Forum Klubu ROVERki.pl :: Już sam nie wiem R75
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Już sam nie wiem R75
Autor Wiadomość
SlawekG 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 51
Skąd: Budzyń



Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 21:28   

loompek Auto mam 2 lata ale być może miałem pecha kupując ten egzemplarz? Tylko idąc tym tropem to w ogóle musiałbym mieć pecha do aut. poprzednio jeździłem przez 4 lata mitsubischi Eclipse. Fajne auto ale też na forum eclipsa większość pisała , że auto wymaga dużej dawki uwagi i troski od właściciela. W tamto auto włożyłem ze 120% wartości zakupu. Ale ja przywiązuję się do aut i lubię w nie inwestować. Oczywiście w miarę rozsądku :-)
_________________
R75 2.0 KV 1999r automat gaz
Mitsubishi Eclipse 2.0 1992r - było
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 21:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bolcik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 184
Skąd: Rz-ów



Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 22:18   

heheh A4, BMW 3, Mercedess C to klasa luksusowa... ludzie opanujcie się trochę i myślcie zanim napiszecie. zeby nie byc nie na temat do konca ja bym poszukal za granica. mozna dorwac calkiem zadbane egzemplarze w przystepnej cenie i wiesz co kupujesz :)
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 22:56   

ja sam do swojego R75 włożyłem przez 1,5 roku użytkowania 12,000zł ale ten koszt to nie same naprawy, prowadzę dziennik kosztów i tyle mi wyszło wraz z modyfikacjami w aucie które nie były spowodowane awaria auta
 
 
loompek 



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 15



Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 09:57   

No właśnie znajomy mechanik tez mi radzil szukac za granica i to pewnie bedzie jedyna szansa kupic cos ciekawego ;)
 
 
SlawekG 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 51
Skąd: Budzyń



Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 22:17   

Ja też kupowałem sprowadzonego bezpośrednio z zagranicy z przebiegiem 215Kkm ;)
_________________
R75 2.0 KV 1999r automat gaz
Mitsubishi Eclipse 2.0 1992r - było
 
 
loompek 



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 15



Wysłany: Sro Kwi 17, 2013 07:53   

SlawekG napisał/a:
Ja też kupowałem sprowadzonego bezpośrednio z zagranicy z przebiegiem 215Kkm ;)

aaa no właśnie po 200 tysiacach w kazdym aucie trzeba wymienic poprawic i naprawic to i tamto no moze po za mercedesem :D
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 17, 2013 12:28   

loompek, większość r75 ma przejechane 200 tyś w końcu to ponad 10 letni samochód dużo handlarzy przekręca licznik
 
 
loompek 



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 15



Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 10:48   

Racja, ale może sie uda za granicą od prywatnej osoby bezpośrednio z jakimś możliwym przebiegiem, mam rodzine w niemczech i francjimyśle, żę pomogą :wink:
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 13:17   

loompek napisał/a:
może sie uda za granicą od prywatnej osoby bezpośrednio z jakimś możliwym przebiegiem,
w Polsce też można kupić krajowe , z nie dużym gwarantowanym przebiegiem ,serwisowane , zadbane od prywatnej osoby , nawet spełniające Twoje wymagania , tylko to kwestia ceny bo nikt za 12-13 tyś takiego auta nie sprzeda.Zależy ile chcesz wydać na takie auto.Niemcy czy Francuzi też dobrych aut za darmo nie dają.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
marecki6 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 270
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 13:21   

no właśnie to jest zazwyczaj przyczyna pewnych mitów na temat danych aut albo ewentualnego rozczarowania z zakupu a mianowicie liczenie, że okazja za pół darmo będzie udanym zakupem ... ludzie kupują egzemplarze za możliwie najniższą cenę a później okazuje się, że kupiliśmy szrota ...nie ma nic za darmo
 
 
loompek 



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 15



Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 15:00   

Zgadzam sie SeniorA ale czytając te forum wywnioskowałem, że lepiej kupić egzemplarz za 12, 13 tyś. byle (to już moje zdanie) przebieg był nie wielki bądź nie mały, ale prawdziwy i wymienić to co z pewnością będzie nie uniknione jak pompa sprzęgła, visy nie visy itd.itp. Doinwestować tankować i jeździć czyż nie? No chyba, że był by to samochód o którym dużo wiemy jak kto jeździł, jak dbał, jak się sprawowało...najlepiej od jakiegoś wujka w podeszłym wieku, a nie mam nikogo niestety znajomego z roverkiem i chęcią sprzedaży, a do obcych no to wiadomo, każdy chce sprzedać i nie powie mi ,, słuchaj to jest złe tamto jest be, przebieg cofałem... odradzam zakupu mojego auta", tylko każdy chce sprzedać. Dla tego ja auto oglądam tylko z moją ekipą tzn mój przyjaciel ma warsztat z bratem i ojcem, są dobrymi fachowcami on ma sporą wiedze ogólną i komputer, jego ojciec robi blacharke i wystarczy mu spojżenie na auto i wie co było malowane,a brat z kolei robi mechanike tak, że potencjalny sprzedawca nie wiele ukryje :)
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 22:24   

ja mogłem kupić rovera 75 i za 7500pln, ale liczyłem się z wkładem "na dzień dobry" rzędu kilka tysięcy pln, więc wybrałem mniejsze zło i kupiłem za 11500, i do roboty mam tylko progi i parę drobiazgów w zawieszeniu z przodu ;) jak by się uprzeć to i jeden wtryskiwacz możnaby wymienić. Więc to chyba nie jest duży koszt "na dzień dobry" w porównaniu do tego, który mógłby wygenerować zakup auta za 7,5klocka.
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
loompek 



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 15



Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 22:56   

Nikt nie mowi o 7500, ale ja też nie mówie o 18 tys, moim zdaniem nie ma tak do konca reguły bo moze byc taka sytucja ze sie wykosztujesz a i tak kupe kasy musisz zainwestoawac zeby to jako tako jezdzilo bo naciagaczy nie brakuje, a moze byc tak ze ktos jest nie swiadom wartosci swojego auta i sprzedaje za smieszne pieniadze
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 23:07   

dlatego przed zakupem warto by obejrzał je ktoś kto zna się na rzeczy i potrafi ocenić przynajmniej najważniejsze parametry samochodu, np mniej więcej stan silnika, zawieszenia, blachy itd, do tego przegląd np hamulców, zawiasu na stacji diagnostycznej. zawsze to daje jakiś obraz o generalnym stanie auta.
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 23:09   

jestem zdania że warto zakupić auto od klubowicza:)
 
 
loompek 



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 15



Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 08:35   

Zapewne haszczyc, ale czytajac forum natknalem sie na post goscia ktory byl zainteresowany roverkiem jednego z klubowiczow, auto mialo miec bodajże 209 tyś przebiegu, a w postach pisanych wcześniej przez tego klubowicza auto mialo ponad 300 tyś tak, ze nie chce nikogo obrażać ale dupkow nie brakuje. Swoja drogą ogromnie irytuje mnie sprawa korekty licznikow ktora z definicji jest legalna, barany na wiejskiej mysla o oplatach cłach i innych dojarkach, zamiast wziasc sie za oszustwa w bialy dzien, bo dla mnie to jest najzwyklejsze oszustwo i sku******wo :evil: , przepraszam, ale ponioslo mnie bo uwazam, ze to powinno byc srogo karane, wciskanie komus szmelcu za nie male pieniadze no, ale wiadomo zawsze sie jakas luka znajdzie tak, ze dochodzenie wlasnej racji i tak pewnie nie przyniesie zadnego rezultatu
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 18:01   

Cofanie liczników jest karalne w Polsce. Tylko w starszych samochodach ciężko to udowodnić. Dodatkowo handlarz kręci licznik do przodu, aby opłaty wyszły go taniej. Prawda jest taka, że to nie handlarze zaczęli cofać liczniki, aby cenę podbić tylko potencjalny kupiec, kręcił nosem, po 2 widzi z przodu.
Mój wujek kupił rok temu samochód z 2007 a może 2009 i na liczniku 140tys. Co się okazało później samochód miał 240 tys.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
loompek 



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 15



Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 20:27   

Z tego co mi wiadomo tzw. ,,korekta" licznika jest legalna z tym, ze osoba ,,korygujaca" wystawia jakis kwit na to i osoba sprzedajaca taki samochod ma obowiazek go pokazac i powiadomic potencjalnego nabywace. W praktyce jednak wyglada to tak, ze kwitek ginie i wszyscy maja czyste rączki bo nikt o niczym nie wie, krotko mowiac polska rzeczywistosc. Dlatego wspomniane przeze mnie barany z wiejskiej powinni to uregulowac zeby oszusci nie robili ludzi, ze sie tak brzydko wyraze w ch**a
Ostatnio zmieniony przez loompek Sob Kwi 20, 2013 10:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 00:04   

katastrofa :rzyga:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
vwjacek 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 91
Skąd: ja to wiem....



Wysłany: Nie Maj 05, 2013 13:21   

Miałem R75.Skończył w kolizji ze sprinterem.
Przed wyborem następnego auta nawet przez myśl mi nie przeszło żeby kupić znowu R75.
Zamarzające klamki,sprzęgło(choć w moim przypadku rozwiązany problem raz na zawsze :) ),jakieś chore ceny za niektóre części,słaby dostęp do warsztatów chociażby w celu diagnozy silnika ...
Oprócz dość ładnego nadwozia i wnętrz nie miał w sobie nic co skłoniłoby mnie do ponownego wyboru Rovera.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Bardzo chcę ale nie wiem czy mogę
Runner Chcę kupić ROVERka 75 Pon Sty 16, 2012 18:12
Runner
Brak nowych postów Co kupić R45[00-02] czy R600[99] ze diesel i sedan to wiem
andrew57 Chcę kupić ROVERka 50 Pią Mar 19, 2010 00:45
faecd
Brak nowych postów Chcę kupić MG ZS - nie wiem która wersja silnikowa?
keiaz Chcę kupić ROVERka 9 Pią Cze 17, 2011 09:00
mike-l



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink