Forum Klubu ROVERki.pl :: Na ile wycenic rovera 220 turbo?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piter34
Sro Lis 14, 2007 11:14
Na ile wycenic rovera 220 turbo?
Autor Wiadomość
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 21, 2007 13:47   

Rowerowrx napisał/a:
Rover 827, 2.7 Benzyna, 1997r. cena 7.500 zł ... Tu masz przykład co jest złomem i antykiem... do tego samo z siebie, a nie dlatego że wpadło w rączki mechanikasadysty....
Już wolał bym Subaru Legacy, 2.2 benzyna, 1993r. mimo że starszy o 4 lata to jednak nawet z przebiegiem 300.000 km będzie o klasę mniej zawodny.

:rotfl:
Już pytałem skąd takie opinie, ale jakoś nie widzę odpowiedzi.
Widzę, że kolega używa TAKICH SAMYCH argumentów, jakie go tak irytują...

Tak się składa, że od 5 lat mam 827 (100 kkm), tylko, że model '93 i jakoś jedyne rzecz nieużytkowa (tarcze, klocki, amorki, sprzęgło, olej, filtry, świece, przewody, rozrząd), którą zrobiłem to wymiana układu hydraulicznego sprzęgła (jak dla mnie 14-lenia guma ma prawo sparcieć...) i mocowanie jednego czujnika ABSu - 14 lat i 230 kkm z czego 90 kkm na LPG (jestem conajmniej trzecim właścicielem, a auto sprowadzone z Francji, więc może być więcej), a kolega wskazał na 4 lata nowszy automat, który jest niezawodny, jeśli ktoś z niego nie wyleje ATF'a, a do tego w modelach po '95 poprawiono mocowania czujników ABS. :D
Dodam, że poprzedni właściciel - również Klubowicz miał go 4 lata i przejechał 40 kkm i również nie miał żadnych problemów.

Poza tym nie wiem, jak coś może być "o klasę mniej zawodne" od R827, bo mój mnie nigdy nie zawiódł. :D :D :D

dobryziom napisał/a:
Poproszę o znalezienie mi Subaru Legacy ,Imprezy obojętnie do max 10tys. nie starszej niż 93 rok aha i nie może być "jeżdżącym wrakiem".

No właśnie - kolego Rowerowrx pokażesz nam takie autka?

Bo R220 spełanijące takie warunki znamy. :)

Rowerowrx napisał/a:
Kiedyś w ASO zapytałem o cenę poduszki kierowcy.... 11.000 zł wartość wtedy samochodu 25.000 zł... Przednia szyba 2500 zł w ASO oryginalna. To był Rover 620 SDI...

A sprawdzałeś takie ceny do Subaru?

To poprosimy, bo argumentów to tu jakoś brak...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lis 21, 2007 13:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowerowrx
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lis 21, 2007 14:58   

maciej napisał/a:
Rowerowrx napisał/a:
Rover 827, 2.7 Benzyna, 1997r. cena 7.500 zł ... Tu masz przykład co jest złomem i antykiem... do tego samo z siebie, a nie dlatego że wpadło w rączki mechanikasadysty....
Już wolał bym Subaru Legacy, 2.2 benzyna, 1993r. mimo że starszy o 4 lata to jednak nawet z przebiegiem 300.000 km będzie o klasę mniej zawodny.

:rotfl:
Już pytałem skąd takie opinie, ale jakoś nie widzę odpowiedzi.
Widzę, że kolega używa TAKICH SAMYCH argumentów, jakie go tak irytują...

....
Poza tym nie wiem, jak coś może być "o klasę mniej zawodne" od R827, bo mój mnie nigdy nie zawiódł. :D :D :D

dobryziom napisał/a:
Poproszę o znalezienie mi Subaru Legacy ,Imprezy obojętnie do max 10tys. nie starszej niż 93 rok aha i nie może być "jeżdżącym wrakiem".

No właśnie - kolego Rowerowrx pokażesz nam takie autka?

Bo R220 spełanijące takie warunki znamy. :)

Rowerowrx napisał/a:
Kiedyś w ASO zapytałem o cenę poduszki kierowcy.... 11.000 zł wartość wtedy samochodu 25.000 zł... Przednia szyba 2500 zł w ASO oryginalna. To był Rover 620 SDI...

A sprawdzałeś takie ceny do Subaru?

To poprosimy, bo argumentów to tu jakoś brak...


No widzisz jak irytuje słaba argumentacja i opinie na podstawie jednej sztuki bądź przejażdżki jednym lub dwoma zniszczonymi egzemplarzami :)
No miałem kolegę co miał Rovera serii 8XX i włanie poległ przy tej skrzyni automatycznej. jeszcze dwa lata temu ten Rover stal za garażem w ogrodzie i już wyrastało z niego spore drzewo... no ale skoro stał sie Rover przekleństwem drwala i zakałą w oku ekologów to znaczy ze to szmelc... ?!

Zaprasza ma imprezy które podałem wcześniej, pojeździmy popijemy będzie pięknie :)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 21, 2007 15:18   

Rowerowrx napisał/a:
No widzisz jak irytuje słaba argumentacja i opinie na podstawie jednej sztuki bądź przejażdżki jednym lub dwoma zniszczonymi egzemplarzami

No właśnie... :)
Tylko zamiast odpowiedzieć konkretnymi argumentami odpowiedziałeś podobnym atakiem, ale rozumiem emocjonalne podejście. :D
Rowerowrx napisał/a:
No miałem kolegę co miał Rovera serii 8XX i włanie poległ przy tej skrzyni automatycznej.

W przypadku aut używanych zawsze ważniejsze od marki jest zachowanie poprzedniego właściciela, więc początek tej dyskusji polgejący na porównaniu cen aut 10-15 letnich z różnych klas był od razu absurdalny. :)

A tak jak napisałem - ztcw tą skrzynie można zabić tylko przez złą obsługę albo uszkodzenie mechaniczne (może ktoś jej wcześniej zrobił krzywdę)...

Warcajać do początku tematu i ceny za Tomcia to Tomcat to dwie olbrzymie przewagi nad Legacy - wygląd, o czym Owsik wspomniał (co zdecydowanie może wpływać na cenę) i prostszą budowę, co dla mnie wydaje mi się przesłaniem kolegi dobregozioma - niestety w kraju, w którym mamy tylu pseudomechaników, a "taniość jest w cenie" statystycznie łatwiej trafić uszkodzone Subaru zrobione "na sztukę" niż Tomcata, w którym mniej opłaca się robić "na sztukę", bo jak już coś się zepsuje to części z anglików są tanie, a konstrukcja na tyle standardowa (skrzynia, półoś, koło - no jest Torsen, ale on się raczej nie psuje), że w większości przypadków nawet pan Mietek sobie poradzi, bo to "prawie jak w Golfie". ;)

Oczywiście za Legacy przemawia moc i 4 łapki, ale to tylko zależy do czego chcesz mieć autko, a 200 KM w Tomciu do cywilnej jazdy wystarcza, a jeszcze lans z nadwozia targa. ;)

Rowerowrx napisał/a:
Zaprasza ma imprezy które podałem wcześniej, pojeździmy popijemy będzie pięknie

Bardzo chętnie, jak się uda czasowo. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Owsik 




Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 164



Wysłany: Sro Lis 21, 2007 16:01   

maciej napisał/a:
Oczywiście za Legacy przemawia moc i 4 łapki, ale to tylko zależy do czego chcesz mieć autko, a 200 KM w Tomciu do cywilnej jazdy wystarcza, a jeszcze lans z nadwozia targa. ;)


W Legacy jest ten lans, że zmieścisz do środka ...lodówkę :mrgreen: Mówię o kombi of course ;-)
_________________
BYŁ Rover 200 '99 1.4 16v - Midnight Blue
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 21, 2007 16:10   

Owsik napisał/a:
Legacy jest ten lans, że zmieścisz do środka ...lodówkę

Wiesz, w moich planach jak się R623 skończy (obliczam to na jakieś 2-3 lata) to są:
- Audi All Road Quattro
- Volvo XC70
- Subaru Forester

Właśnie z takich powodów, bo ma się zmieścić lodówka, kite, narty, pies i jeszcze ma wyjechać tam gdzie słabiej odśnieżają. :D

No a nie ma ZT-T albo Accorda z napędem na 4 łapki. :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Owsik 




Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 164



Wysłany: Sro Lis 21, 2007 23:49   

maciej napisał/a:
Wiesz, w moich planach jak się R623 skończy (obliczam to na jakieś 2-3 lata) to są:
- Audi All Road Quattro
- Volvo XC70
- Subaru Forester

Właśnie z takich powodów, bo ma się zmieścić lodówka, kite, narty, pies i jeszcze ma wyjechać tam gdzie słabiej odśnieżają. :D


Dorzuć jeszcze Legacy Outback ;-)
_________________
BYŁ Rover 200 '99 1.4 16v - Midnight Blue
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lis 22, 2007 10:19   

Owsik napisał/a:
Dorzuć jeszcze Legacy Outback

Cyba jednak Forester, ale jeszcze troche czasu minie. :)

No i zapomniałem o Mitsubishi Outlander.

Oczywiście fajniej byłoby:
- Range Rover
- Toyota Land Crusier
- Mitsubishi Pajero lub L200
ale wtedy musiałoby mnie było stać jeszcze na drugie auto miejsko-autostradowe - pomarzyć zawsze można. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Gru 07, 2007 13:36   

dobryziom napisał/a:
tak apropo Tomcat z 97 nie istnieje chyba ze mówimy o roku 1 rejestracji:)

Oczywiście, że istnieje... Tomcat wyprodukowany w 97 roku.

Rowerowrx napisał/a:
No widzisz jak irytuje słaba argumentacja i opinie na podstawie jednej sztuki bądź przejażdżki jednym lub dwoma zniszczonymi egzemplarzami :)

No jakoś właśnie brakło Tobie argumentów w dyskusji z maciejem. Wypunktował bardzo dokładnie... ;-)

dobryziom z kolei wyczerpał argumenty w dyskusji z Tobą.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Gru 07, 2007 18:35   

piter34 napisał/a:
dobryziom napisał/a:
tak apropo Tomcat z 97 nie istnieje chyba ze mówimy o roku 1 rejestracji:)

Oczywiście, że istnieje... Tomcat wyprodukowany w 97 roku.


poproszę dowody:) bo wydaje mi sie że październik 96 to była końcówka oczywiście ręki sobie nie dam uciąć:p było paru takich co dało i są bez reki hihihi
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Gru 07, 2007 22:10   

dobryziom napisał/a:
poproszę dowody:) bo wydaje mi sie że październik 96 to była końcówka oczywiście ręki sobie nie dam uciąć:p było paru takich co dało i są bez reki hihihi

Ty też byś bez ręki został. ;-)
Serię 200 w nadwoziach coupe/tourer/cabrio produkowano do listopada 98 roku.
Coupetki miały silniki 1.6 oraz 1.8VVC serii K.

Dobrym przykładem nowszego coupe (deska rozdzielcza jak w okrągłym R200) jest klubowicz Kruchy. Ma Tomcata 216.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Gru 09, 2007 17:43   

piter34 napisał/a:
Ma Tomcata 216
No Tomcia to raczej nie, ale 216 Coupe to i owszem ;)
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Gru 11, 2007 17:43   

thef napisał/a:
No Tomcia to raczej nie, ale 216 Coupe to i owszem ;)

Tomcat to nie jest wersja turbo, tylko cała gama R200 Coupe. :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Gru 11, 2007 17:45   

piter34 napisał/a:
Tomcat to nie jest wersja turbo, tylko cała gama R200 Coupe. :lol:
Hihi, no to wypadałoby uświadomić jeszcze tych klubowiczów, którzy mnie tak w Zatorze błędnie uświadomili :mrgreen:
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Gru 11, 2007 17:55   

thef napisał/a:
Hihi, no to wypadałoby uświadomić jeszcze tych klubowiczów, którzy mnie tak w Zatorze błędnie uświadomili :mrgreen:

Tomcat to była nazwa kodowa całego projektu R200 Coupe ale nie została nigdy użyta potem podczas sprzedaży.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Gru 11, 2007 18:18   

Ale po co to wszystko ?? :) Subaru fajne autka :) u mnie po Legnicy jezdzi Impreza 1.6 gosciu sie lansuje ze ma subarynke... Slicznie wyglada, jak na wiosne beda zloty na lotnisku to przymierze sie do niego swoim R200 :P

Dobryziom troche ubarwil swoja opowiesc... bo nie wzuca sie wszystkich aut do jednego worka... ktos bedzie mial roverka z padnietym silnikiem albo po przebiegu Bóg wie ile i ludzie na forum FSO beda snuć historie ze polonezem na LPG objezdzaja R200 :P

Ja tez objechalem ostatnio Vectre A GT ale to nie znaczy ze objade wszystkie :P
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Owsik 




Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 164



Wysłany: Sro Gru 12, 2007 01:47   

michone napisał/a:
u mnie po Legnicy jezdzi Impreza 1.6 gosciu sie lansuje ze ma subarynke... Slicznie wyglada, jak na wiosne beda zloty na lotnisku to przymierze sie do niego swoim R200 :P


Impreza 1.6 nie jedzie nic a nic ;-) Nawet 2.0 N/A demonami prędkości nie są.
_________________
BYŁ Rover 200 '99 1.4 16v - Midnight Blue
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Rover Turbo bez Turbo :)
dobryziom Offtopic 8 Sro Lis 11, 2009 11:43
Brt
Brak nowych postów MG ZR Turbo
Perez Offtopic 0 Nie Lut 27, 2011 18:53
Perez
Brak nowych postów mój MGF w TVN Turbo
Mad Offtopic 24 Czw Sty 27, 2011 11:36
colin1983
Brak nowych postów MG ZR TURBO!!!
Kaczor Offtopic 7 Wto Cze 12, 2007 00:01
Przemek_Docent
Brak nowych postów Rover 420 GSi Turbo
Wojtek88 Offtopic 8 Czw Paź 09, 2008 18:08
Wojtek88



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink