Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Tablet jako jednostka sterująca
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Tablet jako jednostka sterująca
Autor Wiadomość
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3423
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Wto Sty 07, 2020 10:17   

Czy na chwilę obecną są jakieś alternatywy dla nexusa 2? Da się już odczuć że to tablet 7 letni i android 6.0 Obecnie już chyba większość urządzeń wspiera otg-y więc pozostaje mieć tylko jakaś apke która wygasi tablet i przełączy w tryb samolot po zaniku zasilania. Czy ktoś coś spróbował w tej materii?
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 07, 2020 10:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Wto Sty 07, 2020 21:10   

Do dziś uzywalem 2 din Parrota na andku 2.3 (brak wsparcia dla produktu na dzień dzisiejszy) Mi wystarczalo jeśli chodzi o muze oraz inne duperele.Troche apek tez na nim działa (google maps,tomtom 1.4 i kilka innych) W razie jakby cos,kiedy w końcu będę miał czas to go wydobede z auta i z całym osprzętem plus unika wrzuce w gielde.Relatywnie fajny sprzet będę oddawać za niewielkie pieniądze lub oddam za ciekawe graty do TF :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3423
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Czw Sty 09, 2020 09:27   

Mnie bardziej chodzi o cos nowszego od asusa nexusa lte.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy używa ktoś asusa nexusa 2013 wi fi lub lte z DAC'iem i ma dźwięk stereo? Jeśli tak to jaki to DAC?
Od niedawna zorientowałem się ze muzyka leci w mono, nie wiem czy zawsze tak było (wątpię) ale przeinstalowanie systemu i podmiana na 2 inne dac'i nic nie dała. Jeśli ktoś ma dac'a to będę wdzięczny za odpowiedz

[ Dodano: Czw Sty 09, 2020 09:27 ]
Juz sie doszukałem stron z info ze na androidzie 6 nie będzie działać stereo na kościach

Muse X5 USB DAC (PCM2704)
- HiFiMeDIY Sabre (PCM2706)
- Behringer UCA202 (PCM2902E)
- Behringer UCA222 (PCM2902E)
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
malyk1990 




Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 25

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 01, 2020 00:08   

Witam czy ktoś posiada plik timur-usbhost-2013-01-29-cm10.1-fi.zip ponieważ siadła mi płyta główna w tablecie, a wszystko miałem na starym dysku który również szlak trafił z góry dziękuję
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Wto Wrz 01, 2020 18:15   

To co szukasz jest w paczce.Osobiscie nie testowalem.Dostalem od znajomego z XDA.


timur-usbhost-2013-01-29-cm10.1-fi.zip
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
malyk1990 




Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 25

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 01, 2020 18:56   

Dziękuję bardzo po pracy sprawdzę i dam znać
 
 
MATRIXorg 




Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 53
Skąd: Elbląg



Wysłany: Czw Wrz 10, 2020 21:49   

W dzisiejszych czasach można inaczej:
radio Pioneer+tablet 7 cali+głośniki (inne niż oryginalnie montowane)+wzmacniacz i sub w bagażniku
Na tablecie można mieć co się tam chce, łącznie z Torque które się łączy poprzez bt z Elm podłączonym do obd.
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3423
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Wrz 12, 2020 20:47   

MATRIXorg napisał/a:
W dzisiejszych czasach można inaczej:

A wcześniej tak nie można było? W idei tableta chodzi o coś więcej niż puszczenie muzyki - tablet ma sam wstawać po przekręceniu kluczyka, sam gasnąc, wyłączyć wszelka komunikacje itd - w tym samo radio nie pomorze. Inna rzecz ze radio ze to nie jet audiofilskie rozwiazanie, przy takim połączeniu tablet->radio->wzmacniacz tracisz bardzo na jakości w porównaniu do tablet->dac->wzmacniacz
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
tmk752 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2016
Posty: 105



Wysłany: Wto Wrz 15, 2020 11:44   

Czesc mam podobna wizje. Znalazlem w szafie starego tabletu Alcatel One Touch Pixi 7 z softem 4.4.2 do niego mam radio 1din Alpine UTE-92BT. Plan mam taki aby łączyć sie poprzez CarPlay dongle. Problemem jest zasilanie natomiast poki co rozwiązałem go podłączając sie pod radio poprzez USB i zasilając adapter HUB USB OTG, ktory bedzie zasilać tablet i CarPlay dongle. W tej sytuacji po przekręceniu kluczyków tablet dostanie napięcie i sie wybudzi - odpowiednio zmodyfikowany launcher Agama - pozwala na takie cuda. Trzymajcie kciuki zeby to dzialalo tak jak sobie to wyobraziłem :-) koszt 110 zl

Jeszcze nie rozwiązałem problemu mocowania tabletu - poki co mysle nad taśma na rzep :evil:
_________________
Byl Rover 75 2.0 CDT jest MG ZT 2.0 CDTi
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3423
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Wto Wrz 15, 2020 20:01   

ja przeszedłem rożne softy i z rożnym efektem - raczej mizernym. Jak chcesz miec tablet to odpuść kombinacje z innymi i kup asusa nexusa 2 - soft pod niego działa stabilnie. Co innego gdybyś próbował wsadzić tablet jakiś nowy to jeszcze zrozumiale były by kombinacje, ale gorszy nisz i tak już leciwy nexus - nie ma sensu

[ Dodano: Wto Wrz 15, 2020 20:01 ]
PS - ładny ten Twój MG (z awataru), masz gdzieś więcej fotek?
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
tmk752 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2016
Posty: 105



Wysłany: Sro Wrz 16, 2020 09:31   

dawidd, bardzo dziękuję ;) nie mam raczej więcej fotek, jak mi się uda z tym tabletem i zrobie jeszcze kilka zabiegów to wrzuce go na forum.

Moje radio 1-din bedzie pełnić tą samą rolę co do tej pory - czyli tak naprawde pełnić rolę radia. Tablet w moim przypadku ma proste zadanie. Ładnie wyglądać, może mieć podłączenie pod OBD, ale co najwieksze i najważniejsze dla mnie - to obsługiwać CarPlay czyli być centrum dowodzenia iPhone. W tym momencie żeby nie tracić jakości połączenia - telefon nadal będzie łączyć się z radiem 1-din za pomocą BT, a poprzez kabel Lightening, poprzez Carkit dongle z tabletem.

https://www.youtube.com/w...nnel=TechCrunch

Mocowanie tabletu to dla mnie obecnie duża zagwozdka - tablet idealnie pasuje wymiarowo nad radio. Odkręciłem daszek ponieważ tablet będzie wystawać tak jak w nowych samochodach. Niestety zakupione przeze mnie rzepy nie za bardzo chciały współpracować. Mam jeszcze koszmarny pomysł wyciąć w daszku miejsce na tablet - i do daszku po chamsku przykręcić tylne plecki tableta.... :evil:
Jak tablet i carplay dongle będą mogły działać na napięciu podawanym z radia to będę przeszczęśliwy.

Pozdrawiam
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Sro Wrz 16, 2020 15:26   

Na zdjeciu launcher Agama.Spore mozliwosci ustawienia pod siebie roznych aplikacji.Mialem taki w radiu 2din.Wygodny i nie rozprasza w poszukiwaniu aplikacj.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Brat 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 200
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Sro Wrz 16, 2020 19:13   

Tnij daszek, przecież to groszowe sprawy taki kupić z drugiej ręki.. a na pewno już będziesz miał wizję / sposób by to dobrze przymocować, no i wypełnisz pustkę po daszku.. zmodyfikowanym daszkiem :mrgreen:
_________________
Rover 75, 2.5 kv6 LPG '01
 
 
MATRIXorg 




Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 53
Skąd: Elbląg



Wysłany: Sro Wrz 16, 2020 21:29   

Ja bym nie ciął daszka. Chyba nie będzie to wyglądać dobrze. Zamaskowane dziury taśmą z rzepem jak u mnie też nie wyglądają dobrze.
Audiofilem nie jestem. Wystarczy mi w zupełności to co mam teraz, gra to i tak dużo lepiej niż standard. Nie słyszałem jak gra Harman, nie miałem go u mnie.
Tablet sam się uruchamia i gasi o określonych godzinach, wyświetlacz sam się zapala po przekreceniu kluczyka. To taka opcja w radiu i aplikacji do niego. Można tez dużo rzeczy ustawić aplikacjami na andka pod siebie jak np w Agama itp.
Nie polecam starych tabletów jak mój, mają stare wersje oprogramowania i wtedy niektóre apki nie chcą działać, np YouTube. Zależy też dużo od marki tabletu.
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3423
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pią Paź 15, 2021 16:37   

Czy ktoś jeszcze używa nexusa w aucie ;)
Czy tylko ja?
Otóż wiele nexusow ma problem z gps'em - po jakimś czasie traci liczność z fixem, mimo iz iles satelit widzi. Mam 2 nexusy, lte i wifi i oba maja ta przypadłość. Na necie tez sie spotkałem ze inni sie z tym borykają
Po różnych nieudanych próbach dodawania anteny ceramicznej, wyciągniętej na deskę itd poszedłem po inne rozwiązanie - gps zewnętrzny na usb lub BT.

Tu widać 2 takie same moduły gps - jeden wpięty w laptopa drugi w nexusa
Do stworzenia takiego czegoś potrzeba moduł gps neo6m i przejściówka uart-usb - np cp2101 albo Ft232 i program do pozorowanie lokalizacji - najlepszy jaki znalazłem to
GPS Connector
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.pilablu.gpsconnector&hl=pl&gl=US
neo6m łączymy z przejściówka
plus do plusa
linia TX do RX
linia RX do TX
I to wszystko wpinamy odpalamy program do pozorowania lokalizacji i wszystko działa

Można tez zamiast przejściówki uart usb dac modul BT hc-05 i wtedy leczyć sie przez BT z nexusem, ale ja z tego zrezygnowałem bo u mnie prawie zawsze po uruchomieniu nexusa BT jest wyłączą i trzeba by go za każdym razem włączyć. Ale tak tez się da. Zamiast budować można tez kupić odbiorniki gotowe na BT - sam takich 2 sztuk chwile używałem ale miały jakieś wady i to skłoniło mnie do budowy swojego dużo lepszego pod względem parametrów gps'a
Moze komuś się to przyda
pozdro

[ Dodano: Nie Paź 10, 2021 07:35 ]
Po zrobieniu działającego gps'a zewnętrznego natknąłem sie na cos co mogło mi oszczędzić całej tej roboty
https://forum.xda-developers.com/t/gps-fix-that-does-not-require-os-upgrade-stay-on-jwr66n-jss15j-cm10-2.2421373/

[ Dodano: Pią Paź 15, 2021 16:37 ]
a ja dalej grzebię w nexusie. Natknąłem sie na fajny rom
https://forum.xda-developers.com/t/rom-flo-deb-7-1-2-usb-host-based-on-rr-and-timurs.3659332/
uaktualnia nexusa do androida 7, jest możliwość podkręcenia gpu (oryg jest 400mhz, na tym robie jest 450 a można wyżej) Nie widzę możliwości zmiany zegara procesora i dalej jest 1,5Ghz. Dac' BurnBrown te popularne dzialaja w stereo czego w androdzie 6 nie bylo
Puki co testuje na stole - ale mnogość funkcji i nowy wygląd mnie przekonuje
Instaluje sie na czysty rom androida 6
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
Ostatnio zmieniony przez dawidd Sob Paź 30, 2021 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Sob Paź 16, 2021 21:29   

XDA od wielu lat.Zawsze cos maja ,nawet do tzw.Wynalazkow.Nexus na ich romach,powinien zlapac wiatr w zagle.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3423
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pon Sty 10, 2022 20:26   

no zgadza sie, ale aż dziwne ze nie ma romow pod samochód - timur's kernel to jedyny stabilny rom juz dawno zapomniany przez twórcę. To co wrzuciłem z linku wyżej jest nowszym romem ale tez porzuconym w trakcie rozwijania i jest niestabilny, a ma super funkcje, ładny wygląd ale niestety przegrywa w starciu ze stabilnością. Dziś zrobiłem z nim trasę i pora wrócić do starego timura
Żeby sie dalo podkręcić procka w nexusie na timurze do 2ghz to by było super ale jest to zablokowane :(

[ Dodano: Nie Paź 17, 2021 07:00 ]
Żal nie wkleić takiego linku - gdybym przed laty trafił na to rosyjskie forum oszczędziło by mi to wiele czasu - po prostu wszystko opisane ja zmontować tablet
http://pccar.ru/showthread.php?t=20830
Moze sie komuś jeszcze przyda

[ Dodano: Pon Sty 10, 2022 20:26 ]
i znów grzebansko w tablecie - tym razem full przeróbka. Soft - android 7,
https://forum.xda-developers.com/t/rom-unofficial-lineageos-14-1-for-deb-flo-android-7-1-2-nougat-october-2021.4217067/
Instrukcja:
Zainstaluj TWRP3.4.0
Nie musisz dzielić partycji. Działa poprawnie na standardowym schemacie partycji (system o rozmiarze 832M). Upewnij się również, że w TWRP wszystkie twoje partycje mają format ext4.

Spróbuj zrobić to:
- Idź do Wipe -> Zaawansowane czyszczenie -> wybierz wszystkie partycje, a następnie przesuń palcem. Po zakończeniu wróć do głównego menu
- Goto Wipe -> Format Data -> wpisz „tak”, a następnie naciśnij enter. Po zakończeniu wróć do menu głównego
- Przejdź do
ponownego uruchomienia, a następnie wybierz Odzyskiwanie - Po ponownym uruchomieniu zaznacz "zezwól na modyfikację systemu", a następnie przesuń palcem, aby wejść do TWRP.
- Podłącz do laptopa/PC i skopiuj lineageos.zip
- Flash lineageos.zip (do testowania)
- Uruchom ponownie

Dodatek:
jeśli chcesz rzeczy takie jak DT2W (dwukrotne dotknięcie, aby wybudzić), podkręcanie procesora/GPU itp. Możesz także flashować jądro ElementalX-N7-6.17
https://forum.xda-developers.com/t/kernel-january-22-elementalx-n7-6-17-nougat-7-00-oreo.2389022/

Wywalona bateria i zasilanie na stale z akumulatora oraz wybudzanie ekranu i gaszenie przez czujnik magnetyczny. GPS juz powinien działac stabilnie, Dac PCM... już działa w stereo itp
Pojeżdżę i dam znać jak to chodzi
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Xakari 




Dołączył: 05 Cze 2017
Posty: 73

MG ZS

Wysłany: Czw Sty 13, 2022 12:45   

Ciekawy temat, zastanawia mnie rozladowanie akumulatora podczas dluzszych postojów? W swoim ZSie wrzuciłem tablet samsungowy (zalezalo mi na amoledzie), wgralem najnowszego Lineage OS(Cyanogen Mod) dla tego tabletu i ustawiłem odpalanie tabletu po podłączeniu do ładowania, to był dosyć trudne w tym modelu wymagało grzebania w plikach systemowych. Musiałem dużo przerabiać panel środkowy, głównie przyciski dać z góry na dół. Ogólnie na razie trochę mi dokucza czas włączenia po przekręceniu kluczyka i automatyczne uruchomienie Spotify (około półtora minuty), stąd pytanie o rozładowywanie akumulatora, tak u mnie wyglądał montaż:









Jako wzmacniacz wpakowałem coś takiego:



ogólnie to źle nie gra ale akurat w ZSie pasowałoby dać lepsze głośniczki no i muszę coś podziałać z masą, bo mam małe zakłócenia zależne od obrotów :p
A amoled w tablecie robi robotę w dzień i w nocy:
YT video
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3423
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pon Kwi 15, 2024 13:51   

Co do rozładowywanie akumulatora - nie mam z tym problemów, od wczoraj mam androida 7.1.2 - LineageOS-14.1. Zdecydowanie bardziej jest prądożerczy niz android 6 ale i tak jest to mało żeby załatwić akumulator samochodowy. A co do plusow Androida 7 nad 6 - to jest ich cala masa. Niedługo sprawdzę jak sie będzie prezentował LineageOS-19 z androidem 11 bo z tego co czytałem chodzi jeszcze szybciej niz poprzednicy. Puki co cieszę sie androida 7.1.2
Co do twoich problemów z dźwiękiem - odpuść pseudo naprawy z masa itp - daj DAC'a i zapomnisz o zakłóceniach
Co do amoleda - no pewnie ładnie wygląda, ale nexus 7 ma ips i pewnie nie wiele ustępuje w jakości obrazu, a cos jednak jest ze nexusy królują jako źródło dźwięku w caraudio.
Co do czasu wybudzania - u mnie trwa ok 1 sekundę, może mniej :)

[ Dodano: Pon Kwi 15, 2024 13:51 ]
maly update: na chwile obecna zainstalowałem LineageOS-14.1 | Android 7.1.2 Nougat z poprawkami 2024r - działa płynniej, wifi zdecydowanie lepiej. Dorzuciłem apke headunit reloaded i po kablu łącze sie z telefonem poco m4pro - Android Auto dzięki temu jest na tablecie. Bezprzewodowo tez się laczy ale u mnie słabo - często rwie polaczenie
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ Ankieta ] tablet w samochodzie
oleg707 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Czw Mar 21, 2019 23:13
oleg707
Brak nowych postów Tablet dla dziecka w R75
dukat11 Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Czw Sie 16, 2012 21:59
dukat11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink