Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Skrzynia biegów - wycie, buczenie, wymiana
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Skrzynia biegów - wycie, buczenie, wymiana
Autor Wiadomość
dziki1971 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 35
Skąd: rzeszow



Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 20:40   

witam raczej nie moze cos załapac na turbine jakies smieci.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 20:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 22:24   

Panowie a nie czemu nie bierzecie pod uwagę że może gwizdać skrzynka
_________________
rom
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 22:50   

automechanik, co masz na myśli? bo u mnie też gwiżdże a mam cały dolot IC i inne rurki szczelne
 
 
 
dzelo23 
Klubowicz





Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 22:56   

Może chodzi o skrzynkę biegów ?
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 23:02   

niby jak ma gwizdać?
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 09:22   

Daję sobie z tym na luz. Na okrągło można coś wyszukiwać. Nie jest to może gwizd tylko jakiś inny dźwięk ciężko określić. Raz jest innym razem nie ma. Nie będę się domyślał co to bo w nerwice można popaść :) . Narazie będę jeździł. Jak widzę nie tylko u mnie coś tam świszcze :)

[ Dodano: Sob Wrz 10, 2011 09:22 ]
Tak się wsłuchałem dziś i ten dźwięk przypomina mi "jakby ktoś ciął metal a ja to słyszę z odległości pół km" czyli cicho. Nie mam pojęci ajak ten dźwięk opisać al etylko na 4 i 5 to jest. Gwizd czy świst to to nie jest raczej :)
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 15:34   

Nie chcę straszyć, ale jak miałem jeszcze Renault 19 miałem dokładnie taki sam gwizd. Jeden dzień na skrzyżowaniu nagle nie moglem wbić żadnego biegu, oprócz chyba czwartego. Skończyło się wymiana skrzyni - podobno synchronizator się zaciął i go rozpiłowało na mąkę, ale srebrzystą :) Nie musi być tak samo, ale sprawdź stan oleju w skrzyni czy nie jest z domieszkami metalu.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 20:03   

A sprawdzałeś może pod osłoną plastikową silnika czy nie masz wycieków paliwa z przewodów dochodzacych do wtryskiwaczy? Może to głupie, nie mam na to wytłumaczenia ale u mnie jak puszczała podkładka pod jednym z przewodów to właśnie miałem taki dźwięk. Po naprawie cisza jak makiem zasiał.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 20:39   

He he. Już wcześniej kiedyś pisałem że mogę sobie ewentualnie koło wymienić i nic poza tym. Wię sami widzicie jak to jest. Ktoś mi powie sprawdź to, ktoś inny sprawdź tamto. I co ja mam z każdym pierdołem jechać do mechanika, który po pierwsze będzie na mnie patrzył jak na wariata, a po drugie sam nie zna tego samochodu i to będzie walka z wiatrakami. Nie zostaje nic innego jak czekać na ewntualną awarię. Oby nie.
ps. ale czy ci koledzy co mi odpisują to sugerują się tyk dźwsiękiem czy dźwiękiem jak u mnie na 4 i 5 biegu. Mi to bardziej podjeżdża pod skrzynię biegów ale już sam głupieje.
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 20:53   

Mi właśnie też wygląda na skrzynię..
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 21:30   

Tylko co tu zrobić? Pojadę do mechsnika i powiem że coś mi "gwiżdże albo śwista ciort wie" On gały wywali że o co mi chodzi bo auta nie zna. Ja dokładnie teś nie opisze i co zostanie? Czekać aż coś się rozpiep...y noby nie. To jest jak na loterii niestety.
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 21:43   

No ja ze swoim też tak czekając póki coś stanie się dojezdziłem się - wymieniłem w lipcu skrzynię. Na głównym wale miejsce łożyska wytarło się - a dźwięk był też nie do załapania skąd idzie - długo szukałem kto zdiagnozuje. Jak znalazłem było już za późno :( Tylko u mnie był nie gwizd, a raczej tarcie.. Chyba mam szczęście do skrzyń :D
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 21:48   

U mnie to też nie jesd gwizd ani tarcie tyko h.. wie co. Nic tylko jeździć aż się skończy, i wtedy do majstra.
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 22:41   

Radziłbym podjechać do kogoś kto wyłącznie skrzyniami zajmuje się. ewentualnie podjąć auto na podnośnik, i na 4-5 biegu posłuchać z dołu. Jeżeli skrzynia to będzie słychać. Tak mnie zlokalizowali, no a następny już powiedział konkretnie że łożyska, tylko już to nie pomogło :)
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 00:34   

raczej do kogoś kto się wyłącznie roverami a raczej głownie nimi zajmuje.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 11:23   

Dziś jadąc rano do pracy a siedziałem obok kierowcy, przytknąłem ucho do wajchy zmiany biegów i okazało się że te dźwięki idą właśnie stamtąd. Nie wiem jak jest w innych autach bo nigdy ucha nie przytykałem do tego drążka ale słychać jak tam coś pracuje. Nawet na 2 biegu słychać ten dźwięk ale tylko jak ucho przytknę. Za to 4 i 5 słychać bez przytykania ucha. Kurcze sam już nie wiem co robić. Czy olej zmienić (to tez kosztuje) czy szukać majstra od skrzyń. Tylko gdzie go znaleźć.
A jeszcze jedno czy drogie są takie łożyska i wymiana ich??

[ Dodano: Nie Wrz 11, 2011 11:23 ]
Kurcze przejąłem się tą skrzynią. Nie chce żeby mi się rozkraczyło gdzieś na trasie. Robił może ktoś z was coś takiego jak wymiana łożyska w skrzyni? Ile to może kosztować?
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 19:17   

markozalko, podstawa to sprawdzić poziom oleju w skrzynce.
A najlepiej wymienić i przy okazji sprawdzić zużyty olej na obecność ścieru metali.
Nie ma skrzyń idealnie cichych ,każde łożysko toczne w czasie pracy wydaje lekki poszum czasem identyfikowany z gwizdem , poświstem. Jeśli wymiana oleju pomoże jeżdzić dalej, ewentualnie radio głośniej :grin: .
Naprawa skrzyni będzie droższa niż używka (to nie łożyska które kupisz w rowerowym, nie mam na myśli Roverowym ) nie wspomnę tu o innych częściach skrzyni. Zaznaczam, że nie chcę Ci sugerować skrzyni. Najlepiej ją osłuchać na podnośniku w czasie pracy na poszczególnych biegach, choć i tak nie jest to w pełni miarodajne bo skrzynia nie jest wtedy w pełni obciążona ale zawsze da to jakiś obraz.
_________________
rom
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 21:47   

U mnie za wymianę łożysk szacowano razem z robocizna ok 600L - to będzie ok 740Zl. Niestety po rozebraniu skrzyni okazało się że już nie warto tego robić. Używana skrzynia kosztowała mnie 1500 Lt + 300Lt robocizna. Śmiga aż milo - już ma za sobą ok 8000km. Od 15 lipca :D
Właśnie jak i automechanik radziłbym na podnośnik, posłuchać i zobaczyć jak tam olej. A dopiero wtedy martwic się łożyskami.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Wrz 13, 2011 14:08   

Ale słuchajcie jak czytałem inne posty to ludzi opisywali że jak wciskali sprzęgło to ten dźwięk ustawał. U mnie wystarczy tylko nogę z gazu puścić tak mimalnie dosłownie i jak ręką odjął. Czy to coś ma wspólnego z układem napędowym czy jak. Nie mam pojęcia bo się nie znam.
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 19:07   

Tak jak pisałem wcześniej nieobciążona skrzynia może pracować zupełnie cicho.
Ujmując gazu lub wciskając sprzęgło odciążasz skrzynie i wtedy jest cicho, natomiast przy przyśpieszaniu lub jeżdzie pod górę będzie głośniejsza.
_________________
rom
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 75] Wycie sprzęgła/skrzynia biegów
bydol Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Mar 29, 2016 11:45
bydol
Brak nowych postów [R75] Wycie czy buczenie przy większej prędkości.
markozalko Rover serii 75, MG ZT 16 Pon Maj 02, 2011 10:32
automechanik
Brak nowych postów [R75] Wycie zimnego silnika, buczenie wspoomagania
Dawidovs Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Mar 17, 2016 14:00
Dawidovs
Brak nowych postów [R75] Wymiana skrzynia biegów - manualna
dariusz2b Rover serii 75, MG ZT 10 Sro Mar 19, 2014 23:27
haszczyc
Brak nowych postów [R75] Wymiana oleju - automatyczna skrzynia biegów
Zajac1941 Rover serii 75, MG ZT 36 Pią Sie 18, 2017 07:25
staf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink