Forum Klubu ROVERki.pl :: Tempest i VW
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Tempest i VW
Autor Wiadomość
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Pon Lis 19, 2007 12:04   

maciej napisał/a:
Swoją drogą to fascynuje mnie co ten gość co chce od Ciebie kupić ZR chce z nim potem zrobić...

zmienić budę na nową
części podobno ma
o szczegóły się nie pytałem
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 19, 2007 12:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 12:07   

Tempest napisał/a:
zmienić budę na nową

Tzn. co?
Weźmie zajeżdżoną 211 '96 i przełoży wszystko od ZR'a?
No i co zrobi z nr VIN, też przełoży? ;)

Bo jak dla mnie to jakieś szaleństwo, bo jeśli ma budę od ZR'a to chyba szukałby samego silnika...

Dziwne, ale pewnie w końcu wypłynie w jakimś ogłoszeniu to się dowiemy. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Pon Lis 19, 2007 12:09   

nie wnikam w szczegóły
po prostu chcę jak najszybciej sprzedać bo już mam na oku nowy samochód :wink:
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 12:11   

Tempest napisał/a:
nie wnikam w szczegóły
po prostu chcę jak najszybciej sprzedać bo już mam na oku nowy samochód

Rozumiem, co nie zmienia faktu, że wietrzę tutaj jakąś lepszą rzeźbę. ;D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Pon Lis 19, 2007 12:31   

masz na myśli rzeźbę odnośnie zakupu mojej ZR-ki i "naprawy" jej, czy odnośnie mojego zakupu samochodu?
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 12:33   

Tempest napisał/a:
masz na myśli rzeźbę odnośnie zakupu mojej ZR-ki i "naprawy" jej,

"Naprawy" ZR'a oczywiście, ale co w takim razie chcesz kupić skoro podejrzewasz, że mógłbym coś takiego podejrzewać nt. Twojego nowego autka? Przystanek??? ;) ;) ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Pon Lis 19, 2007 12:44   

na oku mam Golf'a V 2.0TDI, bo z ZS'a zrezygnowałem (za tą samą kasę mam niebitego golfa, na full wypasie i w mocnym dieselku)
gdyby ZS miał lepsze wyposażenie i lepsze wykończenia to pewnie nadal bym go szukał a tak, mimo bólu w sercu pewnie się rozstanę z marką MG-Rover na jakiś czas - co nie zmienia faktu, że może od czasu do czasu wpadnę na spocik (np. za tydzień na gokarciki :razz: )
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 12:57   

Tempest napisał/a:
a oku mam Golf'a V 2.0TDI,

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 13:16   

Tempest napisał/a:
na oku mam Golf'a V 2.0TDI, bo z ZS'a zrezygnowałem (za tą samą kasę mam niebitego golfa, na full wypasie i w mocnym dieselku)


Który rocznik?
Bo coś mi tu nie pasuje...
Marzenie przeciętnego polskiego rolnika z niezniszczalnym dieselem VW na full wypasie za cenę ZS'a?
I jeszcze nie bity?
Gdzie się takie okazje znajduje? ;)

Co do osobistych preferencji to VW nie kupiłbym na pewno ze względu na wykończenie - czarne plastiki i tapicerka, którą można zmywać wężem ogrodowym oraz to tragiczne niebieskie podświetlenie - mam w radiu i już mi wystarcza - na szczęście R600 ma klapkę, którą można radio zasłonić. :D

A nie myślałeś o Civic'u albo Corolli D4D?

Jakby miało być coś z VAG'ów to Audi lub Skoda (wersja budżetowa). ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Pon Lis 19, 2007 13:36   

piter34 napisał/a:
Tempest napisał/a:
a oku mam Golf'a V 2.0TDI,

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

coś taki zdziwiony piter???

maciej napisał/a:
Który rocznik?
Bo coś mi tu nie pasuje...
Marzenie przeciętnego polskiego rolnika z niezniszczalnym dieselem VW na full wypasie za cenę ZS'a?
I jeszcze nie bity?
Gdzie się takie okazje znajduje? ;)

A nie myślałeś o Civic'u albo Corolli D4D?

żeby daleko nie szukać podaję LINĘ na ten model co mnie inetresuje
co do Civica to myślałem, ale jak zobaczyłem co ma Honda w wyposażeniu w tej cenie a co Golf to jednak chyba niemców wezmę
Golf'a osobiście nie widziałem jakie ma wykończenia, ale wydaje mi się, że i tak lepsze od ZS'a, który wnętrzem (które mimo wszystko mi się podoba) nie powala za bardzo (przynajmniej w tej nowej budzie, a stara mnie nie interesuje)
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lis 19, 2007 13:42   

dziś siedziałem w VW i nie urzekło mnie to wnętrze. Niezła pozycja z kierownicą i wygodne fotele. Ale sama konsola jakaś taka nijaka no i materiały zarówno deski jak i foteli :blee: wersja wyposazebnia Trendline, a normalnie mi ceratą zajeżdzało ;)
Siedziałem też w Pasku i tam było dużo przyjemniej. Siedzienia w skórze dwukolorowej z dobrym trzymanienm bocznym , wnętrze czarne a konsola srebrna. Wygladało to nieźle, ale mysle, ze wersja z jasnym wnętrzem byłaby OK. w Pasku był duży + :D skrzynia DSG ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 14:05   

Polecam wybór Golfów na mobile.de i baaarrrddzzooo dokładne sprawdzenie tego auta, bo coś mi tu nie gra - znalazłem TRZY Golfy V z tym silnikiem poniżej 13000 EUR (48750 PLN), a przecież handlarz też chce zarobić.
Do tego ten allegrowicz jest "nowy"...

Po prostu nie chce mi się, wierzyć, że w kraju gdzie VW Golf i silnik TDI VAG cieszy się wręcz kultem trafia się taka okazja, skoro nie ma ich w ojczyźnie VW...

Na Twoim miejscu chyba szukałbym 45 i spojlerów od ZS'a. ;)

[ Dodano: Pon Lis 19, 2007 14:08 ]
Tempest napisał/a:
Golf'a osobiście nie widziałem jakie ma wykończenia, ale wydaje mi się, że i tak lepsze od ZS'a, który wnętrzem (które mimo wszystko mi się podoba) nie powala za bardzo (przynajmniej w tej nowej budzie, a stara mnie nie interesuje)

Nowe ZS'owe wnętrze średnio mi się podoba, ale jak dla mnie jest o niebo ładniejsze od Golfa, Ibizy, czy Octavii - w grupie VAG ładne wnętrze mają niestety auta od 120 tys. PLN w górę, bo tapicerka standardowego Paska to też tandeta.

[ Dodano: Pon Lis 19, 2007 14:10 ]
No i dolicz jeszcze koszty przywózki, akcyzy i przerejestrowania, bo na 99% auto nie jest przerejestrowane.

[ Dodano: Pon Lis 19, 2007 14:16 ]
Doczytałem jeszcze, że jeden z tych Golfów poniżej 13000 EUR nie ma silnika (mój niemiecki jest słaby, ale "!!!FAHRZEUG DER VW AG OHNE MOTOR!!!" - a "ohne" na pewno znaczy "bez", ale zdjęcia mówią wszystko ;) ), a drugi drzwi do lakierowania.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Przemek_Docent 




Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lis 19, 2007 14:22   Skoro nie Rover...

VW? :-( Alfę byś sobie kupił... Miałbyś auto z duszą :-) :-D Polecam!
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 14:30   

Tempest napisał/a:
co do Civica to myślałem, ale jak zobaczyłem co ma Honda w wyposażeniu w tej cenie a co Golf to jednak chyba niemców wezmę

Na pewno jest wyposażona w inny poziom frajdy z jazdy! ;)
Zgadnij na czyją korzyść - z praktyki znam różnicę między Paskiem, a Accordem, a podejrzewam, że w kompaktach jest jeszcze większa - różnca nie do przecenienia. :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Pon Lis 19, 2007 14:30   

oczywiście, że przed zakupem bym go dokładnie obejrzał
to samo zrobiłem jak zobaczyłem na allegro ZS'a z 2006 lekko uszkodzonego - chciałem kupić, sam zrobić (znaczy znajomy blacharz) i potem zagazować, ale jak się okazało koleś nie ma oryginałów papierów do niego (tylko duplikaty) a w dodatku trzeba jeszcze akcyzę zabulić, więc stwierdziłem, że moje poszukiwania nowego ZS'a sobie odpuszczę i poszukam czegoś bardziej "znanego"
przy okazji dobrze się składa, że ten Golfik jest akurat w Ząbkach, czyli "rzut beretem", więc jakby jakaś skucha to wiele na wachę nie wydam
swoją drogą patrząc na mobile.de to widzę, że i tak ceny wyglądają podobnie za ten model i ten rocznik (wyposażenia nie sprawdzałem)
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 14:33   

Tempest napisał/a:
widzę, że i tak ceny wyglądają podobnie za ten model i ten rocznik

?? ?
Jak to?
Przecież przed chwilą sprawdzałem i do 48750 PLN były 3 takie i to dwa z wadami (jeden bez silnika!!!), a tu masz 43900 PLN po kosztach "importera"?
To jest podobna cena?

Bo dla mnie tu coś nie gra...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
eszet 




Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 156
Skąd: Osiek k/Oświęcimia



Wysłany: Pon Lis 19, 2007 14:43   

Tempest napisał/a:
żeby daleko nie szukać podaję LINĘ na ten model co mnie inetresuje

Sorki,że się wtrącam,ale jeśli naprawdę chcesz kupić to auto,to obejrzyj go dokładnie i zapytaj gościa kiedy był ten przód robiony :idea:
.
Tempest napisał/a:
za tą samą kasę mam niebitego golfa

Jeśli to o niego Ci chodzi,to miałbym poważne wątpliwości.
_________________
Był Roverek....i jeszcze będzie !! !
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 14:44   

Tempest napisał/a:
coś taki zdziwiony piter???

Ludowóz Golf ma się nijak do MG ZSa. Stąd moje zdziwienie.
To tak jakbym szukał zaczynał poszukiwania od VW Polo, a skończył na R220 Coupe Tomcat. ;-)

Poza tym VW... :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 14:55   

Czy mi się wydaje, czy ten Golf ma prawy przedni błotnik w innym (ciemniejszym) odcieniu niż reszta nadwozia? Podobnież ze zderzakiem...
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 14:56   

piter34 napisał/a:
Poza tym VW...

To nie byłby pierwszy Rover Golf, ale tamten był kupiony z innych pobudek. ;)

Tempest polecam Ci przejechać się przed zakupem, bo z moich doświadczeń, to "Niemcom" zdecydowanie brakuje czegoś co nazywam "frajdą z jazdy" - to bdb urządzenia do przemieszczenia się z pkt. A do pkt. B, ale nic poza tym.

Jeśli kupujesz auto, które oprócz celów praktycznych ma Ci sprawić frajdę, to szukałbym gdzie indziej, choć znam jednego człowieka, któremu Golf V sprawia frajdę, ale on kupił nowego 1.4 GTi i chyba nigdy nie miał nic innego niż VW (najpierw Polo, a potem Touran). ;D

Moje doświadczenia z VW, Opla i Forda - mimo mocy wieją nudą i brak mi wrażeń, które zawsze towarzyszą mi w Roverkach, czy Hondach i podejrzewam, że z Alfami jest podobnie... ;)

Swoją drogą to jeśli go kupisz, to z chęcią się z Tobą przejadę, bo akurat 2.0 TDI nie miałem jeszcze okazji jechać nawet jako pasażer - może coś się zmieniło w niemieckim podejściu do projektowania aut... ;)

[ Dodano: Pon Lis 19, 2007 14:59 ]
PTE napisał/a:
Czy mi się wydaje, czy ten Golf ma prawy przedni błotnik w innym (ciemniejszym) odcieniu niż reszta nadwozia? Podobnież ze zderzakiem...

Tobie też? ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink