Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 200 1.4 benzyna '01] Głosna praca silnika + hamulce
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 200 1.4 benzyna '01] Głosna praca silnika + hamulce
Autor Wiadomość
pitersonic 



Dołączył: 12 Kwi 2018
Posty: 11



Wysłany: Czw Lut 07, 2019 14:08   [Rover 200 1.4 benzyna '01] Głosna praca silnika + hamulce
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2001

Witam moi drodzy!

Od czasu do czasu bulwersuje mnie sposob pracy silnika, raz jest spokoj, za jakis czas "warczenie". Silnik chodzi bardzo głosno, jak rowniez obroty osiagaja wysoki stan i wekszosc biegow musze wrzucac wczesniej niz przy "normalnym" trybie pracy silnika. Po wymianie lacznika elastycznego ukladu wydechowego odpalal cichutko i chodzil tak samo. Polka od nowa sie zaczela..Znow choodzi jak kombajn
Jezeli chodzi glosno co moze byc przyczyna??
Druga sprawa to hamulce, było robione odpowietrzanie zeby chodzily sprawnie, teraz znow "zaskakuje" kilka razy musze pulsacyjnie hamowac zeby zwolnic czy zatrzymac sie. Znow sie zapowietrzyly??

Załozyłem temat osobno dlatego ze poruszam 2 kwestie
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 07, 2019 14:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 07, 2019 16:07   

Strasznie nie wiadomo o co chodzi :-|
Obroty Ci się zawieszają? Co ma do tego zmienianie biegów?

Jeśli przy hamowaniu pedał Ci wpada i musisz wcisnąć kilka razy, żeby stwardniał i zahamowało to TAK są zapowietrzone. Był odpowietrzany cały układ? Wymieniałeś płyn? Procedura odpowietrzania była zachowana?
 
 
pitersonic 



Dołączył: 12 Kwi 2018
Posty: 11



  Wysłany: Pią Lut 08, 2019 20:38   

Napisałem ogolnikowo co dostrzegłem.
Odnosnie obrotow to mam wrazenie ze one nie ida rownomiernie i czasami na desce rozdzielczej tj jakby sie zawiesily, zwiekszam predkosc, to samo z biegiem i wskaznik nie nada za liczba obrotow (nie zwieksza liczby, ktora powinna byc adekwatna do pracy silnika)

Pedał wpada? Nie do konca kumie, kleka, tak jakby przeskakiwal i nie ma siły efektywnosci hamowania. Dzisiaj sprawdzałem jak te hamulce sie zachowuja, no i:
przy zmniejszaniu jakiejs tam predkosci, wciskajac w tych wlasnie momentach hamulec reaguje, ale jak jestem np na osiedlowej drozce i sa mniejsze predkosci hamulec bardzo czesto nie łapie. Taka analiza porownawcza :mrgreen:
Raz juz bylem u mechanika zrobil odpowietrzanie ale zaznaczyl ze to moze nie pomoc a moze byc cos z jakas zebatka. Troche stracha mi narobil bo od pewnego czasu mam problem z tym autem. Wtedy odpowietrzenie hamulcow pomogło. Hamulce chodzily o niebo lepiej, teraz jest jeszcze gorzej porownujac okres do czasu kiedy tez byl problem z zapowietrzonymi hamulcami, to mozliwe zeby wóz byl tak awaryjny?
Mozliwe zeby znow sie zapowietrzyly? Nie nadazam za tym autem :evil:
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Pią Lut 08, 2019 21:09   

Jak nie naprawili usterki to tylko maskują objawy to nic dziwnego że nadal usterka jest.
 
 
pitersonic 



Dołączył: 12 Kwi 2018
Posty: 11



Wysłany: Nie Lut 10, 2019 00:07   

A odpowietrzenie to nie naprawienie usterki??
Myślałem, ze tak bo wg mnie to pierwotny problem.
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Nie Lut 10, 2019 05:51   

Zapowietrzają się przez jakieś uszkodzenie.
 
 
pitersonic 



Dołączył: 12 Kwi 2018
Posty: 11



Wysłany: Nie Lut 10, 2019 21:06   

hmmm a widzisz nikt o tym nie mowil, nawet w warsztacie. Mam problem bo nie mam znajomego mechanika ktory by rzetelnie do problemu podszedł. Czyli co, najpierw ndojsc do tego co jest przyczyna zapowietrzenia?

Kurde moze ktos z Was ma jakis znajomych mechnikow z Dolnego Slaska, okolice Kamiennej Góry, Wałbrzyca ktory by wzial mniejsza cene?
Co to moze byc ze sie zapowietrzaja? Dajcie cyne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [R 220 '97 2,0] Głośna praca silnika przy ok 110 - 130 km/
cirek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Czw Mar 04, 2010 11:35
Lewis
Brak nowych postów [r214Si'97] Głośna praca silnika
storm Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Wrz 03, 2008 13:04
giewu
Brak nowych postów [R200 1.4 v16 97r] głośna praca silnika, słaba moc
keny_james Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Czw Lip 17, 2008 15:20
keny_james
Brak nowych postów [R216gti 1991r gaz] głosna praca silnika
roverek216GTIki Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Lis 29, 2007 14:14
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink