Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] coraz częściej nie odpala od razu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] coraz częściej nie odpala od razu
Autor Wiadomość
sinistra 



Dołączyła: 13 Lip 2016
Posty: 5



Wysłany: Pią Sie 20, 2021 09:11   [Freelander] coraz częściej nie odpala od razu
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Dzień dobry Wszystkim. Freelander od lutego 2021 czasem nie odpala od razu. Akumulator nowy, a niekiedy trzeba kilka, kilkanaście razy przekręcić kluczyk (szybkie, krótkie przekręcenia rozrusznikiem) i zazwyczaj zaskakuje (rekord:godzina "chechłania" co parę minut). Mam go od 2016 roku i do tej pory nie było takich problemów. Jest to niezależne od pogody. Najczęściej problem pojawia się gdy np rano odpalę, pojeżdżę, wyłączę silnik, a po kilku minutach/godzinie znów chcę odpalić. Doradcy mówili, że to może być: immobiliser (nie wiedziałam, że mam), uszczelki (?) pod wtryskami, pompka paliwa.
Może ktoś z Was tak miał ze swoim Freelanderem i wie, gdzie szukać rozwiązania problemu zanim mechanicy zedrą ze mnie kasę za nietrafione diagnozy.
Dziękuję i pozdrawiam!
Edit: sprawdzono ewentualne przyczyny zasugerowane przez Synthax (porada z forum 2013): Przekaźnik świec żarowych sprawdzony, świece ok, przy wtryskach sucho, po przełączeniu na zapłon słychać pompę paliwa.

I dalej nic.
Pomocy!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 20, 2021 09:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Nie Sie 22, 2021 12:57   

A jaki to silnik, 2,0 di czy 2,0td4. Świece z przewoźnikiem w lipcu można sobie odpuścić. Immobilizer raczej też jeżeli kręci.
 
 
sinistra 



Dołączyła: 13 Lip 2016
Posty: 5



Wysłany: Pon Sie 23, 2021 17:08   

To 2,0 td4.
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Pon Sie 23, 2021 23:05   

To może być wina czujnika położenia wałka rozrządu lub wału korbowego. Jak kręcisz rozrusznikiem i nie chce zapalić to zobacz czy wskazówka obrotomierzu się rusza.
 
 
sinistra 



Dołączyła: 13 Lip 2016
Posty: 5



Wysłany: Sro Sie 25, 2021 10:12   

Dziękuję za wskazówkę, po południu zbadam temat i dam znać.

[ Dodano: Sro Sie 25, 2021 10:12 ]
Wskazówka się rusza. Czujniki zbadane komputerem i błędy nie pojawiają się. A co sądzicie o "uszkodzonej podkładce wtryskiwacza"? To kolejny trop :)
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Sro Sie 25, 2021 11:02   

Gdyby była uszkodzona podkładka pod wtryskiem to widać przedmuchy spalin przy wtrysku.(i słychać) Poza tym nie było by problemu z odpaleniem, raczej nierówna praca. Jeżeli był na komputerze to trzeba było sprawdzić ciśnienie paliwa, wstępne i jak szybko wzrasta wysokie ciśnienie na szynie. Jeżeli obrotomierz drga to czujnik położenia wału raczej sprawny. Pozostaje jeszcze czujnik położenia wałka rozrządu. To że nie ma błędu nie znaczy że sygnał jest prawidłowy. To jest czujnik Halla więc omomierzem go nie sprawdzi. Tylko oscyloskop. Czy są jakieś powtarzalne sytuacje kiedy nie odpala? Czy na zimnym odpala zawsze?
 
 
sinistra 



Dołączyła: 13 Lip 2016
Posty: 5



Wysłany: Sro Sie 25, 2021 20:24   

Mówi mi kolega, że są przedmuchy, bo slychać jak syczy przy wtrysku, jak pompka pompuje paliwo. Do tej pory nie bylo problemu z odpalaniem gdy zimny silnik, np. po nocy. I przy -15 stopni też. A czasem pojeździ i potem strach wyłączać silnik, bo nie odpali ponownie, np na zakupy jak się pojedzie.
Pompka pompuje dlugo paliwo strasznie i wtedy widac też po przewodzie paliwowym, że szybko cisnienienie spada.
Przekazuję, co się dowiedziałam.
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Sro Sie 25, 2021 23:29   

Przedmuchy jeżeli są to nie mają nic wspólnego z pompą paliwa. To nie jest syczenie, raczej przypomina kichanie. Trzeba odkręcić osłonę plastikową nad wtryskami i zobaczyć na wtryski. Jeżeli podkładka jest wydmuchana to wtrysk jest zawalony sadzą. Można go zapalić i wtedy będzie widać czy dmucha spalinami. UWAGA przed zapaleniem trzeba wkręcić śrubę od strony rozrządu bo pluje olejem. Osłona przykręcona trzema śruba na klucz 8. Po włączeniu zapłonu pompa pracuje ok. minuty i tak powinno być. Po wyłączeniu zapłonu ciśnienie spada bardzo szybko, poniżej 1 bar i to też jest prawidłowe. Nie wiem jak można zobaczyć ciśnienie na przewodach. Pisałem na PW ,jeżeli wiadomości nie ma to proszę napisać.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Wrz 01, 2021 11:38   

Temat wałkowany wielokrotnie.
Wymienić zestaw uszczelnień czujnika ciśnienia na pompie wtryskowej.
https://allegro.pl/oferta/zestaw-uszczelek-uszczelki-zaworu-cisnienia-drv-7462313735
Do wymiany trzeba zrzucić kolektor ssący i wykręcić rozrusznik.
Typowa usterka tego modelu.
 
 
sinistra 



Dołączyła: 13 Lip 2016
Posty: 5



Wysłany: Sro Wrz 01, 2021 12:27   

Dzień dobry wszystkim! Temat załatwiony. Dziękuję bardzo za porady. Czujniki sprawdzone, wyczyszczone, uszczelki wymienione. Autko odpala od razu!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] 1.8 nie odpala
czarny012 Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Wto Mar 21, 2017 06:40
czarny012
Brak nowych postów [freelander] nie odpala
wojcyn_krk Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Pią Mar 13, 2015 11:52
wojcyn_krk



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink