Forum Klubu ROVERki.pl :: Rozpórka zawieszenia. Gdzie mogę kupić do MG ZR 2.0 D ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rozpórka zawieszenia. Gdzie mogę kupić do MG ZR 2.0 D ?
Autor Wiadomość
rabbit 



Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 6
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Mar 04, 2008 21:55   

zouza napisał/a:
z tego co ja wiem moim skromnym babskim zdaniem rozpórka nie ma poprawiać przyczepności tylko właśnie usztywniać budę i chronić np przed pęknięciem szyby albo budy na dziurach w np obniżonych autach.


brawo zouza! wszystko się zgadza. O ile u mnie rozpórka nie zmieniła wrażeń z jazdy, to znajomemu przy stłuczce uratowała kielich od przesunięcia/przekoszenia. W innym aucie. Ale zasada jest uniwersalna.

PS. Niektórzy czują to usztywnienie. Myślę, że starzy wyjadacze (albo ulegający autosugestii :) . Tak czy siak imho warto zakladać.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 04, 2008 21:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Pią Maj 30, 2008 21:39   

rabbit napisał/a:
brawo zouza

Ano właśnie, brawa za rozumienie praw fizyki i za pojęcie o samochodach :) Rozpórka świetnie usztywnia nadwozie, ograniczając skrzypienia nadwozia i możliwość pęknięcia przedniej szyby na dużych dziurach. Natomiast wiem ze swojego doświadczenia że najlepszym efektem jest ograniczenie podskakiwania przednich kół i falowania auta w bocznym poślizgu (Mcphersony się nie wyginają w każdą stronę tylko siedzą sztywno na swoich miejscach). A wracając do niektórych twierdzeń które padły, rozpórka nie wpływa, bo fizycznie nie może, na sztywność zawieszenia, więc po założeniu jest tak samo jak przed założeniem tylko trochę bezpieczniej ;)
W związku z tym własnie szukam dla mojego ZR 160 rozpórki, bo już go bardzo lubię i nie chciałbym że na naszych !@#$%^ drogach coś mu się stało. Problem jest taki że kilku producentów (np. e-tech i omp) podają że ich rozpórki pasują tylko do roverów 200, 25 i MG ZR 1,4 :( Czy ktoś wie czy sparco podchodzą do 160 i jak już to który model (stalowa czy aluminowa)
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 00:54   

Tylko należy pamiętać, że trzeba spiąć dół i górę, żeby to miało jakiś większy sens ;-)
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 08:16   

ownstlr napisał/a:
Tylko należy pamiętać, że trzeba spiąć dół i górę, żeby to miało jakiś większy sens ;-)
tez to gdzies napisalem :) ale nigdzie nie ma kitow dol + góra...
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 11:52   

spiąć górę i dół ? sorry ale nie widziałem żeby ktoś tu jeździł na torze lub driftował :rotfl:
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 12:08   

dobryziom napisał/a:
spiąć górę i dół ? sorry ale nie widziałem żeby ktoś tu jeździł na torze lub driftował :rotfl:


To jak już to lepiej samą górę? ;-)
Nie wiem jakie R220 ma zwieszenie ale MG ZS 180 ma ,,takie se''. To standardowe Delphi niby jest sztywne (na 205/40R17) ale na zakrętach czasami jakby trochę brakowało... może to moje bardzo subiektywne odczucie ;-/ Jeżeli MG ZR ma podobne zawieszenie (a chyba ma) to czasami ktoś może chcieć to usztywnić.

Nie trzeba chyba profesjonalnie jeździć na rajdach i brać udział w turniejach, żeby lubić pewne wrażenia z jazdy ;-) ?
 
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 12:28   

o standardowym zawieszeniu nie rozmawiajmy bo każdy wie jakie jest :rotfl: ja u siebie mam poprawiona serie i ogólnie jestem zadowolony chociaż zawsze może być lepiej, lecz spinanie dołu to już przesada tym bardziej ze takie zestawy w 90% są dedykowane do samochodów typu drift lub wrc wiec próżno szukać takiego do Rovera lub MG...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 12:44   

Do Civic'ów jest pełno tego na eBay więc myślę, że coś by się dopasowało... przynajmniej do R45/ZS
 
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 12:55   

to prawda do hondy części jest full różnej jakości w rożnych cenach w sumie jak ktoś by dobrze poszukał może i by coś dobrał kto wie :)


PS tak ku przestrodze... kolega zakupił na ebay cały kit wydechowy z nierdzewki. Piękny świecący od kolektora aż po tłumik końcowy cena super okazyjna niecałe 1000PLN z przesyłka, tylko skręcasz i jeździsz zero spawania czy innego babrania :) w czasie składania wyszedł pierwszy problem niby wszystko ładnie pasowało tylko ze rurki miały tak cienka ściankę ze można było je wygiąć w rekach... słyszałem tez o przypadku ze kolektor tez do civa pod turbo po jednej jeździe dosłownie spłynął w dół:p wiec uważajcie na chińskie zabaweczki różniące sie znacznie cena od innych produktów:)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 13:33   

tak z ciekawosci znalazlem http://www.el-tec.pl/rozporki.html ceny atrakcyjne
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 13:35   

michone napisał/a:
tak z ciekawosci znalazlem http://www.el-tec.pl/rozporki.html ceny atrakcyjne


Bo ja wiem czy atrakcyjne, za niecałe 400zł jest przód Sparco do rovera, trochę do tej ceny dołożysz i masz rozpórkę alu.
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 14:14   

hehe el-tec dobra, bardzo droga firma :) chyba nie trzeba reklamować... jak znajdę to wkleję namiar do firmy gdzie robią pod wymiar za około 200PLN


http://www.darstuning.com.pl/document.php?id=290 tak będzie taniej szybciej i lżej :ok:
_________________
Tomcata na części info na PW
Ostatnio zmieniony przez dobryziom Wto Cze 17, 2008 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 14:22   

zouza napisał/a:
michone napisał/a:
tak z ciekawosci znalazlem http://www.el-tec.pl/rozporki.html ceny atrakcyjne


Bo ja wiem czy atrakcyjne, za niecałe 400zł jest przód Sparco do rovera, trochę do tej ceny dołożysz i masz rozpórkę alu.
ale sparco nie ma w ofercie tylu ani dolu :)
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 14:36   

dobryziom napisał/a:
hehe el-tec dobra, bardzo droga firma :) chyba nie trzeba reklamować... jak znajdę to wkleję namiar do firmy gdzie robią pod wymiar za około 200PLN


http://www.darstuning.com.pl/document.php?id=290 tak będzie taniej szybciej i lżej :ok:


ooooo i alu... dobre, kce kce :serducha:
Kurcze, gdyby mi chłodnica nie padła... :beczy: ale link poszedł do ulubionych
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 15:04   

Ale twierdzicie, że założenie rozpórki tylko na górny przód do Roverka da coś więcej niż ,,wiejski tuning'' wizualny? Te samochody są eleganckie i rozpórka pasuje do nich jak śledź do lodów.
 
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 15:09   

ownstlr napisał/a:
Ale twierdzicie, że założenie rozpórki tylko na górny przód do Roverka da coś więcej niż ,,wiejski tuning'' wizualny? Te samochody są eleganckie i rozpórka pasuje do nich jak śledź do lodów.


Imo daje, zwłaszcza przy glebie, a jak słyszę jak buda mi jęczy na dziurach to mnie serce boli. Poza tym rozpórka jest pod maska i wisi mi jak wygląda byle coś dawała.
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 15:21   

ownstlr ty chyba nie rozumiesz tematu i czemu służy rozporka górna...
u mnie w samochodzie jest bardzo twarde zawieszenie plus kola na profilu 40... bez rozpórki nie wyobrażam sobie jazdy już dawno przy naszych polskich drogach złożyły i powybijały by mi sie kielichy nie mówiąc o zniekształceniach karoserii lub pęknięciu szyby... nie wiem czemu kojarzysz rozpórkę z wiejskim tuningiem? może jakiś konkretny argument bo to ze źle wygląda pod maska jakoś mnie nie przekonuje...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Sob Lip 12, 2008 23:24   

ownstlr napisał/a:
Ale twierdzicie, że założenie rozpórki tylko na górny przód do Roverka da coś więcej niż ,,wiejski tuning'' wizualny?

Ha, dzisiaj założyłem czerwoną OMP i pomijając że wieś tańczy i śpiewa a mi przybyło ze 6 koni w ZRze i 5cm w obwodzie bicepsu :mrgreen: to uważam że zachowanie autka się zauważalnie poprawiło, na seryjnym zawieszeniu z rozpórką przejeżdżam pewien "OS" koło mojej pracy :D z prędkościami zbliżonymi do tych jakie robiłem na gwincie KW bez rozpórki... Mało tego to ze względu na bardzo solidne wykonanie tej rozpórki a zwłaszcza grubą blachę na obwodzie kielicha, gdzie działają największe siły, mam wrażenie że mniej się przenosza wstrząsy na budę a zostają bardziej na zawieszeniu. I to wszystko przy samochodzie który nie był bity, ma mały przebieg i jest mało wytłuczony - nic nie skrzypi, zgrzyta, żadnych objawów pracy nadwozia, a przy aucie z dużo większym przebiegiem, przy nadwerężonej budzie (jak mój poprzedni hot-hatch - Lanos 1.6) różnice są jeszcze bardziej odczuwalne... To jeden z tych "tjuningowych" elementów który można każdemu polecić - ważne tylko żeby nie połamać auta przy zakładaniu, jak genialny mechanik zacznie śrubą rzymską kręcić
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Lip 13, 2008 01:37   

czyli kupiles rozporke regulowana, bo sa tez robione pod wymiar.

zrob jakies foty swojego autka i podrzuc na forum ;)

pozdr.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

  Wysłany: Pią Lis 14, 2008 13:15   

Brt napisał/a:
Cytat:
te 600 zl np w opony TOYO TR1
właśnie to zrobiłem :] a na rozpórkę nie mam miejsca :||


Temat trochę stary, ale ja się właśnie przymierzam na zakup rozporki tylko ma pytanie czemu nie masz miejsca u siebie brt :?: Tylko droga myśl jaka mam to ta, czy ma sens jak mam orig. zawieszenie Rovera, anie chce zmieniać na inne bo się obniża a ja już mam z tym co jest problemy z wjazdem do mojego garażu :neutral:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Big Brake Kit- gdzie kupic tarcze ?
MlodyP3G Tuning mechaniczny 2 Sro Maj 30, 2007 22:10
srbenda
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Rover 200 SDi] .Gdzie kupić Power BOX prosze o adres.
tuptus2222 Tuning mechaniczny 1 Czw Cze 14, 2012 21:33
Adrian
Brak nowych postów Rozpórka kielichów MG ZR
Gość Tuning mechaniczny 50 Nie Lut 21, 2010 12:44
Paul119
Brak nowych postów [R45] Rozpórka górna
Bartek8508 Tuning mechaniczny 8 Nie Paź 21, 2012 21:07
Remigiusz
Brak nowych postów MG ZR rozpórka jaka?
scorpion Tuning mechaniczny 6 Sob Lip 28, 2012 19:04
scorpion



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink