Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Głośniki, Navi, wzmacniacz
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Głośniki, Navi, wzmacniacz
Autor Wiadomość
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 18, 2011 18:59   

SeeQu napisał/a:
panel 2 dni który obecnie posiadają forumowicze (który gra dużo gorzej niż przeciętny JVC czy marny SONY).

czyli jednak nie jest to taki super sprzęt pod względem dźwięku jak zachwalali co poniektórzy? coś chyba jednak wrócę do swojego starego alpine 9851 :cool: tylko 1 din nie wygląda w 75 rewelacyjnie :neutral:
SeeQu, co byś doradził w takim układzie z 2 din żeby dobrze grało i miało mniej więcej to co "forumowe" 2 din?
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 18, 2011 18:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 18, 2011 19:17   

a moim zdaniem kwestia gustu jak gra ;) duży plus za Androida i wiele innych przydatnych funkcji + ładny wygląd
 
 
SeeQu 




Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 36
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Czw Sie 18, 2011 21:03   

dafit napisał/a:
SeeQu, co byś doradził w takim układzie z 2 din żeby dobrze grało i miało mniej więcej to co "forumowe" 2 din?


Z 2din i miało to co forumowe...
Najwazniejsze jest to że ma wyglad i pasuje jak mało co ;)
Najlepiej podjedź do jakiegoś "bogatszego" salonu car-audio i niech Ci pokażą co mają, wybierzesz sobie to co Ci najładniej zagra i będzie dobrze wyglądać a kwestia "wpasowania estetycznie" to juz inna działka ;]
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 20, 2011 00:00   

SeeQu napisał/a:
przynajmniej 2 klasy niżej niż panel 2 dni który obecnie posiadają forumowicze (który gra dużo gorzej niż przeciętny JVC czy marny SONY).


Po co siejesz niepotrzebny ferment na forum? Radio 2DIN gra znakomicie czego dowodem jestem ja,Rowan(prócz jego problemów z falami FM)i inni użytkownicy.Samo za siebie mówi fakt że nawet angielscy użytkownicy piszący na forum Roverów którzy wymienili swój dotychczasowy sprzęt navi high end (duża navi) na ten 2DIN są bardzo zadowoleni. Wierzę Ci za to że Android jest gorszy jakościowo,jesteś pierwszym nabywcą więc masz pierwsze,ważne zdanie w tym temacie.
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
SeeQu 




Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 36
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Sob Sie 20, 2011 19:42   

MiReK napisał/a:
Po co siejesz niepotrzebny ferment na forum? Radio 2DIN gra znakomicie czego dowodem jestem ja,Rowan(prócz jego problemów z falami FM)i inni użytkownicy.Samo za siebie mówi fakt że nawet angielscy użytkownicy piszący na forum Roverów którzy wymienili swój dotychczasowy sprzęt navi high end (duża navi) na ten 2DIN są bardzo zadowoleni. Wierzę Ci za to że Android jest gorszy jakościowo,jesteś pierwszym nabywcą więc masz pierwsze,ważne zdanie w tym temacie.


1 Nie mówię, że te radia 2din grają źle bo grają dobrze ale w porównaniu do półek typu JVC grają zdecydowanie gorzej.
2 Też miałem high line navi i porównując nowego 2din to nowe radio gra znacznie lepiej.
3 Nie jestem właścicielem tego androida, miałem okazję go podłączyć na dłuższą chwilę i przetestować, i moje opinie to :
- ładniej wyglada
- dużo więcej możliwości
- słabiej gra
- wolniej chodzi (jak właczymy pare rzeczy to zaczyna mulic jak przecietny telefon z androidem na którego wgrano za duzo szajsu)
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 21, 2011 00:00   

SeeQu napisał/a:
Też miałem high line navi i porównując nowego 2din to nowe radio gra znacznie lepiej.

I to powinno wystarczyć za reklamę! Dotychczas uważano że oryginalny zestaw Haraman Kardon z navi high line to rewelacja.
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Sie 23, 2011 10:03   

MiReK, teraz news :razz: Radio zaczęło odbierać normalnie z dnia na dzień :neutral: Jednak mnie to nie martwi :mrgreen:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 23, 2011 11:13   

Rowan napisał/a:
Radio zaczęło odbierać normalnie z dnia na dzień :neutral:


przeszczep się przyjął :P
_________________
75 Red Edition
 
 
SeeQu 




Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 36
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Wto Sie 23, 2011 15:58   

ja tez z radyjkiem mialem problemy ale rozwiazalem to zewnetrzna antena (chowana) + wzmacniacz i dziala elegancko.
 
 
 
kosiacki 



Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 91
Skąd: łowicz



Wysłany: Sro Sie 24, 2011 11:16   

witam wróciłem z nad morza przejechałem 1500 km i roverek nawet nie zastękał a trochę się obawiałem SeeQu przeglądając wpisy straciłem nadzieję że będziesz zmieniał radio. Spytam więc czy ktoś ma takie odbiorniki i opinię onich NAVIHEAVEN model NA 7296 GPS lub Canva 2 są różne modele i czy jest problem z ich zamontowanie w roverku
pozdrawiam
_________________
Gogo
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 24, 2011 17:07   

kosiacki napisał/a:
Spytam więc czy ktoś ma takie odbiorniki i opinię onich NAVIHEAVEN model NA 7296 GPS lub Canva 2 są różne modele i czy jest problem z ich zamontowanie w roverku


Ty ciągle drążysz temat,a odpowiedź już przecież otrzymałeś w tym temacie,dokładnie na 10 str.:
http://forum.roverki.eu/v...r=asc&start=180
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 02, 2011 14:18   

słuchajcie , dwa pytanka,mam dużą NAVI, myślałem o włożenieu sub wofera Haraman Kardon ( mam kombi) , czy potrzebuje jeszce jakis wzmacniacz czy bezpośrednio z dużej navi jest wyjście ?

i drugie , czy TV w duzęj navi jest analogowa czy cyfrowa ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Paź 03, 2011 18:44   

maryba napisał/a:
czy potrzebuje jeszce jakis wzmacniacz

tak. najlepiej taki jaki montowali razem z tym zestawem. ale musisz zobaczyć wiązkę czy masz "miejsce" (czyt. wolne kostki) do podłączenia suba i wzmacniacza. jak nie to jeszcze będziesz musiał kupić gdzieć wiązkę.
maryba napisał/a:
czy TV w duzęj navi jest analogowa czy cyfrowa

analogowa. praktycznie take telewizję będziemy mogli jeszcze odbierać ze 2-3 lata.
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 03, 2011 18:45   

xROnx napisał/a:


maryba napisał/a:
czy TV w duzęj navi jest analogowa czy cyfrowa



analogowa. praktycznie take telewizję będziemy mogli jeszcze odbierać ze 2-3 lata.


a potem ? są juz jakieś konwertery ? adaptery ? czy trzeba będzie sie pozbyc fabrycznej navi ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Paź 03, 2011 22:09   

maryba napisał/a:
są juz jakieś konwertery ?

nie mam pojęcia.
maryba napisał/a:
a potem ?

potem to pewnie nie pozostanie nic innego jak zakup tzw stacji multimedialnej takiej jak teraz wstawiają do nowych Roewe 750. Niektórzy na forum nabyli już takie - są do kupienia w Chinach. Ale też coś podobnego znalazłem na allegro (dedykowane do BMW) koszt ok 2200pln.
Ale to wszystko się tyczy tylko i wyłącznie TV. Bo Navi będzie działać mimo to.
 
 
Bialystok89 



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 26



Wysłany: Wto Lut 24, 2015 10:25   

Witam, moje pytanie brzmi czy w w tylnych drzwiach oryginalnie były montowane te małe tweetery ? Bo miejsce na nie jest w tapicerce ale u mnie jest w tym miejscu głucha cisza. A druga sprawa czy da się do oryginalnych 4 głośników podłączyć jeszcze 2 dodatkowe np. w pułce tylnej przy szybie czy były wypuszczone dodatkowe kable na to ?
 
 
RYCHO35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Wto Lut 24, 2015 11:10   

z tego co kojarze to były wersje z tweterami i bez w tylnych drzwiach a kable do tylnej półki były jeśli orginalnie był tam subwoofer i wzmak w bagażniku.
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 24, 2015 14:34   

Bialystok89, chyba mam takie głośniczki luzem w garażu, mogę oddać za free. 1 mam na 100 procent reszty musze poszukać, bo miałem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 25, 2015 22:02   

Bialystok89, dlaczego chcesz dodatkowe głośniki w półkę pakować? Nie lepiej zainwestować w jakiś fajny zestaw w miejsce tych, co są?

W tylnych drzwiach są takie same tweetery jak w przednich, różnica jest tylko w tej takiej małej "maskowicy". Ostatnio wymieniałem u siebie cały przód, więc jakby co to też mogę oddać, gdyby ktoś potrzebował. :-)
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Maj 11, 2015 09:18   

Takie pytanie:
Mam oryginalny sub H&K oraz wzmacniacz 4 kanałowy(nie oryg.) Chcę podpiąć pod niego przednie głośniki oraz sub. Subwoofer ma dwa głośniki. Czy mam je połączyć "w jedno" i podłączyć do jednego kanału we wzmacniaczu czy podłączyć każdy głośnik(z suba) do wzmacniacza?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Navi, TV, wzmacniacz, aux, in
PD Car-audio, nawigacje, radia CB 20 Czw Cze 25, 2009 18:26
Wiechciu
Brak nowych postów R 200 głośniki czy potrzebny wzmacniacz
Michal Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Mar 31, 2009 06:20
Botanix
Brak nowych postów R 200 głośniki czy potrzebny wzmacniacz
Michal Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Czw Wrz 24, 2009 22:14
PopaY
Brak nowych postów [All] Głośniki przód + wzmacniacz
Pływak Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Pon Lip 11, 2011 16:06
Pływak
Brak nowych postów [R416] Mam wzmacniacz- potrzebne głośniki
Nie wiem jakie głośniki wybrać do tego wzmacnniacza.
r_afal Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Sob Kwi 04, 2009 14:10
Botanix



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink