Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG TF] Przekładka Anglika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG TF] Przekładka Anglika
Autor Wiadomość
smutekh 



Dołączył: 07 Gru 2021
Posty: 11



Wysłany: Czw Gru 16, 2021 18:07   [MG TF] Przekładka Anglika
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2004

Jestem w kontakcie z jednym z klubowiczów ale wiadomo że nikt nie wie wszystkiego.W związku z tym mam parę pytań żeby nie kupić czegoś nie potrzebnie.To znaczy które części mogą zostać.Od jednego z was już wiem że przekładni kierowniczej nie trzeba wymieniać tylko odwrócić.Czy do jej demontażu trzeba odsuwać ramę od nadwozia?Pytam bo widzę że mało tam miejsca i nie wiem czy przejdzie główka.
Czy wentylator nawiewu z nagrzewnicą bez klimy się różnią? Czy pedały się różnią?
Czy kolumnę kierowniczą ze wspomaganiem przełożę bez problemu?
Czy pompę hamulcową przeniosę na drugą stronę?Zdaję sobie sprawę że trzeba będzie przerobić dzwignię sterującą.
Mile widziane wszelkie uwagi na temat przeróbki.Na razie zbieram części.Jeżeli ktoś chciałby zadzwonić to podaję numer:604084166 I jeszcze edycja.Które z tych części są takie same w F i TF.Pytam bo znalazłem gościa który sprzedaje części ale głównie z MGF
Ostatnio zmieniony przez smutekh Czw Gru 16, 2021 23:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 16, 2021 18:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Czw Gru 16, 2021 19:33   

odwrocic przekladnie? jak sobie to wyobrazasz?
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
smutekh 



Dołączył: 07 Gru 2021
Posty: 11



Wysłany: Czw Gru 16, 2021 20:14   

To nie ja sobie wyobrażam tylko tak mi powiedział Malignus.Też wydało mi się to dziwne ale po obejrzeniu przekładni wydaje się to możliwe.
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Czw Gru 16, 2021 21:07   

nie ma opcji, wyobraz sobie jak bedzie dzialal magiel jak go odwrocisz do gory nogami...
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
smutekh 



Dołączył: 07 Gru 2021
Posty: 11



Wysłany: Czw Gru 16, 2021 22:21   

A dlaczego do góry nogami? Wyobraz sobie że obracasz go o 180 stopni ale w płaszczyznie poziomej.Po prostu główka wyjdzie po właściwej stronie.Nie będzie do góry nogami. Główka będzie nie od strony grodzi tylko od strony belki.Różnica tylko taka że główka będzie po przeciwnej stronie listwy.Jednak to przesunięcie będzie niewielkie i myślę że przeguby na kolumnie kierowniczej to zgubią zwłaszcza że kolumna ma możliwość zmiany swojej długości.
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Pią Gru 17, 2021 11:53   

no to jest wlasnie do gory nogami, i nadal postuluje: wyimaginujcie sobie co sie dzieje z listwa przy kreceniu kierownica
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Pią Gru 17, 2021 18:35   

To tak jeszcze wyjasnie temat.Info uzyskalem od Sknerka ktory poprawial wlasnie przekladke angola na eu.Zmienianych bylo sporo klamotow.Bo przekladka niekoniecznie byla dobrze zrobiona.Problem z serwem hamulcowym,linka gazu i kupa innych dupereli
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
smutekh 



Dołączył: 07 Gru 2021
Posty: 11



Wysłany: Pią Gru 17, 2021 21:50   

flapjck1 napisał/a:
no to jest wlasnie do gory nogami, i nadal postuluje: wyimaginujcie sobie co sie dzieje z listwa przy kreceniu kierownica
Sorry że się denerwuję ale bredzisz kolego.Przeczytaj mój poprzedni post jeszcze ze cztery razy i nie przekręcaj magla tylko go odwróć tak żeby główka była po stronie przeciwnej samochodu.Jeżeli ci to sprawia problem to wez ołówek,połóż go na stole i obróć go żeby ostry koniec znalazł się tam gdzie przedtem był tępy koniec.Co ci się wtedy ustawi do góry nogami? Ja proszę o wypowiedzi osoby które mają doświadczenie techniczne i minimum pojęcia o mechanice.Proponuję żebyś już mi nie "pomagał" i nie zaśmiecał tematu.
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Nie Gru 19, 2021 01:26   

Jak byś jej nie obracał to zawsze lewa strona będzie z prawej a prawa z lewej, więc nawet jak zamontujesz kierownicę nad maską tak żeby dało się ją podłączyć do wałka, to przy kręceniu w prawo będzie skręcać w lewo i odwrotnie.
 
 
smutekh 



Dołączył: 07 Gru 2021
Posty: 11



Wysłany: Nie Gru 19, 2021 19:15   

I tu muszę przyznać rację.Rzeczywiście nie brałem pod uwagę faktu że jak obrócę maglownicę i główka wyjdzie po drugiej stronie listwy to zmieni się kierunek przesuwu tej listwy.Zwracam honor.Czyli fizycznie się da przełożyć ale nie ma to sensu bo działać nie będzie......Czyli magiel trzeba kupić.Tyle w temacie magla.
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Nie Gru 19, 2021 20:57   

smutekh napisał/a:
flapjck1 napisał/a:
no to jest wlasnie do gory nogami, i nadal postuluje: wyimaginujcie sobie co sie dzieje z listwa przy kreceniu kierownica
Sorry że się denerwuję ale bredzisz kolego.Przeczytaj mój poprzedni post jeszcze ze cztery razy i nie przekręcaj magla tylko go odwróć tak żeby główka była po stronie przeciwnej samochodu.Jeżeli ci to sprawia problem to wez ołówek,połóż go na stole i obróć go żeby ostry koniec znalazł się tam gdzie przedtem był tępy koniec.Co ci się wtedy ustawi do góry nogami? Ja proszę o wypowiedzi osoby które mają doświadczenie techniczne i minimum pojęcia o mechanice.Proponuję żebyś już mi nie "pomagał" i nie zaśmiecał tematu.



mam wieksze doswiadczenie niz jestes w stanie sobie wyimaginowac, wlacznie z przekladkami, wlacznie z probami montazu pomylkowo dostarczonych przekladni RHD zamiast LHD

wiec JA wiem co pisze i dlatego kaze wam uruchomic wyobraznie, jakby to bylo takie proste to producenci mieli by jeden typ magla i nie bawili sie w jakies dwa typy
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
smutekh 



Dołączył: 07 Gru 2021
Posty: 11



Wysłany: Nie Gru 19, 2021 22:12   

W poprzednim poście sprostowałem.Zwróciłem honor między innymi Tobie.Mój błąd i potrafię się przyznać.Ja Spierałem się z Tobą o to że magiel nie będzie do góry nogami.I podtrzymuję zdanie.Tylko finalnie nic z tego nie wyjdzie bo jak napisał nanab kierownicą będzie się kręciło na odwrót.Więc poniekąd wszyscy mają trochę racji.Konkluzja jest taka że pisząc że się nie da MIAŁEŚ CAŁKOWITĄ RACJĘ i sorki za te opryskliwe słowa.Acha i dostałeś punkt.Nie wiem czy to ważne ale zawsze......
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Wto Gru 21, 2021 11:35   

no offence, ja po prostu zabieram glos jak jestem czegos pewny :mrgreen:
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
smutekh 



Dołączył: 07 Gru 2021
Posty: 11



Wysłany: Wto Gru 21, 2021 20:02   

A tak zapytam,bo nie znam Roverów,nie podejdzie magiel z innego modelu.Wiem że kombinuję nieprawidłowo ale brzytwy się chwytam bo nie chcę jezdzić LHD
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Wto Gru 21, 2021 20:28   

nistety nie, tylko mgf mgft
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MGF] Przekładka z Anglika
domeryk MGF i MG TF 8 Pon Mar 02, 2009 23:31
domeryk
Brak nowych postów [MGF] lampy od anglika
Maciek MGF i MG TF 1 Wto Lis 15, 2011 18:10
bosniak
Brak nowych postów [MG F] przekladka z anglika
czy ktos robil, rady, co potrzebne, zaklady jakie polecacie, ceny
Rover_Kielce MGF i MG TF 3 Pon Wrz 17, 2007 23:29
7Tomi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink