Forum Klubu ROVERki.pl :: Gregowy R800 Coupe Turbo
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Gregowy R800 Coupe Turbo
Autor Wiadomość
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 09:36   

Całkiem zgrabnie :D kiedy orurowanie do fmica wrzucisz?
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 09:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pon Maj 02, 2016 19:24   

Myślę że w przeciągu dwóch tygodni zacznę coś lepić.
Najpierw chcę skończyć wszystko przy turbo, mocowanie WG, powiesić IC na stałe, dorobić wiązkę do wiatraka, puścić wstępnie rury od IC do przepustnicy po zamontowaniu oem puszki filtra. Następnie zmiana lokalizacji na garaż z kanałem, pospawanie wydechu i dopiero będzie można rury od IC mierzyć i spawać.

Edit:


Całość spięta, wszystko szczelne i działające. Dorobiona również chłodnica wspomagania.

Ogólnie zostało powiesić zderzak i można jechać na przegląd.
W tym momencie pozostało wymienić kolanko na przepustnicy (musiałem improwizować bo silikonowego nie jestem w stanie ścisnąć tak jak chciałem), połączyć odmę, rurę dolotu oraz DV oraz ogarnąć mocowania chłodnic i ogólna drobna kosmetyka.
W tym momencie DV wali powietrzem w atmosferę więc auto troszkę sapie :P

Edit:

Zderzak uwieszony, wszystko się ładnie zmieściło. Jutro zamierzam przeczyścić tarcze z rdzy oraz pojechać na przegląd. Ciekawe co tym razem powiedzą :)
Zderzak tak mocno wystaje przed chłodnicę że praktycznie IC jest niewidoczny. Chyba tak zostanie :)
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Nie Lis 06, 2016 00:07   

greg-si, Potrzebuje proszę foty mocowań silnika jak to dokładnie wygląda w 800, boczne, przednie i tylne :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Nie Paź 20, 2019 11:52   

800ka żywa, ma się dobrze.
W 2017 przejechałem 800km, w 2018 póki co 300km. Facet na przeglądzie patrzył się na mnie jak na fanatyka :)


Auto niestety idzie na sprzedaż. Za mało nim jeżdżę, szkoda mi tej masy pracy żeby stało w garażu.

[ Dodano: Nie Lip 07, 2019 18:48 ]
Edit:
Temat zarósł mchem, auto gdyby stało na zewnątrz pewnie byłoby podobnie.
Rok 2018 zakończyłem przebiegiem 500km. Pomimo tego auto przeszło przegląd w maju 2019 bez problemu.
Zrobiłem małą inspekcję przed sezonem i zauważyłem że gumy na końcówka drążków kierowniczych popękały:

Zamówiłem nowe:

No i zacząłem jeździć :) W tym roku na zlocie letnim auto zdobyło Pięknisia Zlotu za co dziękuję wszystkim głosującym. Już w tym roku zrobiłem więcej kilometrów niż w ostatnie dwa lata :) Auto wygląda tak jak wyglądało:


Wymieniłem ostatnio filtry, rozrząd (minęło 5 lat odkąd mam to auto), pompę paliwa oraz tarcze z tyłu. Jedyna rzecz która jest do zrobienia to klima. Po zimie czynnik się ulotnił (po 2 latach).

Edit 2019.10.20:
W dniu dzisiejszym po 5 latach auto przeszło w inne ręce. Pewne jest to że już takiego auta miał nie będę. Mam nadzieję że nowy właściciel będzie miał pociechę z tego auta i nigdy go nie zawiedzie.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 20, 2019 13:22   

;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 20, 2019 18:47   

Super fajnie że na zlotach będzie można pocieszyć jeszcze oko na takie cacko :lol:
_________________
:pisze:
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Nie Paź 20, 2019 19:38   

Łoooooo Panie Gregu podpadłeś Mikołajowi jak mu przekazałem to "szkoda samochodu" " taki dobry był" "a jak nowy właściciel będzie w nim palił"
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Xakari 




Dołączył: 05 Cze 2017
Posty: 73

MG ZS

Wysłany: Pon Paź 21, 2019 18:09   

Wielu miało na nią ochotę, nie ma się co dziwić piękna jest:P a właściciel chwalipięta już na angielskich stronach się pochwalił, stąd wiem kto ją ma :mrgreen: dalej będzie można oko cieszyć na zlotach :) Obyś nie żałował tej odważnej decyzji.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 21, 2019 20:39   

Xakari napisał/a:
Obyś nie żałował tej odważnej decyzji.


Nie bardzo rozumiem , Żałować czego ? Że kupiłem zajefajną furę w bardzo fajnym stanie ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Xakari 




Dołączył: 05 Cze 2017
Posty: 73

MG ZS

Wysłany: Sro Lis 06, 2019 12:37   

Raptile, jak zwykle szukasz zaczepki w internecie, wrzuć na luz, nie mierz każdego swoją miarą, nie każdy chce ci pocisnąć. Miałem na myśli to, aby greg-si nie żałował sprzedaży, bo, autko naprawdę piękne i unikatowe, a było tu już parę osób na forum co zdecydowało się sprzedać Roverka, a po roku zakładali posty, że tęsknią i szukają coś podobnego. Osobiście cieszę się, że auto dostało się w ręce osoby, która aktywnie uczęszcza na zloty, bo będzie można w przyszłości na żywo dalej nacieszyć oko tym klasykiem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 06, 2019 17:47   

Xakari, nikt się nie spina wiec luźne porty :) Tylko tak zformuowałeś zdanie ze zabrzmiało to jakby to był wielki błąd kupno takiego auta ;) A autko ma się dobrze i będzie miało jeszcze lepiej :) zawsze Gregu moze odkupić :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Pon Lis 11, 2019 17:30   

Koniec gadacia :mrgreen: Klasyki zawsze będą najfajniejsze.Cos wiem na ten temat jeszcze z czasów motocykli.Aby dobrze się sprawowal i był dopieszczany.Odwdzieczy się bezawaryjnoscia i frajda z jazdy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink