Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] 1.8 - nie kręci rozrusznik
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] 1.8 - nie kręci rozrusznik
Autor Wiadomość
rav 



Dołączył: 31 Sty 2018
Posty: 3



Wysłany: Sro Sty 31, 2018 12:18   [R75] 1.8 - nie kręci rozrusznik
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Witam wszystkich serdecznie, mam taki problem :
światła działają, radio itp - czyli prąd jest
po przekręceniu kluczyka cisza (nie ma efektu przygasania świateł aku naładowany)
zastanawiam się czy to nie wina immobilisera bo jedyne co przychodzi mi do głowy to to że upadł mi kluczyk na beton i właśnie po tej akcji już nie odpalił.

Przyciskami na kluczyku mogę otworzyć samochód jednak nie reaguje na przycisk zamknięcia.

Zapasowy kluczyk też nie działa tj. nie można nim odpalić.

proszę o sugestie co dalej robić ?

wyczyściłem styk na rozruszniku
klemy na aku
naładowałem aku

pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 31, 2018 12:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Physixc 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 123

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 01, 2018 16:03   

Ostatnio przerabiałem rozrusznik i okazały się do wymiany blaszki stykowe w rozruszniku przy bendixie (nierówno się ścierają) i poprawienie wszytskich mas i plusów. Zobacz czy nie masz przepalonego bezpiecznika od immo pod schowkiem
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 02, 2018 07:54   

Ciekawe, to już któryś wóz z podobną awarią... Tak jakby w tym samym czasie występowało większe ryzyko identycznej awarii. Pewnie efekt zimy i niższych temperatur.
Jak klemy oczyszczone, aku naładowany to musisz jednak sprawdzić sam rozrusznik i czy idzie prąd na rozrusznik. Pomocne w diagnozie wozu może być podpięcie do komputera. Z tym zamykaniem wozu sprawdź micro switch na pilocie. Może jest uszkodzony.
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
saranof 



Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 13



Wysłany: Nie Lut 11, 2018 22:51   

Miałem taki sam problem, mi pomoglo poruszanie polaczeniem z cewka zapłonu, sciagnij plastik spod kierownicy i spróbuj również.
 
 
krzysiek1986111 



Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 2



Wysłany: Pią Mar 23, 2018 18:18   

Witam. Też miałem problem z "cykaniem" rozrusznika. Miałem już go demontować, ale gdy zobaczyłem ile przy tym prace to postanowiłem najpierw zdjąć sam wirnik. Odkręciłem te dwie długie śrubki i wyjąłem wirnik w raz jego blaszaną obudową. Trzeba pamiętać o odkręceniu od spodu przewodu od cewki. Klucz chyba 12 lub 13. Już na stole śrubokrętem odkręciłem szczotkotrzymacz. Wyczuściłem wszystko drobnym papierem ściernym, przetarłem szmatką i wydmuchnąłem pył ze wsystkich cześci. Złożyłem w odwrotnej kolejności i teraz rozrusznik śmiga jak szalony.
 
 
rav 



Dołączył: 31 Sty 2018
Posty: 3



Wysłany: Pon Mar 04, 2019 21:19   

Zupełnie zapomniałem o tym że zawracałem wam głowę na forum ;]
Sprawa wyglądała tak że ja się upierałem że to immobilizer.

1. Wpadł znajomy mechanik powiedział że rozrusznik, próbował podłączyć się komputerem i sprawdzić czy to immobilizerale mu się nie udało ( tj mówił że się udało ale widziałem że nie dał rady ... no nic chciał to zrobić za darmo więc jaki koszt taka usługa hehehe).

2. Po ponownym sprawdzeniu na kompie pokazało że immobilizer przerywa trzeba było odkręcić puchę ( bo nie mogą skopiować z kluczyka) zawieść do speców i zakodowali nowe rover jeździ.

Wiem że odkopuje ale piszę może komuś się przyda.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Mar 09, 2019 08:28   

rav napisał/a:
Po ponownym sprawdzeniu na kompie pokazało że immobilizer przerywa

Co to za ciekawa teoria i na jakim komputerze diagnostycznym pokazało taką informację? ;)

Immobiliser nie może przerywać. Działa zero-jedynkowo.

W module EWS (to on odpowiedzialny jest za immo) często zapisują się błędy "YY toleration of changing code increased with key XX" i do tego dopisek, że błąd pojawia się sporadycznie. W przypadku R75/ZT, te błędy generują się niezauważalnie dla użytkownika. Zapisane w EWS pestki nie mogą się same "zresetować" lub działać wybiórczo. Może się rozparować przy dłuższym nieużywaniu w parze (tzn. używanie dwóch sterowników silnika np.) EWS z komputerem silnika, ale wtedy kręci rozrusznik, ale silnik nie odpala. To można przywrócić poprzez synchronizację kodów pomiędzy DME-EWS. Może też być kłopot z pętlą czytającą pestkę z obudowy kluczyka. Może być problem w komunikacji pomiędzy EWS a sterownikiem silnika.

Przyczyną większości powodów jest korozja na wtyku lub gnieździe EWS'a. Może w tym przypadku wyjęcie modułu EWS i włożenie go z powrotem spowodowało poprawienie kontaktu i cudowanie auto zaczęło odpalać.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Rozrusznik nie kręci...
krzysztof_kann Rover serii 75, MG ZT 14 Sob Mar 21, 2009 16:57
Gość
Brak nowych postów [R75] Nie kręci - rozrusznik?
kerbi Rover serii 75, MG ZT 37 Pon Lis 19, 2018 17:29
MD
Brak nowych postów [R75] Nie odpala, nie kręci rozrusznik
Miras31 Rover serii 75, MG ZT 15 Wto Maj 13, 2008 14:12
Miras31
Brak nowych postów [r75] rozrusznik nie kręci, nie odpala
Jarcun Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Kwi 09, 2014 08:45
Jarcun
Brak nowych postów [Rover 75]Rozrusznik- nie kręci
MrSiwy Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Sie 23, 2017 13:39
Dziadek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink