Forum Klubu ROVERki.pl :: OC poniżej 25 roku życia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
OC poniżej 25 roku życia
Autor Wiadomość
RobcioGe 




Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 4



Wysłany: Sro Lis 22, 2017 11:29   

Rzeczywiście dużo nie jest. Moim zdaniem jest nawet bardzo dobrze. Zastanawia mnie tylko, dlaczego ta informacja jest dla mnie zaskoczeniem.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lis 22, 2017 11:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tils35 



Dołączył: 15 Gru 2017
Posty: 2



Wysłany: Pią Gru 15, 2017 11:54   

cała wycena opiera się o statystykę, bo wysokość stawki wpływa wiele rzeczy. Wielkość miasta, wiek, dane samochodu itp itd
 
 
pietka 




Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 95
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Kwi 04, 2018 07:10   

Nie jestem pewien czy tylko na statystyce. Pamiętacie te podwyżki na OC na przestrzeni ostatnich 2 lat. Ceny rosły w tempie niespotykanym wcześniej. Nagle Polacy zaczęli jeździć bardziej szkodowo - nie wydaje mi się.
Ot po prostu pojawiło się okienko aby zarobić, to większość ubezpieczalni postanowiła z tego skorzystać.

Kwestie związane z ubezpieczeniem proponuję jeszcze tutaj sprawdzić: https://wygodnie.pl/
Ostatnio zmieniony przez pietka Pią Kwi 13, 2018 07:07, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Sro Kwi 04, 2018 16:20   

pietka napisał/a:
Nagle Polacy zaczęli jeździć bardziej szkodowo - nie wydaje mi się.

A to nie miało związku z nowym zapisem, że samochód zastępczy musi być zapewniony?
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 17, 2018 08:08   

Nagle KNF zasugerował, że polisy są nierentowne i mają podnieść ceny. A jak mają podnieść ceny... To podnieśli.

A, że nierentowne... Same w sobie może tak ale na pewno nie z 'dodatkami', które były sprzedawane z polisami, bo nie wierzę, że prywatne korpo pozwoliłoby sobie wychodzić 'ot tak' na minus.

Jak coś się nie opłaca to dajesz taką cenę żeby się opłacało. A, że innym się nie opłaca to nikt nie zmusza do kupowania u Ciebie. Bo jak masz być stratny to lepiej nie sprzedawać prawda?
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Kwi 17, 2018 09:45   

prebenny, a najlepsze jest to że zasugerował to chwilę po tym jak ceny polis zaczęły znowu spadać :rotfl: brak słów...
 
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Wto Cze 26, 2018 17:28   

Są ogólnodostępne statystyki:
http://statystyka.policja...rty-roczne.html
Ale nie są imho zbyt miarodajne, bo uwzględniają tylko ilość kierowców na drogach, a nie ilość kilometrów jakie robią. Np. dziadek co tylko w niedzielę podjedzie 2km do kościoła jest traktowany tak samo jak kierowca który rocznie zrobi 50 tys. km, a wiadomo że ten drugi ma dużo większą szansę na wypadek nawet jeśli jest dużo lepszym kierowcą.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Sie 29, 2018 06:25   

Ale po co kombinować.
Idziesz do marketu ubezpieczeń i bierz ubezpieczenie komisowe.
Stała składka miesięczna 62zł tyle tylko że co miesiąc trzeba odnawiać, ale można ustawić automatem i na stałe zlecenie.
Nie ma ŻADNEJ weryfikacji kto podpisuje ubezpieczenie komisowe.
Stawka jest stała. ;) ;)
Ja mam tak ubezpieczone auto o dużej pojemności które mało jeździ
(Za 5,7 HEMI normalnie bym trochę zabulił :grin: :grin: )
DODHE RAM z 2004r poobijany z każdej możliwej strony wyciągnięty z rowu za którego dałem ludziom z Chorwacji na szybko 2000 EUR. Ale jeździ przeglądy przechodzi wzorowo Robi za wozidło gratów i ciąga lawetę.
Mam też campera samoróbkę ze sprintera z UK - Kiera po nieprawilnej stronie - U nas chcieli zwyżkę 100% że kierownica po drugiej stronie - zrobiłem na komisowe i mam ich na zakończeniu kręgosłupa.
 
 
kalaudiusz 



Dołączył: 22 Kwi 2019
Posty: 3



Wysłany: Pon Kwi 22, 2019 11:01   

Ostatnio przeczytalem bardzo ciekawa wiadomosc. Otoz juz w kilku krajach ubezpieczyciele wpadli na taki genialny pomysl aby kierowca ktorzy jezdza wedlug przepisow, zmniejszac drastycznie stawke ubezpieczenia. Mowi sie nawet o upuscie rzedu 50%. Sposob w jaki jest to zorganizowane jest dosyc kontrowersyjny poniewaz polega na zamontowaniu we wlasnym samochodzie nadajnika gps z ktorego dane w czasie rzeczywistym sa przesylane dalej w celu weryfikacji naszych poczynan. Czy to nie jest waszym zdaniem zbyt duze wtargniecie na prywatnosci kierowcow? Osobiscie to nie zgodzilbym sie za zadne pieniadze na takie rozwiazanie. Na dobra sprawe w dzisiejszych czasach nie jestesmy zdani jedynie na laske stacjonarnych biur ubezpieczen. Bez wiekszego problemu mozna znalezc cala mase ofert przez internet. Narzedzia takie jak oblicz oc czy innego typu kalkulatory staja sie coraz popularniejsze. Jak nie wierzycie to wezcie pod lupe pierwszy z brzegu - https://www.mfind.pl/ubez...alkulator-oc-ac Pare chwil i mamy podglad na praktycznie caly rynek ubezpieczen. Ja w tym roku mam zamiar wlasnie w ten sposob wykupic sobie ubezpieczenie bo tam gdzie aktualnie posiadam mocno poszly w gore.
 
 
Pieprz
[Usunięty]






Wysłany: Pią Gru 11, 2020 07:23   

W przypadku ubezpieczenia OC jest branych pod uwagę tyle czynników, że dla dwóch osób w podobnym wieku, ale z różnych miejscowości, posiadający różne stany cywilne (dzieci) itd. itd. będą miały dwie różne wyceny polisy ubezpieczeniowej. Nie można więc stwierdzić wprost, że w pierwszym towarzystwie ubezpieczeniowym będzie tanio a w drugim towarzystwie ubezpieczeniowym będzie drogo. Większą uwagę trzeba przyłożyć do ubezpieczenia ac, w jego przypadku warto jest wczytać sie w zakres ubezpieczenia.

Jeśli moigę tutaj polecic towarzystwo ubezpieczeniowe to będzie to Compensa https://www.compensa.pl/ , obecnie mają bardzo szeroki zakres ubezpieczenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [OC] Zmiana OC po roku
Yog-Sothoth Prawo i ubezpieczenia 6 Sro Paź 06, 2010 19:05
Joa
Brak nowych postów UWAGA ZMIANY W USTAWIE OC OD 11 LUTEGO 2012 ROKU!
machi12 Prawo i ubezpieczenia 3 Wto Paź 14, 2014 08:29
maciej
Brak nowych postów prawo jazdy - kategoria A, zmiany od nowego roku
bambi Prawo i ubezpieczenia 44 Wto Lis 11, 2008 10:33
Pazdzioch



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink