Forum Klubu ROVERki.pl :: Markoni - MG ZS 2005
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Markoni - MG ZS 2005
Autor Wiadomość
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Lis 18, 2019 12:23   

slax, nie znam wlasciciela.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 18, 2019 12:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Markoni 




Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 21
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Mar 11, 2020 22:40   

Wiosna idzie więc pora wracać do tematów związanych z ZeteSem.

29.02 wracając z Warszawy, już będąc w Łodzi coś mi się zaczęło jarać pod maską, najpierw smród potem dym. Więc już pierwsza tegoroczna wizyta u mechanika odhaczona. Na szczęście spalił się tylko wentylator klimatyzacji :) . Przy okazji wymieniony przedni przegub, wymieniony ułamany bolec gdzieś od zmiany biegów ( w końcu 2 wchodzi normalnie i dźwignia tak nie lata), wymienione jakieś dwa czujniki jeden nie działał, przez drugi ciekł olej. Takie to otwarcie sezonu.
No i teraz jaki jest plan na najbliższy czas:
Z lakierowaniem całego auta jeszcze się wstrzymam, na razie chcę zdobyć czarną maskę w niezłym stanie i tyle jeśli chodzi o blacharkę.
Cała klima do przejrzenia i naprawy. Od sprzedawcy wiem że ponoć do wymiany osuszacz ( już mam), no i doszedł teraz wentylator klimatyzacji, potem oczywiście nabicie.
Z elektryki - sterownik komfortu to wiem że do zrobienia od jesieni. Nie działa gniazdo zapalniczki i do naprawy lub wymiany mechanizm podnoszenia przedniej szyby od kierowcy. Podnosi ale jakoś takimi mikroruchami.

Pozostałe prace związane z wnętrzem czyli tapicerką i zewnętrzem czyli blacharką odkładam na jesień.


To teraz takie na finał zapytanie do kolegów:

Ktoś pomoże w zdobyciu czarnej maski do polifta ?
Jako że koniec końców i tak będzie cały lakierowany więc zależy mi by była po prostu zdrowa. Lakier nie musi świecić się jak psie kule, ale macha ma być niepognita i niepoobijana.

Wentylatora klimatyzacji podpowiecie gdzie szukać ? Nowe są dostępne czy tylko używki ?
Może znacie jakieś serwisy klimy w Łodzi godne polecenia ?
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 01, 2020 10:43   

od przedlifta jest taka sama, nie musi byc koniecznie polift.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Markoni 




Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 21
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Maj 27, 2020 12:24   

No klimka zrobiona. :)
Wentylator kupiony za 40 zł okazał się jak najbardziej sprawny.
W poleconym mi zakładzie uszczelniono większość połączeń w układzie, nabito czynnik i skasowano 750zł i na razie jest bajka, aczkolwiek mówili żeby się jeszcze nie cieszyć i przyjechać na kontrole bo może być różnie. Osuszacz jest jeszcze takim elementem który może być przeciekający ale jako że wymiana osuszacza to jest grubsza robota to go nie wymieniali teraz.
Najbliższy czas pokaże.

Tak więc naprawy konieczne i mniej konieczne wykonane zostały już wszystkie. Czas na wnętrze i zewnętrze.
Ruszyłem z poszukiwaniem maski. Ogłoszenie wisi na fb. Jakby ktoś to czytał i miał maskę to proszę o kontakt.
Dzięki @Raptile za info że nie musi być od polifta

Pozdrowionka.

----
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Czw Maj 28, 2020 21:36   

osuszacz to koszt 80zl, pasuje od freelandera. Oryginału raczej nie kupisz albo bardzo drogo - przerabiałem temat teraz w MG ZR

[ Dodano: Czw Maj 28, 2020 21:36 ]
AA swoją drogą, osuszacz wymienia się co 2-3lata gdy układ pracuje normalnie, a zawsze gdy był układ rozszczelniony, czyli w twoim wypadku też powinieneś go wymienić. Nie oznacza to że klima jak się nie wymieni to nie wystartuje, bo wystartuje i będzie jakoś czas działać, ale osuszacz masz niesprawny i wilgoć z układu będzie się mieszać z czynnikiem i olejem. Efekt tego będzie taki że olej za jakiś czas będzie brązowy, a cały układ będzie korodować od wewnątrz.
Jeśli masz mało nieszczelność to poszukaj zakładu który ma hydrogen, tym ci wszystko zlokalizuje.
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Markoni 




Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 21
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Paź 14, 2020 15:42   

Po dłuższym czasie wracam z kilkoma newsami.

Na początku września miałem już drugi(!) pożar pod maską. Tym razem zaczęła mi się palić elektryka w komorze silnika. Na szczęście szybko zjechałem i do jakichś uszkodzeń czy strat nie doszło.
Laweta -> Elektryk. Apropo znalazłem fajnego człowieka, który nie marudził że auto stare i nie popularne tylko wręcz z chęcią i pasją podszedł do tematu. Cieszył się że są ludzie którzy kupują i utrzymują takie niepopularne samochody.
Wymienione 100% wiązki w komorze silnika aż do skrzynki bezpieczników w kabinie. Koszt 600zł.
Dzięki tej operacji wrócił prąd do gniazdka zapalniczki :)

Co do poprzedniego tematu czyli klimatyzacji, który na razie najwięcej zachodu pochłonął. Nie jest jeszcze wszystko zrobione. Po dwóch kontrolach okazało się że jeszcze jest nie szczelność przy chłodnicy i ona będzie wymieniona na przyszły sezon wraz z osuszaczem. Aczkolwiek w upały i tak byłem zadowolony z wydajności klimatyzacji mimo nieszczelności i minimalnej ilości czynnika w układzie.

Kolejną sprawą były lampy do których mi się na przeglądzie ostatnio diagnosta doczepił.
Dałem do kolegi który zajmuje się car-detailingiem na polerkę i efekt jest rewelacyjny ! Lampy jak nowe! A myślałem że już niewiele z nich będzie. Dodatkowo zabezpieczone folią by efekt utrzymał się dłużej.





W tym miesiącu wymieniony został również tłumik końcowy, bo już się kończył.



Ogłoszenie:
Nadal szukam maski w dobrym stanie, najchętniej czarnej ;)
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 14, 2020 22:03   

Markoni napisał/a:
Dodatkowo zabezpieczone folią by efekt utrzymał się dłużej.


a dlaczego nie lakier bezbarwny ?? z nim powinno utrzymac sie jeszcze dluzej
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Markoni 




Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 21
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Paź 15, 2020 08:54   

AndrewS napisał/a:
a dlaczego nie lakier bezbarwny

Kolega mówił że stosują 2 opcje zabezpieczenia reflektorów, albo ceramiczne albo folią. Ponoć folią jest bardziej trwałe.
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Czw Paź 15, 2020 11:24   

lakier jest lepszy, ale nie ze spreyu tylko normalny 2-komponentowy nakładany pistoletem. Wtedy lampie światło UV niestraszne ale i więcej zachodu z pomalowaniem. Na taka operacje najlepiej oddać lampy do lakiernika, ktoś kto robi autodetaling raczej nie ma pomieszczenia do lakierowania bo to jak by inne rzemiosło :)
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Markoni 




Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 21
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Paź 16, 2020 16:16   

Dzięki dawidd, ciekawa opcja. Zorientuję się w temacie. Myślisz że jest sens to teraz robić ? Czy pamiętać na przyszłość o takiej możliwości ?
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pią Paź 16, 2020 22:37   

wiesz jak masz już zrobione to daj spokój - zmienisz sobie jak się folia zniszczy, ale generalnie zabezpieczenie lakierem 2-komponentowm jest najtrwalsza ochrona. Dobrze jak tez ten lakier nie jest z najtańszych bo niektóre bezbarwne są po wyschnięciu miękkie - czyli jak we wszystkim - ma być dobrze musi kosztować :)
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink