Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Brak ogrzewaia po stronie pasażera
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Brak ogrzewaia po stronie pasażera
Autor Wiadomość
montrey 



Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 52



  Wysłany: Pią Lis 27, 2015 13:04   [R75] Brak ogrzewaia po stronie pasażera
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

Witam, mam problem.. Nie działa ogrzewanie po stornie pasażera.. Wieje tylko zimne powietrze. Mam klimatronik dwustrefowy.
Jestem po wymianie uszczelki pod głowicą i chciałem sprawdzić czy może p·łyn znów ubywa i dlaego nie grzeje.. Gdy odkręcałem korek przy zbirniczku on wystrzelił, czy to normalne? przed wymianą uszczelki raczej było na odwrót .. czy to na zimnym czy na ciepłym silniku, nie było różnicy.
W dodatku płyn wydaje się mieć kolor szary/ brązowy a wczenisje był zwsze zielony/niebieski
btw. opisze ktoś dokładniej jak odpowietrzyć ten układ? w którym miejscu jest ta "sruba" dokładniej?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 27, 2015 13:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 13:39   

Myślę, że kwestia braku ogrzewania po stronie pasażera (rozumiem, że u kierowcy grzeje ładnie?) i zachowania płynu mogą nie być bezpośrednio powiązane. ;-)

Problemem ogrzewania będzie albo zatkana nagrzewnica (może jakiś syf się w niej zebrał i po wymienia płynu na świeży zaczęło się rozpuszczać i stąd taki kolor?) albo zablokowany siłownik nawiewu po stronie pasażera.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 14:12   

Zmiana koloru płynu może być spowodowana pozostałością po hgfie, jeżeli poszedł olej w układ chłodzenia to trzeba go wypłukać parę razy. Nagrzewnica może nie grzać z kilku powodów, zapowietrzony układ, zakamieniona/zatkana syfem po hgfie nagrzewnica, klapki nawiewu ale skoro dmuchawa zimnym to raczej nie one. Jest pewnie jeszcze kilka możliwych przyczyn ale te są chyba najczęstsze.
Śrubka do odpowietrzania jest po prawej stronie silnika patrząc od przódu, na metalowej rurce która idzie od termostatau.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 15:32   

Nagrzewnica jest jedną, jeśli grzeje u kierowcy a u pasażera nie to moim zdaniem coś z klapkami nawiewu.
_________________
75 Red Edition
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Lis 27, 2015 17:02   

longer86 napisał/a:
Nagrzewnica jest jedną
longer86, ale ona ma specyficzną budowę i zamulenie , zatkanie zaczyna się od końca, czyli od strony pasażera . Ta część nagrzewnicy jest stopniowo wyłączana z obiegu i nie grzeje po stronie pasażera.W tej części też może być korek powietrzny ( w 1.8 ) jak przy wymianie płynu nie odepnie się przewodu od nagrzewnicy (procedura wymiany płynu w 1.8 tego wymaga ).
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 17:16   

:/ kurde to ja mogę mieć korek powietrzny bo nigdy nie odpinalem węża. U mnie po stronie pasażera leci chłodniejsze powietrze niż u kierowcy ale są momenty że leci tak samo gorące (bańka powietrza przemieszcza się po nagrzewnicy?). Jest sposób by się jej pozbyć bez spuszczania płynu? Może podnieść auto z lewej strony mocno do góry to powietrze ujdzie?
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 18:59   

SeniorA, nie zaglądałem jak wygląda budowa nawiewu od środka, ale czy nie jest tak ze nagrzewnica znajduje sie w obudowie, a przyplywajace powietrze ogrzewa sie w komorze z nagrzewnica i dalej dopiero jest rozdzielane na poszczególne kanaly?

Czy może kanaly na lewo i prawo są zaraz za nagrzewnicą i przez to uzależnione jest grzanie na boki?
_________________
75 Red Edition
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Lis 27, 2015 23:42   

tu jest wyjaśnione : https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=42787.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
grzegorz7619 



Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 2



Wysłany: Wto Gru 01, 2015 17:52   

Ludziska pomozcie....doplyw odplyw z nagrzewnicy goracy a cieplego powietrza jak na lekarstwo...Rover 75 2,0 dtc 2000 rok...530-415-305 prosze o pomoc....
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 01, 2015 21:55   

syf na nagrzewnicy,albo coś ze sterowaniem przepływu powietrza
_________________
75 Red Edition
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Wto Gru 01, 2015 22:06   

One głównie mają tą wadę, że się zapychają nagrzewnice na końcu, ciężko też się to czyści i jest to mozolna i czasochłonna praca.

Szukać używanej drożnej lub moczyć i czyścić. Uważać na żeberka, bo im więcej pogniecionych tym ogrzewanie słabsze.
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Wto Gru 01, 2015 22:42   

anglików pełno i dużo ma sprawne nagrzewnice więc mi byłoby szkoda czasu na czyszczenie parcha a jak jest mocno zawalona to już naprawde ciężka sprawa
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
JohnyWalker 




Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 26
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Wto Paź 23, 2018 16:57   

Panowie, odgrzeję jeszcze. Zrobiło się zimno i niestety na jaw wyszły jaja z ogrzewaniem. Mowa o R75 1.8 + lpg. Od strony kierowcy ogrzewanie działa całkiem zacnie, od pasażera lipa. Chłodzenie oczywiście ogarnięte- odpowietrzone, jest płyn, termostat działa. Klapki i silniczki przejrzane i czynne. Po przegazowaniu na chwilę trochę grzeje, ale ledwo. Więc pewnie zawalona/ zapowietrzona nagrzewnica :| Na próbę wyłączyłem obieg parownika lpg (jest podłączony równolegle z nagrzewnicą) przez zaciśnięcie węża. Ogrzewanie od kierowcy jeszcze się poprawiło, ale od pasażera dalej lipa. Zanim wyciągnę nagrzewnicę chciałem zapytać czy macie może jakieś patenty na taką sytuację?? :razz:
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Wto Paź 23, 2018 20:01   

Raczej nie obejdzie się bez wyciągania nagrzewnicy. Ja swoją już 2 razy wyciągałem. Za każdym razem zawalona syfem. Długie , kilkukrotne płukanie gorącym octem u mnie załatwiło sprawę. Samo wyjęcie nagrzewnicy jest banalnie proste, jednak założenie opasek na łączeniu rurek i nagrzewnicy to loteria i zajmuje więcej czasu. Mi się udało prawidłowo ( szczelnie) złożyć za nastym podejściem. Jednak jeżeli nie wymienisz płynu i nie przepłukasz układu to nie łudź się że do wiosny pasażer będzie miał ciepło.
 
 
JohnyWalker 




Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 26
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Sro Paź 24, 2018 17:50   

Wobec powyższego, rozpracowałem nagrzewnicę. Istotnie, w środku miało miejsce coś na kształt kopalni węgla kamiennego z elementami dekoracji z taniego kina sf. Po dokładnym wyczyszczeniu obie strony grzeją jak wściekłe. Dzięki za podpowiedź, pozdrawiam.
 
 
JASIUB 



Dołączył: 13 Lis 2018
Posty: 4



Wysłany: Wto Lis 13, 2018 20:21   

witam mam ten sam problem z prawa strona ogrzewania wszystko dziala klapy nadmuch wymienilem nagrzewnice i nadal zimno dmucha niewiem od czego juz zaczac?
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 15, 2018 21:57   

Wymieniłeś nagrzewnice pewnie na jakąś używają zakamieniona.
_________________
:pisze:
 
 
JASIUB 



Dołączył: 13 Lis 2018
Posty: 4



Wysłany: Nie Lis 18, 2018 19:44   

witam kolego miales racje z ta nagrzewnica zatkana jeden syf z niej wylatywal ale to jeszcze nie to.I chyba jestem zmuszony kupic nowa .Nie wiesz przyjacielu gdzie kupic nagrzewnice.Bylbym wdzieczny.Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Woda po stronie kierowcy
mariusz72 Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Kwi 07, 2010 18:39
snejki
Brak nowych postów [R75] Woda po stronie kierowcy??
ENU Rover serii 75, MG ZT 10 Wto Maj 15, 2007 07:27
nixon75
Brak nowych postów [R75] Przewody olejowe - błąd na stronie rimmerbros
mike-l Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Mar 21, 2011 09:48
mike-l
Brak nowych postów [ R 75 ] Woda pod dywanem tylko po lewej stronie w kabinie
Padzer Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Lip 31, 2016 17:29
turbina
Brak nowych postów [R75] Problem z centralnym zamkiem po jednej stronie samo
patrys1033 Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Mar 21, 2011 16:37
patrys1033



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink