Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Pytanie - ankieta
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Pytanie - ankieta
Autor Wiadomość
maras62 




Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 99



Wysłany: Wto Lip 28, 2020 22:41   [R75] Pytanie - ankieta
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Ktos mnie dzisiaj wk...wil
Powiedzial ze Rover to zenada
ja na to a co masz przeciwko?
VW ,Mercedes,BMW
a ja
przeciez to też jak BMW
brzydki,kiczowaty itd
!@!$#ł....m sie na maxa
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 28, 2020 22:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 834
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 29, 2020 09:32   

Niestety są na tym świecie ludzie nie mający za grosz poczucia estetyki i do tego wypowiadający się na tematy, o których nie mają bladego pojęcia. Takich "ekspertów" najlepiej jest ignorować i trzymać się od nich z daleka.
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Sro Lip 29, 2020 14:37   

W sumie to nie skłamał, rower to taka podróbka jaguara dla ubogich.
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Sro Lip 29, 2020 17:32   Re: [R75] Pytanie - ankieta

maras62 napisał/a:
Ktos mnie dzisiaj wk...wil
Powiedzial ze Rover to zenada


Mogles sie zdenerwowac, ale tez nie przesadzajmy z oceną.

Wiele osob moze oceniać na podstawie ceny, wejdzie na allego czy inny portal,
zobaczy ze cena auta od 2 tys i na tej podstawie dojdzie do wnisku - "cóż to za limuzyna za kilka tysiecy" ;-)

Ja tam bym sie w ogole tym nie przejmowal :-)

nanab napisał/a:
W sumie to nie skłamał, rower to taka podróbka jaguara dla ubogich.


Nieststy jak kupilem to auto, jeden ze "znajomych" tez tak powiedzial

Cos w tym jednak może być, w wielu testach z tamtych lat np. w porownaiu do Jaguara S-Type Rover 75 slabiej wychodzil
Ostatnio zmieniony przez R75 Sro Lip 29, 2020 18:04, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Lip 29, 2020 17:46   

Jak to mówią jeden lubi pomarańcze inny jak mu stopy śmierdzą... Ja z kolei nie rozumiem jak komuś może podobać się škoda, ale ja to truskawki cukrem posypuję ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Lip 30, 2020 09:21   

Nie ma się co zbytnio emocjonować bo gusta są różne, ale podzielę się kilkoma uwagami ponieważ miałem okazję jeździć różnymi autami w ostatnim czasie i kalkulując na chłodno wychodzi mi tak.

Porównanie 1:
3 letni Passat w topowej wersji wyposażenia vs roczna Tesla S vs Rover 75
Z punktu widzenia pasażera na tylnej kanapie żadnej różnicy. Jakość użytych materiałów wnętrza - nie odczułem różnicy. Jeśli chodzi o silnik to o Tesli wiadomo 3,5s 0-100. Natomiast ten Passat w dieslu około 170km kontra mój 1.8T 160km (ponoć bebechy te co w MG ZT 160) odczucia w trakcie jazdy podobne. Zawieszenia w Pasku co mnie zdziwiło nie dawało większego komfortu niż w R75. Jeżeli byśmy punktowali Tesle względem Paska to w wielu aspektach dostała by mocne baty co przyznaje nawet jej właściciel. Chociażby technologia inteligentnych reflektorów.

Porównanie 2:
2 letnie Reanult Megane (wersja za 80 tyś złotych), 2 letnia Corolla (za około 80tyś złotych) Ja osobiście nie zamieniłbym się na te samochody. Jakość użytych plastików, wygoda w środku, komfort podróżowania niestety mnie osobiście bardzo rozczarowały. No i oczywiście silniki 1.2 mocno wyżyłowane, żeby dużo hp było :) - dramat. Żeby były dynamiczne trzeba je wysoko kręcić, wtedy są głośne i paliwożerne. Genialna była również reakcja człowieka który zapłacił te 80 tyś za Megane po czym zapoznał się z Roverem, nie mogę jej tu zacytować bo było bardzo niecenzuralne wszystko ;)

Porównanie 3:

Rover 75 vs S-Type. Tutaj mam baaaardzo duże doświadczenie ponieważ brat kupił S-type 3 lata temu i..... to był błąd jego życia. To jest bardzo awaryjny samochód nie wytrzymujący upływu czasu. Opinia, że R75 to Jaguar dla ubogich to zwykłe gadanie i to przeważnie osób które nigdy tymi autami nie jeździły tylko obejrzały jakieś porównanie dziennikarza z lat 90tych. Jaguar to Jaguar nikt się nie odważy powiedzieć, że R75 jest bardziej prestiżowy żeby się nie ośmieszyć.
Ja natomiast mogę się szczerze wypowiedzieć co myślę o chociażby Tesli S bo miałem okazję nią jeździć i nie robię tego z zazdrości czy zawiści tylko bo tak to czułem i nie obchodzi mnie, że mnie ktoś wyśmieje.

Generalnie jeśli chodzi o komfort jazdy to jedynie roczna Skoda Kodiaq w wersji Sport była na tyle komfortowa, dynamiczna i funkcjonalna, żeby zaspokoić moje potrzeby bardziej niż R75.

Podsumowując ten przydługi wywód, stać mnie na droższe auto tyle, że nie chcę. Dodatkowo, jeżeli ktokolwiek z kolegów posiadających te auta o których wyżej pisałem jedzie gdzieś ze mną eRką. To najpierw widzę zaskoczenie, potem słyszę miłe słowa, a na końcu jest zrozumienie "wiem dlaczego nie zmieniasz auta".

No do prestiżu społecznego mi to auto nic nie dodaje, ale jakoś mało mnie to obchodzi.
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 30, 2020 10:03   

Generalnie kiedyś byłem bardziej "ortodoksyjnym" fanem marki, chyba mi przeszło. Rover i MG ma opinię jaką ma niestety przez użytkowników i mechaników :/ przykre, że sporo głupot i durnych stwierdzeń urodziło się na tym forum i wyszło "spod palców" klubowiczów :( nie ma to teraz większego znaczenia, bo marka nie istnieje, może nowe MG trafią kiedyś do PL z jakąś sensowną siecią dealerską - ja chętnie bym kupił MG3/6.

Co do jakiś porównań z innymi autami z tamtych lat czy nawet obecnymi, to każdy kto ma otwarty rozum sam sobie szybko odpowie, że jest wporzo. Ba, czasami nawet dużo lepiej niż dawna konkurencja. Jednak dużo ludzi nie mających styczności z R/MG dalej uparcie twierdzi jaki to syf, no i coż... kij im w oko ;) nawet mi się z nimi nie chce gadać.

Często mam za to frajdę, kiedy spotykamy się na drodze :D i wtedy jest dość spore zdziwienie, jak to możliwe, że stary zgniłek (moje 25 wygląda mocno nieatrakcyjnie) spuszcza im tak srogi wpierdziel ;) nie tyle na prostych, co na zakrętach. Ot, taka mała przyjemność ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
mis_dj 




Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 38
Skąd: Tychy



Wysłany: Pon Paź 26, 2020 12:15   

Witam. Mam R75 w wersji CDT od 10 lat. Uważam, że wygląd jest ponadczasowy i na razie nie mam się co czepiać jeżeli porównamy go wyposażeniem i komfortem do aut z tamtej epoki. Co do komfortu jazdy nie jest jednak już tak pięknie jak opisuje Marcin84. Jak 5 lat temu wsiadłem do Citroen C5 z 2008r z hydroactive to po jeździe testowej nikt mi nie powie że R75 jest komfortowy, dopóki nie przekona się sam jak się jeździ jakąś tam cytryną. Po tym doświadczeniu R75 zostawiłem żonce - bo w tej cenie z tym rocznikiem nie znam lepszego autka - sam zdradziłem mojego Roverka i zakupiłem C5 :-(. Niestety takie realia, że R75 nie będzie żył wiecznie a ceny rzadkich komponentów do niego są obecnie kosmiczne. (np. tarczek kotwiczne czy tylne wahacze).
_________________
MISiek
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 834
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 26, 2020 20:55   

mis_dj napisał/a:
ceny rzadkich komponentów do niego są obecnie kosmiczne. (np. tarczek kotwiczne czy tylne wahacze)

Zgadza się... ale są to elementy, które wymienia się raz na 20 lat ;)
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Paź 27, 2020 06:47   

Poza tym do czego Ty porównujesz, do jednego z bardziej komfortowych aut jakim jest C5 na hydro? Wiele aut będzie komfortem wymiękało.
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Paź 27, 2020 11:19   

C5 z hydro biję pod kątem komfortu niejedną współczesną salonówkę więc nadal twierdzę, że sprawny R75 bez poliuretanów i innych cudów jest ok ;)
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Wto Paź 27, 2020 19:39   

Mialem stara c5 na hydro.Bajka.Teraz poruszam sie daily Cytroneka C-Elisse i komfort choc nizszy jest akceptowalny.Brak mi mozliwosci podniesienia auta :mrgreen:
Do braku komfortu przyzwyczail mnie MGF i teraz TF :mrgreen: Ale za to w zawijasach drogowych bardzo cieszy :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Pytanie
dumel175 Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Sie 17, 2016 13:33
dumel175
Brak nowych postów [R75] Pytanie o butle LPG
rafalmis1 Rover serii 75, MG ZT 15 Pią Mar 15, 2013 19:39
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] Pytanie o złączki
maras62 Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Lip 07, 2020 22:54
maras62
Brak nowych postów [R75] Pytanie o termostat
PD Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Paź 18, 2010 18:41
PD
Brak nowych postów [R75] HGF - ważne pytanie
zetkaii Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Wrz 15, 2010 23:28
Piotrass



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink