Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG zs] ciężko wchodzą biegi. Pilna porada
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG zs] ciężko wchodzą biegi. Pilna porada
Autor Wiadomość
Graco_MG_ZS 



Dołączył: 31 Sty 2018
Posty: 11



Wysłany: Wto Lut 20, 2018 00:10   [MG zs] ciężko wchodzą biegi. Pilna porada
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2003

Witam. Mam problem z moim MG zauważyłem że ciężko zaczyna wchodzić biegi. Dziś po przejechaniu 40 km. Już praktycznie nie wchodzą wogole. I teraz pytanie bo jadę już do oddać auto do naprawy. Myślicie że to wysprzęglik? A jak tak to który pasuje od tego land Rovera? Myślę że poprostu będzie tańszy. Proszę o szybką odpowiedź bo muszę rano zamowic. Z góry dziękuję i pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 20, 2018 00:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 20, 2018 05:48   

Sprawdz lape sprzegla, moze sie zaciera i stad problrm. Wysprzeglik z pompa zamawialrm z freelandera, pasowal do 180tki bez przerobek przewodow, trzeba bylo tylko wymienic trzpien od strony pompki na ten z zs, bo od freelandera ma inny ksztalt.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Wto Lut 20, 2018 12:37   

Pytanie pierwsze co masz na myśli że ciężko wchodzą? U mnie zapiekła się tulejka w wodziku i tez ciężko chodziły,potem wyrobiła się dziura w pedale sprzęgła i znów ciężko wchodziły. Przyczyn może być kilka,jeśli wysprzęglik nie cieknie to powinien być sprawny.
 
 
Graco_MG_ZS 



Dołączył: 31 Sty 2018
Posty: 11



Wysłany: Czw Lut 22, 2018 13:24   

Problem rozwiązany. Płyn był bardzo stary . Po wymianie wszystko ok. Dziękuję za pomoc !!
 
 
Sebek1991 




Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 31



Wysłany: Sob Lut 24, 2018 00:39   

witam koledzy
odgrzebie troszkę temat ponieważ u mnie podobnie jak u kolegi autora tematu jest lecz u mnie już wysprzęglik wymieniony na nowy i pompa wymieniona na używkę bo nówki nie miałem już kasy kupować, wszystko do rovera 45 i problem tkwi w tym że samochodem pojeździłem dwa dni pierwszego dnia, wszystko ok biegi pięknie wchodziły, a na drugi dzień rano odpalam, próbuje wbić bieg a tu nie idzie go wbić. Parę min auto pochodzi odpalone, powciskam pedał sprzęgła z dwie minuty, niby pedał stawia większy opór lecz przejadę może z 1,5 km i problem powracam i znów podczas jazdy muszę ponaciskać kilkunastokrotnie powciskać sprzęgło Pomóżcie koledzy bo nie wiem co z moim r45 się dzieje. Układ odpowietrzony, mechanik powiedział mi że do zbiorniczka pompki wraca płyn tak że tylko troszkę pod pompuje płyn a większość wraca do zbiorniczka.
Nic nigdzie nie cieknie, płyn nowy zalany.
PROSZĘ O PILNĄ POMOC MAM WOLNE TYLKO W WEEKENDY A TYDZIEŃ KOLEJNY JAK MAM SIĘ MĘCZYĆ Z TYMI BIEGAMI TO NIE WIEM CZY WYTRZYMAM
 
 
IROLA 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 406
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Sob Lut 24, 2018 14:10   

Pewnikiem u Ciebie jest inny problem - ale sprawdź czy nie masz luźno latającego zabezpieczenia segera od "wodzika", pomiędzy pedałem a wejściem do pompy.
U mnie właśnie kilka lat temu wysunął się "gumowany kapturek" i tak bez problemu jeździłem a niedawno wysunęło się zabezpieczenie i wrzucanie biegów było coraz trudniejsze. Po założeniu zabezpieczenia segera na właściwe miejsce (kapturek nadal luźno lata) wszystko działa OK.
 
 
 
Sebek1991 




Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 31



Wysłany: Sob Lut 24, 2018 17:58   

IROLA to co zaznaczyłeś na fotce fakt lata luźno lecz powiem wam ze bardzo ciężko jest mi się dostać do tej drugiej śrubki od pompki by ją wykręcić niewiem czemu mi tak ciężko próbowałem i grzechotką i płaskim kluczem 13 i oczkowym 13 i nie mogę i tak jej odkręcić podpowiecie mi może jak ja odkręcić

A IROLA mam do cb pytanko czy muszę reperaturkę kupować czy ten stary seger będzie ok??

samochód chciałbym mieć sprawny ponieważ moja narzeczona jest w ostatnim trymestrze ciąży i jakby co jak będę musiał ją wieść do szpitala to nie chce się denerwować o te biegi że ciężko wchodzą
 
 
IROLA 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 406
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Sob Lut 24, 2018 21:12   

Sorki, temat założony był w benzynie, a Ty masz diesla - ale może pompka/itd są podobne : więc seger włożyłem ten sam i jest OK. U mnie latał on luźno po "wodziku" więc wystarczy się położyć i popatrzeć czy on tam nie "wisi/lata" ...
 
 
 
Sebek1991 




Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 31



Wysłany: Sob Lut 24, 2018 22:42   

ok dzięki wielkie jutro z samego rana będę walczyć z tym mam nadzieje ze to tylko ten seger bo wysprzęglik wymienił mi mechanik na nówkę (zapłaciłem mu 460zł) i do tego ta używka pompka za 70zł i już mi ostro niestety poszarpało z kieszenie a tak jak pisałem mam kobietę w ciąży i muszę odnawiać pokój i szykować pod dziecko kupowanie tj. łóżeczko śpiochy itp. no i kasa mi potrzebna. Więc jutro jak tylko uda mi się wykręcić pompkę i zrobić ten seger to dam znać jak mi to poszło i jakbym miał jakieś pytanie jakby mi coś nie tek poszło.
A jeszcze jedno pytanko: do tego układu wysprzęglania mogę wlać płyn hamulcowy dot4 bo taki akurat posiadam dwa zbiorniki pół litrowe
 
 
IROLA 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 406
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Nie Lut 25, 2018 09:44   

Cytat:
jak tylko uda mi się wykręcić pompkę i zrobić ten seger
- to czy on nie "lata luźno" zobaczysz bez demontażu - połóż się i oglądnij "pedał"
 
 
 
Sebek1991 




Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 31



Wysłany: Nie Lut 25, 2018 19:03   

ok zaraz się za to zabiorę tylko kawę wypije bo zimno na dworze a niestety garażu w pełni zabudowanego z drzwiami i bramą nie posiadam
a z tego co widziałem wcześniej ten kapturek lata luźno ale nie wiem jak z tym segerem ale już idę zobaczyć co i jak

[ Dodano: Nie Lut 25, 2018 19:03 ]
Witam ponownie.
Dzisiaj rano udało mi się wyciągnać tą pompke sprzęgła i kapturek lata luzem a i chyba seger jest dobrze założony dodaje fotki by ktoś mi sie mógł wypowiedziec czy jest ok. Jedna rzecz o mnie dziwi to to że to cięgno od pompki lata luźno myślałem ze powinno być bardziej nieruchome
https://zapodaj.net/814cfdf3ea045.jpg.html
https://zapodaj.net/4ad5a29c4a082.jpg.html
https://zapodaj.net/e52f853af9960.jpg.html
 
 
IROLA 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 406
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Nie Lut 25, 2018 21:29   

Cytat:
i chyba seger jest dobrze założony
moim zdaniem - jest OK.
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 26, 2018 05:50   

Otwor na ciegno pompki w pedale nie zrobil sie lekko jajowaty?
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Sebek1991 




Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 31



Wysłany: Pon Lut 26, 2018 11:17   

Powiem szczerze że się nie przyglądałem na ten otwór w pedale szprzęgła dzisiaj juz tego nie bede patrzył bo za niedługo do roboty idę ale jutro z rana popatrzę a jeśli zrobiło się to jajko z otworu to co mam zrobić ??
Bo to tak jest że fakt tamta stara pomka co miałem to juz w ogóle nie wysprzeglała a ta niby używka ale na poczatku jak odebrałem od mechanika to było ok a później nagle zaczeły się problemy. Szczerze mówiąc nie mam juz kasy by kupować nówke ale chce by było ok
 
 
wooy11 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 256
Skąd: Mielec

MG ZS

Wysłany: Pon Lut 26, 2018 11:28   

U mnie było podobnie, najpierw zlikwidowałem luz na pedale ( połaczenie z pompą - wyrobiło się ) była poprawa na chwile, zauważyłem minimalne pocenie na wysprzęgliku więc wymieniłem i zamontowałem nową pompe, zero poprawy. Łapa niezapieczona, uchwyt ok. Następne co należało sprawdzić to docisk, bez zastanowienia kupiłem komplet ze sprzęgłem i wymiana i to dopiero pomogło, po prostu padał docisk. Dodam jeszcze że u mnie problem z wbiciem biegów nasilał się kiedy silnik był rozgrzany, najgorzej było w lecie i na niższych biegach 1,2,3. Teraz mam nowe sprzęgło i uśmiechnietą morde przy zmianie biegów ;) ;)
Sebek1991 ja dobrałem teflonowa tulejke , minimalna poprawa tylko była ale to dla tego ze jak wspomniałem u mnie kończył sie docisk, mógł bys tak na szybko wyciąć albo zdemontować tapicerke pod pedałem sprzęgła zeby pedał miał możliwośc głębszego wcisku tłoka pompy.
_________________
...jeżdzę tylko Roverami http://www.fotosik.pl/pok...7e9cb120a7.html ...10 lat turlałem sie wanną na kółkach (111L)
potem R400 a teraz MG ZS iTD 2.0
 
 
 
Sebek1991 




Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 31



Wysłany: Pon Lut 26, 2018 22:05   

ok jak tylko będę miał chwilkę to zobaczę to co mówicie o tym ze może być to jajko w pedale sprzęgła. a mam pytanko jak sprawdzić bez rozbierania skrzyni czy docisk jest na dokończeniu?? czytałem ze wbić 5 bieg i zobaczyć czy samochód ruszy czy się zadławi, mówią ze jak się zadławi i zgaśnie to ok. A wy jaki sposób mi podpowiecie??
 
 
wooy11 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 256
Skąd: Mielec

MG ZS

Wysłany: Pon Lut 26, 2018 22:45   

Ja szczerze mówiąc już nie diagnozowałem pod tym kątem bo wszystko co ma wspólnego ze sprzegłem i jest na zewnątrz ;) - wymieniłem. Znajomy mechanik zadecydował ostatecznie. Nawet jeśli od razu powiedział by ze to cos z dociskiem to i tak za nim bym się za to zabrał, posprawdzał bym to co powymieniałem bo wiadomo że diagnoze powinno sie zacząc od najprostszych rzeczy......aaaa i jeszcze coś co sobie teraz przypomniałem. Kiedy wbijałem 1-wszy bieg , w momencie jego wskoczenia czułem że auto jakby delikatnie ruszyło mimo wciśniętego pedału sprzęgła w podłogę.
_________________
...jeżdzę tylko Roverami http://www.fotosik.pl/pok...7e9cb120a7.html ...10 lat turlałem sie wanną na kółkach (111L)
potem R400 a teraz MG ZS iTD 2.0
 
 
 
Sebek1991 




Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 31



Wysłany: Wto Lut 27, 2018 21:54   

No u mnie jak wbijam pierwszy bieg swierzo po odpaleniu silnika to fakt lekko samochod drgnie lecz jak podpompuje wczesniej sprzeglo to bez problemu jak i 1 jak rowniez wsteczy. Ugadam sie z jakims znajomym mechanikiem niech mi powie dokladnie o co chodzi i wytlumaczy o co kaman. Bo mnie to juz powoli zaczyna denerwowac bo kazdy wczesniejszy samochod jaki mialem to nie mial takich problemow to co ten rover ale nie moge powiedziec ze zle mi sie nim jezdzi lub niekonfortowo bo jakbym tak powiedzial to bym sklamal. Auto naprawde pelne konfortu. Dosc ze skora to jeszcze to ze jest naprawde zrywnym samochodem nie to co jak mialem volvo 460 tdi bo tamto to w ogole nie chcialo tak fajnie isc jak roverek.
 
 
wooy11 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 256
Skąd: Mielec

MG ZS

Wysłany: Sro Lut 28, 2018 07:28   

Wg mnie to chyba kończy sie docisk ale tak jak mówisz niech to mechanik stwierdzi i nie ma sie co denerwować bo nie ma samochodów które będą jeździć wieki, części sie zużywają tak samo w naszych Roverach jak i w Mercedesach czy BMW, zdziwił byś się jakie maja ludzie problemy z samochodami z górnej półki ;) Ja Ci tylko powiem tyle ze mój szwagier fanatyk niemieckich samochodów, kiedy kupiłem swojego mg to oczywiście musiał sie przejechać. Komentarz po jeździe był bardzo krótki...Kur*a ja musze takiego mieć ;) ;)
_________________
...jeżdzę tylko Roverami http://www.fotosik.pl/pok...7e9cb120a7.html ...10 lat turlałem sie wanną na kółkach (111L)
potem R400 a teraz MG ZS iTD 2.0
 
 
 
Slayfro 




Dołączył: 05 Lut 2018
Posty: 8
Skąd: Kraków :)

MG ZS

Wysłany: Sro Kwi 04, 2018 21:15   

Na czym stanęło jeśli mogę zapytać? :) Problem rozwiązany? :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Ciężko wchodzą biegi
k3master Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Nie Maj 13, 2007 19:33
k3master
Brak nowych postów [R45 20TD 2000] ciężko wchodzą biegi w jeździe miejskiej
Robson Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 35 Wto Lut 09, 2010 15:17
Mutilator
Brak nowych postów [R400] Skrzynia biegów - ciężko wchodzą biegi. +radio
grz3loo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Czw Lip 12, 2007 15:37
MiL999
Brak nowych postów [R416Si 96r.] Biegi wcale albo strasznie ciężko wchodzą...
slax Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Wto Wrz 14, 2010 20:26
slax
Brak nowych postów [R416] nie wchodzą biegi
tolkmen Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Pon Wrz 13, 2010 22:33
tolkmen



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink