Forum Klubu ROVERki.pl :: Laptop - na prezent. do 2 tys zł.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Laptop - na prezent. do 2 tys zł.
Autor Wiadomość
panwilli 



Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 174
Skąd: Ełk



Wysłany: Czw Mar 03, 2011 17:03   

ale nie zmieniajcie tematu to będzie laptop dla kobiety do codziennego użytku a nie dla architekta czy projektanta co potrzebuje super maszyny którą by mógł polecieć na księzyc
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 03, 2011 17:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Mar 03, 2011 17:14   

to kup coś najtańszego co będzie... tylko z rozszerzona gwarancja do 3 lata i nie acera ani fujitsu :) W każdym w środku będzie to samo plus tandetne wykonanie :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Mar 04, 2011 10:53   

Ten MSI nie ma dwóch rdzeni, to Core2 Solo.
Za to malo prądu bierze, brat ma takiego w netboku Acer i 8 godzin śmiga.
Jak zawsze coś za coś.

Mimo to do niewymagających rzeczy w zupełności wystarczy, w przeciwieństwie do Atoma.
Odtwarzaniem filmów w wymagającym x264 zajmie się Radeon (trzeba mieć player wspomagany przez GPU, np darmowy Splash Lite).
Ale można poszukać czegoś podobnego z 2 rdzeniowym jeżeli trzeba.

Moim zdaniem* laptop dla kobiety powinien:
- być ładny i stylowy
- długo działać na baterii
- mieć HDMI i odtwarzać filmy HD
- być lekki żeby nie musiała dźwigać cegły, nagrywarka DVD jest raczej zbędnym balastem w czasach pendrive
Pomijam takie drobiazgi jak kamerka do skype, bo to w każdym teraz jest.

Oczywiście jako taki codzienny komputerek, nie dla pań które muszą odpalać na nim AutoCADa czy 3DStudio ;)

*choć najlepiej to zapytać jakąś kobietę ;)
 
 
zouza 




Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pią Mar 04, 2011 12:10   

sobrus, to chyba nie jest kwestia czy facet czy kobieta tylko do czego komp jest potrzebny i jakie się ma wymagania i ile kasy chce się wydać.
Ja osobiście z wieloma punktami, które wymieniłeś się zgadzam, ale m.in dlatego, że mam kompa głównie dla rozrywki nie do pracy. Jeśli chodzi o wygląd podobał mi się błękitny Acer Aspire, ale nie będę dopłacała 200zł za wygląd. Jakbym dostała w prezencie pewnie byłabym zachwycona ;)
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
panwilli 



Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 174
Skąd: Ełk



Wysłany: Pią Mar 04, 2011 12:25   

Tak jak pisałem wcześniej trzeba wybrać odpowiedni sprzęt do pracy jaka będzie na nim wykonywana, a nie kupić drogi bo ma najnowszą technologię - i co z tego jak jej się nie wykorzysta.

Ja osobiście do rozrywki typu granie w najnowsze gry, czy bawienie się z grafiką mam mocną maszynę ( komputer stacjonarny), a laptopa używa moja kobieta i ja jak się nudzę u teściowej, więc nie potrzebuje w nim najnowszych rozwiązań
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Pią Mar 04, 2011 12:55   

Jak ma to być tylko do stron www, poczty, gg, filmów to nie lepiej jakiś tablet (iPad, Galaxy Tab, ...) ? albo netbook'a ~10-12" do 2000 PLN można kupić świetny sprzęt z dobrą grafiką do filmów HD i wyjściem HDMI.
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pią Mar 04, 2011 23:30   

zamały ekran:) chyba będzie ta tosziba:) nie widzę czegoś z i3 tyle ramu i by było za podbna cene:)
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Pią Mar 04, 2011 23:33   

Do domu można dokupić zewnętrzny monitor lub pod telewizor podpiąć ;-) a mobilność tego sprzętu jest świetna i wytrzymuje więcej niż zwykły laptop na baterii.
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pią Mar 04, 2011 23:39   

zrozum że on nigdzie poza domem używany nie będzie:) to ma być domowy sprzęt by miała swój:) a pc nie chce bo to przestarzałe nie poręczne i cyt. "nie da się zabrać na fotel czy na łóżko":)

Dzięki za mądre uwagi:) utwierdza mnie to w tej toszibie bo nie widzę konkurencyjnej ceny w stosunku do wydajności:-)

<pomijami fudżitsu, gejtłeje itp>
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Pią Mar 04, 2011 23:47   

Dziwię się, że ludzie uważają laptopy za ,,nowszą generacje komputerów'' i jest to dosyć popularna opinia ;-) , i kupują je do domów bo ładnie wyglądają, i tyle ;-) . Laptopy mają o wiele gorsze osiągi niż komputery stacjonarne, po pewnym czasie zabierania na łóżko i fotel, jak nie bierze się z nim podstawki, laptop przegrzewa się (przez co może nawet płyta główna się rozwarstwić ;-) ), a przez ciągłe podłączenie do zasilacza po pół roku w porywach do roku, bateria jest na wywalenie (zasilacze też czasami padają). Taki mój osobisty lekki offtop :twisted: Wiem, że u Ciebie jest już przesądzone ale może kogoś w przyszłości mój post ,,natchnie'' :mrgreen:
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Mar 05, 2011 00:45   

ownstlr, zarówno mój laptop domowy jak i w pracy wiecznie jest podłączony do zasilania i bez baterii:) Laptop w domu to też dobre rozwiązanie bo można na serio i na stolik i na łóżko i na fotel, a kabel wystarcza by wiecznie był podłączony i mobilny zarazem po pokoju:-) jak ktoś gra,, czy zaawansowane prace to pc ok bo rozbudowa, ale do domu czy do pracy by maile obslugiwać i program ksiegowy to się pc nie opyla bo laptop mniej zajmuje, ladniejszy i mobilny chocby po terenie biura/pokoju:)

PC obecnie tylko dla wymagających wysokich parametrów i możliwości nadążania za wymogami na coraz to wieksza wydajnosc :) to moje znadnie;)
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sob Mar 05, 2011 10:36   

hvil napisał/a:
zrozum że on nigdzie poza domem używany nie będzie:) to ma być domowy sprzęt by miała swój:)


to może all in one :)

http://www.ceneo.pl/9069277s
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Marcinus 




Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 11:07   

Osobiście z czystym sumieniem mogę polecić AMD. W swoim lapku mam Phenoma II black edition (4*2.3 GHz) - to odpowiednik i7 (nie ma opcji turbo boost, czy jak to się nazywa, ale AMD jest o około 500 zł tańszy od takiego samego modelu z Intelem) do tego 4 GB ramu i grafika ATI 5850. Sprzęt rewelacja ;) wszystko hula jak szalone ;) Nie grzeje się aż tak mocno (tego się obawiałem, ktoś mi kiedyś wmówił, że AMD się przegrzewają) nawet po kilku godzinach gry w Gothica 4 temperatura na procesorze była poniżej 80, a na grafice poniżej 70 st. C. Bateria trzyma około 2,5 godziny, ale głównie przez to, że mam duży ekran (coś około 17'). Jedyny minus Acera, to brak wbudowanego radia BT, ale można dokupić malutkiego dągla (to zrobiłem - mieści się w torbie bez odpinania)
Trochę się rozpisałem, ale nie polecam konkretnego modelu, tylko podaję pod rozwagę innego producenta procesora :razz: Mój sprzęt kosztował nieco więcej niż 2k zł.

[ Dodano: Sob Mar 05, 2011 11:00 ]
Ale się rozpisałem :mrgreen:
dobryziom, ja wychodzę z założenia, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego :wink:

[ Dodano: Sob Mar 05, 2011 11:07 ]
Jeszcze teraz zauważyłem w numerze 3/2011 na stronach 30-40 masz porównanie kilku netbooków (wspominałeś wcześniej, że za mały ekran), w tym na 37 stronie porównanie wydajności procesorów przygotowane w programie 3DMARK06
 
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Sob Mar 05, 2011 11:52   

Marcinus napisał/a:
Osobiście z czystym sumieniem mogę polecić AMD. W swoim lapku mam Phenoma II black edition (4*2.3 GHz) - to odpowiednik i7 (nie ma opcji turbo boost, czy jak to się nazywa, ale AMD jest o około 500 zł tańszy od takiego samego modelu z Intelem)

Głosisz herezje ;-) Procesory i7 to cała seria procesorów, a Ty masz zapewne konkretny procesor AMD Phenom X920 BE. Turbo Boost i Turbo Core (odpowiednik AMD) nie jest tutaj najważniejszą różnicą (bo te obie technologie to więcej ściemy niż użyteczności). Dosyć istotne jest TDP, które w procesorach Intela z reguły jest znacznie niższe (zapotrzebowanie na energię, przekładające się na wydzielane ciepło) oraz zintegrowana w procesorze karta graficzna w serii i7 oraz i5 Intela, dzięki czemu komputer nie pracuje przez cały czas na ,,zewnętrznej'' karcie graficznej. Laptop nie przegrzewa Ci się, bo jest nowy - latem zapewne to się zmieni i będzie wydzielał dźwięki o podobnym natężeniu jak kosiarka za oknem.

Marcinus napisał/a:

Trochę się rozpisałem, ale nie polecam konkretnego modelu, tylko podaję pod rozwagę innego producenta procesora :razz: Mój sprzęt kosztował nieco więcej niż 2k zł.

Sprzęt o parametrach, które opisałeś, nowy za 2K PLN to nawet Acer byłby bardzo dobrą okazją (spotkałem się z cenami ~3K PLN). Zakup takiego sprzętu innego producenta, za kwotę nawet 3K PLN to rzecz dosyć trudna.

Marcinus napisał/a:

dobryziom, ja wychodzę z założenia, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego :wink:

A czym jest laptop jak nie ,,ALL-IN-ONE'' + mobilność ;-)
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sob Mar 05, 2011 14:16   

ownstlr napisał/a:

Marcinus napisał/a:

dobryziom, ja wychodzę z założenia, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego :wink:

A czym jest laptop jak nie ,,ALL-IN-ONE'' + mobilność ;-)


no właśnie chyba kolega nie wie co to w ogóle za rozwiązanie... odnośnie i7 to też coś słyszałeś ale nie do końca bo AMD próbuje dorównać do tej technologi gdzie Intel już praktycznie wprowadza następną nowość sandy brige.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Marcinus 




Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 21:20   

ownstlr napisał/a:
Laptop nie przegrzewa Ci się, bo jest nowy - latem zapewne to się zmieni i będzie wydzielał dźwięki o podobnym natężeniu jak kosiarka za oknem.

Tak miałem w poprzednim sprzęcie - Asus C90S miał z tyłu 4 małe wiatraczki i nawet zimą wył niesamowicie. Ogólnie był niezły, chociaż miał już 3 lata. Uszkodzeniu uległa jednak karta graficzna, a naprawa jest nieopłacalna... Aktualnego lapka mam od grudnia, więc o kulturze pracy latem będę mógł się wypowiedzieć dopiero za jakiś czas :wink:
Napisałem, że mój sprzęt kosztował więcej niż 2k. Odniesienie do i7 nie było ogólne, tylko szczególnego przypadku porównania praktycznie takich samych sprzętowo laptopów. Co do tego, że laptop jest "do wszystkiego+mobilność" To nie do końca jest prawda. Tu w zamian za mobilność sporo dopłacamy, albo tracimy na osiągach, a patrząc z drugiej strony nie zastąpisz kina domowego laptopem :cool:
Ale oczywiście to tylko moje zdanie, a nie "prawda objawiona" :mrgreen:
 
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Sob Mar 05, 2011 21:31   

Marcinus napisał/a:
Co do tego, że laptop jest "do wszystkiego+mobilność" To nie do końca jest prawda. Tu w zamian za mobilność sporo dopłacamy, albo tracimy na osiągach, a patrząc z drugiej strony nie zastąpisz kina domowego laptopem :cool:
Ale oczywiście to tylko moje zdanie, a nie "prawda objawiona" :mrgreen:

Tak jak dobryziom podejrzewał... Komputery ALL-IN-ONE to nie komputery do wszystkiego, tylko typ komputerów, który stał się popularny dosyć niedawno. Jest to swego rodzaju połączenie komputera desktop i laptopa. Nie ma wielkiej obudowy gdzieś walającej się na biurku lub pod nogami, tylko wszystko (płyta główna, procesor, dysk, napęd, itp ...) jest wbudowane, najczęściej razem z monitorem. Jest to dobra alternatywa dla laptopa, który z założenia nie będzie wychodził ,,na spacery''.

Przykłady
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sob Mar 05, 2011 22:31   

ownstlr napisał/a:
Jest to dobra alternatywa dla laptopa, który z założenia nie będzie wychodził ,,na spacery''.


dokładnie tak ładnie estetycznie wygląda, brak zbędnych kabli oszczędność miejsca, większa matryca niż w notku... do internetu i prostych zadań biurowych idealne rozwiązanie.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Mar 05, 2011 22:32   

Panowie.... od momentu zamieszczenia linka przez dobryzioma, poniżej nic mi to nie mówi:) a do 2 tysięcy kupię taki jak mówicie?? jakieś konkretne lapki?? a i nie może być tez acer bo mieliśmy i się usmażył, ja wiem że teraz niby lepsze ale nie chce z powodu prezentu mieć więcej gadania niż .... profitów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Marcinus 




Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Nie Mar 06, 2011 00:15   

Wracając do tematu:
Ta toshiba wydaje się całkiem niezła, poza brakiem systemu. Jeśli chcesz mieć tam windę, to musisz doliczyć koszt zakupu i czas na instalację systemu. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że jak kupuje się system osobno, to trzeba kupić wersję BOX (mam XP home i na opakowaniu jest naklejka, że to wersja OEM i może być dostarczana tylko z nowym sprzętem)
Poza tym jeśli to ma być sprzęt tylko do neta to praktycznie każdy spełni to zadanie.Osobiście nie sugerowałbym się znaczkiem (większość sprzętu elektronicznego niezależnie od "stajni" jest wyprodukowana z takich samych podzespołów o takiej samej trwałości) zwróć uwagę na długość gwarancji i ewentualną możliwość jej wydłużenia. Jeśli sprzęcik będzie często lądował w łóżku bez podstawki ciekawą opcją dodatkową może być ubezpieczenie, które pokryje koszty naprawy usterek powstałych z winy niewłaściwego użytkowania :wink:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów prezent dla teściowej ?
dobrej :)
mundek131 Offtopic 10 Nie Gru 21, 2008 21:43
azer
Brak nowych postów Prezent na osiemnastke ?
Armandoo Offtopic 30 Sro Mar 31, 2010 23:13
Armandoo
Brak nowych postów Prezent na 50 urodziny
Rowan Offtopic 31 Wto Lut 16, 2010 20:58
krzychu.b
Brak nowych postów Prezent od mojej żony :)
xROnx Offtopic 10 Nie Maj 20, 2012 11:16
MaReK
Brak nowych postów golarka elektryczna na prezent
dobryziom Offtopic 10 Pią Lis 26, 2010 22:52
leo1009



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink