 17:10   

Póki co będziemy obczajać w Krakowie (stety/niestety) 2 Hondy Civic i tego MG jeśli dobrze pójdzie :) jeśli ktoś byłby z okolic Andrychowa to gdyby znalazł chwilę na obczajenie tego MG na żywo to byłbym dozgonnie wdzięczny (no i jakby doszło do zakupu to nie tylko ;] )
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 07, 2018 21:38   

Szukałbym ZS'a, jeździ najlepiej z wymienionych FWD, bardzo fajny zawias i do tego trwały ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Lut 08, 2018 09:23   

Markzo napisał/a:
Szukałbym ZS'a, jeździ najlepiej z wymienionych FWD, bardzo fajny zawias i do tego trwały
przecież to prawie ten sam zawias na innym zestrojeniu w przypadku civic/45/zs
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 08, 2018 11:19   

Prawie taki sam, z ta roznica ze w hondzie poza vti masz ciensze staby, a tylniego nie ma :) do tego zs ma gazowe amory (na pewno 180tka) i progresywne sprezyny, inne wahacze (kola w negatywnie). Suma sumarum seryjny ZS jezdzi duzo lepiej od 45 i civica :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Slayfro 




Dołączył: 05 Lut 2018
Posty: 8
Skąd: Kraków :)

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 08, 2018 20:58   

A co Panowie uważacie o tym ZR-rze którego wrzuciłem? Jutro planuję go oglądać, ale trochę walczę ze sobą czy jechać te 75km w ciemno...z chłopaczkiem gada się dość ok, podrzucił dodatkowe fotki i jest do zrobienia jedno nadkole z tyłu (bąble) i delikatne bąble (czyli też do zrobienia) przy przedniej szybie (strikte przy uszczelce na środku dachu), reszta podobno dobry stan i auto zadbane.

Ktoś coś by powiedział o silniku, ewentualnych częściach, etc?

Z góry dziękować:)

P.S z ZS-ami o tyle lipa że jest ich bardzo mało,a jak dwa wyglądają tak,że ewentualnie mogły by być godne uwagi, to są w pomorskim... :(
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 08, 2018 22:23   

Mój teściu ma ochotę zmienić ZS (htb 1,8) na 45 lub 75, także możemy pogadać jak coś :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Lut 09, 2018 09:33   

Slayfro napisał/a:
A co Panowie uważacie o tym ZR-rze którego wrzuciłem?
geberalnie ZR jest lepszy mimo gorszego zawieszenia bo jego eksploatacja jest smiesznie tania i duzo mniej rzeczy ma do popsucia, jesli niby mniej miejsce Ci nie przeszkadza to lepszy wybor od ZS/45
Mówię to ogólnie, nie odnoszę się do tego konkretnego egzemplarza :ok: bo w tym konkretnym juz jak ruda bierze to bedziesz z nią walczył a ona i tak nie zniknie przy przedniej szybie raczej, choć do błonika w 3D powienieneś dostać reperaturkę i powinno to załatwić sprawę, ale koszt naprawy mały nie będzie.
 
 
 
Slayfro 




Dołączył: 05 Lut 2018
Posty: 8
Skąd: Kraków :)

MG ZS

Wysłany: Pon Lut 12, 2018 17:09   

No tylko właśnie pytanie czy warto brać tego ZRa za 8 000 jeśli jest w dobrym stanie i walczyć z rdzą?

Już pi razy oko się dowiedziałem że zrobienie przy szybie to koszt 400-700zł(prawdopodobnie wiąże się to z demontażem szyby), jedno tylne nadkole koło 700zł (wycięcie rdzawej części, wstawienie reperaturki etc.)

[ Dodano: Pon Lut 12, 2018 17:09 ]
ZS 180tka zakupiony od teścia Markzo :) dojechaliśmy elegancko z podkarpacia do Krakowa, niedługo samochód oddam do mechanika jak się ugadam żeby zrobić parę pierdółek o których rozmawialiśmy, ogólnie - polecam tego allegrowicza!:D
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 12, 2018 17:42   

Slayfro napisał/a:
ogólnie - polecam tego allegrowicza!:D

:hahaha: Markzo jako handlarz mirek :o
gratuluję zakupu, bezawaryjności i do zobaczenia na drogach i spotach/zlotach

[ Dodano: Pon Lut 12, 2018 17:42 ]
Chwila moment, jaka 180'tka? One miały 2,5kv6 a to chyba jest 120'tka ;)
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Lut 13, 2018 09:16   

dzelo23 napisał/a:
Markzo jako handlarz mirek
o to to, pewnie nawet nie wspomniał, jak to mirek, że ZS miał wspawany dach i lewą przednią ćwiartkę :ok:
 
 
 
Slayfro 




Dołączył: 05 Lut 2018
Posty: 8
Skąd: Kraków :)

MG ZS

  Wysłany: Sro Lut 14, 2018 15:55   

:lol: Wspominał wspominał, ale uznałem że jednak robienie z niego w lecie kabrioletu to duży plus(jest na zatrzaskach plastikowych, także zdjęcie dachu to chwila moment) :D , przodem się tak specjalnie nie przejmuję powiem szczerze, na jednym obrocie kierownicy w prawo jadę prosto także kwestia przyzwyczajenia :mrgreen:

@dzelo23
Racja 120tka :D zasugerowałem się pojemnością xD <pachnie zielenią> :D
Dzięki wielkie, i widzimy się na pewno! ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Zakup MG Rovera ZT 75 v6]
Krzysztof_89 Chcę kupić ROVERka 2 Czw Mar 14, 2013 10:46
Krzysztof_89
Brak nowych postów Zakup Rovera 214?
ti-yo1 Chcę kupić ROVERka 8 Wto Sie 03, 2010 16:53
imejdz
Brak nowych postów zakup Rovera
szczuru22 Chcę kupić ROVERka 1 Sob Kwi 02, 2011 12:40
0L0
Brak nowych postów [Rover 200/25] Zakup Rovera 200/25
clovertrail Chcę kupić ROVERka 5 Sro Kwi 19, 2017 15:02
km222222
Brak nowych postów Ewentualny zakup Rovera 214 Si
malopolanin Chcę kupić ROVERka 3 Sob Cze 25, 2011 18:37
shudder



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink