Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 75] automat i spalanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 75] automat i spalanie
Autor Wiadomość
michal81 



Dołączył: 04 Wrz 2023
Posty: 3



  Wysłany: Pon Wrz 04, 2023 21:29   [Rover 75] automat i spalanie
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

:smile: Dzień dobry, chciałem podziękować za wspaniałe forum najlepsze w Polsce, jestem tutaj nowy, mam fajnego Rover 45, ale rozważam zakup 75 w automacie. Nie widziałem jeszcze auta na żywo, kilka razy kupowałem samochody i zawsze było coś nie tak. A sprzedający zawsze zapewniają że wszystko gra i wiedzą co sprzedają. Celuję w rocznik 2004, automat, diesel 2.0, cena około 7-10 tysięcy, przebieg 250 tysięcy.
Ogólnie przejrzałem forum, również czytałem opinie osób co do spalania wspaniałego 75,
W związku z powyższym czy prawdą jest że Rover 75 w automacie będzie palił więcej? niż w manualu i czy przy ekonomicznym prowadzeniu można osiągnąć osiągi podobne do wersji manualnej. Według opini 5,5 - 6/7 litrów.

Jak to jest w praktyce z tym prowadzeniem auta? Czy widoczność faktycznie jest zła?(wiem, muszę sam sprawdzić) I czy w roku 2023 nadal warto kupować ten samochód?

Podstawa jak wszędzie to żeby auto było zadbane, tak sądzę. Czy przetrwały osoby, które faktycznie dbają i szanują te samochodzy bez ukrywania i oszukiwania kupujących, Życzę nam wszystkim tego.

Wspaniałe forum, naczytałem się więcej tutaj o moim samochodzie niż mógłbym usłyszeć od mechanika.
Czytałem też poradniki z tego forum odnośnie kupienia 75, jest bardzo dużo małych aspektów, które mogą zaistnieć w aucie i mase rzeczy do ukrycia przez sprzedającego.

Pozdrawiam wszystkich, życzę szerokiej drogi i zadowolenia z własnych aut.

Michał.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 04, 2023 21:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 835
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 04, 2023 22:31   

W starszych automatach opartych na hydrokinetyku spalanie zawsze będzie nieco wyższe w porównaniu do manuala.

Ja niedawno na trasie Kielce - Piotrków Trybunalski miałem średnie spalanie 4,2 (start 3 w nocy, puściutka droga i manual oczywiście).

Prowadzenie auta jest uzależnione od stanu zawieszenia i ogumienia. Jeżeli wszystko będzie w porządku - będziesz zadowolony.

Widoczność... przednie słupki są dość grube, ale poza tym nie ma się do czego przyczepić.

Czy warto? Jak zadbany to jak najbardziej... ale za 7-10k może być różnie. Ja dla przykładu dzisiaj swojego za mniej niż 20k bym nie sprzedał.
 
 
michal81 



Dołączył: 04 Wrz 2023
Posty: 3



Wysłany: Wto Wrz 05, 2023 09:18   

Dziękuję za odpowiedź.

Spalanie 4,2 litra to jest kapitalny wynik. Czy w automacie jest możliwe osiągnięcie tych 5 litrów podobnie? Ta skrzynia w rover 75 jest "starszym typem"?

Większość roverów 75, które można wyszukać jest w cenach dużo poniżej 10 tysięcy, wiem że te sprawy były wałkowane wiele razy tutaj. Czy to jest norma że samochód w niższej cenie automatycznie będzie z nim coś nie tak?

Mojego rovera 45 (hatchback, diesel 2.0) kupiłem dopiero 2 lata temu w cenie 3 tysiące. To miało być auto na chwilę, kilka miesięcy, ale zostałem z nim 2 lata. Wtedy jeszcze nie przywiązywałem uwagi do wielu spraw. Parę rzeczy trzeba było przy nim zrobić, wydatek w czasie około 1,5 tysiąca. Ale ogólnie jestem z niego zadowolony. Wytrzymał naprawdę dużo włączając "rajdy" po lesie.

Dlatego zaskoczyła mnie zadeklarowana cena auta 20 tysięcy. (nie mówię że nie słuszna)

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Michał.
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 835
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 10, 2023 13:11   

Przy spokojnej jeździe poza miastem nie przekraczając 90km/h powinno się dać zejść ze spalaniem poniżej 5l/100km.

Cena zazwyczaj jest wyznacznikiem stanu auta. Doinwestowanego egzemplarza nikt nie sprzeda po średniej cenie rynkowej.
U mnie np. felgi z oponami są warte prawie 8k :głupek2:
Poza tym kompletne nowe zawieszenie i układ kierowniczy... mógł bym z 2 R75 kupić za to ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 75/MG ZT] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 24, 2011 19:44
kasjopea
Brak nowych postów [R75] Spalanie - Automat
maciekktm Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Cze 08, 2007 23:05
blue827
Brak nowych postów [rover 75 2.0 benzyna gaz v6 150 km automat ]
julrover Rover serii 75, MG ZT 0 Sob Lip 14, 2018 20:55
julrover
Brak nowych postów [R75] Jaki gaz do Rover 75 2.5 V6 177KM Automat??
unreal69 Rover serii 75, MG ZT 20 Czw Kwi 20, 2017 11:20
jmierzwa952
Brak nowych postów [Rover 75]Chyba zbyt wysokie spalanie...
Dominoz Rover serii 75, MG ZT 39 Sob Paź 03, 2015 23:43
mocu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink