Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220SD] Lampy przednie - które i czy warto?! dopasowanie..
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220SD] Lampy przednie - które i czy warto?! dopasowanie..

(Depo vs DJAuto vs inne)
Autor Wiadomość
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 22:57   

krzysztof_ns napisał/a:
czytalem ze zalozenie przekaznikow na swiatla mijania daje dobre efekty - przyznam ze nie znam tematu w ogole, z jakimi kosztami to sie wiaze i czy wymaga duzego nakladu pracy?


TU masz bardzo fajny opis z fotkami jak i gdzie zamontowac przekazniki.
Zanim jednak zaczniesz robic to pomiez sobie napiecie (silnik wlaczony) na akumulatorze a potem na zdjetej kostce od swiatel mijania. Mi na aku pokazywalo 13.8V a na kostce 13.5V, wiec spadek byl minimalny i wynosil 0.3V zakladanie przekaznikow okazalo sie bezsensowne.
Slyszalem, ze niektorzy sprawdzaja prostym sposobem---wlaczaja swiatla i przytykaja do plusa w zarowce kabel bezposrednio z akumulatora (tez plus), jesli nie bedzie roznicy w jasnosci swiecenia to spadek napiecia jest znikomy.
Ostatnio zmieniony przez Lechos Wto Gru 09, 2008 23:02, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 09, 2008 22:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 22:58   

sorki że Cie zawiodłem :P ;) po prostu to byyyyłłłł mooommeenntttt ;) wieczorem palnałem sarenkę a dwa dni póxniej lampa była u mnie ;) i akurat trafiłem na djauto ;) ale ........ jak załozylem tą jedną i się okazało, że mam światła a nie świeczki i że jest o niebo ładniejsza od orginału to dokupilem drugą :D i przy okazji dorobiłem przekaźnik i wstawiłem lepsze żarówki :) i to działa :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
krzysztof_ns 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 367
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Sro Gru 10, 2008 07:16   

wizualnie faktycznie wyglada ladnie - w zasadzie procz oryginaly wg mnie tylko zamiennik DEPO i DJ pod tym wzgledem kwalifikuja sie do zakupu - kwestia pozostaje tylko to nieszczesne dopasowania - dwa aspekty:
-to jak "uwypuklaja" po zalozeniu - czy roznica wplywa na wizualna strone
- czy nie widac roznic w przestrzeniach ("szparay") gdzies na bokach czy dolem/gora,

przyznam szczerze ze przod samochodu wg mnie jest jego najlepsza strona - zatem wolalbym jej nie "szargac": )

Czy ktos ma moze doswiadczenia z DEPO - z tym jak swieca, jak leza po dopasowaniu etc. - bylbym wdzieczny za uwagi...moze ktos ma zdjecia lapm DEPO po spasowaniu - lub moze je udostepnic do porowniania z Brt'owymi DJ...

Lechos - serdecznosc za konkret !

PS. czy ABAKUS to tensam produkt co DEPO? czytalme ze Abakus to przedstawiciel oficjalny DEPO, ale produkty w katalogach np.Intercars operuja nazewnictwem ABAUS - co dziwne...

PS2. Brt - spokojnie: ) to tylko swiadczy o moim dobrym zdaniu na Twoj temat (deyzyjnosc i zasadnosc zakupow) i na temat wiedzy o R: ) jesli udaloby ci sie "walnac" fotki - bede zobowiazany...
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Gru 10, 2008 10:28   

Obiecane fotki: :) Na prawej widać tak jakby troche inną krzywiznę w porównaniu do linii maski. Może lampa powinna ciut głębiej wejsć i wtedy wszystko by się wyrównało, ale u mnie pomimo starań nie chciała. Moje auto nie jest "bezwypadkowe" :mrg: i moze to być przyczyną, ale orginał wchodził i był spasowany jak lewa lampa. (fotka dla porównania) ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
krzysztof_ns 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 367
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Sro Gru 10, 2008 21:40   

Brt - dzieki za konkret, dokladine o to chodzilo...choc musze stwierdzic ze to niedopasowanie nieco "depcze" moja wrazliwosc estetyczna: ) wg mnie nie wygolada zbyt dobrze i niespasowanie jest jednak widoczne...mysle ze to ze wzgl na szklo - ktore m.in.dlateog zostalo wycofane ze ciezko jest uzyskac pewne precyzyjne ksztalty w szkle...wybor jednak padl na DEPO+OSRAM Night...martwi mnie tylko nieco ta kwestia zaslepiania otworu silniczka - mam nadzieje ze uda sie cos dokleic i ustawic prawidlowo swiatlo,

moze uda mi sie przeslac zdjecia spasowania DEPO - mam nadzieje ze beda lezec jak nalezy,
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Gru 10, 2008 22:13   

czekam na efekty i wrażenia z montazu :ok: :)
krzysztof_ns napisał/a:
martwi mnie tylko nieco ta kwestia zaslepiania otworu silniczka - mam nadzieje ze uda sie cos dokleic i ustawic prawidlowo swiatlo,
czas Cie nie goni, wiec możesz spokojnie coś dopasować :) powodzenia :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Desper 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 73
Skąd: Trójmiasto i Hel



Wysłany: Czw Gru 11, 2008 10:08   

krzysztof_ns napisał/a:
Brt - dzieki za konkret, dokladine o to chodzilo...choc musze stwierdzic ze to niedopasowanie nieco "depcze" moja wrazliwosc estetyczna: ) wg mnie nie wygolada zbyt dobrze i niespasowanie jest jednak widoczne...mysle ze to ze wzgl na szklo


Jak Brt napisał jego "R" to autko z "przeszłością".
Na zdjęciach widać, że lewa strona różni się od prawej (linia maski, szpary, błotniki). W tym przypadku wina może być i po stronie samochodu i samych reflektorów. W innym aucie lampy mogą ułożyć się zupełnie inaczej, aczkolwiek niekoniecznie idealnie :wink: , ale dopóki nie sprawdzisz, nie dowiesz się tego.
Pozdr.
_________________
Pozdr.
Radek
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Gru 11, 2008 12:49   

Z lewej strony są ślady po sarnie i dlatego szpary są nierówne, z prawej jest "teoretycznie" ok. Przed sarną było równo ;) W każdym razie seryjna lampa prawa wchodziła bez problemu i ładnie pasowała, a DJ Auto tak jak widać ;) Musiałby sie ktoś z bezwypadkowca wypowiedzieć o montażu tych lamp, wtedy by była jasnosć dla potomnych :ok: ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
krzysztof_ns 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 367
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Sob Gru 13, 2008 10:22   

wlasnie zakupilem DEPO - decyzja padla wlasnie na takieze wzgledu na jakosc i PRZED WSZYSTKIM na cene po jakiej udalo mi sie je znalezc, przeszukalem w zasadzie cala siec (3 dni szukania) i najtansza oferte wraz z super obsluga (gosc pieswiecil mi 15 min na to aby wytlumaczyc dokladnie to co posiada i nawet poszedl na magazyn aby sprawdzic czy opakowanie jest takie jak byc powinno - czyli oznakowane fabrycznie DEPO wraz z gwarancja - ktorej sprzedawcy np. na allegro nie udzielali, mimo tego ze zgodnie z EU maja taki obowiazek), dzis zakladam lapki - jak pojawia sie w moim R - przesle fotki,

dla zainteresowanych (aby oszczedzic szukania po calej sieci innym) - ponizej podaje link do tych lamp i sklepu w ktotym je znalazlem:

http://www.autoczesci.aut...age=01&ar=17415
 
 
praktis 



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 736
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Sob Gru 13, 2008 16:37   

Fajny sklepik, znalazłem tam też lampy do R400 po 250zł sztuka, chyba się skuszę bo moje marnie sobie dają radę. Dzięki za link.
_________________
Kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle ...
 
 
yorker 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 116
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Gru 13, 2008 16:37   

Ja mam z kolei problem z zakupieniem silniczków, obdzwoniłem już tyle osób z ogłoszeń R na części i wszędzie słyszę: "nie mam już", "niedawno sprzedałem", albo "mam ale został mi tylko jeden" :neutral: :neutral: Ale nic nie poddam się znajdę je :twisted:
Jakby jednak ktoś miał namiar na kogoś kto posiada silniczki do regulacji świateł to bardzo bym był wdzięczny.
Jeszcze jedno czy wie ktoś gdzie można dostać ten, nie wiem jak to się nazywa, do ustawiania lamp od środka. Tak żeby ładnie pasował, a najlepiej jakby był od rovera :wink:
_________________
POZDRAWIAM
 
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Nie Gru 14, 2008 22:59   

yorker napisał/a:
Ja mam z kolei problem z zakupieniem silniczków, obdzwoniłem już tyle osób z ogłoszeń R na części i wszędzie słyszę: "nie mam już", "niedawno sprzedałem", albo "mam ale został mi tylko jeden" :neutral: :neutral: Ale nic nie poddam się znajdę je :twisted:
Jakby jednak ktoś miał namiar na kogoś kto posiada silniczki do regulacji świateł to bardzo bym był wdzięczny.
Jeszcze jedno czy wie ktoś gdzie można dostać ten, nie wiem jak to się nazywa, do ustawiania lamp od środka. Tak żeby ładnie pasował, a najlepiej jakby był od rovera :wink:
Mam jedno i drugie. :jezor:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Pon Gru 15, 2008 17:42   

praktis napisał/a:
znalazłem tam też lampy do R400 po 250zł sztuka, chyba się skuszę

TU masz zdecydowanie taniej bo o cala stowke
 
 
 
sound_wave 



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 2
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Pon Gru 15, 2008 17:50   

Witam!
Przepraszam że w tym temacie ale po założeniu dwóch innych nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Otóż:


Niedawno miałem małą stłuczkę moim roverkiem 414, no i niestety zderzak był do wymiany i maska . Zbił sie także prawy halogen, a przy lewy zniszczył się jeden z uchwytów mocujących. Chciałem zakupić na internecie wymiennik prawego, ale jest bardzo mało aukcji z tą częścią, a niestety widzę ze przeważnie sprzedawane sa tylko komplety maskownice + Halogeny. Na innych aukcjach zauważyłem, że od Rovera 200 Są bardzo podobne... czy można zastosować zamiast konkretnych od modelu serii 400 to np: od modelu 200, 25 , 45 , 75 ? Czy będa pasować i się nadawać ? Co o tym myślicie ? mój Rover 414 1.4 Benzyna 105 KM Rocznik 96 z góry dziękuję za odpowiedz! pozdrawiam Przemek
 
 
yorker 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 116
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Gru 17, 2008 17:49   

R-200 napisał/a:
Mam jedno i drugie.


a możesz pstryknąć fotkę tego przełącznika, chciałbym widzieć jak to wygląda. No i oczywiście cena :wink:
_________________
POZDRAWIAM
 
 
 
krzysztof_ns 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 367
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Sro Gru 17, 2008 21:43   

dzis zalozylem lapmy - okazalo sie ze nie obylo sie bez koniecnzosci zakupu silniczkow - udalo mi sie dostac oryginaly Valeo w cenie 40/szt + w gratisie przelacznik swiatel...i teraz pytanie - czy jelsi mam kostke z przelacznikiem i silniczki sprawne zostalo jeszcze wiele kosztow i roboty aby w pelni zautomatyzowac lampy? jak to dokladnie wyglada kosztowo i roboczo?

PS. zalozylem OSRAM +90% - z nowymi lampami....MIAZGA!:)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Gru 17, 2008 21:52   

krzysztof_ns napisał/a:
jak to dokladnie wyglada kosztowo i roboczo?

powiedzmy 10 metrów przewodu 0,75 mm2 + trochę złączek. Grzebania na 2 - 3 h na oko, trzeba przeciągnąć przewody od lamp (3 żyły) do środka auta i połaczyć wg schematu z rave. Ja bym zrobił mając silniczki (mam ten komfort, że samemu robię takie rzeczy ;) )
Cytat:
PS. zalozylem OSRAM +90% - z nowymi lampami....MIAZGA!:)

:ok: :) a jak spasowanie ?? zadowolony :) ??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
krzysztof_ns 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 367
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Sro Gru 17, 2008 22:19   

spasowanie chyba w porzadku - choc szczerze mowiac mimo wszystko jakby nieco "odstawaly" momentami...byc moze tak juz ma byc, albo faktycznie oryginal to oryginal...postaram sie przeslac zdjecia po weekendzie, ocenisz sam...
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Gru 20, 2008 18:12   

krzysztof_ns napisał/a:
wlasnie zakupilem DEPO - decyzja padla wlasnie na takieze wzgledu na jakosc i PRZED WSZYSTKIM na cene po jakiej udalo mi sie je znalezc, przeszukalem w zasadzie cala siec (3 dni szukania) i najtansza oferte wraz z super obsluga (gosc pieswiecil mi 15 min na to aby wytlumaczyc dokladnie to co posiada i nawet poszedl na magazyn aby sprawdzic czy opakowanie jest takie jak byc powinno - czyli oznakowane fabrycznie DEPO wraz z gwarancja - ktorej sprzedawcy np. na allegro nie udzielali, mimo tego ze zgodnie z EU maja taki obowiazek), dzis zakladam lapki - jak pojawia sie w moim R - przesle fotki,

dla zainteresowanych (aby oszczedzic szukania po calej sieci innym) - ponizej podaje link do tych lamp i sklepu w ktotym je znalazlem:

http://www.autoczesci.aut...age=01&ar=17415


Strasznie drogo! W intercars kupilem taniej Depo (256zl za komplet). Swieca rzeczywiscie swietnie. Spasowanie tez jest OK. Tez mam je w komplecie z Osramami Nightbreaker.
 
 
krzysztof_ns 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 367
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Pon Gru 22, 2008 15:43   

w Inter w chwili kiedy kupowalem lampki cena byla 160zl/szt + przesylka...tutaj koszt z rejestracja na stronie to 150zl/szt, poza tym nie placilem za przesylke, wiec w porownaniu z Inter czy allegro - wyszlo taniej...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [R220SD 97']Opony - ktore wybrac? 4xbieznik czy 2+2...?!
(kilka konkretnych propozycji...)
krzysztof_ns Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Czw Lis 06, 2008 22:10
krzysztof_ns
Brak nowych postów [r200] tarcze nacinane ktore lepsze i czy warto?
Naki17 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Wto Lis 06, 2012 12:02
Marc-in
Brak nowych postów [R220SD] Lampy przód pomoc przy wyborze.
silnoreki2000 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Maj 29, 2013 11:31
silnoreki2000
Brak nowych postów [R220SD 98'] Miejsca w których warto dokonac konserwacji.
Co zakonserwowac??
Nextassy Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Mar 31, 2010 15:47
szoso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink