Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 75] dziwne huczenie/buczenie/stuki z tyłu auta
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 75] dziwne huczenie/buczenie/stuki z tyłu auta
Autor Wiadomość
kamil900 



Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 12



  Wysłany: Pią Kwi 13, 2018 11:38   [R 75] dziwne huczenie/buczenie/stuki z tyłu auta
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam, od dłuższego czasu mam dziwny problem. Chodzi o dziwne stuki/buczenie/huczenie (ciężo to nazwać) z tyłu auta. Najbardziej to słychać podczas jazdy z prędkością od 50 km/h do 100 km/h, generalnie w trasie na gładkiej nawierzchni cały czas coś dudni. Byłem już u dwóch mechaników, stacji diagnostycznej ( na szarpakach) i nikt nie potrafi stwierdzić co to jest. Wymienione ostatnio - wahacze przód i amortyzatory przód, tuleje stabilizatora tył, tylna poduszka pod silnikiem. Według mechaników i stacji diagnostycznej zawieszenie ok. Więc co to może być za parę dni idę do kolejnego mechanika ale w międzyczasie może ktoś rzuci jakiś pomysł. Pomysły które wchodzą w grę- łożysko? mocowanie amortyzatora? uszkodzona opona?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 13, 2018 11:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 13, 2018 13:07   

:hm: buczenie/huczenie podchodziłoby raczej pod łożyska. Stukanie bardziej pod tuleje ale raczej to na dziurach a nie na gładkiej powierzchni...Z tyłu warto też obejrzeć sprężyny i amortyzatory bo przód masz nówkę a z tyłu jak rozumiem zostały stare bo w stacji diagnostycznej wyszło że są ok.
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
kamil900 



Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 12



Wysłany: Pią Kwi 13, 2018 16:23   

sprężyny z tyłu tez całkiem nowe- wymieniane kilka miesięcy temu. Amortyzatory z tyłu stare no ale niby dobre( suche i na stacji diagnostycznej ok)
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 13, 2018 16:40   

Z tym buczeniem/huczeniem to stawiałbym na łożyska. To dosyć charakterystyczny jednostajny dźwięk dochodzący od strony koła. Zależnie od prędkości zmienia się jego tonacja. W końcowej fazie to już dźwięk startującego odrzutowca :wink:
Przejedź się wyjątkowo jako pasażer na tylnej kanapie, to będzie ci łatwiej zlokalizować źródło dźwięku. Zazwyczaj zaczyna huczeć najpierw jedno łożysko więc dźwięk będzie z prawej lub lewej. Być może 2 rzeczy nakładają ci się jednocześnie np. łożysko i jakaś tuleja lub mocowanie wydechu?
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
kamil900 



Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 12



Wysłany: Pią Maj 25, 2018 17:08   

ok, dzięki za sugestie. No właśnie ludzie siedzący na tylnej kanapie pierwsi dostrzegli ten dźwięk i wydaje się że to z lewej strony. Też na początku myślałem, że to może mocowanie wydechu więc założyłem nowe gumy bo stare były sparciałe, no ale to by też było pewnie słychać na wybojach. Podpowiem mechanikowi, żeby sprawdził łożyska.

[ Dodano: Wto Kwi 17, 2018 23:11 ]
jeszcze u mechanika nie bylem, ale podczas wymiany opon zobaczyłem ze lewy tylny amortyzator jest mokry, (nie wiem jak ci mechanicy sprawdzali ze tego nie widzieli), może te dźwięki to przez ten amortyzator? czy raczej nie?

[ Dodano: Pią Maj 25, 2018 17:08 ]
to były łożyska i rozsypane szczęki hamulcowe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Huczenie z tyłu auta.
ARTUR1983 Rover serii 75, MG ZT 14 Nie Cze 10, 2012 20:46
sash997
Brak nowych postów [R75] Buczenie ,huczenie
adamlaziska Rover serii 75, MG ZT 13 Nie Paź 05, 2014 21:23
karolj
Brak nowych postów [R75] Huczenie/buczenie przy schodzeniu z obrotów
karolj Rover serii 75, MG ZT 0 Czw Wrz 10, 2015 00:59
karolj
Brak nowych postów [R75] Dziwne huczenie, nierówna praca na biegu jałowym.
keda Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Wrz 20, 2013 20:26
dawidd
Brak nowych postów [R75] Stuki z tyłu
marian14 Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Lip 27, 2015 12:35
marian14



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink