Forum Klubu ROVERki.pl :: Rozstanie z marką Rover po ponad dekadzie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rozstanie z marką Rover po ponad dekadzie.
Autor Wiadomość
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Cze 11, 2019 19:49   Rozstanie z marką Rover po ponad dekadzie.

Witam.Po ponad dekadzie rozstałem się z marką Rover, która według mnie nadal w Polsce nie jest doceniana.Mechanicy wolą naprawiać Vw, Ople, oraz Japońskie maszyny, ale do rzeczy.
Pierwszego swojego Rovera zakupiłem gdyż potrzebowałem pojazdu.Trafiło na R 218, klekot 88 KM , chyba z 1994 roku.Miałem go bardzo krótko, bo tylko trzy miesiące.Nie zrobił na mnie żadnego wrażenia-ot zwykłe auto.
Później jeździłem Renault Safrane 2.0 12V 132 KM, ale sprzedałem ponieważ kończyło się OC i żałowałem kask na kolejną polisę-bylem wtedy na studiach, chwytałem się prac dorywczych, a jak wiadomo w tym okresie życia kieszeń była często pusta :D
Następnie po jakimś roku czy też dłuższej przerwie nabyłem od mojego kolegi R 216 GTi 93'.Byłem z niego bardzo zadowolony-rzadkie, ładne auto, które ma dobre osiągi i nie występują awarie.Wystarczyło tylko tankować i wymieniać rzeczy eksploatacyjne.Byłem w jego posiadaniu trzy lata, a sprzedałem, gdyż w lipcu 2011 roku nabyłem R 600 z silnikiem 2.0 SDI, więc nie chciałem mieć dwóch samochodów.Wiadomo-podwójne wydatki.
R 600 posiadałem osiem lat ! ( dokładnie bez 33 dni ).
Był to wóz dość wygodny, choć z tragicznym promieniem zawracania, bezawaryjny, ale trzeba było często kontrolować stan sworzni i według mnie z ciekawym wnętrzem ( miałem jasną skórę )oraz linią, która może się nadal podobać.Największym wrogiem była korozja, przez którą sprzedałem auto.Doszedłem do wniosku, że z korozją nigdy się nie wygra.Dodatkowo od czternastu miesięcy użytkuje Vectre C,a 600tka została zepchnięta na boczny tor.Więcej stała niż jeździła, a to z połączeniem korozji zadecydowało, że po ośmiu latach czas się rozstać.
Śmiało mogę napisać, że spasowanie materiałów i ich jakość w Roverze jest na wysokim poziomie.Mimo dwudziestu lat ( auto pierwszy właściciel zakupił z końcem września 99' ) nic w nim nie trzeszczało, nie stukało, a jedynie korodowało :D
Być może kiedyś powrócę do modelu 216 Gti i już zacząłem przeglądać oferty na zagranicznych stronach.
Na koniec napisze, że już nigdy nie zdecyduje się na auto ze skórą-ładnie wygląda, ale w upały mimo klimatyzacji to męczarnia.
Na forum będę zaglądał co jakiś czas.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 11, 2019 19:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Cze 11, 2019 20:19   

Haha.. do do skóry to racja. Ja zamieniłem też fotele na skórę a teraz w Aerodecku mam welur i w gorące dni i niebo się lepiej siedzi :-)
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
siemion_ 
Klubowicz



Członek Zarządu
prezes


Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 987
Skąd: Gliwice

MG ZT

Wysłany: Sro Cze 12, 2019 21:52   

Pawkaz życzę powodzenia w szukaniu Roverka :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pożegnanie z marką Rover
rafal506 Offtopic 7 Wto Mar 20, 2012 11:17
Rom
Brak nowych postów Rozstanie po 3,5 roku
Mayson Offtopic 34 Pon Mar 12, 2012 00:16
Mayson
Brak nowych postów Artykuły, historia, przeżycia - związane z marką Rover.
Fancy Offtopic 34 Czw Mar 14, 2013 18:42
Fancy
Brak nowych postów KOLEJNE ROZSTANIE W BIAŁYMSTOKU
DEBEC Offtopic 9 Pon Paź 24, 2011 21:13
DEBEC
Brak nowych postów [R75 i MG ZT] Kv6 i ponad 100 koników do pomocy :)
zedziczek Offtopic 1 Wto Sty 07, 2014 20:24
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink