Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZS] - kilka tematów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZS] - kilka tematów
Autor Wiadomość
Markoni 




Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 21
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Wrz 23, 2019 21:58   [MG ZS] - kilka tematów
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2005

Hej.

Niedawno się witałem tutaj po zakupie MG ZS, teraz jestem już i po pierwszych standardowych pracach u mechanika i po przeglądzie więc wiem już coś więcej na temat bolączek mojego egzemplarza.
Na razie zrobiłem/wymieniłem:
- rozrząd z pompą wody
- klocki hamulcowe tył przód
- olej + filtry
- akumulator
- pasek alternatora

I na ten moment większej tragedii nie ma, na pewno zostało mi jeszcze:
- opony ( teraz zimówki, na wiosnę letnie)
- zrobienie antykorozji podwozia
- wymiana większości elementów gumowych w zawieszeniu ( auto dłuugo stało)
- drobne naprawy blacharsko lakiernicze + jedna poważniejsza -> maska


Jeżeli chodzi o sprawy z którymi potrzebuję pomocy to na ten moment poniższe:


1. Wypada klamka przednia pasażera jest po prostu urwana - czy pasują klamki od jakichś innych modeli, na przeglądzie słyszałem że może od hondy a może od rovera ? Czy tylko od mg zs ?

2. Nie działają spryskiwacze - czy to tylko pompka może być winna ? Jak pompka to od jakich modeli ? albo może jakiś opis, bo tak mi zasugerowali w sklepie, że chociaż jakbym miał ją zdemontowaną to może coś dobiorą. Tylko do mechanika chciałem jechać już z pompką na wymianę w ręku.

3. Palące się trzy literki SRS - od czego zacząć ? elektryk ? czy wystarczy kolega ze skanerem błędów by zdiagnozować problem ?

4. Pilot z kluczykiem - Jakiego rzędu to wydatek ? Wie ktoś może jaka firma ogarnia ten temat w Łodzi ? Mam jeden kluczyk a pilot już mi się rozsypuje.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady i sugestie.
Motoryzacja to nie jest moja mocna dziedzina, tym bardziej marka MG jest wielu osobom w ogóle nie znana. ( dziś w jednym sklepie pani spytała jakie auto , ja mówię że MG ZS, a pani na to - No dobrze ale jaka to marka?!

Pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 23, 2019 21:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Wto Wrz 24, 2019 16:01   

Klamka pasuje od MG ZS,Rover 400,45 i Honda Civic VI 5HB. Akurat rozbieram takie MG. Być może mam taką klamkę w kolorze czarnym,musiałbym sprawdzić. Pompkę do spryskiwaczy też mam,może masz ją nie podłączoną? Sprawdź czy dochodzi prąd do silniczka. SRS, sprawdź kostki pod fotelami,najczęściej tam coś nie kontaktuje i wtedy się świecą, pamiętaj że kostki są pod fotelem kierowcy i pasażera. Części są dostępne bez problemu tylko trzeba wiedzieć co pasuje od Hondy :) . Wszystkie części pasują również od Rovera 400 i 45.

[ Dodano: Wto Wrz 24, 2019 15:59 ]
Pomyłka,nie wiem dlaczego pomyślałem o klamce wewnętrznej :) . Zewnętrzną masz w kolorze więc od R45 nie pasuje bo ma chrom. W R400 są czarne i w Hondzie też więc musiałbyś malować. Oryginalne klamki niestety się urywają,możesz je przykleić do śrub z których się wyrwały dobrym klejem i to ma sens :) .

[ Dodano: Wto Wrz 24, 2019 16:01 ]
Na Alle... sa podróbki i nawet pasują ale mają inaczej ukształtowaną rączkę do otwierania,jest bardziej przylegająca o ile pamiętam.
 
 
Markoni 




Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 21
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lis 12, 2019 11:32   

@iktorn73
Dzięki za wskazówki. Pójdę dzisiaj tym tropem.

[ Dodano: Pią Paź 25, 2019 16:54 ]
Ciąg dalszy przygód z marką MG.

Gdy już wydawało mi się że z wszystkich rzeczy do zrobienia została mi kwestia wymiany pompki spryskiwaczy, pojawiły się komplikacje.
Wczoraj odebrałem auto od mechanika, gdzie wymieniony był sworzeń zwrotnicy czegoś tam, naprawiona została klamka pasażera i okazało się że pompka jest jednak sprawna a problem tkwi gdzieś w indziej.

Dziś nie mógł odpalić (opisałem to tutaj: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108561)

Czyli jest gdzieś jakieś zwarcie również gdzieś na okablowaniu pompki spryskiwaczy. Czy ktoś ogarniał kiedyś taki temat ?
Będę wdzięczny za jakieś sugestie dotyczące tego jak sobie z tym problemem poradzić.

A może znacie kogoś kto w Łodzi lub okolicach ogarnia temat elektryki?

[ Dodano: Wto Lis 12, 2019 11:32 ]
Większość, spraw z tego wątku została ogarnięta, reszta ustalona i wpisana w harmonogram prac na przyszły rok.
Można zamknąć wątek.
Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZS] 2.0 115km. Pytania na kilka tematów :)
bad_gs Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Sob Lip 13, 2013 11:49
bad_gs
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R416]Wymiana uszczelki pod głowicą zbiór tematów.
najko Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Mar 09, 2011 23:44
kasjopea
Brak nowych postów [R45] Kilka pytań
kwasior Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Sro Wrz 12, 2007 17:52
kwasior
Brak nowych postów [R45] - kilka problemów
reeadon Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Maj 21, 2019 14:55
sTERYD
Brak nowych postów [MG ZS 180] kilka pytań
Foxio Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pon Lut 13, 2017 01:00
Foxio



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink