Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Stukanie wycieraczek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Stukanie wycieraczek
Autor Wiadomość
Rov45 



Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 109



Wysłany: Pon Gru 14, 2015 10:43   [R45] Stukanie wycieraczek
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2004

Na początku chciałbym powitać wszystkich forumowiczów i z wielką satysfakcją zawiadomić, że dołączam do - tego jakże fantastycznego - grona użytkowników tych wspaniałych samochodów.

Mam jednak pytanko, dotyczące mojego Rover'a (nie znalazłem odpowiedzi w wyszukiwarce). Mianowicie:
gdy włączę przednie wycieraczki na pierwszym trybie (gdy poruszają się z przerwami, nie ciągle) to co jakiś ruch wycieraczek słyszę takie stuknięcie, a dźwięk wg mnie wydobywa się gdzieś z tyłu (oczywiście może źle to odbieram z perspektywy kierowcy). Jest to oczywiście bardzo denerwujące, a zwłaszcza podczas słabego deszczu :D Czasami powoduje to zapalenie się kontrolki od otwarcia bagażnika, mimo iż tak naprawdę jest zamknięty. Na innych trybach wycieraczki działają prawidłowo i cicho, tylna wycieraczka też działa bez zarzutów.

Czyżby w tyle były zlokalizowane jakieś bezpieczniki? Wg mnie występuje tu jakieś zwarcie. Może ktoś z Was spotkał się z tym problemem, bo ja po raz pierwszy takie coś doświadczam i nie wiem gdzie szukać odpowiedzi, z resztą nie zdążyłem jeszcze poznać całego auta.

Dziękuję za jakiekolwiek wskazówki i podpowiedzi.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 14, 2015 10:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
luk7 




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 124
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Sro Gru 30, 2015 08:57   

Ma to samo w Roverze :D .
Muszę podjechać do elektryka żeby zobaczył ocb.
_________________
był 214i | jest R45 lift 2004r. |
 
 
Rov45 



Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 109



Wysłany: Wto Sty 26, 2016 14:39   

Jak się dowiesz co to jest lub to naprawisz to daj znać, bo ja ciągle nie umiem rozwiązać problemu :(

[ Dodano: Wto Sty 26, 2016 14:39 ]
Odwiedziłem wszystkich elektryków w mieście i jedno w czym byli zgodni to fakt, że mnie wyśmiali.
"Panie, przednie wycieraczki nie mają nic wspólnego z tyłem!"

Jakby nie miały to by nie było tego stuknięcia. Jeden Pan tylko nakierował mnie, że to stuknięcie to próba otwarcia bagażnika i może centralka wysyłać jakieś sygnały. Dziwne też, że na uruchomionym silniku podczas postoju gdy chciałem to zaprezentować mechanikowi - problem prawie nie występuje. Przejechanie kilku metrów i już jest stuknięcie.
Dodatkowo wczoraj zauważyłem, że wraz z tym stuknięciem pokazuje się taki błysk w lampce na przycisku od podgrzewania tylnej szyby. Ewidentnie to jakieś zwarcie, przebicie, czy coś związanego z tyłem. Ja nie mam pojęcia co to.... :(
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Sty 26, 2016 22:41   

Szukaj przy mfu. Tam sie łączy ogrzewanie tylnej szyby z wycieraczkami i czujkami otwarcia drzwi.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Rov45 



Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 109



Wysłany: Sro Sty 27, 2016 07:11   

Dzięki, a w którym to konkretnie jest miejscu?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Sty 27, 2016 18:21   

Koło nóg kierowcy
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Rov45 



Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 109



Wysłany: Czw Lut 18, 2016 15:08   

Witajcie, już nie mam pojęcia o co chodzi z tymi wycieraczkami. Elektromechanik sprawdził kable koło klapy bagażnika czy nie są załamane, posprawdzał jakieś moduły, czy nie ma wilgoci, stwierdził że sprawdził wszystko i naprawił usterkę. Dzisiaj pada deszcz i ciągle słychać stukanie - jakby bagażnik próbował się otworzyć. W końcu pokazuje się kontrolka że bagażnik jest otwarty.
Ja tego auta nie ogarniam.
Włączone wycieraczki gdy włączę zapłon - nie stukają
Włączone wycieraczki gdy uruchomię silnik i nie jadę - nie stukają
Włączone wycieraczki podczas jazdy gdy nie pada - nie stukają
Podczas jazdy gdy pada deszcz - co chwila otwiera się bagażnik.

gdzieś tu na forum znalazłem info, że są na tym module są przekaźniki i jeden z nich odpowiada za wycieraczki czasowe i otwieranie bagażnika - może ten moduł jest winny?
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Lut 18, 2016 15:27   

Rov45, a moze po prostu wyrabia Ci sie bagaznik (zamek w klapie) i to nie jest powiazane ;-) wierz mi ze tak moze byc ;-)
 
 
 
Rov45 



Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 109



Wysłany: Czw Lut 18, 2016 18:00   

No dzięki za sugestie, zawsze to jakiś pomysł. Ale jeśli dobrze Cię zrozumiałem to bagażnik musiałby się otwierać też przy innej okazji, a u mnie otwiera się tylko gdy są uruchomione wycieraczki czasowe.
 
 
luk7 




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 124
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Pon Mar 21, 2016 14:16   

powiem tak .. http://przeklej.org/file/...1013.172557.mp4, nie byłem nie zrobiłem jeszcze ale jest to irytujące i dzieje się tak tylko w deszcz lub po deszczu na 1 biegu wycieraczek.
To pstrykanie potrafi również otworzyć samo bagażnik , zdarzyło mi się tak 2 razy.
Wsłuchajcie się w odgłos po mignięciu szyb.
Pozdrawiam i jestem z Tobą ;-)
_________________
był 214i | jest R45 lift 2004r. |
 
 
Rov45 



Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 109



Wysłany: Sro Mar 23, 2016 12:59   

U mnie jest dokładnie tak samo jak piszesz, nie mam pojęcia nawet skąd dochodzi ten dźwięk. Zaobserwowałem jeszcze jeden objaw - koło zegara są 4 przyciski, światła przeciwmgielne przód, tył, zamykanie drzwi i podgrzewanie tylnej szyby. Na każdym przycisku jest dioda która się świeci gdy go się włączy. Podczas stuknięcia wycieraczek, na wszystkich lampkach jest błysk.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Mar 23, 2016 19:39   

To w takim razie na bank cos z mfu.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Rov45 



Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 109



Wysłany: Czw Mar 24, 2016 11:58   

Być może, ale ja się na tym nie znam, a żaden elektromechanik w mieście nie wie jak to naprawić. W ogóle jak opisuje problem to się tylko śmieją.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Mar 24, 2016 12:21   

bo to fachowcy za 10, umieją podłączyć tylko kompa i zczytac błędy nic więcej :ok:
 
 
 
madmips
[Usunięty]






Wysłany: Sob Mar 30, 2019 19:30   

Mam to samo, z tym, że u mnie zaczęło się od tego, że silnik wycieraczek zaczął się chyba zacierać, bo strasznie głośno pracował. Postanowiłem więc go wymienić, zakupiłem na Aledrogo używkę i od tego czasu podczas deszczu przy włączonych wycieraczkach co chwilę faktycznie otwiera mi tylną klapę.
Idąc tym tropem to może być coś przy samym silniczku lub przy kostce do silniczka bo nic więcej nie ruszałem.
Przy czasie poszukam, może zajrzę do tej kostki i zobaczę czy nie ma zwary gdzieś tam. Najgorsze, że noszę się z zamiarem pozbycia Roverka i przez to mi się mniej chce ;)

[ Dodano: Sob Mar 30, 2019 19:30 ]
obstawiam moduł komfortu, a dokładnie przekaźnik w nim, jestem w trakcie wymiany, dam znać czy problem zniknął.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Regulacja wycieraczek
Rov45 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pon Sty 08, 2024 15:42
Rov45
Brak nowych postów [R45] Przełącznik wycieraczek
Pablo_kat Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Sie 21, 2018 23:15
sTERYD
Brak nowych postów [R45] Silnik wycieraczek
drooid Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Nie Kwi 12, 2009 12:20
Bordos
Brak nowych postów [R45]Mechanizm wycieraczek
grzechkrc Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Kwi 03, 2013 19:07
andrew0503
Brak nowych postów [MG ZS] Silnik wycieraczek
Mix Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Czw Wrz 05, 2013 13:53
lukasz22i



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink