Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Demontaż radia, kostka ISO
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: apples
Pią Paź 19, 2012 18:48
[R75] Demontaż radia, kostka ISO
Autor Wiadomość
instpud 




Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 46
Skąd: UK, Wales - Cardiff

Rover 75

  Wysłany: Pon Paź 11, 2010 19:33   [R75] Demontaż radia, kostka ISO
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

witam...
posiadam ten zestaw audio w moim ukochanym R75, jaki przdstawia zdjecie...

byłem praktycznie przed chwila w jednym sklepie, pytałem o adaptor kostki ISO, ponieważ kupiłem nowe radio... (również przedstawia zdjęcie)...

rzecz w tym, ze gdy go zapytałem czy ktos moze mi pomoc bądź zamontować całkowicie moje nowe radio w moim R75, poszedł ze mna zobaczyć do auta jkaie to ono jest i potem poszedł sprawdzić na kompie czy takie cos idzie wymontować w ogóle...
w sumie powiedziałem ze te radio zmienione być nie może... :shock:

może ktoś mi wyjaśnić jak to by było teraz w przypadku mnie, zeby owe radio zmienić?? :?:
będę wdzięczny...


mam jeszcze pytanie: jak idzie ten przedni panel wymontować...??
pozdrawiam i czekam zrozpaczony na odpowiedzi i drogie mi podpowiedzi...
pozdrawiam Rafał
Ostatnio zmieniony przez apples Pon Maj 23, 2011 14:14, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 11, 2010 19:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 11, 2010 19:45   

instpud, Radio może być zmienione jak każde inne tyle że będzie z tym dużo roboty bo trzeba zmodyfikować instalację ręcznie. powyciągać sygnały z bagażnika i przeciągnąć do kabiny. Generalnie niezła rzeźba ale da się.

instpud napisał/a:
mam jeszcze pytanie: jak idzie ten przedni panel wymontować...??


wyciągasz zaślepkę od spodu w daszku nad radiem, odkręcasz dwa wkręty w daszku i go wysuwasz. Porem jeszcze dwie śruby w radiu i wyjęte.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
instpud 




Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 46
Skąd: UK, Wales - Cardiff

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 12, 2010 22:35   

czyli jak to wyglada?? trzeba będzie wszystkie kable sieciowe po prostu przeciagnąć do przodu w sensie wyciągnąć i przełożyć na przód, czy też może będzie to polegało na doróbce kabli i wtem przeciągnięciu ich do przodu??

a w myśl kabli sieciowych to potrzebowac będę przełożyć tylko kable do ISO, czy ponad to cos jeszcze??

ktoś kto miał z tym zwiazek (osoba zmieniająca te radio) bardzo proszę niech się wypowie...

pozdrawiam i czekam na odp

[ Dodano: Wto Paź 12, 2010 21:31 ]
okej...

dukat11,
Cytat:
trzeba zmodyfikować instalację ręcznie. powyciągać sygnały z bagażnika i przeciągnąć do kabiny.


co miałeś kolego przez to na myśli??

zaprezentuję jak wygląda postęp wymiany radia...
dziś po pracy rozpoczałem rozbieranie wszystkiego...

jak radio wyglada? mam na myśli te stare, oryginalne - przedstawia obraz 1

obraz 2 - przedstawia 2 kostki ISO które spotkałem zaraz za radiem (przednim panelem) które wyciągnąłem... owe kostki były ze sobą połaczone, zostały wiec rozłączone

obraz 3 - to 2 kostki które były bezpośrednio podłączone do przedniego panelu...

obraz 8 przedni panel - widok od tyłu

obraz 4 - jakaś skrzyneczka, to musi być moduł zdalnego sterowania tym małym monitorem...

obraz 5 czerwoną kreska zaznaczyłem miejsce, w którym byc powinna ta skrzyneczka z obrazu 4...

stare radio nie jest pełne z tyłu, nowe jest, dlatego ową skrzynkę należy zdemontować, ów plastik mozna spokojnie zdemontować, wtedy bedzie można wmontować radio a skrzyneczke usadowić gdzieś niżej. zostawić ją na luźno najlepiej...

obraz 6 - kostka ISO która znajduje się poniżej, zaraz za radiem były 2, rozłączone, ale nizej są jeszcze jedne, gdzie z obrazu 2 lewa kostka jest połączona do tej co jest niżej, gdzie po drodze jest jeszcze kilka skrzyneczek w tym jedna do wyciszenia do telefonu, natomiast ta z prawej strony idzie kablami do dołu, wychodzi z tego samego miejsca co te póxniej znalezione kostki ISO na dole, ale na innych kablach, podejrzewam, że ona idzie do tego radia do bagażnika, a ta po lewej (te znalezione później poniżej) to podejrzewam, że to jest główna kostka ISO...
(z tego wynika, że wcale nie bedzie trzeba ciągnąć żadnych kabli sieciowych od tyłu z radia do przodu...) wiec co miał na myśli kolega dukat11?

obraz 7 to obraz wszystkiego ja to wygląda po wyciągnięciu prawie wszystkiego...

myślicie, że nowe radyjko działać będzie kiedy je po prostu podłączę pod kostkę ISO, która idzie z dołu inst.? żeby sie do niej lepiej dostać musiałem również rozebrać panel do sterowania klimą...

teraz czekam na dostarczenie adaptera, kostki ISO z wersji jaką ja mam, czyli tę BMW na uniwersalne...

co jak dalej idzie to się wkrótce dowiecie...

P.S. - starałem się jak najjaśniej pisać jak wyglądały postępy, mam nadzieję że wyraziście i zrozumiale...

pozdrawiam
 
 
 
biebraf 



Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 4
Skąd: Rawa Maz.



Wysłany: Wto Paź 12, 2010 22:50   

kolego instpud...

wyjasniles jak malemu dziecku ale ok...

tez mnie spotyka ten problem, mam te same radio i kupilem juz nowe radio czekam na dostarczenie
mam nadzieje ze nie bedzie problemow z zamontowaniem
gdyby cos to sie zglosze do ciebie kolego
powodzenia

i czekamy na efekty
 
 
instpud 




Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 46
Skąd: UK, Wales - Cardiff

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 12, 2010 23:59   

powinno być ok...

a jakie radyjko kolega kupił bo nic nie przedstawiłeś... pozdr
_________________
ROVER 75 2.0CDT - 115HP remaped to 163HP MAX PERFORMANCE!!
 
 
 
Mixal 



Dołączył: 17 Wrz 2018
Posty: 5

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 21, 2019 13:50   

Wybaczcie że tak odkopuje lecz zakupiłem sobie chinola 2din i w zasadzie całkiem zapomniałem o tym że radio etc mam w bagażniku. Tutaj kolega wspominał o kostce iso gdzieś wewnątrz z przodu lecz nie widzę tu potwierdzenie czy to rzeczywiście zdało egzamin? Czy może jednak trzeba przeciągać całą instalację ? Czy ktoś może podzielić się ze mną swoim doświadczeniem w tej sprawie ?
Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów [214 si] czy to kostka od radia ?
jedyna kostaka jaką wymacałem w otworze po radiu.
lisek79 Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pon Gru 21, 2009 18:51
lisek79
Brak nowych postów [R214] Dziwna kostka do Radia.
sezam Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pią Gru 09, 2011 08:11
sezam
Brak nowych postów [R75] Zmiana radia, kostka ISO, sterowanie w kierownicy
Olo12 Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Nie Sty 04, 2009 19:12
boss.007
Brak nowych postów [R75] Demontaż radia
wojcio0 Car-audio, nawigacje, radia CB 13 Sro Mar 26, 2014 04:43
rafalmis1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink