Forum Klubu ROVERki.pl :: [mg-ztt] Ogrzewanie wnętrza dziwne dziwne działanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[mg-ztt] Ogrzewanie wnętrza dziwne dziwne działanie
Autor Wiadomość
batyrhan 



Dołączył: 30 Paź 2013
Posty: 36



Wysłany: Sob Paź 17, 2020 01:23   [mg-ztt] Ogrzewanie wnętrza dziwne dziwne działanie
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2003

Witam kolegów, mam kilka problemów z ogrzewaniem...
Samochód stał kilka lat a jak zacząłem nim jeździć to zaczynają wychodzić chochliki.
Idzie zim a tu ogrzewanie nawala!! Objawy są następujące:
ciepłym powietrzem dmucha tylko od strony kierowcy, przerobiłem już wszystkie możliwe ustawienia auto, nogi itd i jest znaczna różnica w temperaturze nadmuchu.
Na postoju od strony kierowcy leci ciepłe a z lewej zimne!! jak się jedzie na wysokich obrotach to od strony kierowcy robi się cieplej niż na postoju a od strony prawej jest ciut lepiej niż na postoju ale powietrze jest ledwie przełamane( ogromna dysproporcja między stronami pomimo ustawienia na tą samą temperaturę) klapki nadmuchu otwierają się symetrycznie między stronami zmieniając kierunek (nogi, szyba, korpus idt) ale z lewej jest bardzo zimno tak jakby nie otwierała się jakaś klapka z ciepłym powietrzem i tylko wentylator dmuchał samym powietrzem!!!!
Panowie proszę o pomoc bo z pogodą jest coraz gorzej a ja jeszcze się nie nacieszyłem autem bo dopiero 1200 km od reanimacji po latach.
Proszę o pomoc
_________________
MG ZTT 190
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 17, 2020 01:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Paź 17, 2020 21:18   

Klasyczne objawy zapowietrzonej lub zakamienionej nagrzewnicy
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
batyrhan 



Dołączył: 30 Paź 2013
Posty: 36



Wysłany: Sob Paź 17, 2020 21:46   

Tak myslalem, jak zakamieniona to wiem co zrobic ale moze ja odpowietrze raz jeszcze tylko jak to zrobic poprawnie bo po zlozeniu silnika ja odpowietrzem: po zalaniu niwym plynem odpalilem silnik do otwarcia termostatu potem ogrzewanie na full i odkrecilem odpiwietrznik na gumowym wezu chyba na wyjsciu z bloku ake moge sie mylic. Na 200% od strony akumulatora blizej chlodnicy i zakrecilem dopiero jak zeszlo cale powietrze i jeszcze kilka razy to wykonalem. Mam pytanie czy jest jeszcze gdzies jakis odpowietrznik? A moze cos zrobilem zle?? Dzieki za pomoc
_________________
MG ZTT 190
 
 
Krissback 




Dołączył: 08 Sty 2019
Posty: 9
Skąd: Starachowice



Wysłany: Sob Paź 17, 2020 22:17   

W silnikach V6 jest jeden odpowietrznik jest na przewodzie obok filtra powietrza tak jak pisałeś , tylko że przy wlewaniu powinieneś odkręcić ten odpowietrznik i podnieść zbiorniczek jak najwyżej się da, wlewasz płyn aż zacznie się wylewać z tego odpowietrznika i go zakręcasz, zbiorniczek na swoje miejsce zalewasz płynem do pełna i odpalasz silnik próbując utrzymać go na obrotach gdzieś około 1500, czekasz na włączenie wentylatora potem jak się unormuje płyn w zbiorniku zakręcasz korek i zostawiasz na wolnych obrotach do momentu aż się wyłączy wiatrak i gasisz silnik , na forum jest dużo informacji o odpowietrzaniu KV6 jedynie poszukać trzeba. możesz jeszcze pościskać górny przewód od chłodnicy w razie w :P
 
 
batyrhan 



Dołączył: 30 Paź 2013
Posty: 36



Wysłany: Pon Paź 19, 2020 23:31   

Dzięki koledzy za podpowiedzi, w weekend zmieniam płyn i zobaczymy
_________________
MG ZTT 190
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Dziwne działanie spryskiwacza
Olo12 Rover serii 75, MG ZT 13 Sro Sty 02, 2008 08:11
Olo12
Brak nowych postów [R75] Dziwne działanie klimatyzacji
ironm1 Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Lis 24, 2011 13:51
automechanik
Brak nowych postów [R75] Dziwne działanie wentylatora
zajcev Rover serii 75, MG ZT 24 Czw Sie 27, 2009 18:23
zajcev
Brak nowych postów [R75] Dziwne działanie zamka centralnego
kris-tofer Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Maj 13, 2010 22:44
kris-tofer
Brak nowych postów [R75] dziwne szarpanie
alpacino Rover serii 75, MG ZT 16 Sro Wrz 24, 2014 14:53
alpacino



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink