Forum Klubu ROVERki.pl :: Witam. W końcu mogę to zrobić oficjalnie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Witam. W końcu mogę to zrobić oficjalnie.
Autor Wiadomość
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 06, 2014 11:09   

A i owszem. Jechałem sobie we wtorek i stojąc w stołecznym korku wiesz jak jest - bawiłem się włączniczkami :) Jak tylko spróbowałem załączyć przeciwmgielne zapaliła się informacja komputera o spalonej żarówce - ktoś skasował błędy dlatego nie świeciła jak kupowałem - tzn nie ktoś tylko człowiek z polecanego przez forum - British Cars w Morach. Tam dbano o ten egzemplarz - ku mojej radości. Wymienię dziś żarówki i będziemy się wtedy zastanawiać. Wymienię jeżeli będę wiedział jak :) Ale na forum widziałem odpowiedni post, no i jest jeszcze instrukcja.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 06, 2014 11:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Czw Mar 06, 2014 12:05   

Witaj!
Fajny kolorek. Dbaj o niego to odwdzięczy Ci się tym samym.
No i do zobaczenia na warszawskim spocie :D
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
damiwr 




Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Czw Mar 06, 2014 12:07   

redbaron napisał/a:
A i owszem. Jechałem sobie we wtorek i stojąc w stołecznym korku wiesz jak jest - bawiłem się włączniczkami :) Jak tylko spróbowałem załączyć przeciwmgielne zapaliła się informacja komputera o spalonej żarówce - ktoś skasował błędy dlatego nie świeciła jak kupowałem - tzn nie ktoś tylko człowiek z polecanego przez forum - British Cars w Morach. Tam dbano o ten egzemplarz - ku mojej radości. Wymienię dziś żarówki i będziemy się wtedy zastanawiać. Wymienię jeżeli będę wiedział jak :) Ale na forum widziałem odpowiedni post, no i jest jeszcze instrukcja.


Powodzenia <ok>
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 06, 2014 21:03   

Perez napisał/a:
Witaj!
Fajny kolorek. Dbaj o niego to odwdzięczy Ci się tym samym.
No i do zobaczenia na warszawskim spocie :D


Kolorek też mi się podoba, zresztą już wszystko mi się podoba. A co do spotkania na spocie - nie mogę się doczekać.
Na marginesie - jeżdżąc po Warszawie, ku swojej radości stwierdziłem, że Rover to marka ekskluzywna :) rzadko spotykana - a u mnie pod klatką - wspomnę że to bardzo mały blok - zamknięta społeczność - a parkują 3 Rovery. Mój, granatowa 416Si i jeszcze coś.

A i przypomniałem sobie jest coś co nieco mnie zawiodło. Zgadnie ktoś ? Radio mnie zawiodło. Pomijam głośniki, nawet moc radia pomijam, nie ma konkretnej anteny i mam wrażenie, że może to troszkę przeszkadzać - zresztą zdarzyły mi się szumy w środku miasta na lokalnej stacji. O tym coś będę musiał w niedalekiej przyszłości pomyśleć.
 
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Czw Mar 06, 2014 23:18   

Cytat:
u mnie pod klatką

Wilanów, Marina?
Cytat:
Radio mnie zawiodło.

Sprawdź czy sklep TomaTeam nie ma jeszcze dedykowanych stacji z dużym TV i innymi bajerami :D
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 06, 2014 23:47   

Nie Wilanów. Gocławek i to głęboki - prawie Grochów.

A co do tego sprzętu on jest, ale strasznie drogi poza zasięgiem - przynajmniej jako radio.

Ale owszem - takie coś by się przydało :)

Na stronie sklepu
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Mar 07, 2014 01:08   

Witaj,

redbaron napisał/a:
ak tylko spróbowałem załączyć przeciwmgielne zapaliła się informacja komputera o spalonej żarówce - ktoś skasował błędy dlatego nie świeciła jak kupowałem - tzn nie ktoś tylko człowiek z polecanego przez forum - British Cars w Morach

To nie do końca tak ;) Nie trzeba kasować tych błędów. Informacja o żarówkach przeciwmgielnych nie jest weryfikowana na starcie. Po włączeniu dopiero zaświeci się komunikat, jeśli taka żarówka jest przepalona. Wymiana jej jest dziecinnie prosta ;)

Po wymianie również nie trzeba kasować błędu komputerem, bo wystarczy załączyć przednie fogi i błąd zniknie. Zostanie w pamięci sterownika, ale nie będzie wyświetlał się na desce.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 07, 2014 02:12   

MaReK napisał/a:
Witaj,

redbaron napisał/a:
ak tylko spróbowałem załączyć przeciwmgielne zapaliła się informacja komputera o spalonej żarówce - ktoś skasował błędy dlatego nie świeciła jak kupowałem - tzn nie ktoś tylko człowiek z polecanego przez forum - British Cars w Morach

To nie do końca tak ;) Nie trzeba kasować tych błędów. Informacja o żarówkach przeciwmgielnych nie jest weryfikowana na starcie. Po włączeniu dopiero zaświeci się komunikat, jeśli taka żarówka jest przepalona. Wymiana jej jest dziecinnie prosta ;)

Po wymianie również nie trzeba kasować błędu komputerem, bo wystarczy załączyć przednie fogi i błąd zniknie. Zostanie w pamięci sterownika, ale nie będzie wyświetlał się na desce.

Pozdrawiam,


Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ja wiem - żartowałem sobie z tym komputerem :) Skasował czy nie to nie ma znaczenia. Gdybyś podpowiedział coś innego - pisałem o tym wcześniej. Włączając fogi - już nie pamiętam które, chyba tył - zapala się kontrolka. Masz wyżej zdjęcie - zielona, przedstawiająca dziecko w foteliku. Na logikę to informacja o wyłączeniu poduszki pasażera, ale nie mam jej nigdzie opisanej. No i dlaczego włącza się włącznikiem przeciwmgielnych :) ?
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Mar 07, 2014 02:47   

redbaron napisał/a:
Gdybyś podpowiedział coś innego - pisałem o tym wcześniej. Włączając fogi - już nie pamiętam które, chyba tył - zapala się kontrolka. Masz wyżej zdjęcie - zielona, przedstawiająca dziecko w foteliku. Na logikę to informacja o wyłączeniu poduszki pasażera, ale nie mam jej nigdzie opisanej. No i dlaczego włącza się włącznikiem przeciwmgielnych :) ?

Zacząłem temat czytać od drugiej strony ;) Sorry.

Myślę, że jest jakiś konflikt w konfiguracji LSM (włącznik świateł), a zegary (IPK).
W Twoich zegarach powinna ikonka zarówno świateł tylnych jak i przednich - przeciwmgielnych - pokazywać się na centralnym wyświetlaczu LCD. Tak się nie dzieje, dlaczego? Trudno mi ze szklanej kuli to odczytać. Należałoby się podpiąć pod komputer i sprawdzić co jest co. Możliwość kombinacji jest szeroka. Mógł ktoś zmienić panel IPK (np. martwe linie) i kupić jakiś pierwszy lepszy z brzegu z dobrym wyświetlaczem, ale dla wersji z możliwością wyłączenia poduszki powietrznej... Jeśli nie masz takiego wyłącznika, najprawdopodobniej tak było... Myślę, że wystarczy tylko i wyłącznie zmienić cyferblaty, które są dostępne praktycznie w każdej "zwykłej" R75 z centralnym LCD, przeznaczonej na części.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 07, 2014 02:58   

No i widzisz - bez szklanej kuli bardzo pomogłeś :) Tego nie wziąłem pod uwagę - tzn podpowiedź była, ale jakoś nie zastanowiłem się nad tym do końca. A dokładnie nad tym, że ten wskaźnik świeci w momencie włączenia świateł przeciwmgielnych - tzn zapala się zamiast prawidłowej i uruchamiają się światła - oczywiście, gdy są sprawne - w moim przypadku zapewne żarówki są do wymiany.
To, że inny wskaźnik działa w zastępstwie to żaden problem. A ze światłami coś może uda mi się zdziałać.

Jeszcze raz dziękuję.
PS. Widzę, że lubisz spać tak jak ja :) za dwie godziny wstaje do pracy.
 
 
 
damiwr 




Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Pią Mar 07, 2014 10:37   

redbaron napisał/a:
Tego nie wziąłem pod uwagę - tzn podpowiedź była


śledzę, i dobrze że marek potwierdził.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 07, 2014 10:49   

damiwr napisał/a:
redbaron napisał/a:
Tego nie wziąłem pod uwagę - tzn podpowiedź była


śledzę, i dobrze że marek potwierdził.


Od razu powiedziałeś o zegarach to prawda. Żarówek jeszcze nie wymieniłem, więc wiele nie powiem nowego - mam nadzieje, że dziś uda mi się kupić żarówki i temat nieco rozjaśnić :)
 
 
 
damiwr 




Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Pią Mar 07, 2014 10:59   

redbaron, ty chyba nie śpisz jesteś wampirem ?? Cały czas na forum ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 07, 2014 11:09   

Nie prawda :) W nocy miałem robotę przy komputerze - program pocztowy powiadamiał mnie o nowych wpisach, a teraz jestem w pracy również przy komputerze. Czytam i odpisuje cichaczem :)
Ostatnio zmieniony przez redbaron Pią Mar 07, 2014 11:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
damiwr 




Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Pią Mar 07, 2014 11:25   

To tak jak ja non stop prawie przed monitorem ;) powodzenia ze światłami.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 08, 2014 16:15   

Poinformuje o postępach.

[ Dodano: Sob Mar 08, 2014 16:15 ]
No i dobra. Światła z tyłu przeciwmgielne świecą. Była spalona tak naprawdę żarówka od mijania, i ktoś sobie pożyczył przeciwmgielną 21W i założył ją w gniazdo na żarówkę od świateł mijania. Żaróweczka wymieniona i wszystko wróciło na swoje miejsce. Oczywiście prostuje, że fotelik zapala się po wciśnięciu włącznika świateł przeciwmgielnych przednich, a z przodu to naprawdę nie wiem czy mam i ewentualnie gdzie mieszczą się światła przeciwmgielne :)
A co do wymiany żarówek. Przyznaję 120% racji - tak wygodnej i prostej wymiany żarówek jeszcze w żadnym samochodzie nie spotkałem, a trochę ich było. Pamiętam jak zatrzymała mnie pod Radomiem policja w nocy, w pożyczonym z wypożyczalni Punciaku. No i musiałem ściemniać, że wiem jak się wymienia przepaloną żarówkę z tyłu. Pogrzebałem, pogrzebałem oni pojechali i ja również z przepaloną żarówką.
A tutaj - super. Rachu, ciachu i po strachu.
 
 
 
damiwr 




Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Sob Mar 08, 2014 23:16   

SUPER ;)

przeciwmgłowych z przodu u Ciebie nie widzę ;) znajdują nie w dolnej części zderzaka obok kierunków w moim awatarze widać lewą lampę ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 09, 2014 01:05   

No to temat świateł zakończony. Jeszcze troszkę drażnią mnie strasznie przykopcone aż żółte reflektory, ale podejrzewam, że poza wymianą nic się nie da zrobić, a co to oznacza dalej - nic na razie z tym nie zrobię :)
Dzięki za wsparcie.
 
 
 
damiwr 




Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Nie Mar 09, 2014 01:10   

redbaron napisał/a:
Dzięki za wsparcie.
SPOKO

a te lampy co to znaczy żółte ? może żarówki już koniec mają swojego żywota :)

z przodu wymiana niektórych nie jest już taka cudowna jak z tyłu ;]
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
redbaron 




Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 09, 2014 01:35   

Widzisz to nie żarówki, to klosze niestety są ostro przypalone. Przepalone bym powiedział. Ktoś pewnie próbował czyścić reflektory, ale wiem, że prędzej czy później i tak się skończy wymianą.

Postaram się zrobić jutro jakieś zdjęcia.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Oficjalnie mogę się z Wami wszystkim przywitać
:mrgreen:
Paula Powitania 30 Pią Lis 23, 2012 13:53
Gość
Brak nowych postów Oficjalnie witam
krzychu.b Powitania 5 Nie Wrz 27, 2009 03:56
rambo1111
Brak nowych postów Oficjalnie się witam....
bo dopiero teraz zrobiłem pare zdjęć
String Powitania 8 Wto Kwi 24, 2007 10:27
maciej
Brak nowych postów No więc i ja się oficjalnie witam
Gość Powitania 9 Wto Kwi 24, 2007 00:00
emes
Brak nowych postów W końcu witam
darpaj Powitania 7 Nie Wrz 20, 2009 12:21
zetes



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink