Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG TF]Nie działa pilot i zamek w drzwiach.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG TF]Nie działa pilot i zamek w drzwiach.
Autor Wiadomość
smutekh 



Dołączył: 07 Gru 2021
Posty: 11



Wysłany: Sro Gru 08, 2021 21:20   [MG TF]Nie działa pilot i zamek w drzwiach.
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2004

Witam.Jestem świeżym posiadaczem MG TF.Kupiłem go wczoraj.Zaczynam go porządkować i usuwać drobne usterki.Centralny z kluczyka działa ale drzwi pasażera nie całkiem się otwierają.To znaczy,chcą się otworzyć ale coś terkocze i "kołek" wychodzi tylko trochę a zamek się nie odblokowuje.Centralny nie działa z pilota.Jak chcę odpalić samochód to po wejściu do środka muszę nacisnąć otwieranie na pilocie i dopiero dioda gaśnie i mogę odpalać.Nie wiem czy tak ma być.Nie znam kompletnie tego samochodu i dlatego moje pytania mogą wydawać się głupie więc z góry przepraszam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 08, 2021 21:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Pią Gru 10, 2021 08:44   

Witaj.Prawdopodobnie silniczek centralnego konczy swoj zywot w drzwiach pasazera.Ale zdejmij boczek i sprawdz na wszelki wypadek polaczenia.Moze nie byc dobrego styku.Co do otwierania z pilota,guzikiem,pierwszy raz sie z czyms takim spotykam.Wymien baterie w pilocie i wtedy sprawdz raz jeszcze.TFki maja bardzo niewielki zasieg.Napisz jeszcze czy masz pilota Lucasa czy juz Pektrona (jajko).Bo jesli Lucas to trzeba by bylo sprawdzic czy jest zsynchronizowany z centralka.Gdzies byl na forum temat jak toto zsynchronizowac.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
smutekh 



Dołączył: 07 Gru 2021
Posty: 11



Wysłany: Sob Gru 11, 2021 19:45   

Dzięki za odpowiedz.Pilota mam takiego raczej okrągłego z trzema przyciskami jakby po obwodzie.Na środku taka "pastylka która nie jest przyciskiem.Baterię wymienię po niedzieli.Wtedy dam znać czy pomogło.Niestety kupiłem angola zarejestrowanego już u nas.Zaletą jego jest natomiast to że do Polski przyjechał dopiero w tym roku więc nie jest zgrzebany ani zardzewiały.
 
 
BetJar 
Klubowicz





Pomógł: 22 razy
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 626
Skąd: Gliwice



Wysłany: Sob Gru 11, 2021 20:05   

smutekh napisał/a:
Pilota mam takiego raczej okrągłego z trzema przyciskami jakby po obwodzie.Na środku taka "pastylka która nie jest przyciskiem.


Czyli Pektron tzw jajko.
_________________
ɹɐɾʇǝq ɯɐıʍɐɹpzod
nie ma za co- kliknij POMÓGŁ
R420 Di'97,był
R111 LSi'96,był
R420 Di'97,był
R75 CDT+'02,jest
MG TF '04,jest
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Nie Gru 12, 2021 18:32   

Tu jeszcze moze pomoc znalezienie kodu pin auta.Dzieki temu mozna bez pilota otworzyc i odpalic auto.Ale to juz w wyspecjalizowanych warsztatach.W przypadku Pektrona,trzeba miec nowy pilot z barcodem aby dopisac do auta.Wtedy oryginalny pilot rowniez zostaje.Wiec ma sie dwa
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
smutekh 



Dołączył: 07 Gru 2021
Posty: 11



Wysłany: Pon Gru 20, 2021 23:31   

Bateria wymieniona na nową.Bez zmian.Natomiast przypadkowo okazało się że alarm działa.Zamknąłem auto kluczykiem i nachyliłem się do środka.Zaczął trąbić.W panice zacząłem wciskać guziki na pilocie i chyba go wyłączyłem.Piszę "chyba" bo w ferworze walki w pewnej chwili zamilknął.Może sam od siebie.Rozebrałem zamek pasażera ale nic nie połamane ani nie powycierane.Wtyczka była trochę zaśniedziała więc ją wyczyściłem kontakt sprayem.Poskładałem drzwi i dalej lipa.Różnica taka że z kluczyka się zamykają ale się nie otwierają.Natomiast jak zamknę drzwi kierowcy kołeczkiem i potem kołeczkiem otwieram to drzwi pasażera też się otwierają.Zgłupiałem bo przecież przy zamykaniu kluczykiem kołek też się chowa......Pilot dalej nie działa

[ Dodano: Pon Gru 20, 2021 23:31 ]
Wyczytałem że po grzebaniu w pilocie i wymianie baterii żeby centralny działał trzeba pilota zsynchronizować z centralką w samochodzie.
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1744
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Wto Gru 21, 2021 11:41   

parowanie robisz tak: bierzesz pilota i naciskasz kilka razy ( 5??? juz nie pamietam ) przycisk otwierania, ew metoda druga: na zmiane kilka sekwencji zamykanie - otwieranie ( dawno minely czasy kiedy mialem rovera i nie pamietam ktora metoda jest poprawna, zasadniczo mozesz probowac obie, nic nie uszkodzisz )
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
smutekh 



Dołączył: 07 Gru 2021
Posty: 11



Wysłany: Wto Gru 21, 2021 19:56   

Dzięki za radę.Ta pierwsza metoda zadziałała.Pilot otwiera i zamyka auto,uruchamia się alarm jak trzeba,błyska kierunkami,jak się nic nie zrobi po otwarciu pilotem to sam się zamyka i uzbraja.To chyba tak ma być prawda?Ale żeby nie było tak wspaniale to zawsze musi byś jakiś zgrzyt.Mianowicie wszystko to działa jak pilota przystawi się w okolice zegarka czyli z lewej strony kierownicy (angol).Zasięg około 20 cm.Nawet z drugiej strony kierownicy czyli z prawej nie działa...... :cry:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Mg TF] Jak się reguluje szyby w drzwiach?
sknerko MGF i MG TF 9 Czw Wrz 05, 2019 20:54
wladi
Brak nowych postów [MGF] Blokujący się zamek
fanatyk1 MGF i MG TF 1 Nie Sie 22, 2021 00:16
Malignus
Brak nowych postów [MGF & TF] Zamek szyby tylnej
Malignus MGF i MG TF 0 Sob Lis 16, 2019 23:42
Malignus
Brak nowych postów [MG TF] Centralny zamek zablokowany
jezyk68 MGF i MG TF 1 Czw Sie 22, 2013 17:06
Gites
Brak nowych postów [MGF]Zamek terkocze naprawa czy wymiana
nowy889 MGF i MG TF 2 Wto Cze 30, 2020 23:57
nowy889



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink