Forum Klubu ROVERki.pl :: MG ZT-T Trophy Blue by tommasino
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
MG ZT-T Trophy Blue by tommasino
Autor Wiadomość
tommasino 
Moderator




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 472
Skąd: Rzeszów

MG ZT

Wysłany: Czw Sie 11, 2022 15:01   

dawidd, sanki przednie za stówke.

Tył to juz robiłem chyba 3-4 lata do tyłu (strona nr 2) i jest w świetnym stanie.

Dlatego też zależało mi aby do kompletu i przód zrobić. A że magiel padł i tuleje wahaczy to akurat złożyło się przy okazji :razz:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 11, 2022 15:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
jolo 



Dołączył: 15 Lis 2021
Posty: 4



Wysłany: Nie Wrz 18, 2022 17:28   

Gratuluję projektu, wielki ukłon w Twoją stronę za samodzielne dopieszczenie samochodu do takiego stanu. Pod blokiem Twoja fura na pewno wygląda na 10 lat młodszą niż auta sąsiadów wyprodukowane po 2010r. Nakładki na progi jakieś uniwersalne zaadoptowałeś, bo chyba dedykowane nie występowały?
 
 
tommasino 
Moderator




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 472
Skąd: Rzeszów

MG ZT

Wysłany: Wto Lut 28, 2023 20:37   

jolo, dziękuję! Mgik jest garażowany ale jak czasami pod blokiem stanie a tym bardziej obok drugiego niebieskiego ZT to przykuwają uwagę :mrgreen:


Progi są dedykowane do niego. Zamówione z Anglii. Nie są oryginalne tylko zrobione na wzór oryginałów.

[ Dodano: Sob Lis 12, 2022 08:20 ]
Jesień za oknem i więcej deszczowych dni więc zaimpregnowałem okna niewidzialną wycieraczką.
Oczywiście szyby uprzednio dobrze wymyłem i odtłuściłem.



Z docieraniem środka po wyschnięciu na szybie trochę zabawy, ale udało się.

[ Dodano: Nie Lis 20, 2022 17:23 ]

Zainwestowałem w nowy zestaw zimowy do ZTT. Tzn. kupiłem i oddałem do regeneracji
z malowaniem proszkowym felgi HAIRPINY. Do tego wpadły opony Hankooki zimowe.
Poprzedni zestaw zimowy 17stek wpadł do ZTka.







Jest czerwono :D :D




[ Dodano: Wto Lut 28, 2023 20:37 ]

O i taka przykra sytuacja mnie spotkała.
Pierwszy raz na lawecie i mam nadzieję, że ostatni.

Podczas jazdy na autostradzie, w sumie zanim jeszcze na nią wjechałem to wydawało mi się, że słyszałem pracujący wiatrak. Na szybkiego włączyłerm odczyt temperatury na zegarach i wyskoczyło mi 115 stopni. Aż przez chwile musiałem się zastanowić czy dobrze wybrałem opcje na zegarach do wyświetlenia temperatury płynu chłodzącego.
Juz po chwili wskazówka zaczęła iść poza połowę. Od razu wyłączyłem silnik i na luzie dojechałem do miejsca gdzie mogłem w miarę bezpiecznie sie zatrzymać.
Otworzyłem maskę a tam wszędzie mokro, a szczególnie w okolicy zbiorniczka. Korek był tak jakby krzywo osadzony na zbiorniczku, wogóle niedokręcony.
W zbiorniczku pusto. Na tamten moment pomyślałem, że są dwie opcje. Zważywszy na fakt, iż często sprawdzam poziom płynu chłodzącego mogłem nie dokręcić (tym bardziej na mrozie) korka lub UPG.
Nie mniej jednak zadzwoniłem po lawetę aby przetransportować auto pod dom.



Następnego dnia zalałem płyn chłodniczy i okazało się, że weszły 2 litry.
Potem w kolejnym dniu razem z Adam_26 odpowietrzyliśmy auto po czym pojechałem na jazde próbną. Auto zachowywało się normalnie. Wszystkie wskazania temperatury i zachowanie temostatu były wręcz ksiązkowe.





Tak czy inaczej zakupiłem nowy korek. A raczej 2 korki (drugi do sedana)



Od tamtej pory przejechałem już 300km i wszystko wskazuje na to, że najzwyczajniej nie dokręciłem korka.


Zakupiłem też filterek K&N. Trochę czasu minęło od ostatniej wymiany to przy okazji wybór padł na ten filterek.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Wto Lut 28, 2023 23:28   

Wazne ze bez duzej awari.Dbaj o Niebiesciaki i szukaj TF w kolorku :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
tommasino 
Moderator




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 472
Skąd: Rzeszów

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 19, 2024 19:00   

[quote="Malignus"Dbaj o Niebiesciaki i szukaj TF w kolorku :mrgreen: [/quote]

Może kiedyś wreszcie trafię na coś.

Updacik co do filtra. Już na miejscu.



[ Dodano: Sro Kwi 26, 2023 02:06 ]

Ostatnio podczas powrotu z Bieszczad przy lekkim naciśnięciu hamulca włączał sie ABS.
Na live data w TOAFIE nie pokazywało aby cokolwiek się działo czujnikami ABS. Mimo wszytko postanowiłem rozebrać tylne prawe koło i trafiłem na winowajcę.
Tarcza kotwicza przyrdzewiała troche w środkowej części i kawałek blachy zahaczył o pierścien magnetyczny w piaście doprowadzając do jego ukruszenia i tym samym przerwania ciągłości sygnału do czujnika ABS.






Wszystk oładnie wyczyściłem


Drugą w miarę fajnym stanie tarczę kotwiczą miałem, więc ją tylko wyczyściłem i pomałowałem farbą do zacisków.




Drugą piastę również miałem w zapasie :twisted:


Wszystko pięknie złożone i ABS działa poprawnie. Przy okazji wymieniłem klocki hamulcowe w tylnych zaciskach.


Powoli zabieram się równiez za boczki do ZT-T. Akurat zostało mi jeszcze na tyle materiału aby obkleić i w tym.
Jak narazie to brakuje ładnej pogody właśnie w wolnym czasie. Klejenie w zamkniętym pomieszczeniu raczej nie jest wskazane :marycha: :marycha: :marycha:



[ Dodano: Pon Cze 05, 2023 22:46 ]
Przedwczoraj udało ogarnąć się boczki i do kombiaczka

Było troszkę roboty mimo wszystko udało się bez problemu poskręcać







No i skręcone :razz:




I założone



Efekt końcowy jak dla mnie super!!!!

[ Dodano: Pon Lut 19, 2024 19:00 ]

Od dłuższego czasu chodziła mi po głowie podmiana radia na androida tylko nie byłem pewien czy ten rzekomy 6 metrowy kabel spełni swoja rolę i uruchomi dźwięk z głośników i suba

Kupiłem coś takiego z 6 metrowym kablem i ku mojemu zdziwieniu podączenie okazało się bardzo proste. Wiadomo, że samo osadzenie tej 6 metrowej wiązki na miejscu wymagało troche pracy.

Trzeba było rozebrac boczek w bagażniku i zdjąć czarną pokrywę osłaniajaća tuner radiowy w komorze koła zapasowego. Tam tez należało podłączyc ów 6 metrową wiązkę do kośtki wcześniej podłączonej do tunera radiowego.









Wywaliłem cały sprzęt zanjdujący sie w komorze koła zapasowego czyli moduł tv i tuner radiowy, jak równiez znajdujacy sie w boczki czytnik nawigacji. Wiązkę zaś umieściłem w boczku w półce po czytniku nawigacji żeby był lepszy dostęp.



Około 5-6 KG mniej. Zmieniarkę również wymontowałem ze schowka pasażera.





No i zamontowane.


Muszę jeszcze znaleśc czas na montaż kamerki cofania i ogarnąć sterowanie radia z przyciksów kierownicy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink