Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Grzeje się i wywala płyn - po HGF
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Grzeje się i wywala płyn - po HGF
Autor Wiadomość
thebloody 




Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 185
Skąd: Gdansk

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 09:06   

Sluchajcie, nie wiem jaka ona była, zamawiałam cały komplet w TomaTeam, więc raczej nie najtańszy bubel, nie bede nic reklamować, bo nie mam powodu, aby myśleć, że to uszczelka, no dajcie spokój, jeśli po miesiącu od wymiany po HGF dalej tam tkwi przyczyna, to ja naprawde mam dość i sprzedaje to auto, bo nie mam już siły!

Termostat już zamówiony, zobaczymy.

edit: aaa i ten, wczoraj np. jezdzilam i sie nie zagrzał, wszystko idealnie. Mam nadzieje, ze jeszcze chwile wytrzyma z bólami, bo ja musze jezdzic, a wymienic termostat moge najszybciej w sobote.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 09:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 12:07   

thebloody napisał/a:
leszczu, bo na logike biorąc - choć moja może być pokrętna jak to kobieca - skoro podnosi sie poziom płynu, to musi sie zapowietrzać... Ja rozumiem, że przy gotowaniu zwieksza sie ten poziom, ale AZ TYLE?
Bo skad nagle tyle płynu z układu w zbiorniczku wyrównawczym, skoro nikt go nie dolewa? Jest go pod sam korek, a potem szybko się cofa podczas studzenia, rozumiesz, o co mi sie rozchodzi?

Bo płyn w układzie się gotuje, wiec się podnosi w zbiorniczku.
Adrian napisał/a:
thebloody,
Wymień korek zbiorniczka wyrównawczego.

Przy okazji wymiany termostatu jak najbardziej można go wymienić.
thebloody napisał/a:
Sluchajcie, nie wiem jaka ona była, zamawiałam cały komplet w TomaTeam

Jeśli w tomatem to prawdopodobnie będziesz miała stary typ wzmacniany, bo z tego co wiem, ich sklep nie handluje nowym typem uszczelki.
thebloody napisał/a:
edit: aaa i ten, wczoraj np. jezdzilam i sie nie zagrzał, wszystko idealnie. Mam nadzieje, ze jeszcze chwile wytrzyma z bólami, bo ja musze jezdzic, a wymienic termostat moge najszybciej w sobote.

Pisałem, aby tym autem nie jeździć, chyba że chcesz mieć powtórkę z rozrywki. :neutral:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
thebloody 




Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 185
Skąd: Gdansk

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 20:46   

leszczu, wiem, ze mowiłeś, dziękuję, ale ja potrzebuje jezdzic. Nie przegrzewam go, jak tylko minimalnie wzrasta temp. to staję i studzę, czasem udaje sie przejechać trasę bez bólu i wszystko jest OK.
Rozumiem, ze sie gotuje=podnosi, ale aż tyle? Chryste.

Wytłumaczcie mi, dlaczego piszecie o uszczelce...? Bo wydaje mi sie, ze gdyby coś z nia było nie tak, to by leciał olej, bo pracuje on pod wiekszym ciśnieniem niż płyn itd., a nie że teraz nagle po takim czasie płyn sie gotuje, wiec uszczelka... Nie kłócę się, że tak nie jest, ale wyjaśnijcie mi to :roll:
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 21:01   

Zostaw na razie w spokoju tę uszczelkę. ;) Wymień termostat i korek zbiorniczka. Jeśli już musisz jeździć, to pokrętło ogrzewania ustaw na czerwone pole (nawiew włączaj sobie w sytuacjach podbramkowych). Dzięki temu będzie jakiś obieg płynu do chłodnicy.
 
 
 
thebloody 




Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 185
Skąd: Gdansk

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 21:07   

Adrian, tak wlasnie robie, o czym pisałam wyżej :) Uszczelke zostawiam, ale chciałam się od Panów dowiedziec, o co kaman :)
 
 
rdgz 




Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 43



Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 22:13   

Miłem podobnie po hgf, wywalało płyn.
Jeżeli miałaś hgf i korek nie był wymieniany, to go wymień 13 zł wydatku a może namieszać. :-|
Mam nadzieje ze pomoze tak jak u mnie :grin:
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 00:02   

Korek po HGF mógł być uwalony majonezem i uszkodzony. Zdarza się ze sam korek pada. Zacznij od tego, potem termostat... potem sie zobaczy jak wyeliminujesz w pierwszej kolejnosci to ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
thebloody 




Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 185
Skąd: Gdansk

Rover 200

Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 21:47   

Wiecie co... Milord poki co przestał sie grzac (odpukac w niemalowane) -> szukajac dostepu do termostatu by go wymienić, natknelismy sie na poluzowany wąż biegnacy od niego - zostal doprowadzony do porzadku (cud, ze nie zsunął sie do konca), a caly uklad ponownie odpowietrzony (wiec tak jak pisalam moim zdaniem on sie zapowietrzal) - zobaczymy teraz - w razie czego zwroce termostat do hurtowni, moze to bylo po prostu to! :) Dzisiaj zrobilam przeszlo 200 km i nic... :)
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 10:24   

Taka usterka sama się nie naprawia i silnik o tak o sobie sam się nie zapowietrza.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 11:51   

A plyn nie uciekal ? bo skoro powietrze by zasysal to i plyn by znalazl ujscie ?

Moze cos zle skrecone, przewod zagiety albo co ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
thebloody 




Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 185
Skąd: Gdansk

Rover 200

Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 23:04   

leszczu, no sama z siebie nie - ale przeciez napisałam o wadliwym (prawie zsuniętym i poprawionym potem) wężu ;)

maniaq, minimalnie jest go mniej, ale moglo spokojnie (wg mnie) byc tak, ze zapowietrzał sie, a niewiele co uciekało, bo wąż nie spadł do końca, no był po prostu poluzowany, nie wiem jak to opisać, trzeba było go "dosunąć" i skręcić obejmkę, a powietrze mogło wpadać od góry - w kazdym razie zobaczymy, póki co od 2 dni jest dobrze, a robie naprawde sporo km, bo musze. I nie grzeje sie i oby tak bylo - amen :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 1.4Si 96r] Płyn się gotuje i wywala ze zbiorniczka
krisspoland Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Sie 05, 2008 13:24
timer
Brak nowych postów [R220] Grzeje sie ,wywala wode
kadzaf Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Pon Paź 01, 2012 13:53
kadzaf
Brak nowych postów [R25] wywala płyn
Drwal85 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pią Gru 20, 2013 22:13
Drwal85
Brak nowych postów [R200 1.4Si 98r] grzeje się
Sub_One Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sro Sty 20, 2010 17:34
Perez



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink