Forum Klubu ROVERki.pl :: Właśny interes,biznes
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Właśny interes,biznes
Autor Wiadomość
bambi 




Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 101
Skąd: Jasło

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 18, 2010 14:12   

też myśle nad założeniem własnej działalności i właśnie składam wniosek do UP o dotacje :)
_________________
...heaven can wait, belt up...
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 18, 2010 14:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Mar 18, 2010 16:13   

szukaj kto u Ciebie daje z kapitalu ludzkiego 6.2. 50tys na otworzenie dzialalnosci :)
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Czw Mar 18, 2010 22:48   

michone napisał/a:
szukaj kto u Ciebie daje z kapitalu ludzkiego 6.2. 50tys na otworzenie dzialalnosci

Ja to z tego nic nie rozumiem co napisales tutaj
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
krzychu.b 




Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 165
Skąd: Ryczówek

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 19, 2010 22:01   

szymon1986, dotacje UP to nic strasznego,wniosek może wygląda na obszerny ale jest prosty w wypełnieniu(sam wypełniłem ze skutkiem pozytywnym).Dość ważne jest żeby mieć wykształcenie pokrywało się z otwieraną działalnością lub chociaż jakiś udokumentowany staż.Co do rozliczenia zakupów to lepiej kupować za gotówkę bo w przypadku płacenia kartą trzeba dostarczyć dodatkowe świstki z banku.Jak będziesz miał jakieś pytania o dotacje z UP to chętnie pomogę.Perez, kolejki są nachodzić się też trza ale warto.Samo nie przyjdzie.
_________________
https://picasaweb.google.com/108088249941867369207/MOJROVERUNIO75
https://picasaweb.google.com/108088249941867369207/FotoBud02#
 
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Sob Mar 20, 2010 21:58   

krzychu.b napisał/a:
Samo nie przyjdzie.

No racja, racja, ja to troche przegapilem temat :/
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
k3master 




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 115
Skąd: Książ Wielki



Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 14:55   

Witam,
Ja właśnie czekam na wpłatę pieniążków z dotacji. Brałem udział w programie 6.2 Kapitał Ludzki w woj. małopolskim.

Udało się i nie było tak straszenie, jakby można się spodziewać po dotacjach unijnych. Oczywiście papierologii i formalności co niemiara. Druga sprawa to poświęcenie sporej ilości swojego czasu na szkolenia i udział w sesjach doradztwa.

No i biznes plan na zakończenie - tutaj liczy się pomysł (niekoniecznie super-hiper innowacyjny) i odpowiednie uargumentowanie. Wszystko jest do przejścia z odrobiną wysiłku i cierpliwości :-)

Myślę, że warto spróbować. 40 tys. to zawsze spory zastrzyk kasy na początek działalności.
Pozdrawiam

k3master
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 20:11   

Napisz cos wiecej. Jakie sa warunki wydania kasy, na co mozna, czy miales dzialalnosc, czy na nowo otwarta?
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
k3master 




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 115
Skąd: Książ Wielki



Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 11:00   

Hej,
Warunków, aby się starać o to dofinansowanie było kilka m.in:
- nie można było mieć działalności gospodarczej
- nie można było korzystać z innych dotacji
- miejsce zamieszkania w danym powiecie
- chęć założenia dział. gosp.

I potem po kolei było:
- złożenie wniosku
- rozmowa kwalifikacyjna z doradcą zawodowym
- rozmowa kwalifikacyjna z doradcami ds. prowadzenia dział. gosp.
- szkolenia (wykłady+ćwiczenia)
- spotkania z doradcami (w zależności od potrzeb: marketing, prawo, finanse itd)
- test z wiedzy zdobytej na szkoleniach
- złożenie biznes planu
- oczekiwanie na wyniki :-)
- założenie działalności gospodarczej

Po wynikach dostałem decyzję i wypłata kasy ma odbyć się w dwóch transzach:
- 85% kwoty jako pierwsza transza, a pozostałe 15% po rozliczeniu wydatków. Jednocześnie trzeba więc te 15% założyć z własnej kieszeni (tzw. wkład własny), potem jest to zwracane.
Wydatki mają być przeznaczone na rzeczy dokładnie takie jakie wyszczególniłeś w biznes planie. To również będzie później sprawdzane podczas weryfikacji wykorzystania dotacji.
To póki co jeszcze jest przede mną.
Aha, aby nie musieć zwracać dotacyjnej kasy to trzeba oczywiście udokumentować wszystkie wydatki (faktury itd.) oraz utrzymać działalność przez okres min. 1 roku.

Jak będziesz miał inne pytania to śmiało.
Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 14:03   

k3master napisał/a:
oraz utrzymać działalność przez okres min. 1 roku.



No to jest chyba warunek, który w przypadku dotacji na działalność zawsze musi zostać wypełniony :)

Znajomy gdzieś z rok temu podjął decyzje, że otworzy myjnię (kiedyś tam pracował u innego gościa, który to prowadził), dostał bodajże 15 000 i nie dość, że już chyba rok to utrzymał to dodatkowo zyski ma niesamowite. Raz, że pracował tam kiedyś; raz u swojego ojca, później u wspomnianego gościa, więc raczej każdy go tam zna a dwa, że sama myjnia jest raczej dobrze znana, więc nieźle się w to wkomponował.

Drugi mój znajomy ostatnio z dziewczyną otworzył sklepik w InterMarche ze sztuczną biżuterią. Ona miała jakieś dojścia w hurtowni, która takie duperelki sprzedaje i kupiła za grosze towar. Dostali 14 000 z urzędu pracy na rozkręcenie interesu. Ciekaw jestem jak im to wypali, bo wcześniej gość miał tam telefony komórkowe i niezbyt zainteresowanie było duże ;)
 
 
 
Tomek1212 




Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 18:46   

k3master, a czy potrzebni są żyranci lub blokada środków na koncie, w celu zabezpieczenia dotacji ?
 
 
 
k3master 




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 115
Skąd: Książ Wielki



Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 21:05   

Jeśli chodzi o zabezpieczenie dotacji to było do wyboru kilka opcji tak, aby każdy wybrał coś co może spełnić. Były to m.in. poręczenia żyrantów, weksle in blanco czy poręczenie bankowe.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dr 




Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 61
Skąd: Ryki/Piaseczno



Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 12:43   

k3master, Możesz napisać jak wyglądają te szkolenia? chodzi mi o to czy można sobie je ustawić na weekendy, czy tylko w tygodniu się one odbywają?
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 14:57   

Widzisz tylko ten problem, ze ja prowadze dzialalnosc od czerwca :(
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
k3master 




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 115
Skąd: Książ Wielki



Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 20:45   

Ja szkolenia miałem od poniedziałku do piątku, od 8 do 16-tej. Natomiast moja edycja była nieplanowana (stworzona ad hoc ze względu na dodatkowe środki unijne) i dlatego tak zrobili, żeby zdążyć przeprowadzić szkolenia przed końcem roku.

Z tego co wiem, standardowo, wygląda to tak, że szkolenia są właśnie w weekendy (sobota, niedziela) i trwają cały dzień. Jest, jeśli dobrze pamiętam, 100 godzin do "wyrobienia" na szkoleniach. I tutaj raczej sam nie możesz sobie ich "ustawić", są z góry zaplanowane. Trzeba mieć przynajmniej 80% obecności.

Inaczej natomiast jest w przypadku spotkań z doradcami - tutaj jest już dowolność (oczywiście w granicach rozsądku) i można się jakoś dogadać z danym doradcą w jaki dzień i o jakiej godzinie będzie spotkanie.

Pozdrawiam
k3master
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink