Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Warsztaty - Dolnośląskie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Warsztaty - Dolnośląskie
Autor Wiadomość
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 14:45   

zyphar napisał/a:
generalnie w dolnośląskim jest obecnie kicha - od kiedy Gawin z Piterem wycofali się z interesu


a od kiedy się wycofali?
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 14:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zyphar 



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 17
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 09:26   

9 kwietnia miałem mieć roczny przegląd wbijany do dowodu - zwyczajowo chciałem zrobić to na Kamiennej i przy okazji to co wyjdzie na przeglądzie zlecić do naprawy - w tym celu próbowałem bezskutecznie przez dwa tygodnie dodzwonić się do Gawina bądź Piotra - nikt nie odbierał wiec napisałem sms-a do Gawina czy mogę się umówić na ów przegląd i naprawę i otrzymałem w odpowiedzi sms-a że już nie u nich ze względu na zmienione otoczenie kierownicze - wnioskuję wiec że skończyli działalność w tym kierunku - nie wiem być może jak ktoś ma garaż i umówi się indywidualnie to jest to do załatwienia - mi tak czy siak się nie udało

Próbowałem po tym sms-ie dodzwonić się jeszcze z tydzień i pogadać chwilę - w sprawie polecenia kogoś albo co będzie przy założeniu że zdobędę garaż - ale niestety nikt nie odbierał do końca

i tu nawiążę do mojej jednej z moich poprzednich wypowiedzi:

MECHANIKA POJAZDOWA - TADEUSZ WIERZBOWSKI

ul. Krakowska 64

WROCŁAW

Facet ma ponad 20 lat doświadczenia w mechanice samochodowej - (odszukała go moja żona po 10 letniej przerwie). Serwisuje kilka roverów starszej generacji i dodatkowo teraz moją 75. Odstawiłem auto o 7 rano - wymieniono dwa tylne amortyzatory, tuleje wahaczy po obu stronach (wkłady - silentblocki), dwa łączniki stabilizatorów - części sam dostarczyłem - robocizna kosztowała 440 zł - nie wiem czy dużo czy mało ale: auto odebrałem tego samego dnia o godzinie 19.00 - nikt mnie na nic dodatkowego nie naciągnął - nikt nim nie robił wycieczek krajoznawczych po okolicy

póki co rover ładnie się buja - wiec jezeli chodzi o mechanikę i kosmetykę podwozia - spokojnie mogę polecić
 
 
 
dawidsass 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 26

Rover 45

Wysłany: Sro Maj 22, 2013 09:58   Gawin i Piotr

Właśnie wróciłem od chłopaków, Gawin Postawił diagnozę i jesteśmy umówieni na początek czerwca. Robią na biezaco więc rzekome informacje na temat zakonczenia ich działalności chyba są nieaktualne. A po wizycie jestem w szoku jeśli chodzi o profesjonalizm!
 
 
kazio 



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 42
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Sty 31, 2014 20:02   Dobry mechanik Wrocław R75

Witam
Po 3 latach bezproblemowego używania roverka 75 (benzyna 2.5 V6 bez gazu) pojawił się problem - uciekający płyn z chłodnicy. Najpierw dolewałem raz na miesiąc potem na tydzień, a w końcu zacząłem szukać mechanika.

Okazało się finalnie, że jest walnięta uszczelka pod głowicą.

Mój wybór padł na A.D. Auto-Serwis, ul. Tęczowa 79/81, Wrocław (polecił mi ich mój znajomy), który robił tam Range Rovera.

Miałem splanowane obie głowice, sprawdzone podciśnieniem czy nie są walnięte gdzieś, uratowali mi zawory, które były skorodowane lekko od dostającej się tam wody, nowe uszczelki, nowe filtry, nowe paski (rozrząd robiłem w 2011 więc rolki były ok), nowe świeczki, płyny i olej.

Nie wiem jak radzą sobie inni mechanicy ale firma A.D. Auto Serwis posiada na wyposażeniu zestaw do blokady rozrządu i wymiany paska rozrządu do Rovera 45, 75, 160, 180, 190, 825, MG ZS, MG ZT, ZT-T i Land Rover Freelander 2.5

Takie coś:


Wcześniej byłem u 3 mechaników i nie chcieli się nawet podjąć remontu mojego roverka. Mówili, że do tego silnika trzeba mieć duże doświadczenie :) Tutaj muszę polecić pana Adriana z A.D. Auto Serwis, który doprowadził mój samochód do żywych. Auto odzyskało swoją moc, lepiej się zbiera, nie przegrzewa i jestem bardzo zadowolony.

Z tego co wiem wypożyczają ww zestaw także innym mechanikom gdyby ktoś miał jakiegoś swojego zaufanego, a potrzebował to urządzenie.

Przyznam, że jak dostałem MMSa "z akcji" to się lekko przeraziłem ale z ręką na sercu mogę polecić. Przed diagnozą, że to uszczelka auto zostało bardzo precyzyjnie obejrzane czy to nie jakiś wyciek (silnik był suchy), po świecach też nie było widać za bardzo, dopiero test czujnikiem dwutlenku węgla potwierdził, że to uszczelka więc nie naciągają człowieka od razu na grube remonty.

Gdyby ktoś szukał dobrego mechanika we Wrocławiu to polecam Pana Adriana
tel.: 727 541 211

A tak wyglądał mój roverek :)
 
 
DJ_JONES 




Dołączył: 19 Sty 2019
Posty: 5



Wysłany: Sob Sty 19, 2019 17:38   

Hej, jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem ZT-T 190 .
Nie znam nikogo we Wrocławiu kto się zna na MG w elektryce i mechanice.
Autko fajnie chodzi ale chciałbym poprawić parę szczegółów. Ostatnie wpisy z mojego rejonu są dość stare więc jak ktoś zna jakieś obecne sprawdzone miejsca dla właścicieli R75 MG to prosze podać namiary. Dziękuje i pozdrawiam.
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Nie Sty 20, 2019 21:17   

Witaj.Osobiscie proponuje Ci warsztat na Kwiskiej.Goscie znaja się na Roverkach i MG.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Zmiana Softu na cdti Dolnośląskie
darekkojak1 Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Lip 24, 2017 10:32
marcin.misek
Brak nowych postów [R75 2.0 CDT] Warsztaty w Szczecinie
dumbass Rover serii 75, MG ZT 0 Pią Kwi 20, 2018 17:25
dumbass
Brak nowych postów [All] Warsztaty, sklepy - Zachodniopomorskie
nowicjusz Rover serii 75, MG ZT 33 Pią Sty 15, 2021 12:51
Rovelove
Brak nowych postów [All] Warsztaty, sklepy - Podlaskie
saikwon Rover serii 75, MG ZT 21 Pią Gru 30, 2011 12:54
Marrkus
Brak nowych postów [All] Warsztaty, sklepy - Małopolska
kerbi Rover serii 75, MG ZT 50 Pią Lut 02, 2018 22:23
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink