Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Problem z opuszczeniem przedniej szyby
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Problem z opuszczeniem przedniej szyby
Autor Wiadomość
predatoraf 




Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 142
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Pon Maj 06, 2019 11:28   [R200] Problem z opuszczeniem przedniej szyby
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Cześć wszystkim.

Po kolei:
Chciałem naprawić mechanizm opuszczania lewej szyby ponieważ nie działał on od... 6 lat :) Mechanizm jest w pozycji górnej, a więc tak jakby szyba była domknięta, nie mogę jednak jej opuścić. Przycisk jest sprawny, ponieważ podłączyłem go pod prawy mechanizm i szyba śmiga.
Wymieniłem więc sterownik, ale niczego to nie zmieniło, więc stwierdziłem, że mechanizm jest wadliwy, kupiłem więc mechanizm i co? dalej nic. Mechanizm w ogóle nie reaguje na przycisk opuszczania szyby. Przewody nie wyglądają na uszkodzone, przynajmniej te które widać. Czy ktoś miał już podobny problem?
_________________
Dobry wywiad to podstawa do wygrania każdej wojny...
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 06, 2019 11:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 06, 2019 13:03   

Zabierasz się do elektrycznego problemu, a zamiast sprawdzić czy Ci zwyczajnie prąd do silnika dochodzi w drzwiach to miotasz się jak ryba na piasku i kupujesz w ciemno to i owo...
Strzelam, że Ci pękł kabelek w wiązce idącej do drzwi i prąd nie dopływa. Jak nie masz multimetru to możesz żaróweczką sprawdzać czy jest zasilanie.

Mamy stare samochody i czasem bez dobrej diagnostyki to byśmy pół samochodu wymienili, a nadal nie działałby jak trzeba :P
 
 
predatoraf 




Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 142
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Pon Maj 06, 2019 16:54   

Prąd dopływa, pisałem przecież, że w górę mogę szybą sterować, ale w dół nie.
_________________
Dobry wywiad to podstawa do wygrania każdej wojny...
 
 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 06, 2019 17:12   

Napisałeś, że szyba jest zasunięta, a nie, że działa zasuwanie...
Z lewą szybą w ogóle jest trochę inaczej niż z prawą, bo upuszcza się ją jednym naciśnięciem (nie trzeba trzymać), a tylko zamyka trzymając przycisk, więc i sterownik i z tego co tutaj kiedyś napisano przycisk jest inny niż z prawej strony.
Jeśli do silnika mechanizmu dochodzą 2 przewody to nie działa sterownik, który zmienia biegunowość (multimetr by to pokazał), a jeśli 3 to może ten trzeci jest zwyczajnie przetarty lub złamany.
Może spróbuj podłączyć silnik bezpośrednio do akumulatora (lub prostownika jak masz nieautomatyczny) i zobacz czy działa w obie strony bez problemu. Będzie coś wiadomo więcej.
 
 
Saaphyri 



Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 236

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 08, 2019 00:20   

Mamy stare samochody i czasem bez dobrej diagnostyki to byśmy pół samochodu wymienili, a nadal nie działałby jak trzeba :P
~Seraph


Cenna uwaga :))

Co do powyższego, to wydaje mi się, że zmiana biegunowości nie powoduje zmiany kierunku obracania się silnika ( Tak jak w silnikach 3 fazowych gdzie po zmianie kolejności faz zmienimy kierunek obracania się silnika ), ale pewności nie mam.


Skoro mówisz, że zmieniałeś sterownik i mechanizm ( Rozumiem, że masz na myśli silnik ) to możliwe że jakiś przewód jest przetarty, silnik dostaje zasialanie na piny A-B to kręci się w prawo, a gdy dostaje na C-D to kręci się w lewo, jednak któryś z przewodów nie przewodzi napięcia i stąd problem. Przewodów nie wymianiałeś.

Poza tym to zostają jeszcze 2 opcje, dalej silnik i dalej sterownik bo innych elementów tam nie ma - poza ramą, ale widziałbyś że to to, skoro demontowałeś wczesneij wymienione elemnety to widziales w srodku jak to dziala i widziales " czarno na białym ", zauważyłbyś że silnik próbuje ale nie może :)Albo znowu kupiłeś coś wadliwego w co wątpie - chociaż to możliwe, auto stare :(

Ja na pewno sprawdziłym ciągłość przewodów ( multimetr wystarczy ), czy poprostu sie gdzieś nie przerwał.
Wysiłek najmniejszy - a dowiesz sie najwięcej ;-) Powodzenia

P.S. Apropo przewodów to przypominam tu słynną wiązkę tylniej klapy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R25] Problem ze spryskiwaczami przedniej szyby.
Eerni Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Lut 03, 2017 00:52
Eerni
Brak nowych postów [R200] Wymiana przedniej szyby
MiL999 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Wto Mar 10, 2009 11:17
Brt
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r] Spryskiwacze szyby przedniej.
mitek_k Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Pią Lip 20, 2007 23:47
Brt
Brak nowych postów [R200] demontaż uszczelki. szyby przedniej
Gucjan Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sro Maj 27, 2015 08:48
Gucjan



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink