Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Ciekawostka z ogłoszenia ;)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Ciekawostka z ogłoszenia ;)
Autor Wiadomość
colo254 




Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 66
Skąd: Polska

Rover 25

  Wysłany: Sob Sie 25, 2018 22:47   [R75] Ciekawostka z ogłoszenia ;)

Hej,

Może nie jestem do końca zainteresowany zakupem tego auta, ale bardzo mnie zaciekawiło i mam nadzieję, że zaciekawi też innych ;) .

Otóż przeglądając sobie ostatnio z nudów OLX natknąłem się na bardzo ciekawą 75 :D .
Pierwszy raz zobaczyłem Rover'a 75 w wersji Vanden Plas ( Limousine ) :o , czyli przedłużoną wersję. Na portalach zagranicznych kilka razy zdarzyło się zobaczyć " długą " 75, ale nigdy w Polsce i to na dodatek w tak śmiesznych pieniążkach.

Dodaję ten post tylko jako ciekawostkę, gdyż nie wiem czy odważyłbym się kupić taką wersję choćby z powodu mniejszej liczby zamienników blacharskich :oops:

Najciekawsze jest to, że właściciel w ogłoszeniu nawet nie wspomina o " inności " swojego Seventy-Five :cry: . Czyżby nie wie, że posiada prawdopodobnie jedynego " długiego " 75 w Polsce :?:

Dla pasjonata Rover'ów ( z większym portfelem niż mój ;) ) może być to ciekawy okaz :D

Link:
https://www.otomoto.pl/of...=olx#xtor=SEC-8
_________________
Narodowi Brytyjczycy mnie irytują, najpierw wyśmiewali się z Rover"a, a teraz mówią
,że ich przemysł upadł.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 25, 2018 22:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Nie Sie 26, 2018 17:07   

Może po prostu blacharz przy składaniu przodu jednego z tyłem drugiego źle odmierzył miejsce cięcia i wyszedł za długi :D
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Sie 26, 2018 21:52   

Jaki by nie był, to kv6 z wyciekiem chłodziwa, to może być niezła mina.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Sie 27, 2018 09:44   

Ale najczęściej to tylko termostat :)
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Wto Sie 28, 2018 16:42   

To tylko wyciek przy termostacie, po 15 latach miał prawo
 
 
colo254 




Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 66
Skąd: Polska

Rover 25

Wysłany: Wto Sie 28, 2018 21:12   

Ale to jest dopiero prawdziwa ciekawostka :mrgreen: :

https://www.otomoto.pl/of...=olx#xtor=SEC-8
_________________
Narodowi Brytyjczycy mnie irytują, najpierw wyśmiewali się z Rover"a, a teraz mówią
,że ich przemysł upadł.
 
 
martinsc 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sty 2016
Posty: 76
Skąd: sosnowiec/olsztyn

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 28, 2018 21:55   

Oj o tego Rovera już dzwoniłem w listopadzie tamtego roku gdy cena jeszcze była 7k cały czas jest to ogłoszenie na gratce.pl i teraz na olx nowe zdjęcia. Wtedy już z wstępnych odpowiedzi właściciela wynikało iż mechanik stawia na pompę wody. Fakt wersja zacna lecz raczej do dużej inwestycji jeśli pompa to i rozrząd czyli 2tys. A w tym silniku czujnik włącza ostrzeżenie o braku płynu gdy go już niema w układzie i stop więc dodałbym co najmniej uszczelki głowic albo już spalone albo zapobiegawczo no to tylko 3tys ale najgorsze ze po przegrzaniu cały dół może być do zrobienia lub wymiany. Czyli jak nie patrzeć 6tys za remont albo 6 tys za nowy używany silnik. Plus inne podzespoły bo po roku stania pod blokiem sami wiecie co się dzieje z autem. A z rozmowy wynika że właściciel wie że ma wersję lwb jednak niewiedziec czemu nie zamieszcza takiej informacji w ogłoszeniach.

[ Dodano: Wto Sie 28, 2018 21:37 ]
Elektrczny nieźle ale to raczej dla tych co mają min inżyniera z elektromechaniki :razz:

[ Dodano: Wto Sie 28, 2018 21:42 ]
Kiedyś jeszcze gdzies czytałem o prototypie R75 z silnikiem Fiata 1.9jtd ale zostało zniszczone podczas zamykania fabryki ale angole postanowili parę lat temu zrobić taki przeszczep z dość pozytywnym skutkiem nawet filmiki gdzieś były.

[ Dodano: Wto Sie 28, 2018 21:55 ]
YouTube
75 jtd #1
75 jtd #2
75 jtd #3
75 jtd #4
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sro Sie 29, 2018 07:18   

Nie pisz głupot, jeśli nie znasz faktycznie stanu auta.
 
 
Zigg 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 131
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Sie 29, 2018 12:05   

I rozwinięty temat:
http://forum.samochodyele...der=asc&start=0

Kto wie - może warto ? ;)
_________________
R25 + Freelander I 2,5 V6
 
 
martinsc 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sty 2016
Posty: 76
Skąd: sosnowiec/olsztyn

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 30, 2018 10:38   

Fakt nie znam stanu auta ale powiedz jak na parkingu pod blokiem bez rozkręcania żadnego elementu podczas oględzin stwierdzić czy to tylko pompa wody a może już odksztalcone po przegrzaniu tuleje cylindrów. Z drugiej strony nie raz się zastanawiałem nad zakupem tego rodzynka i później było wiele ale, a jeśli i wiele innych znaków zapytania
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Sie 30, 2018 10:57   

Zalewasz płyn chłodniczy, odpowietrzasz, włączasz silnik i karton pod miejsce pompy wody(z przodu silnika stojąc, to pod alternatorem, VIS'ami). Jak pompa wody, to będzie uciekał płyn na podłogę. Miałem dokładnie ten sam problem w 2.5 V6.
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Sie 30, 2018 12:00   

martinsc, Rzecz w tym, że to taki rodzynek, że opłaca się tam wymienić silnik choćby i 5 razy :D
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pią Sie 31, 2018 08:43   

martinsc, zapłaciliśmy za auto, pod blokiem w ciagu 1,5h zmieniliśmy termostat i porządnie odpowietrzyliśmy układ. Wróciliśmy autem całą drogę do domu na kołach, temperatura praktycznie całą drogę książkowo 89*C. Czasami temperatura wzrastała do 92*C, gdzie dopuszczalna temp. pracy tego silnika ~100*C. Pomiary ciśnienia przeprowadzone kilkukrotnie i zawsze kompresja na poziomie ponad 12, więc wykluczyliśmy tuleje.

Jak na moje wieloletnie doświadczenie z tymi autami, uważam że ten oprócz kilku popraw blacharsko-lakierniczych ze względu na wiek, nie wymaga większych napraw. Zresztą, nawet gdyby przyszło kiedyś wymienić w nim silnik, to mam do tego szeroki dostęp ;)

Skrzynia, silnik, zawieszenie, układ kierowniczy, wnętrze(kierownica do wymiany i do ogólnego posprzątania) w super stanie. Teczka faktur itp, ori książka, dokumenty z salonu (PL Salon). Piąty alus w zapasie i gratis zimówki na alu w bardzo fajnym stanie (Na sprzedaż zimówki będą, bo auto dostało już nowy garaż i nie będzie użytkowane, jedynie okazyjnie by się nie niszczyło od stania.

Jest to egzemplarz kolekcjonerski moim zdaniem i warto go utrzymać w takim, a nawet lepszym stanie :)

@Edit
martinsc :) Pytasz jak zdiagnozować? hmm...

Mam ryzyko we krwi. A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana :)
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Sob Wrz 01, 2018 00:14   

Mogę pogratulować jedynie nowego Roverka.Aby sluzyl bezawaryjnie i cieszyl oko na zlotach oraz innych imprezach.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 01, 2018 09:06   

AdaskoC Gratulacje Roverkomaniaku :mrgreen: masz zaszczepioną Roverkową chorobę dosyć głęboko :twisted: Posprzątaj go trochę i zakłądaj temat czekamy na zdjęcia więcej zdjęć :!: A może nawet filmy zapodaj ile tam miejsca w środku z tyłu jest najlepiej w porównaniu do zwykłego R :mrgreen:
_________________
:pisze:
 
 
tommasino 
Moderator




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 472
Skąd: Rzeszów

MG ZT

Wysłany: Sob Wrz 01, 2018 09:07   

AdaskoC, ten długas to juz jak miec v8 w garażu. Gratuluje!!!!! Wiem, że możesz mieć mało czasu, ale postaraj się założyć temat na to auto.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Nie Wrz 02, 2018 07:50   

Niestety Panowie w tej chwili nie mam czasu. Auto dostało nowy garaż i stoi. Może pod koniec września w ładny słoneczny dzień zafunduję mu porządne mycie podwozia i nadwozia i trafi dalej do garażu. Wszelkie prace nad nim są zaplanowane na wiosnę/lato 2019r. Będzie niemalże cały rozebrany i poskładany na nowo po uprzednim sprawdzeniu stanu całej blacharki.
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Wrz 02, 2018 09:34   

Z Twoimi dojściami, apropo powyższej odpowiedzi, można ściągnąć angola V8 i poskładać z dwóch jednego :D

Szkoda, że jesteś tak daleko, bo bym zaproponował pełny detailing. Byśmy powalczyli z samochodem 5-7 dni i byłby jak nowy :)
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Nie Wrz 02, 2018 15:43   

V8 ma tą wadę że po 140 000km przebiegu strach go kupić. Psuje się tam dużo drogich elementów.

Kolejnym problemem jest nagrzewnica, ciężka do znalezienia i bardzo droga.

Ścianę grodziowa idzie jeszcze z wersji zwykłej dopasować.

Magiel można dostać nowy taniej niż do zwykłego.

Ale pojawia się kolejny próg, czyli tunel środkowy, jest inny,. Można rzeźbić, ale to już nie to samo.

Jak bym znalazł do 20 000zl to można kupić i zaryzykować, bo to nie są jakieś kokosy, choć nie jest to też mało.

Z racji że ciężko dostać za te 20tys to nie pali mi się :)

Wersję LWB szukałem że względu na komfort w środku i chciałem nim jechać na zbliżające się moje weselisko ;)
A logiczne że nie pojadę tam niczym innym niż Rover, LR czy Jaguar :papieros:


Polska nie jest jakaś ogromna. Więc to nie problem podstawić auto czy poprostu na lawecie go zaprowadzić :wink:
 
 
tomi_zog 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 151
Skąd: Lędziny



Wysłany: Wto Lis 09, 2021 16:58   

czy to ten sam Roverek co z pierwszego postu??
https://www.otomoto.pl/of...-ID6EdMpC.html?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZS 1,8 16V] Prośba o ocenę ogłoszenia
egze Chcę kupić ROVERka 11 Czw Sie 08, 2013 22:10
brkzzz
Brak nowych postów ocena ogłoszenia rover
misiek88 Chcę kupić ROVERka 1 Wto Maj 07, 2013 09:17
szoso
Brak nowych postów [Rover 75] 1.8 Turbo; Ocena ogłoszenia
olkaxx Chcę kupić ROVERka 1 Sob Gru 23, 2017 18:49
dzelo23
Brak nowych postów [Rover 214] Proszę o ocenę ogłoszenia
mlodinho10 Chcę kupić ROVERka 23 Nie Sty 24, 2016 19:32
sknerko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R200] Wątpliwości co do wiarygodności ogłoszenia.
Arturro67 Chcę kupić ROVERka 4 Wto Lis 12, 2013 21:54
Adrian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink