Forum Klubu ROVERki.pl :: [Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MaReK
Czw Maj 12, 2011 01:26
[Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie

Czy przyda się coś takiego?
Autor Wiadomość
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 13:53   Kolejny oszust na allegro

Kolejny oszust na allegro. Koleś ma nick allegrowy muszkiet4x4 Jego link: http://allegro.pl/show_user.php?uid=13804924

Kupiłem u chama maskę która zapewniał że ma delikatne ryski do polerowania a przysłał złom który nie nadawał się prawie do lakierowania, oczywiście odesłałem mu towar ale niestety nieubezpieczoną przesyłką i teraz gad pisze że dostał zwrot uszkodzony i przez telefon zwyzywał mnie że mam czelność dzwonić i dowiadywać się o co chodzi.
Dopiero teraz przejrzałem jego komentarze i widzę ze to jego stały sposób na zarobek. UWAZAJCIE na gnoja.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 13:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Aragorn 




Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 05, 2015 00:23   Re: [Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie

WojWas napisał/a:
Ja do tej rozszerzającej się w przerażającym tempie listy dodam edpol19.
Jest to sklep:
AUTO HANDEL ''MAXPOL''
EDYTA FISCHER
Chwałszyce 4
62-330 Nekla

Zamówiłem osłonki na głośniki i listwy 18 lipca i o ile listwy były ok, to osłonki na głośniki były w innym kolorze i wszystkie zaczepy połamane. Nie będę się zagłębiał w szczegóły. Po wielu niemiłych rozmowach i interwencji Miejskiego Rzecznika Konsumentów, po 3 miesiącach miałem dopiero kolejną idiotyczną rozmowę w przedstawicielem owej firmy który dziwnym trafem w końcy chce mi oddać pieniądze.
Jeżeli nie chcecie mieć niemiłych wspomnień ze sprzedawcą, to nie polecam tam kupować.

edit (07.10.2013):
Z dniem dzisiejszym dopiero otrzymałem zwrot pieniędzy oraz list wyjaśniający (oczerniający mnie). Ten sam list trafił do Miejskiego Rzecznika Konsumentów. Po przeczytaniu po prostu większych kłamstw nie słyszałem. Ale mądry polak po szkodzie. I od teraz przy kupowaniu jakichkolwiek rzeczy przez telefon będę po prostu nagrywał rozmowy.


Skoro już ta firma jest na forum dopiszę swoje przygody z nią związane. Kupiłem u nich roletę elektryczną do 75 to co otrzymałem to jakiś dramat roleta z dziurami wyłamane mocowania, nie nadawała się do użytku i ponownego montażu. Po kontakcie telefonicznym odesłałem roletę na swój koszt po czym kontakt się urwał nie odp na maile jak się dodzwoniłem to usłyszałem że zajmą się sprawą ale po kilku miesiącach dałem spokój bo kontakt z tymi krętaczami i oszustami był mega męczący. Wystawiłem negatywny komentarz na allegro i pożegnałem się z kwotą 200zł niby nie dużo ale dla nich jeśli oszukają w miesiącu kilka osób uzbiera się ładna sumka. Roletę kupiłem u innego uczciwego sprzedawcy.
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
bad_gs 



Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 119



Wysłany: Wto Wrz 01, 2015 13:54   

Sklep tomateam.pl 2 miesiące czekam za częścią i ani towaru ani zwrotu pieniędzy nie ma. Dlatego odradzam tam jakiekolwiek zakupy...
 
 
natsu9 



Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 118



Wysłany: Pon Wrz 21, 2015 21:26   

bad_gs napisał/a:
Sklep tomateam.pl 2 miesiące czekam za częścią i ani towaru ani zwrotu pieniędzy nie ma. Dlatego odradzam tam jakiekolwiek zakupy...


Jakiś czas temu też robiłem tam zakupy i powiem że trochę dziwnie ;\ wszystko jest ale jak chcesz kupić to tego nie ma tamto jest innego producenta itp chociaż wysyłka szybka. Zamawiałem sprzęgło i chyba siłowniczki.
 
 
michalsky 



Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 3



Wysłany: Czw Paź 15, 2015 13:10   

Mam nadzieję, że zawiadamiacie allegro o nieuczciwych sprzedawcach. Nie wystarczy tylko pisać o tym na forum, heh... Nie każdy to przeczyta, a wielu "natnie się" na takiego oszusta.
 
 
TomStedd 



Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 4



Wysłany: Pią Sty 15, 2016 18:54   [R75] Czarna lista sprzedawców !!

Wstępne telefoniczne zamówienie części samochodowych (sonda lambda i czujnik położenia wałka rozrządu do samochodu Rover 75) w firmie GT Parts (www.tomateam.pl) nastąpiło na początku listopada 2015r. Przesyłka miała zostać nadana po 11 listopada, czyli po Święcie Niepodległości. Wobec braku przesyłki skontaktowałem się z firmą i otrzymałem zapewnienie, że części zostaną wysłane. Przelew na kwotę 558 zł został dokonany jeszcze tego samego dnia.
Od 24 listopada oczekiwałem na zamówioną przesyłkę. W międzyczasie podejmowałem bezskuteczne próby kontaktu telefonicznego i mailowego. Jedyną odpowiedzią ze strony firmy był mail z 6 grudnia, w którym zostałem poinformowany, że zamówione części zostaną wysłane „ponownie” (przy czym nie było pierwszej przesyłki, która mogła zostać przeze mnie nie odebraną) w dniu 7 grudnia.
Kurier dostarczył przesyłkę 9 grudnia, ale po rozpakowaniu jej okazało się, że w środku znajduje się jedynie sonda lambda, a brak jest czujnika położenia wałka rozrządu, czyli zrealizowano jedynie połowę zamówienia. Dodam, że do przesyłki nie był dołączony paragon fiskalny lub inny dokument potwierdzający zakup.
Dodatkowo okazało się, że przesłana wcześniej sonda lambda nie pasuje do mojego samochodu. Po demontażu części mechanik stwierdził, że kształt jest zupełnie inny, niż
w przesłanej sondzie . Od razu zadzwoniłem do firmy Tomateam i po rozmowie otrzymałem zapewnienie, że po 30 minutach ktoś się ze mną skontaktuje i wyjaśni błędną dostawę. Wszelkie próby kontaktu były nadal ignorowane przez tą firmę.
Sprawa została zgłoszona na policję. Po kontakcie policja-firma otrzymałem od właścicielki zapewnienie, że już mi zwraca pieniądze (było to jeszcze pod koniec zeszłego roku), a ja jej mam odesłać część, ale tradycyjnie już zostałem oszukany i zwrotu nie ma. Policja poprosiła o pomoc prawną odpowiednią terytorialnie komendę w Warszawie i zobaczymy, co będzie dalej, bo ja na pewno sprawy nie odpuszczę - nie będzie oszust działał bezkarnie.
Siedziba i nazwa firmy to:
GT Parts, ul. Ziębicka 1, 01-461 Warszawa
Firma oferuje swoje usługi poprzez stronę internetową www.tomateam.pl, a kontakt mailowy realizowany był na adres tomateam@tomateam.pl
 
 
takasa104 




Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 4



Wysłany: Pią Sty 22, 2016 19:23   

Mam nadzieję, że wzięliście pod uwagę to co napisał michalsky. Allegro musi wiedzieć o oszustach!
 
 
dafa 



Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 1



Wysłany: Pon Sty 30, 2017 13:54   

Bordos, ale kolega wyzej polecil :D
 
 
ARTUR1983 



Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 177

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 08, 2017 21:04   

Świadomy że olx rządzi się swoimi prawami nie zamawiam nic bez pobrania. Zamówiłem dwie rzeczy jedna się okazała nie taka jak trzeba więc bez problemów odesłałem . Kontakt telefoniczny ok itp. Uzgodnione że ja odsyłam i mam podac dane do przelewu .

Wartość co prawda 50zł ale zawsze coś, a że jestem chłop ugodowy to nie wspomniałem aby także zwrócono mi koszta za odesłanie rzeczy bo w rzeczywistości nie z mojej winy żona tego sprzedającego spakowała nie to co trzeba.

Sprawa miała miejsce ok 18 kwietnia. Do dzisiaj nie ma kasy a z tego co widzę wystawili nadal r75 na części pod tym linkiem: https://www.olx.pl/oferta...html#467db06207

Na początku odpisywali na smsy i nawet odbierali telefon teraz już się nie dodzwonię. Oczywiście w smsmach mam informację od nich jak to już robią ten przelew itp. Jak przyznają się do zwrotu tych 50zł. Nie wiem na policje to chyba za mała kwota ale dla mnie to o zasadę tu chodzi bo jak będzie się tak machać ręka bo to 20zł czy 50zł to będzie więcej takich cwaniaków.

Może ktoś z was spróbuje zadzwonić i czy odbiorą? :)
Ewentualnie ma ktoś tam blisko?
 
 
 
wicia40 



Dołączył: 04 Maj 2017
Posty: 2



Wysłany: Wto Maj 09, 2017 21:06   

witam mnie tez wystwil koles z alegro ,bo kupilem kolektor ssacy do r 75 za 200 zl i zazekal sie ze jest sprawny i jak zalozylem go to chodzil silnik jak sieczkarnia ,zadzwonilem do niego to kazal mi szukac paragonu tylko w tym problem ze nie dostalem od goscia zadnego,ze inaczej nie uzna reklamacji to ja mu wydrukowalem zlecenie z sms z pocztexu,i wyslalem mu pismo i to potwierdzenie zobacze jaka odp,dostane to wam opisze sprawe
 
 
prebenny 




Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 10, 2017 06:58   

Paragon nie jest wymagany do reklamacji. Jak się będzie upierał to zgłoś go do skarbówki, że nie dał Ci paragonu ;)
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Maj 10, 2017 08:47   

prebenny napisał/a:
Jak się będzie upierał to zgłoś go do skarbówki, że nie dał Ci paragonu

Dokładnie ja tak zrobiłem gościowi co mi zardzewiałą maske przysłął do Freela i potem dostawałem info o kontroli a ana koniec info o tymże dostał domiar tyle ze nie napisali ile bo to tajemnica
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
T._S. 



Dołączył: 25 Lut 2018
Posty: 0



Wysłany: Nie Lut 25, 2018 08:11   

Po ponad dwóch latach od oszustwa dokonanego przez właścicielkę TomaTeam dopiąłem swego i została prawomocnie skazana przez sąd na grzywnę, bo sprawa była wg sędziego mniejszej wagi.
Wcześniej wygrałem z nią w e-sądzie, ale oczywiście nie zostały zwrócone mi przez nią pieniądze. Komornik wysłany przeze mnie okazał się bezradny.
Grzywny nie uniknie. Mam nadzieję, że pójdzie posiedzieć kilkanaście dni za jej niezapłacenie. Walczcie z nią, da się!!!
 
 
DonGelardo 




Dołączył: 23 Lip 2019
Posty: 12
Skąd: Plymouth, UK

Land Rover Freelander

Wysłany: Pon Sie 12, 2019 15:18   

MaReK napisał/a:

Jeśli kogoś skarzą wyrokiem prawomocnym i będzie taka konieczność, wtedy Klub może zareagować.


Tak tylko z ciekawosci spytam. Jak sie ma ta wypowiedz do stanu faktycznego? Skazanie prawomocnym wyrokiem bylo i nadal reklamujecie TomaTeam. Jak rozumiem chodzi tu o jedno sformulowanie, ze klub MOZE co nie znaczy musi lub powinien zareagowac.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 12, 2019 18:59   

DonGelardo napisał/a:
Tak tylko z ciekawosci spytam. Jak sie ma ta wypowiedz do stanu faktycznego? Skazanie prawomocnym wyrokiem bylo i nadal reklamujecie TomaTeam. Jak rozumiem chodzi tu o jedno sformulowanie, ze klub MOZE co nie znaczy musi lub powinien zareagowac.

A gdzie 'reklamujemy'?

Bo TomaTeam/GT Parts wiele lat temu zrezygnowali z bycia członkiem wspierającym klubu oraz uczestnictwa w Zlotach i życiu Klubu, więc jeśli istnieje jeszcze gdzieś 'reklama' TomaTeam, to chyba tylko przez niedopatrzenie, szczególnie, że ztcw to obie marki, tzn. TomaTeam i GT Parts chyba już od kilku lat nie istnieją...

Ostatni 'świeży' (nie dotyczący ciągnących się spraw sądowych) wpis o TomaTeam jest z 15 stycznia 2016, a więc sprzed ponad 3,5 roku, więc to chyba jednak trochę jest 'odgrzewanie kotleta' z Twojej strony. ;)

PS. No chyba, że gdzieś rzeczywiście jest jeszcze reklama TomaTeam/GT Parts, to prześlij linka - usuniemy. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
DonGelardo 




Dołączył: 23 Lip 2019
Posty: 12
Skąd: Plymouth, UK

Land Rover Freelander

Wysłany: Pon Sie 12, 2019 20:05   

Jak wejdziesz w garaz/sklepy to jako pierwszy jest tomateam :smile:
https://forum.roverki.eu/garage.php?mode=view_shop_business
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 12, 2019 20:37   

Dzięki! Myślałem, że nikt już z tego modułu nie korzysta i tam nie sprawdziłem. :)

Teraz mam zagadkę, jak to zmienić.
Firmy chyba nie ma sensu usuwać, bo nie istnieje, a do tego powiązane są z nią zakupy klubowiczów pojawiające się przy ich samochodach, ale trzeba zmienić opis, żeby było jasne, że firma od lat nie istnieje, a kontakty są nieaktualne.

Tylko nawet jako admin nie widzę takiej opcji, a nie chcę tak do razu grzebać w bazie danych...

MaReK, jak to przeedytować?? :D

[ Dodano: Pon Sie 12, 2019 20:37 ]
Dobra, trochę na około, ale dałem radę przeedytować informację. :)
Myślę, że teraz wszystko jasne, a ci, którzy mają dodane elementy zakupione w TomaTeam do swoich aut nie stracą ich ze swoich 'garaży'.

Dzięki za rewolucyjną czujność. :)

Pewnie cały Garaż jest do przejrzenia pod kątem istnienia firm... :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sro Sie 14, 2019 21:54   

maciej napisał/a:
Myślałem, że nikt już z tego modułu nie korzysta

Po tym wpisie zobaczyłem ten moduł pierwszy raz :D , ale chyba dlatego, że jak miałem Roverki to nie prowadziłem "garażu"
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Sie 15, 2019 01:18   

O ja Cię :)

Ten moduł 'garaż' jak i to całe forum już dawno powinno zostać zaorane, ale nie ma kiedy :)

Czekam na więcej odkrywczych wykopalisk ;P

Ps.
To nie była reklama świadoma umieszczana przez Klub czy Administrację. Każda osoba, która kupiła daną część w danej firmie mogła ją dodać, bądź dopisać się do zakupów w niej. Tak samo można poszukać w postach wzmianki o TomaTeam lub Garage91. To już historia, dla jednych zakończona pozytwynie dla innych inaczej, ale nie zamierzam robić czystek, bo ktoś kręci jakąś kolejną gównoburzę ;)

Jeśli jednak maciej ma dużo wolnego czasu - niech działa i sprząta :)
Do przeniesienia baz na nowe forum jeszcze kilka chwil upłynie...

A żeby jeszcze włożyć kij w mrowisko, napiszę, że w tamtych czasach na polskim rynku nie było lepszej firmy zajmującej się sprzedażą częśći do R i MG jak TomaTeam :)

Dzisiaj właściciele firmy zmienili nieco branżę i świadczą usługi serwisowe ze sprzedażą części w miejscu wykonywania pracy ;)

Wiem, że wielu by chciało aby do następnego zlodowacenia pracowali w kamieniołomach, ale ku ich niezadowoleniu tak nie jest :D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
DonGelardo 




Dołączył: 23 Lip 2019
Posty: 12
Skąd: Plymouth, UK

Land Rover Freelander

Wysłany: Czw Sie 15, 2019 17:00   

MaReK napisał/a:
nie zamierzam robić czystek, bo ktoś kręci jakąś kolejną gównoburzę

Odnosze wrazenie ze to do mnie pijesz tym tekstem. Wiedzialem ze swoja opinia nie zdobede sympatii u niektorych :grin:

MaReK napisał/a:
A żeby jeszcze włożyć kij w mrowisko

Widze ze cie boli cos zwiazanego z tym tematem skoro podkrecasz ta "gownoburze".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika Offtopic
emes Offtopic 0 Pon Kwi 23, 2007 09:56
emes
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Czarna lista sprzedawców
kasjopea Offtopic 0 Sob Kwi 28, 2012 17:28
kasjopea
Brak nowych postów Przyklejony: [Offtopic] Lista polecanych sprzedawców na Allegro
rovero Offtopic 186 Czw Maj 19, 2022 15:57
0L0
Brak nowych postów Komentarze do tematu "Czarna lista sprzedawców"
haszczyc Offtopic 61 Sro Cze 11, 2014 08:48
redbaron
Brak nowych postów Wydzielone z tematu "Czarna lista sprzedawców"
dotyczy sporu Gonia konta HarryVip
haszczyc Offtopic 173 Pon Sie 19, 2019 11:32
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink