Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 25] Problem z klapą bagażnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 25] Problem z klapą bagażnika
Autor Wiadomość
lukaszbrd1 



Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 2



Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 12:00   [Rover 25] Problem z klapą bagażnika
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2005

Witam wszystkich Roverkowiczów.

Mam następujący problem, dzisiaj będąc na grzybach, stało się coś z moim bagażnikiem. Mianowicie po włożeniu koszy do środka i zamknięciu bagażnika, nagle przestał reagować na przycisk otwierania. Tzn jest pewna reakcja, a dokładniej słychać taki klik, dźwięk niestety nie dochodzi z bagażnika tylko z przekaźników (tak to się chyba nazywa, te takie plastikowe pudełka koło bezpieczników ;)) znajdujących się pod kierownicą, jak wyciągnę jeden z przekaźników jest cisza, próbowałem włożyć w to miejsce inny przekaźnik, ale znów tylko klik i nic więcej.

Do bagażnika udało mi się dostać przez tylne siedzenia i udało mi się go otworzyć podważając taką blaszkę przy zamku, bo niestety ale ten model samochodu bagażnik otwiera tylko i wyłącznie z pilota :( :( , żadnych zamków i żadnych linek :( .
Jak już się dostałem do bagażnika próbowałem zamykać i otwierać zamek ale oczywiście tylko działało za pomocą blaszki i śrubokręta. Odkręciłem nawet czarną osłonę na klapie, żeby dostać się do zamka i bodajże siłownika, sprawdziłem kable, wszystko podłączone, więc już nie wiem co to może być :( :( .

Przepraszam za tak długi opis problemu ale mam nadzieję że opisałem dokładnie co się dzieje.

Proszę o pomoc :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 12:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 12:17   

lukaszbrd1, pokombinuj z mechanizmem (u mnie był przy zamku - u ciebie nie wiem) tym pod czarnym plastikiem, mi tez sie nie otwierał a kluczyk od kiedy kupiłem nie dzialal - cos tam po przesuwałem, i zaczął chodzic jak nalezy z centralnym - poobserwuj co się rusza przy nacisnieciu pilota i metoda prób i błędów jakos dojdziesz mam nadzieje co i jak tam dziala :ok: . BTW dużo grzybów ?? ;P :) .
 
 
 
lukaszbrd1 



Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 2



Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 12:39   

bociannielot napisał/a:
BTW dużo grzybów ?? ;P :) .

Trzeba przyznać że trochę ich jest :)
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 12:43   

lukaszbrd1, chociaż tyle dobrze :) .
 
 
 
misieksb 



Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 7
Skąd: polska



Wysłany: Pią Cze 08, 2018 08:03   Re: [Rover 25] Problem z klapą bagażnika

lukaszbrd1 napisał/a:

Do bagażnika udało mi się dostać przez tylne siedzenia i udało mi się go otworzyć podważając taką blaszkę przy zamku, bo niestety ale ten model samochodu bagażnik otwiera tylko i wyłącznie z pilota


Witam! Niestety mam podobny problem - kluczyk nie wchodzi a centralny przestał otwierać bagażnik (mimo że niedawno cały zamek przeczyszczony i nasmarowany). Jak można dostać się do bagażnika? Siedzenia otwierane 'wajchą' od bagażnika :/ Bardzo proszę o pilną pomoc jak można się dostać do bagażnika.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Cze 08, 2018 10:15   

misieksb, podnieś sobie półkę bagażnika, delikatnie próbuj, powinno się dać bez wyłamania czegoś, wtedy będzie ładny dostęp do bagażnika żeby móc rozebrać klapę ;D
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sro Cze 13, 2018 22:18   

Po złożeniu tylnej kanapy (wiem że nie jest łatwo bo półka skutecznie utrudnia ale da się) śrubokręt płaski włóż w otwór plastiku i manewruj (albo cienki imbus). Otwarcie awaryjne klapy. Najczęściej wystarczy tylko nacisnąć to biegnie tam linka do zatrzasku. Dalej już znalezienie usterki i naprawa.
Gorzej w przedliftach bo trzeba zrobić dziurkę w tym miejscu. Nie próbowałem.

_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Mati33 



Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 12
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Cze 25, 2018 09:30   

Miałem u siebie w 200 ostatnio podobny problem. Diagnoza padła na centralny zamek, ale w czasie otwierania zamka czuć było na klapie ruch mechanizmu.
Usterką okazał się mechanizm zamka, ten czarny, ruchomy plastik w klapie. Nie wsuwa się do końca przy zamykaniu/otwieraniu, przez co w czasie otwierania centralnego cięgno od otwierania rygla nie wsuwa się na ząbek zamka, a co z tym związane, nie da się ruszyć linką. Mozna to łatwo zaobserwować po ściągnięciu plastikowej obudowy z tyłu klapy i wciskaniem guzików na pilocie :) Trzeba wyciągnąć i przeczyścić zamek lub ewentualnie wsadzić inną sprężynę.
Jeśli nie chce się rozbierać zamka, to wystarczy wsadzić kawalek kluczyka w zamek, wyciagnac przycisk maksymalnie do siebie na zamkniętym aucie i otworzyć centralny. Do następnego zamknięcia auta mamy spokój :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [R25 5D] Klapa bagażnika
Steff Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Kwi 19, 2009 19:19
Steff
Brak nowych postów [R25] Klapa Bagażnika
Guciek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Sty 17, 2012 14:32
Guciek
Brak nowych postów [MG ZR] Niedomykająca się klapa bagażnika
Spiro Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Nie Maj 01, 2011 08:45
Lewis
Brak nowych postów [R200 2.0 SDi 97r.] klapa bagaznika
Nie łapie central na klapie bagaznika:/
Tomek_D. Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 22 Sro Gru 02, 2009 16:53
Tomek_D.



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink