Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander Td4] osprzęt silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander Td4] osprzęt silnika
Autor Wiadomość
darwyp 



Dołączył: 28 Sty 2019
Posty: 10



Wysłany: Nie Lut 03, 2019 11:07   [Freelander Td4] osprzęt silnika
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Tydzień temu kupiłem Frelandera 2004 rok z silnikiem Td4. Auto ładnie odpala nawet przy lekko ujemnej temperaturze. Ładnie przyspiesza, nie kopci. Pali w trasie (prędkość 80 do 100 km/h) około 8 litrów. Przy jeździe 70% trasa 30 % miasto 8,8 L/100 myślę, że to trochę dużo zwłaszcza, że staram się unikać gwałtownych przyspieszeń, jazda "delikatna".
Mam prośbę, myślę, że ktoś grzebał przy silniku. Brak przewodu podciśnienia przy EGR za silnikiem jakaś rurka nie podłączona do niczego i gumowy przewód z filtekiem.
Na desce rozdzielczej jakiś dodatkowy włącznik.
Nie świeci kontrolka świec żarowych, ale auto odpala.
Proszę o obejrzenie filmu i sugestie do czego te przewody podciśnienia i czujnik,który został odłączony.

https://www.youtube.com/watch?v=shC2ENUhWKc
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 03, 2019 11:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
milky 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Kwi 2012
Posty: 36



Wysłany: Sro Lut 06, 2019 10:54   

Z tego co piszesz coś musiało być robione w silniku, gdyż EGR powinien być podłączony, a jak nie ma przewodu to albo to celowe działanie, albo po prostu ktoś zapomniał. Zerknij sobie tutaj https://www.ucando.pl/k/u...ji-spalin/U1201 i kup najwyżej ten przewód i zobaczysz czy coś się poprawi. Ewentualnie podjedź do znajomego mechanika to Ci to sprawdzi ;)
 
 
darwyp 



Dołączył: 28 Sty 2019
Posty: 10



Wysłany: Sro Lut 06, 2019 13:18   

Z pewnością coś było robione. Nie wiem jednak gdzie podłączyć przewód podciśnieniowy. Jedna strona do EGR-a, a druga?
Bardziej intryguje mnie wolna kostka za Egr-em ( film z linku), która jest podłączona do jakiegoś czujnika w silniku.
Brak jest złącza, z którym powinien być połączony ten czujnik. Może to jest przyczyną, że nie grzeją mi świece żarowe. Nie zapala się kontrolka świec na desce i nie słychać żeby załączał się przekażnik. Dziwne bo silnik pomimo tego odpala dość dobrze nawet przy dwóch trzech stopniach poniżej zera.
No i ta rurka po lewej stronie za silnikiem, nie mam pojęcia do czego ona służy.
Odnośnie filterka na gumowym przewodzie doczytałem się że tak ma być podłączony jest on do sterowania podciśnieniem turbiny.
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Pon Lut 11, 2019 23:49   

Ktoś tam trochę namieszał. Pod kolektorem jest elektrozawór sterowania zaworem EGR. Do niego jest podłączony przewód od siłownika otwierającego zawór i drugi przewód to właśnie ten zaślepiony. Nie pamiętam jak są podłączone. Metalowa rurka przy filtrze to wywietrznik przekładni kątowej - tak ma być. Filter możesz wymienić, on podaje ciśnienie odniesienia do do elekrozaworu sterowania turbiną. Co do złączki to zrób zdjęcie, nie widać kolorów przewodów. Być może jest nie podłączony czujnik wysokiego ciśnienia na listwie. Wyłącznik na desce może być od wszystkiego, to nie jest fabryczny wyłącznik.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] Schemat silnika?
Dono Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Lut 12, 2017 11:31
Dono
Brak nowych postów [Freelander] Głowica silnika
t15690b Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 1 Sob Mar 27, 2010 14:28
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink