Forum Klubu ROVERki.pl :: Zakup MG ZS 180 2.5 V6
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup MG ZS 180 2.5 V6
Autor Wiadomość
Natsu 



Dołączył: 10 Mar 2021
Posty: 1



Wysłany: Sro Mar 10, 2021 22:39   Zakup MG ZS 180 2.5 V6

Witam.
Jak w tytule mam możliwość zakupu MG ZS 2.5 V6 177KM
Pytanie czy byście doradzili zakup tego samochodu ewentualnie podpowiedzieć na co zwrócić uwagę
Samochód po zakupie będzie jechał w trasę 1300 km do Holandi i tutaj użytkowany głównie do pracy ale jazda po autostradach pytanie jak sprawuje się w trasach. Dodatkowo jak wychodzi kwestia spalania w trasie.
Dostępność części
Koszta serwisowe i napraw.
Koszta napraw silnika jak i trwałość tej jednostki
Dziękuję z góry za porady
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 10, 2021 22:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sro Mar 17, 2021 09:51   

Natsu napisał/a:
Pytanie czy byście doradzili zakup tego samochodu


Fajny samochód, dynamiczny silnik

Natsu napisał/a:
ewentualnie podpowiedzieć na co zwrócić uwagę


Najdroższym elementem jest silnik, rozrząd kosztuje sporo, częstym problemem jest kolektor ssący i Visy (silniczki sterujące klapami), silnik ma chodzić cicho i nie "klepać" w całym zakresie obrotów powinien zap...ać. Jeśli odczuwasz dużą różnicę między wysokimi a niskimi obrotami przy przyspieszaniu to znaczy, że któryś silniczek Vis jest niesprawny. Auto ma jechać super w każdym zakresie obrotów. Oczywiście jeśli kopci albo coś z silnikiem jest nie tak to lepiej sobie odpuścić zakup bo remont Cię zje z kopytami.

Natsu napisał/a:
jazda po autostradach pytanie jak sprawuje się w trasach


Sprawuje się dobrze ale brakuje nieco 6 biegu, jeśli jeździsz po Polskich autostradach tj dopuszczalna prędkość 140km/h to jest ok ale przy wyższych prędkościach brakuje tego 6 biegu

Natsu napisał/a:
Dodatkowo jak wychodzi kwestia spalania w trasie.


mi ten silnik spalał średnio 10,5L gazu, w trasie poniżej 10L po mieście powyżej, znam takich którzy w trasie na samej benzynie schodzili do 7L ale nie po to ma się szybkie auto żeby nim zamulać :mrgreen: na samej benzynie średnie spalanie powinno być nawet przy radosnej jeździe poniżej 10L

Natsu napisał/a:
Dostępność części
Koszta serwisowe i napraw.
Koszta napraw silnika jak i trwałość tej jednostki


Części są dostępne, większość w sklepach motoryzacyjnych czy allegro, niektóre części podchodzą z hondy civic, są też części ciężko dostępne przy których trzeba się trochę postarać i poszukać informacji na forum co z czego podchodzi albo gdzie jest dostępne
Wg mnie jest to silnik jeden z droższych w naprawie ale w porównaniu z innym Vkami nie ma tragedii, trwałość jednostki jest na dobrym poziomie o ile nie kupisz zakatowanego egzemplarza

Natsu napisał/a:
Dziękuję z góry za porady


Proszę :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
rooshyo 



Dołączył: 29 Mar 2018
Posty: 4



Wysłany: Pon Mar 22, 2021 23:23   

Mój przyjaciel regularnie lata ZS180 na Holandię i z powrotem, spalanie przez niemcy w przypadku spokojnej jazdy, około 120 km/h, wychodzi koło 7 litrów więc całkiem przyzwoicie. A im szybciej to wiadomo ;)
Mi akurat kilka dni temu strzeliło 40tys km mgikiem i gdyby mnie ktoś spytał o spalanie to odpowiedziałbym: 9.5-12L/100km w trybie mieszanym. Jeżdzę raczej dynamicznie. Zresztą ciężko inaczej ;)
Co do reszty, kolega wyżej w zasadzie wszystko wyjaśnił. Ja od siebie jedynie mogę dodać, że ZS 180 ma chyba najlepszy stosunek ceny do frajdy jaką daje i jest jednym z bardziej niedocenianych aut w miarę współczesnych. Miałem kilka aut (3x alfa romeo, focus st, civic) ale temu daje NR 1.
POZDRO :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MG ZR] Zakup
0987 Chcę kupić ROVERka 1 Pon Wrz 26, 2011 09:59
PTE
Brak nowych postów Zakup MG ZS 180
mozekawe Chcę kupić ROVERka 0 Sob Paź 01, 2016 12:38
mozekawe
Brak nowych postów Zakup MG ZR 160
MefiX Chcę kupić ROVERka 9 Nie Kwi 03, 2016 08:30
MefiX
Brak nowych postów Zakup 75
muniek99 Chcę kupić ROVERka 11 Pią Lis 27, 2015 13:38
rychhhu
Brak nowych postów Zakup mg Tf 1.8
emsi09 Chcę kupić ROVERka 3 Pią Paź 30, 2015 16:11
daniello



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink