Forum Klubu ROVERki.pl :: [25] Probem ze sterownikiem pompy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[25] Probem ze sterownikiem pompy
Autor Wiadomość
klapouszek4 



Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 5



Wysłany: Pon Cze 03, 2019 23:07   [25] Probem ze sterownikiem pompy
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam wszystkich, jestem tu nowy i od kilku dni przewertowuje forum i mam pytanie dotyczące dieselka w moim roverku 25 ponieważ na komputerze pokazał się błąd "czujnik położenia pompy paliwa" i oczywiście zaczęło się od przerywania, a teraz już zapala sporadycznie. Rozumiem, że chodzi o czujnik pod sterownikiem pompy? Czy można wymienić go z innej pompy np. vp 44 z opla? bo tak zrobiłem, ale auto nie odpala jeszcze gorzej, no chyba ze ten też jest uszkodzony? i czy można podmienić cały sterownik też z tej pompy vp44?, gdyż wygląda identycznie. Pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 03, 2019 23:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Cze 04, 2019 00:59   

Masy PW w tej sprawie bo nie chce mi sie drugi raz to samo pisac :-D
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
klapouszek4 



Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 5



Wysłany: Wto Cze 04, 2019 14:59   

Generalnie z odpowiedzi pw. nic nie wynikło bo kolega myślał, że piszę o zaworku regulacyjnym kąta wtrysku co znajduje się pod pompą, generalnie dowiedziałem się i nie wiem na ile to prawda, ale do roverów te czujniki muszą być tak zwane "lewe" bo pompa jest napędzana w lewo gdyż jest z drugiej strony silnika. Nie wiem na ile to prawda, ale znalazłem też takie oznaczenia na taśmach z tych czujników "L" oraz w necie z opla "R" Zauważyłem, też że sporo jest niedokończonych tematów na forum, np z przerywającym silnikiem jak u mnie i brak jest kontynuacji, czy rozwiązania, czyżby ludzie się się tak szybko poddawali?

[ Dodano: Wto Cze 04, 2019 14:59 ]
Dołączam zdjęcia czujników o których mowa
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Cze 04, 2019 17:12   

Nie podawali tylko pompy wymienili. No pompa jest lewa to wiadomo opel i reszta gama tych pomp jest prawych.

Jak byś chciał mogę tobie wysłać sprawny czujnik z jednej pompy co rozbierałem. Trochę wątpię w to że czujnik jest lewy czy prawy bo to czujnik Halla

[ Dodano: Wto Cze 04, 2019 17:12 ]
Ale jak tobie pisałem nie sprawdziłeś odczyt danych co pokazuje z za obroty z pompy :-)
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
klapouszek4 



Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 5



Wysłany: Pon Cze 10, 2019 12:18   

Nie umiem jakoś dodać zdjęć z telefonu ale na moim czujniku pisze wyraźnie duża litera "L" Przy złączu do lutowania, a na zdjęciach w necie z pomp opla pisze duża litera "R". Nie wiem czy sprawdzę obroty bo teraz auto w ogóle nie odpala, a kompa musiałbym znów pożyczyć. Na starym czujniku odpalał tylko przerywał i potrafił gasnąć. Na zimnym głównie chodził bez problemu i jak już się do porządku nagrzał np. w dłuższej trasie to też było w porządku no i na kompie błąd czujnika obrotów wałka pompy.

[ Dodano: Pon Cze 10, 2019 12:18 ]
Wracam do tematu. Przyszedł drugi czujnik od jednego z kolegów z forum i w istocie z oznaczeniem na tasiemce "L" co potwierdza teorię, że czujniki "R" z opla nie pasują, lecz problem wrócił do punktu wyjścia, auto nadaj przerywa wkręcając się na obroty no i na kompie udało mi się zarejestrować tylko ten jeden błąd czujnika obrotów pompy. Dzwoniłem do fachmana od sterowników tych pomp i on upierał się, żeby najpierw wymienić czujnik położenia wału, lecz nawet jak go wypnę podczas pracy silnika to nie wpływa to na powyższy problem jedynie falują wolne obroty, jakieś pomysły???
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Cze 10, 2019 14:29   

Wypinasz czujnik ckp na skrzyni biegów ? Ogólnie jak go wypniesz to będzie bardzo ciężko odpalić auto bez dodania gazu.

Ale skoro masz komputer to co pokazuje odczyt z czujnika ckp ?

A po drugie sprawdziłeś śrubę banjo na dopływie paliwa do pompy czy sitko nie zapchane ?

[ Dodano: Pon Cze 10, 2019 14:29 ]
Nakręcił byś jakiś film jak to się zachowuje !
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
klapouszek4 



Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 5



Wysłany: Nie Lip 14, 2019 14:50   

Sitko na wejściu do pompy oczywiście, że sprawdzone, jest we wzorowym stanie, drożność węży do zbiornika sprawdzona, wymieniony wąż do pompy na przeźroczysty, żeby było widać czy pęcherze nie idą, wiązka, też mniej więcej przejrzana, jak ją wszędzie rusza podczas przerywania to nie ma różnicy. Wyjmowałem tylko wtyczkę z czujnika z tyłu silnika od strony skrzyni, (czujnik położenia wału) ale nie miał on wpływu na przerywanie tylko falują wolne obroty. Jest jeszcze jakiś czujnik? Niestety nie mogę dodać do forum i na PW. filmów nakręconych smartfonem, nawet za pośrednictwem komputera.

[ Dodano: Nie Lip 14, 2019 14:50 ]
Jak już wcześniej zauważyłem sporo użytkowników opisuje swoje problemy, lecz mało kto pisze o ich rozwiązaniu tak, aby podzielić się z innymi użytkownikami, co jest niestety przykre. Temat został w zasadzie rozwiązany i problem również, mimo że po tygodniu cieszenia się jazdą Roverkiem przez moją dziewczynę zerwaniu uległ pasek rozrządu :( :( :( i gdyby nie ceny części (rozrząd, uszczelki itp) to pewnie na remont głowicy bym się zdecydował, lecz przy obecnych cenach ropy wolę się zdecydować na jakieś tańsze autko w gazie, chociaż ze smutkiem będę wspominał jazdę Roverkiem bo autko naprawdę bardzo fajne i wygodne, ale ze względu na obecne ceny części, moja dziewczyna jest zmuszona pożegnać się na ten moment z tą marką.

Niemniej jednak do zakończenia tematu muszę bardzo podziękować Remigiuszowi, który ma bardzo duże doświadczenie i wiedzę w dziedzinie tych samochodów.

Diagnoza samochodu i wszystkie perypetie związane z przyczyna przerywania silnika były dosyć szerokie. Na początku wiele czytałem na forum, ale mało kto pisał rozwiązanie, począwszy od wiązki przewodów, po czujnik położenia wału, aż po turbinę i zawieszającą się w niej gruszkę, oczywiście o filtrach i układzie paliwowym nie zapominając.

Diagnoza komputerowa zamykała się na błędzie czujnika obrotów wałka w pompie paliwa. Czujnik podesłał mi właśnie Remigiusz, lecz problem nie zniknął i objawy były identyczne. Wcześniej próbowałem nawet przekładać czujnik z opla i sterownik i przy tym doświadczyłem, że mimo iż wszytko pasuje to nie róbcie tego, bo sterownik ponoć w oplu ma nawet immobilizer i jest inaczej ustawiony a czujnik jest do pomp, które mają prawe obroty, a w Roverku mają lewe bo są z drugiej strony silnika. Czujniki są nawet oznaczone na taśmie przy złączu do lutowania z literką "R" z Opla i "L" z Roverka

No i teraz sedno sprawy: problem leżał w samym sterowniku pompy, który okresowo nie widział wskazań czujnika obrotów pompy co skutkowało przerywaniem silnika i wyskakującym błędem na komputerze. Ja wymieniłem całą pompę na inną, używaną, ponieważ na ten moment ceny sterowników są takie same jak samych pomp, a precyzyjne ustawienia w samym sterowniku mogą być dostosowane do danej pompy, więc z tym nie ryzykowałem, mimo że przy przełożeniu pompy jest więcej roboty niż przy przełożeniu samego sterownika. Teraz po zerwaniu paska rover pozostanie chyba tylko na części. Kroś coś chce? pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuję za pomoc koledze Remigiuszowi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200 1.4Si '98]Probem z pilotem
drzk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sob Maj 08, 2010 13:12
PTE
Brak nowych postów [R200] Probem z licznikiem
KoObi89 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Maj 22, 2009 10:24
kaaaziuu
Brak nowych postów [R214i 98'r] probem z czujnikiem temperatury
slipknot1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sro Lip 09, 2008 13:24
piter34
Brak nowych postów [R200] problem z wtryskami i sterownikiem
nowak1990 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Sro Lut 20, 2013 20:11
nowak1990
Brak nowych postów [MG ZR] Problem z pompą wtryskową lub sterownikiem.
Duderson Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Mar 06, 2014 16:30
RAKU_44



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink