Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Ubytek płynu chłodniczego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Ubytek płynu chłodniczego

jak sprawdzić czy to uszczelka pod głowicą?
Autor Wiadomość
unreal69 



Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 62



Wysłany: Pią Mar 25, 2016 12:14   

Witam,
odświeżam temat, ponieważ po przeczytaniu całego nie znalazłem pomocy na mój problem. Otóż też w moim 2.5 V6 ubywa ostatnio dosyć sporo płynu chłodniczego. Zauważyłem, że zwłaszcza jak jeżdżę dużo po mieście. Oglądałem dzisiaj pod maską, ale nie zauważyłem nigdzie wycieków, pod osłoną silnika też raczej sucho. Poziom oleju też jest w normie. Ubytki są takie, że jak w porę nie uzupełnię płynu to przy staniu w korkach wentylator co chwile wyje na max obrotów. Po uzupełnieniu znów jest OK. Temperatura na blacie cały czas w połowie skali, czy w normie.

Proszę o pomoc, bo nie mam już sił, nie jest to normalne raczej...dzisiaj znów dolałem litr płynu prawie ;/
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 25, 2016 12:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
feldbahn75 




Dołączył: 27 Gru 2015
Posty: 70



Wysłany: Pią Mar 25, 2016 14:54   

Najpewniej to zrobić test płynu chłodniczego. Będzie pewność co do szczelności uszczelki. Ja na własnej skórze przekonałem się, że nie należy ufać wskaźnikowi temperatury cieczy. Jest on raczej symboliczny. U mnie płyn się gotował a wskaźnik prawidłowo w połowie skali.
 
 
kruszon 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Sob Mar 26, 2016 09:57   

W KV6 czesta przyczyna jest peknieta obudowa termostatu. Termostat jest w zaglebieniu miedzy glowicami. Zobacz czy nie masz tam "basenu" z plynu chlodniczego.
 
 
 
aimp12 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 386
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 26, 2016 10:51   

Połowa skali to 75-115 stopni :D Tym się nie sugeruj. Włącz tryb diagnostyki i podczas jazdy możesz widzieć cyfrową, dokładną temperaturę płynu. Do tego dla pewności zrób test uszczelki jak pisał feldbahn75. Zajrzeć pomiędzy V-kę i poszukać "jeziorka" też nie zaszkodzi.
_________________
Sprzedam siedzenia od ZT!
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Sob Mar 26, 2016 13:47   

Hej słuchajcie mam problem w klekocie otóż zauważyłem wyciek przy górnym kolanku od chłodnicy ( zdjęcie w linku ) ktoś wie gdzie mogę dostać oring czy uszczelkę w sklepie nie mogą nic namierzyć.....

https://zapodaj.net/39366396a8386.jpg.html
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 26, 2016 14:35   

Trzeba mierzyć mierzyć stary ornig i dobierać w sklepie z takimi rzeczami inaczej chyba nie bardzo. Mi też w tym miejscu puściło, ale na szczęście R był akurat u mechanika i od razu mi to zrobił :lol:
 
 
saikwon 



Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 39
Skąd: Łomża



Wysłany: Pon Sty 02, 2017 17:06   

R75 1.8 120KM
Ubywało płynu, mechanik sprawdził ciśnieniowo układ chłodzenia stwierdził 2 nieszczelności przy chłodnicy i przy kolektorze ssącym. Powymieniał uszczelki, podokręcał, pouszczelniał uzupełnił płyn i ruszyłem w trasę. Zrobiłem ponad 600km po autostradzie i po podróży sprawdziłem poziom płynu - nic nie ubyło (a przynajmniej niezauważalnie dla mojego oka). Potem pojeździłem trochę po mieście (ok. 40km) i płynu ubyło tak na oko 100-150ml. Jakieś pomysły?
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 03, 2017 08:14   

Możesz jeszcze przejrzeć instalacje gazową, ja miałem wyciek na jednym z węży i u kolegi też w takim samym miejscu widziałem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Sty 03, 2017 15:59   

U mnie też tak miałem i miałem uszkodzoną uszczelkę pod głowica tak że płyn na zimnym silniku dostawał sie do oleju. W drugą stronę nie było przecieku czyli oleju w płynie nie było ani żadnych innych objawów. mam nawet gdzieś fotki tego uszkodzenia. wykryłem to bo zostawiłem auto na 2 tygodnie nie ruszane i płyn cały zszedł do miski olejowej
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
saikwon 



Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 39
Skąd: Łomża



Wysłany: Wto Sty 03, 2017 19:00   

Problem w tym, że nie zauważyłem przyrostu poziomu oleju, a i olej wygląda dobrze na bagnecie. Jak można zdiagnozować uszkodzoną uszczelkę nie rozbierając silnika?
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Sty 03, 2017 22:35   

No u mnie puki co dzień jeździłem to olej był OK i na właściwym poziomie ale jak postał to nagle pusty zbiorniczek a oleju ponad max i kawa z mlekiem. Takie uszkodzenie jak u mnie to tylko zobaczysz jak odstawisz auto na parę dni. innego sposobu nie znam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 04, 2017 17:05   

saikwon napisał/a:
Problem w tym, że nie zauważyłem przyrostu poziomu oleju, a i olej wygląda dobrze na bagnecie. Jak można zdiagnozować uszkodzoną uszczelkę nie rozbierając silnika?

test na CO2 w płynie jak to są małe ubytki to może jeszcze sama chłodnica puszczać możesz popatrzeć czy nie ma na niej przebarwień płynu niestety puszczać może od strony skraplacza i nie będzie tego widać bez zdjęcia skraplacza u mnie puszczała z lewej strony i znam jeszcze kilka przypadków gdzie chłodnica puszczała akurat w tym miejscu.

_________________
:pisze:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Sty 04, 2017 18:07   

Jak będzie puszczał płyn do oleju tak ajk u mnie kanałem z boku głowicy to żaden test CO2 nie sprawdzi uszkodzenia. U mnie puki jechał to płyn albo odparowywał z oleju albo się nie dostawał, nie wiem, ale jak tylko auto postało trochę to natychmiast ubytki były i to były tak 100-200ml na 500km. Przez postanie trochę rozumiem parkowanie przez noc pod domem i parkowanie w czasie pracy 8h między tym po 50km drogi i ew. inne dojazdy do sklepu czy coś. Żadnych objawów innych nie miałem ani nie było widać ze oleju więcej ani nic dopiero jak postał tydzień to zbiornik płynu poszedł w olej.

[ Dodano: Sro Sty 04, 2017 18:07 ]
ale może faktycznie gdzieś chłodnica cieknie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Sro Sty 04, 2017 19:00   

A uszczelka/i kolektorów ssących, te metalowe? Tam nie będzie przepuszczać i kapać do silnika, co w rezultacie nie widac wycieku, a może znacznie więcej kopcić na biało z wydechu.
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
dj_darco 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 239
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZT

Wysłany: Sob Sty 07, 2017 11:57   

ja miałem podobne objawy przed wymianą silnika (to nie była przyczyna wymiany silnika :) ) 0.5 litra na miesiąc może 2 miesiące. Podczas rozbiórki zauwazyłem malutki wyciek pomiędzy głowicami z króćca obok termostatu. uszczelka (oring) ze starości po prostu się wygniotła i troszeczkę puszczała, widoczny był wyraźny ślad białego nalotu z płynu chłodniczego. HGF w KV6 to rzadki przypadek, nie niemożliwy ale rzadki. Sprawdź wykładziny pod nagrzewnicą tak dla pewności.
_________________
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców.
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=92288&postdays=0&postorder=asc&start=40
 
 
 
Szyfu 




Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 78



Wysłany: Sob Wrz 29, 2018 11:33   Rover 75 2.0 CDT 2001r cieknie przy króćcu chłodnicy

Witam,
od dwóch miesięcy zauważyłem jak ubywa mi płyn chłodniczy. Jest to bardzo znikomy ubytek, ponieważ dolewałem raz na 3 tygodnie 100 ml. Parę dni temu regenerowałem reflektory i znalazłem przyczynę wycieku.
Cieknie mi z króćca przy chłodnicy a dokładnie chyba puszcza uszczelka, oring.
Jest to u góry chłodnicy przy zbiorniku płynu wspomagania.
Czy ktoś z was już wymieniał tą uszczelkę i czy dużo trzeba zlać płynu do wymiany tej operacji? Czy dana uszczelka (oring) posiada jakiś symbol?
Proszę o informację.
Pozdrawiam
Adrian
 
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 29, 2018 14:12   

Spuść trochę pplynu dolnym krudzcem chłodnicy rozepnij węża na dole. Potem rozepnij górnego i zanieś oringu do sklepu żeby dopasowali i tyle. Na koniec trzeba odpowietrzyć wedlog procedury odpowietrzania znajdziesz ją na forum
_________________
:pisze:
 
 
Szyfu 




Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 78



Wysłany: Pon Lis 05, 2018 16:51   

Witam, czy wiecie gdzie dostaną ten króciec co wchodzi do chłodnicy jak na zdjęciu powyżej?
Nałożyłem nowy oring (stary zdeformowany), jednakże poci się dalej koło tego króćca. Nie chciałbym dokręcać na siłę ponieważ plastik jest strasznie kruchy a na dodatek już ułamał mi się już kawałek.
Nigdzie nie mogę znaleźć tego króćca.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Adrian
 
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 07, 2018 22:59   

Ten krociec jest w komplecie z nowa chłodnica zawsze nowa chłodnica kosztuje ponad 200 trochę może warto pomyśleć nad wymianą całej chłodnicy bo chyba nowego samego się nie da kupić chyba że używkę jakas. Tam może się jeszcze pocić jak nasuniesz węża za dalego poza ogranicznik.
_________________
:pisze:
 
 
rover75ruda 




Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2017
Posty: 17



Wysłany: Pią Lis 16, 2018 23:43   [R75] Ubytek płynu chłodniczego

Mam ten króciec używany jakby był komuś potrzebny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Ubytek płynu chłodniczego
roadking Rover serii 75, MG ZT 30 Czw Wrz 18, 2014 17:04
Balas87
Brak nowych postów [R75] I ubytek płynu chłodniczego
fenix_tbg Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Wrz 08, 2008 14:03
piter34
Brak nowych postów [R75] Woda w separatorze/ubytek płynu chłodniczego
grzegorz_g Rover serii 75, MG ZT 0 Nie Sie 10, 2014 23:55
grzegorz_g
Brak nowych postów [R75] Ubytek/wyciek płynu chłodniczego w okolicy wtrysków
Emsi007 Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Lip 21, 2015 18:15
Emsi007
Brak nowych postów [Rover 75] Znikniecie płynu chłodniczego i ubytek oleju
BOCHEN Rover serii 75, MG ZT 13 Sob Lut 15, 2014 13:37
BOCHEN



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink