Forum Klubu ROVERki.pl :: Uniden 520xl - nie legalny ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Uniden 520xl - nie legalny ?
Autor Wiadomość
zibi-gliwice 



Dołączył: 07 Cze 2003
Posty: 62
Skąd: Gliwice



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 01:15   Uniden 520xl - nie legalny ?

Revolt napisał/a:
ja aktualnie posaiadam unidena 520xl


:sad: Z przykrością muszęCię powiadomić iż to CB , jak również : 510 XL i 1001Z Midland są na Liście Nie dopuszczonych do używania w Polsce.Można to sprawdzić na stronie UKE ! :cry: Pozdrawiam

Edit:
Temat został podzielony ponieważ część wątku nie pasowała do tematu. Revolt
Ostatnio zmieniony przez Revolt Pią Kwi 06, 2007 11:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 01:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 08:06   Re: Radio CB

Revolt napisał/a:
ja aktualnie posaiadam unidena 520xl

zibi-gliwice napisał/a:
:sad: Z przykrością muszęCię powiadomić iż to CB , jak również : 510 XL i 1001Z Midland są na Liście Nie dopuszczonych do używania w Polsce.Można to sprawdzić na stronie UKE ! :cry: Pozdrawiam


tez mam w takim razie zabronione:(
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
Ostatnio zmieniony przez Revolt Pią Kwi 06, 2007 08:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Revolt 




Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 08:39   

To jakim prawem mam certyfikat na to radio :> ?

Z tego co sie orientuje to kiedys faktycznie unideny nie były dopuszczone do sprzedazy Polsce ale od jakiegoś czasu wszystko wróciło do normy :)
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
Vit0 




Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 08:46   

Uniden 520XL (President Johnny w wersji USA) kosztowal 200-250zl
President Johnny 400-500zl

jak Uniden zrobil sie modny spadla sprzedaz Presidenta
mowi sie, ze to jakas lewizna z tym wstrzymaniem homologacji na unidena, po cale wnetrze ma z Presidenta (albo na odwrot - Presidenty maja plyte glowna z wielkim napisem UNIDEN)
po co sprzedawac tansze, skoro mozna drozsze, a ludzie i tak kupia? :)

moim zdaniem Uniden jest swietny i tez bym takiego kupil, ale za jego cene kupuje Johnnyego z 2 antenami :)

poza tym w naszym pieknym kraju Policja chyba nawet nie wie o czyms takim jak czarna lista UKE, bo jeszcze nie slyszalem o zatrzymaniach CB. Moim zdaniem najpierw powinni wylapac wszystkich z Alanami 100 i 199, a dopiero pozniej brac sie za eliminowanie unidenow (jakos nie chce mi sie wierzyc, ze sa niezgodne z normami)
_________________
God, root - what's the difference?
 
 
 
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 10:11   

Revolt napisał/a:
To jakim prawem mam certyfikat na to radio :> ?


moze homologacja byla jakos zrobiona na nielegalu...
Idac za tropem podanym przez Zibiego (thx) zamieszczam info pochodzace z dnia 2006-08-04 ze strony:
http://www.uke.gov.pl/uke...xt&place=Lead01

"Pytanie:

Legalność zakupu CB radia Uniden Pro 510 XL i Uniden Pro 520 XL.

--------------------------------------------------------------------------------

Odpowiedź:

Radia CB marki Uniden model 510 XL i 520 XL nie spełniają wymagań normy zharmonizowanej w zakresie mocy na kanale sąsiednim i emisji niepożądanych nadajnika, dlatego znalazły się na liście wyrobów niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi w stosunku, do których Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje administracyjne zakazujące dalszego przekazywania tych wyrobów: użytkownikom, konsumentom lub sprzedawcom.

Informacje te zostały także przekazane do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zakwestionowane urządzenia były wprowadzane do obrotu przez firmy DAK Electronics i CANEX. Badania przeprowadzone w Centralnym Laboratorium Badań Technicznych UKE wykazały niezgodność konkretnych wyrobów pobranych od w/w dostawców.

W przypadku kiedy wymienione CB radia znajdują się w ciągłej sprzedaży prosimy o podanie danych adresowych tych punktów sprzedaży celem podjęcia działań kontrolnych.

W odniesieniu do użytkowników, podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania (wydanie decyzji o zakazie użytkowania w przypadku niespełnienia wymagań).

Zgodnie z artykułem 41c ust.4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. z póź. zm. o systemie oceny zgodności (Dz.U. Nr 204 poz.2087 z 2004 r.) organ prowadzący postępowanie (UKE) może nakazać stronie postępowania odkupienie wyrobu na żądanie osób, które faktycznie nim władają. Zastosowanie mają tu także przepisy o rękojmi za wady sprzedanego wyrobu. "

[ Dodano: Pią Kwi 06, 2007 10:20 am ]
Vit0 napisał/a:
Moim zdaniem najpierw powinni wylapac wszystkich z Alanami 100 i 199, a dopiero pozniej brac sie za eliminowanie unidenow


a dlaczego takim kluczem powinno to isc?
Pytam, bo na liscie jest tylko 100+ jako niezgodny...

pozdr
 
 
piotr8 




Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 212
Skąd: Kluczbork



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 10:24   

Witam
mam u 520 = hustler .Zasięg w porywach 12km.
Jestem zadowolony chociaż myśle o jakiejś mlce.
Aco do chomologacji to wystarcza Swiadectwo zgodności
mój sprzęt http://www.cb-radio.pl/ga...lbum=82&start=0

PS. polecam lekture na tym forum http://www.cb-radio.pl/ga...lbum=82&start=0

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez piotr8 Pią Kwi 06, 2007 10:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 10:26   

Już to badałem, kiedy przeczytałem pierwszą informację na ten temat.

W tej chwili wstrzymana została dystrybucja, natomiast co do już sprzedanych to dotyczy ich to, co napisał Irek - mogą zostać zatrzymane do badania, a jeśli ich nie przejdą to zostanie wydany zakaz użytkowania.

Ja się na razie nie przejmuję, bo mam deklarację zgodności i plombę importera na radyjku, więc nie grzebałem w nim sam, a ZTCW to w takim przypadku odpowiedzialność i jest po stronie wprowadzającego do obrotu (importera/producenta), więc w razie czego będę wtedy dochodził zwrotu kaski od importera za sprzedanie wyrobu niezgodnego z opisem.

Poza tym na którymś z forów CB wyczytałem, że homologacja została zrobiona na radiach produkowanych na Taiwanie i te trzymały normy, a potem produkcja została przeniesiona do Chin i tym radyjkom już się pogorszyło, co wyszło w czasie rutynowej kontroli UKE - stąd zakaz wprowadzania nowych radyjek do obrotu, a nie zakaz użycia tych radyjek, bo część z nich spełnia normy.

Ja mam niestety chińskie, ale tak jak napisałem - na razie sie nie przejmuję, dopóki UKE nie wyda zakazu używania.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 10:37   

piotr8 napisał/a:
PS. polecam lekture na tym forumhttp://www.cb-radio....lbum=82&start=0


nie bangla
 
 
piotr8 




Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 212
Skąd: Kluczbork



Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 10:40   

www.cb-radio.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink