Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Klapka wlewu paliwa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Klapka wlewu paliwa
Autor Wiadomość
Milamber 



Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 4



  Wysłany: Sro Sty 20, 2021 20:00   [R75] Klapka wlewu paliwa
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Dzień dobry wszystkim,

to mój pierwszy post, nie bijcie jeśli w złym dziale :oops:

Szukałem podobnego pytania na forach polskich i zagranicznych, znalazłem wiele tematów, ale w żadnym bezpośredniej odpowiedzi na moje pytanie:

czy podczas jazdy klapka wlewu paliwa powinna się blokować?

Wiem już, że blokuje się ona po zamknięciu samochodu z centralnego i pozostaje otwarta przy zamknięciu manualnie (kluczykiem/przyciskiem), natomiast jak powinna się zachowywać w trasie - nie wiem. Moja pozostaje otwarta i przy zakrętach zachowuje się zgodnie z siłą odśrodkową - " w te i wewte", czy to normalne?

Pozdrawiam :) [/i]
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 20, 2021 20:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Sty 20, 2021 21:46   

Sprężyna powinna ją trzymać zamkniętą, trzeba pchnąć paluchiem z przodu, żeby odskoczyła.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
R.E.D. 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: silesia



Wysłany: Sro Sty 20, 2021 23:58   

tak z ciekawości zapytam czy nie zamyka ci się samochód podczas ruszania? wydaje mi się, że wtedy klapka też jest dodatkowo zamykana, ale jak już napisano wyżej - powinna się trzymać sama :wink:
 
 
Milamber 



Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 4



Wysłany: Czw Sty 21, 2021 08:08   

sTERYD napisał/a:
Sprężyna powinna ją trzymać zamkniętą, trzeba pchnąć paluchiem z przodu, żeby odskoczyła.


W takim razie to pewnie będzie problem ze wspomnianą sprężyną, bo rozumiem, że "bolec" nie powinien wyskakiwać, tak? Można ją w miarę łatwo i samodzielnie wymienić?

R.E.D. napisał/a:
tak z ciekawości zapytam czy nie zamyka ci się samochód podczas ruszania?


Co to znaczy? Mogę zamknąć drzwi przyciskiem między fotelami kierowcy i pasażera, ale nie dzieje się to samoczynnie :|
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Sty 21, 2021 08:55   

O ile dobrze pamiętam to można TOAFem aktywować funkcję centralnego zamykania po przekroczeniu jakiejś tam prędkości, ale mogę się mylić bo sam nigdy nie byłem tym zainteresowany, no i stąd pytanie czy ci się zamykają drzwi po ruszeniu. Teraz mam drugie auto (C5) i powiem szczerze że denerwuje mnie ta blokada po przekroczeniu 5km/h. Jeśli chodzi o klapkę to powinna ją solidnie trzymać sprężyna i ten wyskakujący kobelek nie ma nic do tego.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
Milamber 



Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 4



Wysłany: Czw Sty 21, 2021 09:37   

Nie zamykają się zamki w drzwiach po ruszeniu, nawet nie przyszło mi do głowy, że powinny :-|

A jeśli chodzi o tę sprężynkę, to dobiorę się do niej bez jakichś wykwalifikowanych akrobacji? :smile:
 
 
R.E.D. 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: silesia



Wysłany: Czw Sty 21, 2021 11:36   

no właśnie trochę mnie to denerwuje, ale mam 75 od niedawna i w moim już tak było, że praktycznie zaraz po ruszeniu się zamyka wszystko. jedyny plus, że do zgaszenia samochodu jak się otworzy raz, to później przestaje się zamykać. myśłałem, że wszystkie tak mają...

jak już dojdę do toafa, to spróbuję. jak na razie próbuję się przyzwyczaić do jazdy bo po przesiadce z 600ki, to trakcyjnie jest niestety gorzej (torsen jednak robił robotę zwłaszcza w zimowych warunkach)
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Sty 21, 2021 13:32   

U mnie pierwsze zimy R75 były koszmarne. Mimo niezłych zimówek Dunlopa i ponad 30toletniego doświadczenia potrafił zatańczyć na lekkim śniegu. Wszystko przeszło jak ręką odjął po wymianie tylnych amorów na Kayaby, ale stracił na komforcie. Co się tyczy automatycznego zamykania po ruszeniu to mam ambiwalentne poglądy bo niby auto zamknięte i żaden sniadolicy drzwi ci nie otworzy na Matecznym w Krakowie (miałem taki przypadek Polonezem) , ale znam przypadek mojej znajomej która dachowała Volvem, straciła przytomność i chłopy musieli wybić szybę siekierą żeby ją wydostać mimo że drzwi były nienaruszone.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 833
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 21, 2021 17:12   

Dziadek napisał/a:
chłopy musieli wybić szybę siekierą żeby ją wydostać mimo że drzwi były nienaruszone

Teoretycznie w R75 przy wykryciu zderzenia zamki powinny się odblokować... sprawdzał ktoś? :mrgreen:
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pią Sty 22, 2021 06:36   

Teoretycznie i praktycznie tak powinno być, to podstawa bezpieczeństwa, ale czytałem jakiś czas temu że w Stanach jakiś gość podał do sądu producenta auta za to że podczas wypadku auto dostało strzał w akumulator i nie zadziałały systemy. To pewnie przypadek jeden na milion, ale jak zgłębiam instrukcję mojego nowego nabytku C5X7 to mam coraz mniej wiary w nowoczesną elektronikę i utwierdzam się w przekonaniu że R75 był o niebo lepszym produktem niż nowoczesne układy scalone na kołach.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
Milamber 



Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 4



Wysłany: Pią Sty 22, 2021 16:16   

Jak wygląda ta sprężynka i gdzie powinna się znajdować? Na anglojęzycznych forach piszą, że ma ona kształt banana :mrgreen:
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Sty 22, 2021 17:07   

R.E.D. napisał/a:
no właśnie trochę mnie to denerwuje, ale mam 75 od niedawna i w moim już tak było, że praktycznie zaraz po ruszeniu się zamyka wszystko
można to odblokować przyciskiem wewnętrznym centralnego zaraz po zamknięciu. System działa po przekroczeniu 7 km/h
Milamber napisał/a:
Nie zamykają się zamki w drzwiach po ruszeniu, nawet nie przyszło mi do głowy, że powinny
nie muszą bo to zależy od tego czy ta opcja jest wgrana.
0L0 napisał/a:
w R75 przy wykryciu zderzenia zamki powinny się odblokować.
i tak jest , wystarczy do sprawdzenia aktywować wyłącznik bezwładnościowy.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sob Sty 23, 2021 07:57   

Wracając do klapki to dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest to że zamknięcie pilotem blokuje wszystkie zamki, a zamknięcie kluczykiem wszystko oprócz wlewu paliwa. Zwykle pod dystrybutorem wysiadam, zamykam kluczem żeby mieć zamknięte drzwi kiedy pójdę do kasy, ale zatankować mogę. Angole nieźle kombinowali, a w ogóle jest to lepsze rozwiązanie niż korek na kluczyk jak nie przymierzając we francuzach.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Sty 23, 2021 11:51   

Milamber napisał/a:
Jak wygląda ta sprężynka i gdzie powinna się znajdować?
jest w zawiasie klapki , kup na allegro za kilka zł klapkę z zawiasem i wymień sprężynę albo całą klapkę jak trafisz kolor.

[ Dodano: Sob Sty 23, 2021 11:46 ]
np. https://allegro.pl/oferta/klapka-wlewu-paliwa-rover-75-10137391113

[ Dodano: Sob Sty 23, 2021 11:51 ]
https://allegro.pl/oferta/rover-75-klapka-wlewu-paliwa-sedan-8424790771
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 25, 2021 18:48   

Prawdopodobnie brakuje ci tego drobiazgu na zdjęciu albo coś się z nim dziwnego stało :o .
To sprężynująca blaszka nazywana też trochę na wyrost sprężyną.
W każdym razie to ten element odpowiada za zatrzaśniecie klapki.
Za zablokowanie wlewu paliwa np przed amatorami darmowego paliwa :wink: odpowiada inny element (rygiel otwierany/zamykany centralnym zamkiem). Blokuje się on wraz z rygielkami drzwi.
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Wto Sty 26, 2021 08:05   

a jak już jesteśmy przy klapkach to żeby ja zdemontować to trzeba rozbierać wewnątrz tapicerkę? Na zawiasie klapki sa zgrzane nakrętki, co by na to wskazywało
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Korek wlewu paliwa
tajmon Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Cze 14, 2010 19:54
tajmon
Brak nowych postów [R75] korek wlewu paliwa
maniek35 Rover serii 75, MG ZT 7 Pią Wrz 30, 2011 16:51
maniek35
Brak nowych postów [R75] Korek wlewu paliwa
piterazim Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Lut 05, 2021 21:16
piterazim
Brak nowych postów [MG ZT-T]Siłownik klapki wlewu paliwa
Gusio92 Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Paź 03, 2018 06:33
Gusio92
Brak nowych postów [R75] Zamek klapki wlewu paliwa
koza-06 Rover serii 75, MG ZT 13 Pią Sty 22, 2021 14:37
Marcin84



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink