Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Ogrzewanie - działa tylko lewa strona
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Ogrzewanie - działa tylko lewa strona
Autor Wiadomość
PressionLife 



Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 113
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sob Mar 11, 2017 19:01   

Zabieram się za to, dam znać jak poszło użyję odkamieniacza do czajnika elektrycznych i kwasku cytrynowego:)
_________________
Zapraszam
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=940567#940567
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 11, 2017 19:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 11, 2017 22:30   

Mi pomógł kwasek, nie oparz się, zalewaj, potrząsaj i wylewaj, odpowiednio manewrując chłodniczką w rękach rozprowadzisz kwasek po całość, ja na przemian zalewałem zimna wodą i lejąc wrzątek patrzylem czy nagrzewa się równomiernie
_________________
75 Red Edition
 
 
JaCu 




Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 61

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 14, 2017 13:56   

Tak, jak już Ci na PW pisałem. Specyfiki do odkamieniania, dużo wrzątku i czasu. Płukać do skutku. Zimna woda do schłodzenia, gorąca do płukania i sprawdzania, czy równo się rozgrzewa. Na koniec wylej całą wodę i wysusz. Nie chcesz wody w układzie chłodzenia ;)
 
 
robdzob 



Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 9



  Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 20:19   

witam. też mi nie grzało z prawej strony i w ogóle słabo i po sprawdzeniu poruszania się klapek i silniczków że nie są spalone przystąpiłem do ----rozkręcanie nagrzewnicy wykonałem według artykułu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1637979.html użytkownika fiacik1 (zdj poniżej). nie opróżniałem wcześniej układu chłodniczego i wylało się z pół litra płynu wiec warto pomyśleć o jakiś szmatach. płukanie nagrzewnicy wykonywałem kwaskiem , octem na gorąco ale z małym skutkiem. duży efekt dawał rozpuszczony CALGON ok łyżka stołowa na 300ml wody - uwaga żeby się nie poparzyć, i tak kilka razy z kołysaniem i potrząsaniem razy kilka nowych płukań i też z odczekaniem aż w końcu cała nagrzewnica zaczęła parzyć. musiałem uwiecznić te syfy na zdjęciu co wypłukałem i szok że w tak małej objętości ich aż tyle było. teraz nie dziwota, że podobne dziadostwa zatykały wlot odpowietrzający do zbiorniczka wyrównawczego i "gotowały wodę/ płyn" w układzie nie mogąc się odpowietrzyć wiec powiększając objętość wyrzucając nadmiar płynu w drugą stronę (tak przy okazji zrobiłem drugi otwór odpowietrzający układ chłodzenia w części gładkiej zbiorniczka wyrównawczego na dnie na silikonie i uszczelkach z użyciem śruby "gwizdka" z fiata 126P za 5 zł i świetnie mi służy i odpowietrza układ ze o wyciekach zapomniałem - polecam rozwiązanie) zdjęcia syfów poniżej dla zalogowanych :-)

[ Dodano: Czw Wrz 28, 2017 20:19 ]
syf poniżej dla zalogowanych
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Sro Gru 13, 2017 15:00   

Wraca temat ogrzewania. Robi się coraz chłodniej ale także u mnie w aucie. Lewa strona jako tako grzeje ale prawa to porażka. Jakiś czas temu wymieniłem nagrzewnicę ( szału nie było ale grzało) a ostatnio to już słabiutko. Dobrałem się do silniczków z prawej strony. Silniczek działa ale tylko w 2 położeniach. Na LO jest w jednej pozycji ( biała dzwigienka) a jak zrobię o 1 stopien więcej przestawia się w mocno w inne położenie. Kolejne dodawanie stopni w climatroniku nie daje żadnej zmiany aż do HI. To samo w drugą stronę - silniczek nie reaguje , dopiero w położeniu LO zmienia położenie. Czy tak powinno być ? Dodam tylko że termostat nowy, webasto sprawne, temperatura na wskaźniku w połowie skali, poziom płynu w chłodnicy prawidłowy ( z odpowietrznika przy webasto leci płyn przy lekkim odkręceniu).
 
 
lukasz.lewosz 



Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 17



Wysłany: Czw Gru 28, 2017 23:39   

Dzisiaj wracajac do domu zona zauwazyla ze jej strona (pasazera) nie grzeje, podejrzewam ze bedzie problem z nagrzewnica wiec w sobote sie za to wezme i zdam relacje jak poszlo.
Bledow zadnych nie ma wiec domniemam ze silniczki dzialaja jak nalezy, strona kierowcy grzeje jak szalona.
Dam znac po naprawie. Pozdrawiam. :-|
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Wto Lut 06, 2018 16:19   

Minęły 2 miesiące od czyszczenia nagrzewnicy i zauważyłem że mam mokrą wycieraczkę i tapicerkę pod nogami. Okazało się że to płyn chłodniczy czyli rozszczelniło mi się na łączeniu rurek aluminiowych za nagrzewnicą ( w miejscu gdzie się rozpina nagrzewnicę od reszty instalacji). Za cholerę nie mogę złożyć tych rurek tak żeby nie ciekło. Czy ktoś z kolegów przerabiał patent z obcięciem kołnierzy z rurek i połączenia miękkiego na wężyku gumowym i opaskach ?
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 08, 2018 08:39   

pablo napisał/a:
patent z obcięciem kołnierzy z rurek i połączenia miękkiego na wężyku gumowym i opaskach ?

Fajny pomysł przy okazji spróbuję coś takiego zmajstrować. Ciągle trzeba w tych Roverach poprawiać fabrykę...
Przy takich nieszczelnościach kiedyś myślałem o użyciu masy butylowej przy zachowaniu oryg. połączenia ale nie sprawdzałem jeszcze praktycznie jak się zachowuje w kontakcie z płynem chłodniczym.
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Pią Lut 09, 2018 13:18   

W końcu zmieniłem oring na cieńszy (miałem założony grubszy i nie schodziły mi sie połaczenia rurek i stąd przeciek) ale miejsce osadzenia oringu potraktowałem dodatkowo czerwonym silikonem i takie uszczelnienie połączyłem jak w oryginale. Po 30 minutach zalałem płynem, odpowietrzyłem rozgrzałem i nic się nie poci nie kapie. Mam nadzieję że więcej tam nie będę zaglądał. W autku gorąco jak nigdy. Tylko teraz jak wysuszyć tapicerkę pod nogami z płynu chłodzącego. Ok 800 ml mi wsiąkło. :o
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 09, 2018 14:35   

Noo konkretnie... Czerwony silikon to wytrzyma temperatury prawie do 400C.
Można płynny ołów puszczać w instalacji :mrgreen:
Jedyny minus jak kiedyś trzeba będzie to rozłączać to będzie trochę czyszczenia z resztek silikonu.
Najważniejsze że szczelne. Nic tak nie wkurza jak świadomość sączącego się płynu gdzieś z instalacji i bezradność w kwestii zlokalizowania i zatkania wycieku ;-)
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
JASIUB 



Dołączył: 13 Lis 2018
Posty: 4



Wysłany: Nie Lis 18, 2018 20:22   

WItam czy moze ktos wie gdzie kupic nowa nagrzewnice rover 75 2000CDT
 
 
robdzob 



Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 9



Wysłany: Sro Sty 09, 2019 19:14   cd zdjec

zdjęcia do pozostałej części mojego poprzedniego opisu...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Światła - Nie działająca lewa strona.
se7en86 Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Wrz 16, 2010 22:26
emerka
Brak nowych postów [R75]Wymiana wkładu lusterka (lewa strona)
saikwon Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Sty 02, 2014 17:32
Dziadek
Brak nowych postów [R75] Stuki w przekładni kierowniczej / lewa strona
Foczes Rover serii 75, MG ZT 7 Czw Maj 10, 2012 08:03
kacper
Brak nowych postów [R75] Nie działa jedna strona ogrzewaania
arczi220 Rover serii 75, MG ZT 8 Nie Gru 14, 2014 19:24
arczi220
Brak nowych postów [R75] Ogrzewanie tylko od strony kierowcy
Memphisto1 Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Lis 30, 2014 16:18
Memphisto1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink